Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2010., 01:57   #181
Quote:
Unicorn7 kaže: Pogledaj post
Jesam, ali sam se odlučila vratiti kako bi opet tipkala sa vama. I možda sa nekim tko se slaže sa mojim mišljenjem, a ne da me samo boli kad čitam sprdnje Bilo bi mi drago ako bi mogla nastaviti sa svojom temom, i razbiti si trenutnu monotoniju života. Hvala.
Uni, nije potrebno da te bole tuđe sprdnje. Uvijek će biti ljudi sa kojima ćeš moći lijepo razgovarat, i uvijek će biti onih koji su destruktivni, ali ne uzimaj si to k srcu.
evil-bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 15:01   #182
Pričala mi jedna žena kako je nju strah ić na groblje podvečer ili kad padne noć, jer je kao mala viđala neke sjene i neku osobu kao anđeo, i da ju je to pratilo, i tako mi o tome pričamo, i kaže ona : ma ne, sve mi je to u glavi, ma bezveze ja u to ne vjerujem.A prije toga mi pričala kako je sve to doživjela kao mala.To ti je to, oči vide ali njihovo srce toi ne želi prihvatit kao takvo i istinito.

Isto kao i ovo, Indigo djeca su posebna, i takva djeca se sad rađaju, ali isto tako ima više boja aura, ali Indigo je kao posebna,svako to djete točno zna zašto je ovdje i zbog čega, pogotovo se sad rađaju jer žele ispravit toliku nepravdu koja se trenutno događa na ovom svijetu, žele donest ljubav i mir, žele ujedinit ljude, žele pomoć ljudima na bilo koji način mogu. I to je to, nema tu previše filozofiranja, dakako nije današnje svako djete takvo,ali rađa ih se jako puno, upravo zbog cjele situacije koja se ovdje događa.
__________________
I can be who ever i wanna be if i choose to...

Zadnje uređivanje N'dugu : 18.02.2010. at 10:13.
nency is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 12:41   #183
Wink Ja sam indigo

Ma rada ih se malo sutra puno,danas se sve trpa pod isti kos,a uistinu ih (nas) je jako malo. Ima dosta pametnih ljudi koji lijepo zarade na propagiranju te vec izlizale fore. Danas su svi indigo djeca i svi zele imat indigo djecu,to je hit. Ja sam pravi indigo ako ne i kristal pa pitajte ako vas zanima sta,da podijelim svoju mudrost s vama malim crvicima jer ja sam predivni leptiric hehehehe. Al ne sprdam se nego ozbiljno,sve i jedan opis indiga i kristala me opisuje osim jedne a to je da su indigo asocijalni i cudni. Ja sam jako jako drustven i svoj socijalni zivot bi ocijenio sa 10 od 10,mada sam se uvijek osjecao superiornije i nisam shvacao tude svjetonazore pa sam ih cesto smatro neinteligentnim,zaostalim i neduhovnim. Da procitam na forumu da neko prica da je indigo mozda bi se i sam smijao,ali cinjenice su takve da sam 95% siguran. Naucio sam pricat sa 6 mj,do 5 osnovne sam poosvajao sva moguca natjecanja koja sam upisao (matematika itd),a nikada nisam ucio niti radio preko 2-3 sata za natjecanje,znaci bez mentora. ?????? Kada sam mjerio iq zadnji put bio je preko 150,a o duhovnom da ne pricam. Svaka nedjelja crkva (kad si dijete nemozes odvojit crkvu i duhovnost),clan crkvenog zbora a otac mi je protiv crkve tako da sam se uvijek borio s njegovim gledistem. Autoritet za mene ne postoji,moze se reci da sam se rodio sa jakim karakterom,a hiperaktivnost mi je uvijek bila problem dok se nisam naucio kontrolirat. Nije da me nisu roditelji odgajali kako neki kazu na ovom forumu,ja sam dobio batina dosta ali nisam nikad odustao od svojih gledista. Kad sam bio mulac (sad imam 20) upadao sam stalno u konflikte jer za mene postoji samo istina i direktni govor,bez uljepsavanja. Kritika me ne pogada, cak su i svaka kritika i svako suprotno misljenje dobrodosli. Nikad nisam osjetio manjak samopouzdanja,a znam da je moj cilj pomagati drugima i to sam radio do sad i tako cu i dalje. Novci mi nisu vazni (ni 2%),kad sam bio mali jedva smo imali za jest,mada da se razumijemo sad prolazim faks i radim,tako da sad imam novaca i imat cu ih uvijek. Zelio bi da drugi dijele moj svjetonazor jer cini ljude UISTINU sretnima,mada im niposto to ne namecem
DiabolusUmbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 14:41   #184
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
Te indiko puce furt ne prihvaćaju ove zemljanske okvire, kajti već letiju kak leptirići f stratosferi, a smo mi još crvići kaj se buju tek morali zmetamorfozirati v takve moljčiće i leptiriće, i to prek jedne kukuljice, pa onda kroz to van s krilcima - prh, phr - i baš te onda zaboli quratz krasan za te tam dol crviche.


