Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2010., 22:03   #1
Strašno loša karma?

Da li postoji mogućnost da neki čovjek ima toliko strašno lošu karmu da ga čitav život prati peh u životu, da ga mnogi mrze i ostalo. Npr. za mene se roditelji jedinu od svih cura u kvartu nikad nisu brinuli već su puštali da radim što god hoću. Naravno, poslije sam sve kazne ja istrpila, od strane drugih ljudi. U školi su me mnogi mrzili, kao i poslije. Jednostavno me prate strašno loša iskustva stalno s ljudima. Jedva sam našla jednu prijateljicu, a i ona nije nešto. S drugima užas nad užasom. Htjela bih se samo skriti i biti nevidljiva i da živim neki svoj život i da nitko ne obraća pažnju na mene, ali obraćaju i to najčešće na jako negativan način. Ljudi kao da imaju neku posebnu satisfakciju kad mi trebaju naškoditi, zabosti nož u leđa ili nekako kazniti. Pa čak i moji roditelji. Više puta su mi se desile loše stvari, jednom sam čak završila i u pritvoru ( zato jer su me neki napali i skoro prebili, a mene su optužili - NARAVNO) i tako me stalno čitav život prati peh za pehom. Roditelji mi se nisu ni zabrinuli kad sam im rekla da zovem iz zatvora. S druge strane se ja trudim oko njih, pokazujem ljubav i da mi je stalo na različite načine i uvijek se želim žrtvovati za svakog i svakog zdušno branim. A mene, ne da nitko ne brani nego nitko nikad ni ne staje na moje mjesto i nikad mi u životu ništa s ljudima nije uspjelo ili da sam imala neko pozitivno iznenađenje. Zato bih se htjela samo što dalje maknuti od njih i da me puste na miru, ali ni to. Sad opet novo sranje. Kako maknuti taj peh i lošu karmu od sebe. Što da radim?
single31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 22:06   #2
Quote:
single31 kaže: Pogledaj post
Što da radim?

Pretvori im svima živote u pakao i više će te počet cijeniti.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 22:08   #3
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Pretvori im svima živote u pakao i više će te počet cijeniti.
Ha ha. Dobra! I meni se čini da je došlo vrijeme da odjebem sve i prestanem se truditi sa svima i da sebi napokon osmislim posao i da živim za njega i zaboli me briga za sve. Što mi je više stalo do drugih to me oni više biju.

Znam da sam radila dosta loše poteze u životu, ali zašto? Zato što me nitko nije usmjerivao na pravi put ili se brinuo za mene. Sve sam morala sama sa svojim mozgom. Da nisam imala taj mozak i brigu za sebe, ne bih bila ni živa.


Što se više trudim da me društvo prihvati to me ono više odbija!
single31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 22:13   #4
Što da radiš? Kao prvo, ostavi se praznovjerja. Karma je religijska ideja bez osnove koju su eksploitali zapadnjaci do stupnja rumunjske prostitucije.
Nije ni čudo da ti ide loše kad sve gledaš kroz kišno prozorsko staklo. Nemoj otvarati prozor. Razbij ga stolicom i izbij ga iz zgrade, izbij sve krhotine dolje i izbelji se budalama koje bulje s ulice.

Teško je opisati te iz tako šturih informacija. Ljudi su uglavnom plitki i primitivni: kako izgledaš? Možda je u tome problem? Grozno zvuči, znam, ali pošto su uglavnom takvi, vole se kačiti na slabije i neugledne, kao perad. Ne daj im.

Probaj se i uhvatiti nečega što će ti biti osnovica koja teško puca. Glavno ti je domoći se sidrišta, a onda kasnije lijevaj beton. Kužiš?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 22:18   #5
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Što da radiš? Kao prvo, ostavi se praznovjerja. Karma je religijska ideja bez osnove koju su eksploitali zapadnjaci do stupnja rumunjske prostitucije.
Nije ni čudo da ti ide loše kad sve gledaš kroz kišno prozorsko staklo. Nemoj otvarati prozor. Razbij ga stolicom i izbij ga iz zgrade, izbij sve krhotine dolje i izbelji se budalama koje bulje s ulice.

