Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2016., 19:29   #1961
Beba ti sad ima otprilike 6 cm. Ne znam što misliš da si osjetila. Ja do 20. tjedna nisam ništa osjetila. Da nisi ti više trudna ili si možda krivo napisala tjedne?
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 19:41   #1962
Ma nisam krivo napisala
Osjetim nekada pod rukom kao tvrdi baloncic, ne osjetim doslovno pokret bebe, znam da je rano. Ali nekada kada lezim na ledjima, mogu napipati bas na nekom dijelu da je tvrdje....i onda kap da se taj baloncic polako premjesta po trbuhu....
borovnica840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 19:44   #1963
Aha, već sam mislila da misliš da si napipala glavu ili štogod. Ne znam što ti reći, ne pipaj si previše trbuh na leđima.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 20:47   #1964
Po ovom kako to opisuješ to bi ti mogla biti kontrakcija maternice, u tim tjednima trudnoće teško može beba izazvat "lopticu"... A kontrakcije su češće kad ležiš na ledjima, ja sam ih isto osjećala u tom razdoblju. Samo nisam osjećala baš pomicanje po trbuhu jer ti je maternica još dosta nisko, pa bi mogla biti i probava, napuhnutost.
bela87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 22:53   #1965
Quote:
borovnica840 kaže: Pogledaj post
Ma nisam krivo napisala
Osjetim nekada pod rukom kao tvrdi baloncic, ne osjetim doslovno pokret bebe, znam da je rano. Ali nekada kada lezim na ledjima, mogu napipati bas na nekom dijelu da je tvrdje....i onda kap da se taj baloncic polako premjesta po trbuhu....
To je 100% zrak u crijevima, ja sam tog jako puno imala početkom ove trudnoće a čak i između trudnoća (jer su mi nakon prve mišići ipak oslabili pa se jače osjete crijeva) i to je jako spooky

Ja sam do cca 18tt jako puno osjećala glad i to jako naglo bi došla i nisam znala jel mi lošije taj grč gladi ili dok sam jela, tek kad bi mi to sve "sjelo" na želudac bih osjetila olakšanje. S tim da mi je u samom početku tijelo tražilo obavezno neš kuhano"na žlicu" a malo kasnije samo jako slano je dolazilo u obzir.
__________________
Dečec

Bebači
Pahuljica82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 23:15   #1966
Malo sam se preplasila, nadam se da nije nista strasno, ali ako to nastavi, odoh ja na pregled, pa nek me radije potjeraju nego da se nesto dogodi....

A sto se tice hrane, jos uvijek slabije jedem, smeta mi piletina i juhe i sva topla kuhana hrana, variva. Samo hladno mogu pojesti. Ali isto tako glad kad uhvati, istog trena moram nesto pojesti, jer to bude strasno. Samo odjednom presjece. Zvrljam ja stalno nesto izmedju obroka, ali kad dodje vrijeme za "pravu" hranu, to mora biti istog trena ispred mene, inace imam osjecaj da cu se ili srusiti ili povratiti od muke. Sad brojim 5 kg manje :-(

Nadam se da ce to "blazeno stanje" uskoro poceti, jer ovo nije blazeno. (
borovnica840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 14:15   #1967
mučnine su mi izgleda prestale, ne povraćam od pošle srijede. trajale su od 6. do 16. tt i nevjerojatno je koliko sad zadnjih dana od kad ih nemam imam više energije. uspjela sam ne smršaviti više od 5 kg i sad napokon mogu opet polako uživati u hrani. trudnoća nije bolest, ali ja sam više od 2 mjeseca bila više bolesna nego trudna.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 16:16   #1968
Priključujem se ovoj temi i vama koje se mučite s mučninama..nisam znala za njih u prve dvije, ali ova treća me izmorila a tek smo na startu (2mj), znam da moram jesti ali sve mi je bljak! :P jedva uguram kreker odmah ujutro u autu do posla, od napitaka mi ništa ne sjeda i najviše mi je žao kvice jutarnje :/ Pokušala zamijeniti s nesicom, neide, sa zelenim čajem isto ne ide..od slatkastog sam pila jedino cedevitu sad niti nju nemogu! Voda jedino.. ujutro i pred spavanje mi stoji sve u grlu. Što da uopće jedem?!
astra1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 17:00   #1969
Meni su pasale juhe i salata. I ponekad zganci.
Kod kave sam skuzila da mi smeta zapravo mlijeko, al da malo crne kave mogu popit bez problema.
Osim vode mi je pasao i caj. Bez icega.