A vidiš da ima i crvica jednorogica , pa kad se ta učahuri u jedan svoj duhovni cocoon, na kraju bude vun zašla - indiko jednorogica leptirica u mjehuru od španjolske sapunice "la usurpadora", u kojoj naša Gabriela Spanic malo glumi zločestu twin sestru, pa malo dobru, pak ti ovisi z koje strane naletiš kaj buš dobil - šamar il pusu - i kak bu ta nova rasa na kraju zgledala, kak ovi dobri Antarejci z filma "Cocoon" il pak oni z filma "The Brood" (Leglo) filmaša Davida Cronenberga.

Isuse, N'dugu, nisam imala pojma da si ti tako duhovita pojava na ovom forumu! Kako bi to bilo to, k tome si i admin - i podgrijavaš si sarmu, aaaaa...



Koja genijalnost...

Nego, Unicorn, slažem se s Pjegavom prgavicom koja te upućuje na svjesnost. Pusti lijepo k vragu svaku uvredu, ti si super takva kakva jesi, samo malo olabavi kako bi to i sama mogla uvidjeti, može? Please.

Drži se, indigo
__________________
Misao stvara
high energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 14:46   #185
Ako postoji reinkarnacija i ako su njeni plodovi spoznaja i sve bolje ovladavanje nizim razinama, od strane dusa koje se utelovljuju, onda bi bilo i logicno da ce se tokom vremena pojavljivati i sve vise dusa koje su zrelije. Uz danasnje drustvene i tehnoloske mogucnosti one naravno imaju jos bolje mogucnosti izrazaja. I verovatno ce se u buducnosti (narednih par stotina godina) pojavljivati sve vise takve dece.
To bi znacilo da "Kraj detinjstva" mozda i nije tako SF kako se na prvi pogled cini.

Sa druge strane, licno sam alergican na new age price, o tome kako su ta indigo deca/kristali/datumi/maitreje... izuzetni i krasni i kako zlatno doba prosvetljenja samo sto nije (na zalost, imam naviku da redovno citam dnevne novine).

Ako reinkarnacija postoji, onda je i jasno da ta, od detinjstva vec zrelija deca, nisu pala sa Marsa, vec su proizvod prirodne (duhovne) evolucije, koja ide paralelno sa bioloskom evolucijom.
Ako reinkarnacija ne postoji, ako mi nismo duhovna bica, moguce je da se radi o nedokazanoj statistickoj devijaciji prirodne bioloske evolucije i ideoloskoj interpretaciji iste.

PS
Bilo naprednija ili ne, sva deca zahtevaju odgovarajuci odgoj!