Teško je opisati te iz tako šturih informacija. Ljudi su uglavnom plitki i primitivni: kako izgledaš? Možda je u tome problem? Grozno zvuči, znam, ali pošto su uglavnom takvi, vole se kačiti na slabije i neugledne, kao perad. Ne daj im.

Probaj se i uhvatiti nečega što će ti biti osnovica koja teško puca. Glavno ti je domoći se sidrišta, a onda kasnije lijevaj beton. Kužiš?
Možda i je problem u izgledu, ali ne na način kako ti misliš nego u tom što se držim osobito jadno pred svima. Ništa meni fizički ne fali, ali kad sam u društvu bilo kog saginjem glavu, ne gledam ga u oči, sram me svakog, sve žive smatram vrijednijima od sebe.. Svaku osobu koja postoji mislim da je vrijednija od mene i ima razloga više za život.

To je vjerojatno zato jer me nitko nije prihvaćao nigdje i ništa mi nije uspjevalo. Pa su mi ostale te traume. Muškarci s kojima sam i bila su me tretirali gore od hračka. Na najgore moguće načine. A tako i drugi ljudi.
single31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 22:36   #6
E onda ti nema druge nego vježbati biti bitch. Ne sad da ćeš ljude ozljeđivati, božesačuvaj. Nego prema onima koji te imalo počnu trpati pod noge, postavi se kao ova teta.
To se vježba. Vježbaj, makar plakala u sebi. I počneš malim koracima. Dobro ponašanje nagradiš, loše ponašanje otpiliš.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 22:44   #7
Quote:
single31 kaže: Pogledaj post
Da li postoji mogućnost da neki čovjek ima toliko strašno lošu karmu da ga čitav život prati peh u životu,
ne

naime, ne postoji "karma". Osim onog lošeg benda koji se tako zove.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 23:24   #8
Ne znam. Nemam ni najmanje sreće u životu. Trebala bih se na taj način odnositi prema životu i nemati više apsolutno nikakva očekivanja, pa će mi možda prirodno doći ona neka hladnokrvnost i da me ljudi ne mogu sjebat i hraniti se sa mnom. Kad će osjetiti da ne dajem više pet para za njih! Budući se čitav život ponašam nenormalno osjećajno i osjetljivo prema drugima, a dešava mi se samo zlo, mislim da je red da postanem onak užasno hladnokrvna i možda mi onda neće moći više nitko radit sranja. Previše pokazujem emocije drugima i onda uživaju da mi zabiju po tisućiti put nož u leđa. Pokušati ću da više nikom ne pokazujem više nikad emocije i to je to. Možda se nešto promijeni tad
single31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 00:38   #9
Quote:
single31 kaže: Pogledaj post
Ne znam. Nemam ni najmanje sreće u životu. Trebala bih se na taj način odnositi prema životu i nemati više apsolutno nikakva očekivanja, pa će mi možda prirodno doći ona neka hladnokrvnost i da me ljudi ne mogu sjebat i hraniti se sa mnom. Kad će osjetiti da ne dajem više pet para za njih! Budući se čitav život ponašam nenormalno osjećajno i osjetljivo prema drugima, a dešava mi se samo zlo, mislim da je red da postanem onak užasno hladnokrvna i možda mi onda neće moći više nitko radit sranja. Previše pokazujem emocije drugima i onda uživaju da mi zabiju po tisućiti put nož u leđa. Pokušati ću da više nikom ne pokazujem više nikad emocije i to je to. Možda se nešto promijeni tad
Nemoj prema svima. Tako ćeš otjerati one koje vrijedi imati za prijatelje.
Dakle, prema dobrima dobra i šaljiva, prema onima koji te smatraju krpom kao ta teta, uz osmijeh na licu. Nadam se da si pogledala što je na onom linku.
I svakako se nauči cinizmu i sprdavanju onoga što ti se ne sviđa. Drži se.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 20:28   #10
sve ljude koje znam, a da su povučeni ili kako ti to već nazivaš, mogu reći da je stvar u njima. Ima ljudi ne pričaju sa nikim, pokušaš pričati sa njima, ne mogu reći više od jedne rečenice i opet su povučeni, ti ih pozdraviš oni se još okrenu i spuste glavu, mislim... očito je stvar u njima

