Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2010., 23:11   #6901
Quote:
Lara 21 kaže: Pogledaj post
Molim pomoć stručnjaka

Ovako su počele moje muke sa peticom.
Bolio me zub, otišla kod zubarice, to je bilo prije cca 7 godina npr.
I počela je nešto radit s iglicom (stvarno ne znam što.. totalni sam laik) što je mene straaaaaaaašno boljelo, čak i sad kad se sjetim, srce mi zastane od muke.. Naravno da sam vriskala, na što je ona rekla da će tako bolje znat do kuda je došla. Meni ništa nije bilo jasno..
I prestala je naravno jer mene je strašno boljelo, suze tekle kao nikada. Zatvorila je zub. Ne znam jel obavila što je trebala. Nekako mislim da nije...

Poslije mnogo godina jedem tunu i pukne mi taj zub.
Ok, šok, al odem ja kod druge zubarice velim kaj je bilo i ona mi ga nadogradi. Sve super, u početku je malo krvarilo al sve je izgledalo super i ta nadogradnja je trajala do nedavno. E sad, možda je zubarica trebala mi poslikat taj zub prije nego što ga je nadogradila? Vjerujem da je.

U 12.mj. ove godine završila sam u bolnici, jako mi je pao imunitet i probudila sam se sa neopisivim bolovima koji su mi se činili kao da dolaze sa tog mjesta petice. Možda krivi feeling? Osjećaj kao da mi netko nabija nož u taj zub i meso. Koma. Nateknuo mi je gornji dio obraza.
Dobila sam antibiotike, za 2 dana mogla sam jest i obraz je za 7 dana splasnuo. Ne znam reći da li mi se to dogodilo od tog zuba? Da li je moguće da imam granulom ili nešto slično, da na toj petici nešto samo nije počišćeno, napunjeno? ? Ili zato što su mi umnjaci (koje sam izvadila ovaj mjesec) pokušali izrasti ali nije bilo mjesta?
Btw, ponovnu nadogradnju na petici nisam radila, nego sam prvo otišla obavit vađenje umnjaka pa bih se željela informirat prije nego mi zubarica išta kaže.
Spominjala je čak nekakvu krunicu. Ništa ja to ne razumijem
Što vi mislite, kako bi daljnje liječenje trebalo izgledat, na što da ne pristajem?
Imam sliku od prije godinu dana samo, al mislim da to nije od nikakve koristi?

Oprostite na predugom postu.

Kasnije bum skenirala sliku. Stara je godinu dana btw.
evo slike, znam da je koma, al moooožda pomogne
http://img687.imageshack.us/img687/9754/scan10002.png
na slici ti se ne vidi nista....upali komp, otvori bijelu cistu stranicu Office Worda, staci sliku na monitor i onda poslikaj sto je moguce krupniju sliku.
Doduse ako mi se cini, i ovako se vidi da nije dobro napravljeno...ali daj ti bolje napravi sliku.
Chain is offline  
Old 30.03.2010., 23:39   #6902
ili ti je granulom ili se ako je sudeći po slici ostatak korijena upalio. lako je moguće da je problem i u zubu do ovog, zato treba prvo slikati da se vidi kakvo je stanje sada, tako da zubar ne radi na slijepo. jer jako je jebeno tu ispunu iskopati. meni su mjesec dana svaki drugi dan po sat, sat i pol vremena to kopali. a to sam kod neke specijalistice išla koja je nekim aparatom mjerila dubinu korijena i tako neka sranja. pa ženska zeznula ispunu i onda sve kopala van pa ispočetka, drugi put je napravila kako treba.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 31.03.2010., 08:52   #6903
Joj to mi sve zvuči strašno i kao da ću imati veliku muku sa liječenjem
Napravit ću novu sliku. Treba mi ortopan jel tako? Zna li netko neku privatnu ordinaciju gdje se to može napraviti? Ne ide mi se u DZ. Ili je bolje da slikam taj zub samo?

Evo da javim samo novosti. Pričala sam sad sa zubaricom i rekla mi je da budući da su mi umnjaci tek nedavno izvađeni, da mi te "rane" još nisu zacjelile i da mi ne smije ništa popravljat. Nisam baš razumjela zašto.
I rekla mi je da će ona u ordinaciji napravit sliku tog zuba pa će onda vidjet što je. Al veli da mi je to sve počišćeno i napunjeno. Ne kužim kak al dobro..