Zadnje uređivanje Dragan : 18.02.2010. at 14:56.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 14:51   #186
Quote:
DiabolusUmbra kaže: Pogledaj post
...Nikad nisam osjetio manjak samopouzdanja,a znam da je moj cilj pomagati drugima i to sam radio do sad i tako cu i dalje.
...
Za pocetak bi mogao pomoci drugima na taj nacin, da citljivije pises svoje tekstove.
Ako indigo deca postoje, jedna od njihovih odlika bi mogla (trebala) biti i osobina da su iz svoje vise svesti, svesni razine svoje okoline, te u skladu sa istom pokusavaju pomoci.

PS
Ovo nije offtopic i nije licni napad.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 14:54   #187
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Ako postoji reinkarnacija i ako su njeni plodovi spoznaja i sve bolje ovladavanje nizim razinama, od strane dusa koje se utelovljuju, onda bi bilo i logicno da ce se tokom vremena pojavljivati i sve vise dusa koje su zrelije. Uz danasnje drustvene i tehnoloske mogucnosti one naravno imaju jos bolje mogucnosti izrazaja. I verovatno ce se u buducnosti (narednih par stotina godina) pojavljivati sve vise takve dece.
To bi znacilo da "Kraj detinjstva" mozda i nije tako SF kako se na prvi pogled cini.

Sa druge strane, licno sam alergican na new age price, o tome kako su ta indigo deca/kristali/datumi/maitreje... izuzetni i krasni i kako zlatno doba prosvetljenja samo sto nije (na zalost, imam naviku da redovno citam dnevne novine).

Ako reinkarnacija postoji, onda je i jasno da ta, od detinjstva vec zrelija deca, nisu pala sa marsa vec da su proizvod prirodne (duhovne) evolucije, koja ide paralelno sa bioloskom evolucijom.
Ako reinkarnacija ne postoji, ako mi nismo duhovna bica, moguce je da se radi o nedokazanoj statistickoj devijaciji prirodne bioloske evolucije i ideoloskoj interpretaciji iste.
Zgodan osvrt.

Izgleda da reinkarnacija postoji, jer mi ljudi smo vrlo duhovna bića. I sve je prožeto tom duhovnošću, tj. energijom.
__________________
Misao stvara
high energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 14:58   #188
Quote:
DiabolusUmbra kaže: Pogledaj post
Ma rada ih se malo sutra puno,danas se sve trpa pod isti kos,a uistinu ih (nas) je jako malo. Ima dosta pametnih ljudi koji lijepo zarade na propagiranju te vec izlizale fore. Danas su svi indigo djeca i svi zele imat indigo djecu,to je hit. Ja sam pravi indigo ako ne i kristal pa pitajte ako vas zanima sta,da podijelim svoju mudrost s vama malim crvicima jer ja sam predivni leptiric hehehehe. Al ne sprdam se nego ozbiljno,sve i jedan opis indiga i kristala me opisuje osim jedne a to je da su indigo asocijalni i cudni. Ja sam jako jako drustven i svoj socijalni zivot bi ocijenio sa 10 od 10,mada sam se uvijek osjecao superiornije i nisam shvacao tude svjetonazore pa sam ih cesto smatro neinteligentnim,zaostalim i neduhovnim. Da procitam na forumu da neko prica da je indigo mozda bi se i sam smijao,ali cinjenice su takve da sam 95% siguran. Naucio sam pricat sa 6 mj,do 5 osnovne sam poosvajao sva moguca natjecanja koja sam upisao (matematika itd),a nikada nisam ucio niti radio preko 2-3 sata za natjecanje,znaci bez mentora. ?????? Kada sam mjerio iq zadnji put bio je preko 150,a o duhovnom da ne pricam. Svaka nedjelja crkva (kad si dijete nemozes odvojit crkvu i duhovnost),clan crkvenog zbora a otac mi je protiv crkve tako da sam se uvijek borio s njegovim gledistem. Autoritet za mene ne postoji,moze se reci da sam se rodio sa jakim karakterom,a hiperaktivnost mi je uvijek bila problem dok se nisam naucio kontrolirat. Nije da me nisu roditelji odgajali kako neki kazu na ovom forumu,ja sam dobio batina dosta ali nisam nikad odustao od svojih gledista. Kad sam bio mulac (sad imam 20) upadao sam stalno u konflikte jer za mene postoji samo istina i direktni govor,bez uljepsavanja. Kritika me ne pogada, cak su i svaka kritika i svako suprotno misljenje dobrodosli. Nikad nisam osjetio manjak samopouzdanja,a znam da je moj cilj pomagati drugima i to sam radio do sad i tako cu i dalje. Novci mi nisu vazni (ni 2%),kad sam bio mali jedva smo imali za jest,mada da se razumijemo sad prolazim faks i radim,tako da sad imam novaca i imat cu ih uvijek. Zelio bi da drugi dijele moj svjetonazor jer cini ljude UISTINU sretnima,mada im niposto to ne namecem
daj molim te....izgubio sam god dana života po forumima i netu čitajući i proučavajući sve o indigo djeci, kristalnoj, reptilima i sve su to baljezgarije nekih klinja kojima fali pozornosti, otiđi malo na CE-4 forum naći ćeš mali milion postova poput tvojeg, čista pi*darija :/ svi imaju IQ preko 180, svi sebe smatraju superiornima...egomanijaci sa high IQ-om
__________________
The Deathbringer is coming and taking all away from you
Grim_Reaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 15:21   #189
Molim?!