prvo prestani misliti negativno i misliti da se cijeli svijet okrenio oko tebe i počni polako pričati sa ljudima, pomagati im itd.
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 10:29   #11
Kao prvo,ne slucaj ove ozlojadjenike tipa Endimion itd,upravo to su ti takvi ljudi sa kojima ti imas problema.Slatkorjecivi su,preko neta ce ti se ciniti da su dobri..a izvan neta..pshiciki paranoici(doslovno) koji kad ne razumiju neke stvari,kazu da ne postoje itd a onda se obruse na tebe,vjeruj mi

Da,karma itekako postoji,neki je cak mogu i vidjeti,nije to nista cudno.Mozda odradjujes neki dug iz proslih zivota no ne mora znaciti da ce ti uvijek biti tako,mozda te bas od sad ceka ljepsi period u zivotu,samo cuvaj se tipova tipa Endimion i njemu slicnih,jer ti su spremni na sve da ti zamazu oci,radi se o teskim primitivcima koji glume znanstvenike a jedva su i srednju zavrsili..
Jazzero is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 13:19   #12
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Što da radiš? Kao prvo, ostavi se praznovjerja. Karma je religijska ideja bez osnove koju su eksploitali zapadnjaci do stupnja rumunjske prostitucije.
Idemo pokušati zajedno probati dokazati postojanje karme, zakon uzroka i poslijedice. Zašto odbaciti neku tezu, a da je prije toga nismo pokušali dokazati...

Karma je pojam koji označava vezu između uzroka i poslijedice. Dakle, svaka naša akcija će proizvesti identičnu ili sličnu reakciju.

Evo jedan mali pokus: udari svojom snagom golom šakom o zid, i vidi što će se desiti. Da li će ti se tvoja nasilna akcija vratiti jednakom reakcijom. Tada to zapiši na papir. Ili izađi van na cestu i nekoga veoma grubo izvrijeđaj, promotri čovjekove reakcije i zapiši poslijedice svoga čina. Potom veoma nježno pogladi zid, i nekoga pohvali i udjeli mu kompliment, promotri poslijedice toga i zapiši na papir. Uzmi si vremena i napravi studiju koja se bazira na realnim činjenicama. Ponekad će reakcija biti trenutna, ponekad neće.

single31@
Mislim da je problem kod nekih iskustava što mogu biti rezultat nekih naših djelovanja iz prošlih života. Jer postoji više podvrsta karme, neke se vraćaju veoma brzo, kao kada udarimo šakom o zid, a nekima treba duže vrijeme da se manifestiraju.

Ono što ja vidim kao svjetlu točku takvih trenutaka jest to, da nam je to prilika da se preispitamo. Da pokušamo uvidjeti da li nam se to događa radi neke naše kvalitete. Ako da, pokušajmo promijeniti tu kvalitetu. Ako nismo mi ti koji realno izazivamo neku lošu reakciju od okoline, tada moramo učiti nešto o drugim ljudima i kako da se postavimo prema tome.

Nepravda jest teška, ali možda ti je to prilika da se počneš baviti sobom, da kreneš na put duhovnosti. Razmisli malo o tome... Ponekad ti život na grub način govori da možda "lupaš glavom o zid", a moraš samo promjeniti put, zaobići taj zid. Tvoj ti život, karma, nešto želi reći. Možda da se ne trebaš vezati za to što ti netko govori, okolina i sl. Ne moraš postati hladnokrvna, samo se ne veži za sve to, budi svjedok događanja.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 14:49   #13
Prvo poradi na samopoštovanju jer koliko sebe cijeniš, toliko te i drugi cijene.
luna777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 20:14   #14
To je znak da ti moraš nešto mijenjati. Očito je to lekcija koju moraš naučiti ovaj put.
Crude Sapphire is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 22:59   #15
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Idemo pokušati zajedno probati dokazati postojanje karme, zakon uzroka i poslijedice. Zašto odbaciti neku tezu, a da je prije toga nismo pokušali dokazati...

