Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2009., 12:32   #641
s obzirom da ćeš vjerojatno ići na božićni sajam ispred vijećnice, ne moraš se brinuti za jelo i piće, ima svega u izobilju ( čini mi se da nema sacherice, barem ju ja nisam vidjela). Cijene na sajmu su pristupačne i zaista je veliki izbor svega, mmmmm....
Što se tiče sacherice meni je definitivno najbolja u hotelu Sacher.
Za vidjeti nešto više, mislim da baš nećeš imati vremena, jedan dan je stvarno malo.
mediteranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 22:58   #642
planiram otići u Beč za vikend pa me zanima kakve su cijene ? jel skupo otići u Sacher hotel na kavu i tortu ? jel bio netko pa da se sijeća cijene i jel se može kupiti torta da si doma ponesem ? sad izgleda da me samo sacherica zanima al nemogu otići u Beč a da ne probam slavnu tortu
Tara 3006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 11:04   #643
Bila sam prošle godine u Sacheru. Probala sachericu i kaisermelange, ali se ne sjećam cijene. Sacherica je jednostavno savršena!Kavana u hotelu je vrlo ugodna i starinska. Broj mjesta je ograničen i vratar pušta određeni broj ljudi. Bolje je ujutro tj, prijepodne dok nije velika gužva. Može se kuoiti i za doma i ima različitih veličina, ali opet ne znam cijenu. Sorry!
Cijene jesu kuplje snego u ostalim ali nisu opet drastične.
mediteranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 14:34   #644
Quote:
Tara 3006 kaže: Pogledaj post
planiram otići u Beč za vikend pa me zanima kakve su cijene ? jel skupo otići u Sacher hotel na kavu i tortu ? jel bio netko pa da se sijeća cijene i jel se može kupiti torta da si doma ponesem ? sad izgleda da me samo sacherica zanima al nemogu otići u Beč a da ne probam slavnu tortu
Koliko je kava i kriška torte u kavani - ne sjećam se.
A u dućanu se može kupiti u drvenim kutijama cijene su od 20-60tak e ovisno o veličini torte.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 23:36   #645
Kava je svugdje oko 3.50 a komad torte od 3-4. Kava je vrlo skupa ista cijena kao i pivo a nista posebno ni vece za tu cijenu.
suntze is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 23:48   #646
jeftina hrana i pice

Quote:
suntze kaže: Pogledaj post
Kava je svugdje oko 3.50 a komad torte od 3-4. Kava je vrlo skupa ista cijena kao i pivo a nista posebno ni vece za tu cijenu.
Kava je zbilja dosta skuplja nego u Zagrebu. Meni je i dosta bolja tj standard je konzistentniji.

Jelo bas i nije skuplje. Moze se proci vrlo jeftino ako se npr uzme sendvic u pekarni (recimo u Anker i Der Mann--to su lanci kojih ima svugdje; ima i jedna prek puta Stefanskirche tamo gdje su natkriveni ducani, npr) za par eura ili komad pizze/'zeljanica'/kebab i slicno po raznim standovima (recimo na Schwedenplatzu ili, gdje sam uvijek prolazila, na Schottentor Universitaet stanici tramvaja i metroa U2 blizu Votivkirche i zgrade sveucilista--tamo je brdo pekara i raznih 'stajacica').

U kafeima i gostionicama dnevna ponuda jela 6, 7, 8, 10 eura.. ovisno sto se jede i u kojem dijelu grada.

Obicno su table s dnevnom ponudom izlozene van kafea (na njemackom, osim u najturistickijim dijelovima grada gdje je i skuplje, no ne i bolje).
Po i pored Waehringerstrasse je bilo dosta mjesta gdje se moglo povoljno jesti, zbog studenata i sveucilisne ekipe. Npr u panazijskom restorancicu (mislim da se zove Asia, negdje oko broja ?30) je bife bio 8 eura--all you can eat koliko se sjecam.

Restorani naravno navise.