Zadnje uređivanje Lara 21 : 31.03.2010. at 09:17.
Lara 21 is offline  
Old 31.03.2010., 22:21   #6904
vjerojatno se boji da ne bi tijekom prčkanja po drugom zubu se prenijele bakterije na svježe rane i još da se zagnoji. sačekaj onda da zarastu rane pa kod zubarke da vidi u čemu je problem, nije ti bezveze to sve oteklo i da te boli
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 01.04.2010., 00:09   #6905
Kompozitne plombe

Evo bila sam kod zubara, i trebalo mi je plombirat jedan zub. Ugl, da ne pričam bezveze odmah ću pitati - je li moguće da su kompozitne plombe postale besplatne?
Naime, moja zubarka je med. sestri rekla da će mi ugrađivat kompozit i to je i napravila jer mi je plomba u boji zuba, ništa mi nije naplaćeno, imam klasičnu zdr.iskaznicu i onu od dopunskog. Jel moguće da je konačno onaj amalgamski trash izbačen iz upotrebe kod naših zubara?
realovka is offline  
Old 01.04.2010., 01:57   #6906
Quote:
realovka kaže: Pogledaj post
Evo bila sam kod zubara, i trebalo mi je plombirat jedan zub. Ugl, da ne pričam bezveze odmah ću pitati - je li moguće da su kompozitne plombe postale besplatne?
Naime, moja zubarka je med. sestri rekla da će mi ugrađivat kompozit i to je i napravila jer mi je plomba u boji zuba, ništa mi nije naplaćeno, imam klasičnu zdr.iskaznicu i onu od dopunskog. Jel moguće da je konačno onaj amalgamski trash izbačen iz upotrebe kod naših zubara?
ne nije...cak stovise bijele plombe su poskupile...po propisu komore najjeftinija bijela plomba morala bi kostati 250 kn....
zanimljiva situacija...nadam se da ce potrajati.
Chain is offline  
Old 01.04.2010., 10:39   #6907
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
šarafić,karbonski kolčić,lijevana nadogradnja,kolčić od staklenih vlakana,cirkon,...i dalje se radi tako jer mora biti nekakav čvrst stup na koji nosi krunicu.

A cijena,zakonski minimum je 600 kn koliko neki stomatolog može najmanje uzeti za taj rad,ispod toga ne smije zbog minimalnih cijena koje je odredila Stomatološka komora
meni je zubarica rekla 3600 za dvije nadogradnje.
pretpostavljam da je razlika u kvaliteti materijala...
margoth. is offline  
Old 01.04.2010., 13:00   #6908
Hvala, chain, javim se.
Hvala, hellie, vjerojatno si u pravu.
Lara 21 is offline  
Old 01.04.2010., 15:31   #6909
Quote:
realovka kaže: Pogledaj post
Evo bila sam kod zubara, i trebalo mi je plombirat jedan zub. Ugl, da ne pričam bezveze odmah ću pitati - je li moguće da su kompozitne plombe postale besplatne?
Naime, moja zubarka je med. sestri rekla da će mi ugrađivat kompozit i to je i napravila jer mi je plomba u boji zuba, ništa mi nije naplaćeno, imam klasičnu zdr.iskaznicu i onu od dopunskog. Jel moguće da je konačno onaj amalgamski trash izbačen iz upotrebe kod naših zubara?
Meni je zubarka objasnila da se ne naplaćuje ako je popravljan zub koji je
vidljiv kod "osmijeha" , a svi kutnjaci se naplaćuju.
G//** is offline  
Old 01.04.2010., 16:15   #6910
Ma nije bio u pitanju ni jedan prednji zub nego gornja desna sedmica...Zato i mene to čudi. Pri postavljanju mi je osvjetljivala svaki sloj plombe tako da je to valjda znak da je bila kompozitna. Mislim nije siva nego kao moj zub. Cijena 0 kn...
realovka is offline  
Old 01.04.2010., 17:34   #6911
El možda studenti imaju kakve popuste na navlake il slično?
mate11111 is offline  
Old 01.04.2010., 17:52   #6912
Danas sam bio kod zubara i izvadio gornju šesticu .Zanima me što je najbolje jesti taj dan nakon vadjenja zuba i kako održavati higijenu usne šupljine?
Mrkemič is offline  
Old 01.04.2010., 18:42   #6913
Quote:
margoth. kaže: Pogledaj post
meni je zubarica rekla 3600 za dvije nadogradnje.
pretpostavljam da je razlika u kvaliteti materijala...
prije bi rekao da je to cijena za dvije nadogradnje i dvije krunice
Gutaperka is offline  
Old 01.04.2010., 22:24   #6914
Otkinulo mi se komadić zuba na jedinici i sad mi je zub neravan. Da li se to može kako riješiti? Frendica je imala isti problem i njoj je stavljena navlaka, ali ja se bojim da mi onda zub dobiti drugu boju? Je možda bolje rješenje da mi ga izbrusi? Da ga pustim takvog?
zhabica is offline  
Old 01.04.2010., 22:29   #6915
Quote:
realovka kaže: Pogledaj post
Ma nije bio u pitanju ni jedan prednji zub nego gornja desna sedmica...Zato i mene to čudi. Pri postavljanju mi je osvjetljivala svaki sloj plombe tako da je to valjda znak da je bila kompozitna. Mislim nije siva nego kao moj zub. Cijena 0 kn...
A onda ti je valjda jasno kako je taj ispun "dobar"

Isto vrijedi za frontu, ono što dobivate preko fonda je najgori škart. Bolje platiti full cijenu za odlične metode i materijale nego u estetskoj zoni za par godina imati zelene zube Jer u fronti vam treba FULL estetika a ne ruglo...
Krumpir is offline  
Old 06.04.2010., 23:26   #6916
skuuupooo