Karma je pojam koji označava vezu između uzroka i poslijedice. Dakle, svaka naša akcija će proizvesti identičnu ili sličnu reakciju.

Evo jedan mali pokus: udari svojom snagom golom šakom o zid, i vidi što će se desiti. Da li će ti se tvoja nasilna akcija vratiti jednakom reakcijom. Tada to zapiši na papir. Ili izađi van na cestu i nekoga veoma grubo izvrijeđaj, promotri čovjekove reakcije i zapiši poslijedice svoga čina. Potom veoma nježno pogladi zid, i nekoga pohvali i udjeli mu kompliment, promotri poslijedice toga i zapiši na papir. Uzmi si vremena i napravi studiju koja se bazira na realnim činjenicama. Ponekad će reakcija biti trenutna, ponekad neće.

single31@
Mislim da je problem kod nekih iskustava što mogu biti rezultat nekih naših djelovanja iz prošlih života. Jer postoji više podvrsta karme, neke se vraćaju veoma brzo, kao kada udarimo šakom o zid, a nekima treba duže vrijeme da se manifestiraju.

Ono što ja vidim kao svjetlu točku takvih trenutaka jest to, da nam je to prilika da se preispitamo. Da pokušamo uvidjeti da li nam se to događa radi neke naše kvalitete. Ako da, pokušajmo promijeniti tu kvalitetu. Ako nismo mi ti koji realno izazivamo neku lošu reakciju od okoline, tada moramo učiti nešto o drugim ljudima i kako da se postavimo prema tome.

Nepravda jest teška, ali možda ti je to prilika da se počneš baviti sobom, da kreneš na put duhovnosti. Razmisli malo o tome... Ponekad ti život na grub način govori da možda "lupaš glavom o zid", a moraš samo promjeniti put, zaobići taj zid. Tvoj ti život, karma, nešto želi reći. Možda da se ne trebaš vezati za to što ti netko govori, okolina i sl. Ne moraš postati hladnokrvna, samo se ne veži za sve to, budi svjedok događanja.
Dobro opisano,osim što se većinom neobaziremo na naše ponašanje,te smo vrlo laki na okidaču kad treba kriviti druge ili nešto.Brzo zaboravljamo svoj udio,a pamtimo tuđe.Ima i ona "kako lopticu baciš tako ćeš je primiti",moj zaključak je otprilike da tu nema baš neke pomoći,tj.,sve u svoje vrijeme nekima treba duže nekima kraće shvatiti još je teže čovjeku prihvatiti što znači i ponašati se shodno tome,svoje duhovne zrelosti/svijesti.Dobar su primjer krize(svakom je njegova muka najveća) u našem poimanju nešto loše,no u stvarnosti "motori" koji nas "guraju" dalje,zato postoji ona "što te ne ubije to te ojača".Naši stari su bili mudri, imamo tako dobro jasno sročenih ajmo ih nazvat poslovicama/istinama meni jako dragih,no nisam ih baš u prilici čuti.,vrlo vrlo rijetko.Netreba nam nikakvo prevođenje,već samo dobro upiti,koristiti znanje koje je svima dostupno,pa ipak čini se da je nekima "bliže" otputovati u indiju sljediti sai babu i diviti se sidijima.
tiberian is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 14:18   #16
To si jako dobro zaključila da se radi o karmi. Tako ti je fakat isti , identični filing i meni, ali to je to, neki dan sam skužila...pa slučajno ušla tebi na ovo pitanje...i to je karma...nadam se da ti sada mora biti pozitivna, da smo ti mi ljudi sa karmom kao mačke, ja evo recimo imam 4 života u ovome, i moram pomagati ljudima, moram i imam neku zadaću o kojoj nebi ti sada pisala jer nije niti knjiga dovoljna da se opiše moj život..Tu ti draga ima svega, ne bi vjerovala ali život piše one priče o kojima se pišu knjige, ljubavni filmovi...ti si jedna od njih..Ti si tipičan primjer karme.., Znaš kako ..to ti ide ovako..neka je neko pred 100 godina učinio nešto loše, povrijedio nekoga do te mjere da se taj ubio, recimo i ono učinio potpuni grijeh...jer su recimo osobe bile u ljubavi...Znači očito kršenje Božje zapovjedi...ne bitno sad , koliko je netko bio zločest ili šta ja znam, lijep ili pametan,...ali zakon življenja ciklusa je smučkao...i sada recimo ti si došla tu , na to mjesto, recimo u tu kuću, grad, vrijeme zbog nekog karmičkog procesa, koji opet ne mora biti loš, sa zadačom, najbitnijom..da to ispraviš...nisi ti kriva, ali to nije niti važno...Ti si tu da učiniš nešto dobro , možda i sigurno si tu da pomogneš nekim dušama, a nama je najčešće tako da se rađamo u blatu, kako bi našli izlaz i tako pokazali drugima, ne zato jer smo jako dobri, nego zato jer moramo. : Nisam najpametnija na svijetu, ali sigurno moraš otići u vjeru, crkvu, izučavati karmu, znanja od tarota do života svetaca...sve što ima znanje životnih ciklusa, da probiješ kod....dolaziti će ti u snu ili...intuitivno...To će biti tvoj život... Sudbina je neizbježna , ali nije nezamjeniva...Vjeruj to od jedne koja ima hebačku karmu.
kvakazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 12:24   #17
mislim da udarac sakom u zid ima drugo ime, a ne karma. pogledaj u knjigama iz fizike, mislim da se zove zakon akcije i reakcije i mislim da ga je opisao jedan jako pametan covjek (za svoje vrijeme) imenom isaac newton.