Nekoc sam cesto jela na pocetku Neubaugasse dakle uz Mariahilfestr u nekom relativno neuglednom restorancicu koji je imao super guste juhe isto nesto par eura. Da mi se sad sjetiti imena--blizu je Nordsee.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 10:44   #647
vlak

Idem s frendicom na koncert u Beč u trećem mjesecu i zbog voznog reda nam pase jedino vlak.
Poslala sam hž-u mail i odgovorili su mi da je povratna 808,34 kn.Znam da vlak nije jeftin al ovo je
Pa me zanima jel zna neko da postoji neka povlastica/popust ili nesto slicno.Cula sam da ima nesto,al one stranice od hž-a su toiko glupe da se jednostavno ne mogu snac da bi dobila konkretniju informaciju,a pretpostavljam da ih i pitam da ce mi samo uvalit najskuplju.
Pa unaprijed zahvaljujem ako netko zna nesto vise
__________________
Ra Ra Rah Rah Rah Ra! GaGa xD
sweetamber is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 12:49   #648
kod putovanja vlakom u bec bitno je kojim danom ides gore, kojim se vracas i je li ukljucen vikend u tome. e sad, ako idete vas dvije, povratna karta iz zagreba po osobi bi kostala oko 365 kn, ali trebate ostati preko vikenda (npr. krecete u petak, a vracate se u nedjelju).
to je ona povoljnija varijatna, a funkcionira po principu da max 5 ljudi putuje na jednu kartu, pa bi tako solo platila cca 485 kn, kod 2 osobe 365 kn po glavi (485 kn x 1,5/2), kod 3 osobe 325 kn (485 x 2/3), kod 4 osobe 305 kn (485 x 2,5/4), a kod 5 osoba 290 kn (485 x 3/5). cijena moze varirati nekoliko kuna, ovisno o trenutnom tecaju kuna/euro. tijekom tjedna cijene su vise nego vikendom.
preko njihovog weba ces tesko nesto saznati, pa ti je najbolje nazvati direktno njihovu medjunarodnu blagajnu (01/4577-704) ili otici na kolodvor.
globetrotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 12:54   #649
Quote:
globetrotter kaže: Pogledaj post
kod putovanja vlakom u bec bitno je kojim danom ides gore, kojim se vracas i je li ukljucen vikend u tome. e sad, ako idete vas dvije, povratna karta iz zagreba po osobi bi kostala oko 365 kn, ali trebate ostati preko vikenda (npr. krecete u petak, a vracate se u nedjelju).
to je ona povoljnija varijatna, a funkcionira po principu da max 5 ljudi putuje na jednu kartu, pa bi tako solo platila cca 485 kn, 2 osobe 365 kn po glavi (485 kn x 1,5/2), 3 osobe 325 kn (485 x 2/3), 4 osobe 305 kn (485 x 2,5/4), a 5 osoba 290 kn (485 x 3/5). cijena moze varirati nekoliko kuna, ovisno o trenutnom tecaju kuna/euro. tijekom tjedna cijene su vise nego vikendom.
preko njihovog weba ces tesko nesto saznati, pa ti je najbolje nazvati direktno njihovu medjunarodnu blagajnu (01/4577-704) ili otici na kolodvor.
Hvala...
Ma idemo u četvrtak i vraćamo se odmah u petak jer je koncert u pitanju.
Budem sutra otisla na glavni pa pitala.
Šokirali me s ovih 800 kn
__________________
Ra Ra Rah Rah Rah Ra! GaGa xD
sweetamber is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 23:06   #650
Lijep pozdrav svima!
Slijedeci vikend putujem s deckom preko agencije na 2 dana. Odsjedamo u hotelu ananas. Malo sam proguglala hotel, dojmovi su svakakvi, pa me zanima ako je netko bio da mi kaze iz prve ruke. Isto tako ako mi netko moze preporuciti dobar restoran Jos jedno pitanjce-cula sam za Sky bar, da li je netko bio tamo?
mariia_mariia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 09:18   #651
Prošle godine sam bila u hotelu Ananas, hotel je ogroman i stvarno je Ok. Preko puta je stanica metroa, tako da jednostavno možeš u svim smjerovima.
mediteranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 14:04   #652
Je, na slici izgleda kao ogroman hotel. Kakva je klopa(dorucak),sobe? Vidjela sam fotke i ne cini mi se kao hotel s 4 zvjezdice...
mariia_mariia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 20:13   #653
Hitno prodajem 2 aranžmana za trodnevno adventsko putovanje u Beč od 11. do 13.12., hotel Vienna 3*, polazak iz Rijeke (Pule), cijena 750 kuna po osobi. Link na program putovanja:http://www.jadrotours.hr/dnnportal/P...0/Default.aspx
Javite mi se hitno!