Ja sam iz osijeka i raspitala sam se kod svog stomatologa o bezmetalnim krunicama (mislim da su procera) jer su mi zubi katastrofa.
Vrlo je pedantan i jako dobro radi svoj posao,ali kako ne znam nikog tko je radio takvu vrstu zahvata kod njega, malo sam skeptična.
Cijena koju mi je rekao za bezmetalnu krunice je 1600kn...
I sad ja malo surfam po netu gledam te razvikane stomatološke ordinacije i kako sam čula da se kreću cijenu u Zg. to je najmanje 2600kn a penje se do neba..
Mene zanima jel stvarno ta razlika u cijeni predstavlja toliku razliku u kvaliteti, materijalu, načinu radu ili je to samo u pitanju njihova pohlepa za novcem?
Naravno da sam spremna izdvojit više novca ako je usluga kvalitetnija, ali ovdje govorimo o veeelikoj razlici.
Kolegica kod jedne dotične stomatologinje u Zg.radi rekonstrukciju svih zubi, krunice, plombe, izbjeljivanje, sve, a i ima problem s čeljusti, rekla mi je da će je to sve ispasti skoro 100000 kn
heelllooo pa nisam milijunaš
Ako ima tko za preporučit dobrog estetskog stomatloga nek javi!!
sanjči15 is offline  
Old 06.04.2010., 23:43   #6917
nevezano za aktualnu temu, nego generalno

moram da preporučim :

nakon iskustva sa
1. čišćenjem zubnih kanala (odstranjen živac a postojao proces) jedno 25 puta dok nije prestao proces , (ovdje moram reći koliko bi me novaca koštao da sam išao kod privatnika toliko puta - ili bi me koštao zdravlja kad bi to sanirao u 2-3 puta a ja nisam platio ništa!)
2. plombiranja i
3. stavljanja dogradnje na zub(protetika), mogu preporučiti JEDINO stomatološki fakultet u zagrebu - vrhunski !!! a da ne govorimo o tome da nisam platio ni lipe.

čak ni uputnica ne treba od vlastite, socijalno dodijeljene zubarice u kvartu
bio sam kod par privatnika.... usrali mi zube ... nakon kojih se nisam usudio tražiti ikoga.... htio sam platiti samo da mi ne naprave štetu ... - i onda nakon dugo oklijevanja, kad mi je pukao još jedan zub - stomatološki faks. niti jedne zamjerke nemam.

kaj je najbolje, kad sam plaćao, dobio sam samo štetu a sad kad ne plaćam .... divota

i ja sam dugo trazio svog stomatologa privatnog, pa eto, da spasim ako neko ima slične probleme izbora stomatologa - nijedan nije kao faks

Zadnje uređivanje cici mici : 06.04.2010. at 23:50.
cici mici is offline  
Old 08.04.2010., 13:10   #6918
ljudi imam pitanje:

brat mi se zali da ga jedan zub zaboli,u stvari kao da ga struja udari kada na primer skoci ili jace udari petom o pod,on ne moze da proceni da li taj osecaj dolazi od petice ili sestice,uradjen je ortopan,ali stomatolog moze da ga primi tek od ponedeljka,pa me zanima da li je neko imam ovakav neobican slucaj


znaci taj osecaj se javlja samo kad recimo,skoci,potrci ili udari jace nogom o pod,totalno cudno,inace nema nikakvog spontanog,bola,zub ne reaguje na hladno,toplo,slatko,znaci sasvim normalno se jede

da li je to nesto zbog cega se treba hitno javiti stomatologu ili moze da saceka ponedeljak?
takodje da napomenem da ima jaku prehladu,puni su mu sinusi,stalno trese nos,pa meni palo na pamet da mozda ima veze sa tim


u svakom slucaju,svaki savet je dobrodosao,unapred hvala
sonea is offline  
Old 08.04.2010., 18:57   #6919
Opća anestezija, zub itd.

Čitam teme o vađenju umnjaka, raznim zaostalim korjenima i vidim da se svi plaše tih postupaka i problema. Prije 5 godina mi je korijen donje lijeve šestice ostao u desni koja se nedavno vidljivo povukla pa je korijen postao vidljiviji te me boli kada jedem/pijem, a boli me čak i susjedni zub (petica). Zanima me što će biti ako ipak ne odem oralnom kirurgu kojem sam upućena? Zubarica mi je rekla da se na tom mjestu lako događaju upalni procesi. Zašto je to tako? Imam dojam da će biti tako i kada izvadim korijen.
__________________
Quisque faber fortunae suae est.
Monaje is offline  
Old 08.04.2010., 21:47   #6920
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
nevezano za aktualnu temu, nego generalno

stomatološki faks. niti jedne zamjerke nemam.
Jesu ti radili i studenti?
__________________
Maloenergijska negazirana osvežilna bezalkoholna pijača iz rastlinskih izvlečkov : D
yaTzna is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.