a sad kako opisati odlazak na cestu i bezrazlozno vrijedanje covjeka...u to necu ulazit
u svakom slucaju vjerujem da ljudi imaju potrebu pridavati neke razloge svojim losim iskustvima, neki dublji smisao kako bi se sve objasnilo.

na tvom mjestu ja bi popricao s ljudima koji ti "zabijaju noz u leda" i pitao ih sto ih kod tebe smeta.
ti kazes da si osjecajna, da se svakome otvoris i da si puna ljubavi, ali mene cisto primjera radi uzasno iritira kad mi se netko ide otvarati a mene to ne interesira, kad je preosjecajan a tek smo se upoznali, i kad je pun ljubavi a ljubav je zadnje sto s tom osobom zelim. i upravo zato znam bit malo grublji prema toj osobi da je se rijesim. nije to nista konkretno protiv te osobe, nego jednostavno nemam ni vremena ni volje druzit se sa apsolutno svima i bit svima prijatelj. i tu se moras slozit samnom

sto se tice ovog upozoravanja na endimiona, sve je to ok ali opet smatram da bi se mozda vise trebala pazit nekih koji ce ti reci kako ce ti krisna i rama pomoci, ali samo ako dodes na njihove skupove i doniras malo novaca. jer hinduizam vjeruje u reinkarnaciju, a ova tvoja losa dogadanja su rezultat nekih tvojih akcija iz "proslog zivota".
e, ja bi se rade njih pazio
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 10:15   #18
Quote:
single31 kaže: Pogledaj post
Što da radim?
Prestani se gledat kao žrtvu jer tad žrtva i (p)ostaješ.
__________________
As of now I bet you got me wrong.
Riot Act is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 16:08   #19
Ja sam pročitao "Strašno loša SARMA?".

Prestani razmišljati o tome. Poslije kiše dolazi sunce...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 18:38   #20
Po jednoj tezi, sami biramo roditelje.
Ti si u nekom prošlom životu, kao čovjek, naravno, dobro živjela. Nakon smrti si izabrala ove roditelje, znajući da će biti tako kako jest. Ovo iskustvo koje imaš sada ti je trebalo da upotpuniš sva dosadašnja iskustva.
Svima nam se to događa, jer za jednog života ne možeš sve proći, naučiti i iskusiti.

Sve se to događa da bi došla do krajnjeg cilja, a to je sjedinjenje s univerzalnom ljubavi.
Dakle, tješi se, nema karme, nema sudbine, nema zvijezda - to je tvoj izbor, mada ga sada nisi svjesna. Ali ćeš biti.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.