Zadnje uređivanje signorina : 09.12.2009. at 20:32.
signorina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 20:59   #654
Gdje u centru Beča kupiti OPI lak za nokte?
Siennna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 00:31   #655
Quote:
sweetamber kaže: Pogledaj post
Hvala...
Ma idemo u četvrtak i vraćamo se odmah u petak jer je koncert u pitanju.
Budem sutra otisla na glavni pa pitala.
Šokirali me s ovih 800 kn
Bila sam danas.I zena mi je rekla oko 470 kn ,al da mogu jos dobiti i popust na grupnu jer nas ide troje.
__________________
Ra Ra Rah Rah Rah Ra! GaGa xD
sweetamber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 03:44   #656
Sljedeći vikend idem u najdraži Beč! Pošto mi je to već 5. put, ovaj put želim posjetiti neka zanimljiva mjesta za izaći vani (znači neki klub za osobe u srednjim dvadesetim), muzeje, izložbe, shopping, zgodna nova mjesta za popit finu coffee itd. Znači sve osim osnovnih znamenitosti Pročitala sam skoro sve postove, ali mjesta za izlaske sam našla samo iz 2007. godine, a u 2 godine se puno toga promijeni..

Svi prijedlozi dobrodošli!
IntroducingLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 07:38   #657
Jesi gledala bus do Beča? Mislim da ima svaki dan.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 07:48   #658
Quote:
sweetamber kaže: Pogledaj post
Bila sam danas.I zena mi je rekla oko 470 kn ,al da mogu jos dobiti i popust na grupnu jer nas ide troje.
Quote:
globetrotter kaže: Pogledaj post
to je ona povoljnija varijatna, a funkcionira po principu da max 5 ljudi putuje na jednu kartu, pa bi tako solo platila cca 485 kn, kod 2 osobe 365 kn po glavi (485 kn x 1,5/2), kod 3 osobe 325 kn (485 x 2/3), kod 4 osobe 305 kn (485 x 2,5/4), a kod 5 osoba 290 kn (485 x 3/5). cijena moze varirati nekoliko kuna, ovisno o trenutnom tecaju kuna/euro. tijekom tjedna cijene su vise nego vikendom.
onda je to taj princip, ukupno bi karta za vas troje trebala kostati cca 940 kn (470 x 2/3), tj. 313,33 kn po osobi.
globetrotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 10:21   #659
Quote:
globetrotter kaže: Pogledaj post
onda je to taj princip, ukupno bi karta za vas troje trebala kostati cca 940 kn (470 x 2/3), tj. 313,33 kn po osobi.
Da ,valjda.Neg me nazivciralo to u mailu kad su rekli 808 po osobi a navela sam da idu tri osobe.
Uglavnom,
hvala ti na pomoć
__________________
Ra Ra Rah Rah Rah Ra! GaGa xD
sweetamber is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 08:44   #660
Hotel u Becu

Pozdrav svima,
molim za savjet.
Koji hotel u Becu s 3-4 zvjezdice preporucate, a da se stigne do njega bez vece guzve s autom i da je dostupan neki javni prijevoz za lagani neobavezni obilazak grada. Ostali bi tamo 2-3 dana.

Hvala
kortoM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.