Quote:
DiabolusUmbra kaže: Pogledaj post
Ma rada ih se malo sutra puno,danas se sve trpa pod isti kos,a uistinu ih (nas) je jako malo. Ima dosta pametnih ljudi koji lijepo zarade na propagiranju te vec izlizale fore. Danas su svi indigo djeca i svi zele imat indigo djecu,to je hit. Ja sam pravi indigo ako ne i kristal pa pitajte ako vas zanima sta,da podijelim svoju mudrost s vama malim crvicima jer ja sam predivni leptiric hehehehe. Al ne sprdam se nego ozbiljno,sve i jedan opis indiga i kristala me opisuje osim jedne a to je da su indigo asocijalni i cudni. Ja sam jako jako drustven i svoj socijalni zivot bi ocijenio sa 10 od 10,mada sam se uvijek osjecao superiornije i nisam shvacao tude svjetonazore pa sam ih cesto smatro neinteligentnim,zaostalim i neduhovnim. Da procitam na forumu da neko prica da je indigo mozda bi se i sam smijao,ali cinjenice su takve da sam 95% siguran. Naucio sam pricat sa 6 mj,do 5 osnovne sam poosvajao sva moguca natjecanja koja sam upisao (matematika itd),a nikada nisam ucio niti radio preko 2-3 sata za natjecanje,znaci bez mentora. ?????? Kada sam mjerio iq zadnji put bio je preko 150,a o duhovnom da ne pricam. Svaka nedjelja crkva (kad si dijete nemozes odvojit crkvu i duhovnost),clan crkvenog zbora a otac mi je protiv crkve tako da sam se uvijek borio s njegovim gledistem. Autoritet za mene ne postoji,moze se reci da sam se rodio sa jakim karakterom,a hiperaktivnost mi je uvijek bila problem dok se nisam naucio kontrolirat. Nije da me nisu roditelji odgajali kako neki kazu na ovom forumu,ja sam dobio batina dosta ali nisam nikad odustao od svojih gledista. Kad sam bio mulac (sad imam 20) upadao sam stalno u konflikte jer za mene postoji samo istina i direktni govor,bez uljepsavanja. Kritika me ne pogada, cak su i svaka kritika i svako suprotno misljenje dobrodosli. Nikad nisam osjetio manjak samopouzdanja,a znam da je moj cilj pomagati drugima i to sam radio do sad i tako cu i dalje. Novci mi nisu vazni (ni 2%),kad sam bio mali jedva smo imali za jest,mada da se razumijemo sad prolazim faks i radim,tako da sad imam novaca i imat cu ih uvijek. Zelio bi da drugi dijele moj svjetonazor jer cini ljude UISTINU sretnima,mada im niposto to ne namecem
Zar samo meni ovaj post izgleda kao totalna šala jednog tipičnog, vrlo duhovitog za moj pojam, duhovitost-njaka. Totalna šaljivčina!