Poslano sa mog NOA_MOVEse koristeći Tapatalk
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 11:56   #1970
Onak, nerado se prijavljujem ovdje, ali ove mučnine traju već 5ti tjedan...
Otkako sam potvrdila trudnoću, ne prestaje...
U početku su bile samo mučnine, a sad već 3 tj službeno povraćam... ujutro, slina, popodne i navečer sve sto se nađe...
Pijem samo mineralnu jer je ona jedina koja mi paše... kavicu si popijem unazad par dana oko podneva kad mi je dobro...
Popodne i navečer sam koma...
Pokušavam jesti normalno, ali nemogu... pašu mi juhice, kuhano meseko, povrće... ništa prženo, masno...
Prvi put mi nije bilo ovako grozno....
Nadam se brzom kraju mučnina, ali nekako sve smrdi da nebu baš tak...
__________________
stigao grofić.... 03.12.2010... mamina srećica...
stiže grofica.....
groficaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 14:04   #1971
probaj jesti koliko možeš, laganiju hranu i stalno po malo. obično bude najgore ako je želudac prazan.
ja sam imala užasne mučnine, povraćanje 10 i više puta dnevno (hiperemeza) i sad kad vrtim film, najgore mi je bilo kad nisam apsolutno ništa mogla staviti u usta, tad sam najviše povraćala. želudac prazan, a povraćanje 10ak puta dnevno.
ako mučnine potraju dulje i ne uspijevaš zadržati ništa hrane, osjećaš malaksalost i sl., odi u dnevnu bolnicu na infuzije.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 16:08   #1972
Evo i mene

U 7.sam tjednu i mučnine traju od prošle srijede tj.danas je 6 dan a ja već šizim

Sve mi je fuj..ne znam kaj da jedem i pijem jer doslovno mi se sve gadi!Užas!

Kako ili sa čime ublažavate mučnine?

Tješim se što barem ne povraćam
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 16:21   #1973
Heej
Evo i ja ušla u 7 . tjedan
I svaki dan mi je sve mučnije 😦
ali isto ne povraćam zasad mada mislim da bi mi bilo bolje da se ispovracam..
Ja ujutro cim se dignem pijuckam čašu donata pa nakon toga napravim smoothie i onda do 1 samo ležim jer od mučnina ne mogu nist..
Al popodne mi se hvala Bogu smiri
Ja sam primjetila da puno sporije jedem i neka hrana mi se počela gadit...a trpam se sa narančama..one mi ajme pasu
Kuham i đumbir čaj..on mi paše

Poslano sa mog GT-I9515 koristeći Tapatalk
keka1v is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 08:04   #1974
mene je popodne hvatala mučnina i tada nisam mogla ništa kuhati. jedno dva tjedna nisam jela meso jer mi se gadilo. Krenulo je oko osmog tjedna.
Sad sam 11 i prestalo je. Nisam niti jednom povraćala.
Jela sam ono što mi se jelo a ono što nisam mogla, izbjegavala sam.
Ailani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 08:47   #1975
14 tt i još uvijek mučnina prisutna
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 09:40   #1976
Mene mučnine muče cijeli dan, samo ne svaki dan pa onda kad ih nema strahujem ko npr. Danas mene vesele mučnine i samo neka mi bude muka..onda nekako imam ja osjećaj da je s bebom sve ok, ovak samo brinem.danas sam 7+4 po zm, a po O 7+1
__________________
U ljubavi, kao i u ratu, pravo je uvijek na strani jačega. I zato će žena koju volimo uvijek biti u pravu ~ Alfred de Muse
pikol1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 11:55   #1977
Ono sto sam ja skuzila da bi mi pomoglo je cim krene lagana mukica odmah nesto pojedem.
Ali u principu nista posebmo nije pomagalo..i trajale su do 5mj trudnoce..
Jela sam kruh.
mrkyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 11:10   #1978
Tijekom prva tri mjeseca nisam povraćala, ali mi se većina hrane gadila. Jedino su mi pasali slatkiši pa sam se dosta udebljala. Sad mi više ne pašu slatkiši, ali mi se vratila želja za kavom i pecivima. Još uvijek ne mogu podnijeti smrad masnoće koji ide iz pekara i pečenjara.
Great Shape is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 11:10   #1979
Mene od prekjućer osim mučnina muči i trbuh-boli me ..kako mi je mučno ako mi želudac nije stalno pun onda jedem skoro svaka dva sata..vrlo malo ali jedem,moram inače sam "gotova"

Znači ako ne jedem mi je zlo ali i ako jedem mi je zlo od hrane..začarani krug


Ima još koja takav osjećaj da ju boli trbuh?Ali baš trbuh-želudac.
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 11:51   #1980
Da, mene je bolio (još sam uvijek u toj fazi, nadam se pri kraju) pogotovo na kraju dana, kao da mi stoji teret od par kila na želucu. Nemam onu klasičnu žgaravicu koja pali jednjak/ždrijelo, mm kaže da je to isto oblik žgaravice, nisam ništa uzimala radi toga, samo bih otišla spavati da ne osjetim.
Drž se
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.