Ili jednostavno loše procjenjujem.

__________________
Misao stvara
high energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 18:50   #190
Dragane
Znam da nije licni napad,ja sam tek juce usao na forum prvi put pa cu probat pisat ubuduce malo jasnije. Neznam kako definiras svijest,opet zahtijeva cijelu raspravu oko toga i neznam dali se ona sama razvija ili dolazi paralelno sa inteligencijom. Mislim da je svijest okoline sicusan problem za pravo indigo dijete posto indigo ima karakter koji ga odmalena krasi i nije mu tesko uklopiti se,pa moze kao DIO drustva siriti svoj pogled na svijet. Najveci problemi su ne uzdizati se iznad drugih ili ocekivati da svijet bude kao ti.

Reaper
To su samo cinjenice za one kojima treba nekakav dokaz,a neznam zasto bi neko bio egomanijak ako preprica dio svog zivota. Ili jos bolje uobrazeno deriste koje trazi paznju pa baljezga gluposti. Ako ljudi sa tih foruma osjecaju da su indigo i po tvome misle da su bolji od drugih,koliko onda tek ti mislis da si bolji od njih pa mozes pljuvat po njima? Meni uopce ne smeta jer ja ljude kao ti ne uvjeravam u nista nego samo promatram njihove reakcije

Zadnje uređivanje DiabolusUmbra : 18.02.2010. at 19:06.
DiabolusUmbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 02:19   #191
Quote:
DiabolusUmbra kaže: Pogledaj post
......
U opisu indigo osoba naći će se barem 90% ljudi, a nema nekog konkretnog načina da se to 100 % dokaže (osim slikanja aure i sl.).
Sve ovo što si ti o sebi opisao za sebe može reći jako puno ljudi.
Kristal sigurno nisi, jer neke osnovne karakteristike ne odgovaraju, a jesi li indigo...
Sve što si napisao može značiti da jesi, a i da nisi.
Sve se može isto tako pripisati i pubertetu sa velikom dozom umišljenosti i želje da budeš drugačiji.

Hoću reći - iz tvog posta se ne može zaključiti baš ništa.
Ali, činjenica je da gotovo svi ljudi (ne baš svi, ali velika većina) koji išta pročitaju o indigovcima pomisle "Gle, to bih mogao biti ja!"
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 12:09   #192
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
U opisu indigo osoba naći će se barem 90% ljudi, a nema nekog konkretnog načina da se to 100 % dokaže (osim slikanja aure i sl.).
Sve ovo što si ti o sebi opisao za sebe može reći jako puno ljudi.
Kristal sigurno nisi, jer neke osnovne karakteristike ne odgovaraju, a jesi li indigo...
Sve što si napisao može značiti da jesi, a i da nisi.
Sve se može isto tako pripisati i pubertetu sa velikom dozom umišljenosti i želje da budeš drugačiji.

Hoću reći - iz tvog posta se ne može zaključiti baš ništa.
Ali, činjenica je da gotovo svi ljudi (ne baš svi, ali velika većina) koji išta pročitaju o indigovcima pomisle "Gle, to bih mogao biti ja!"
Potpisujem.
__________________
Misao stvara
high energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 16:30   #193
Post

Quote:
high energy kaže: Pogledaj post
Potpisujem.
Evo sad moram pisat ogroman post pa ce me prsti zabolit. Indigo je postao izraz koji me jako zivcira,jer je izgubio sav smisao,a bas zato sto su danas svi indigo. Na netu same gluposti u vezi toga: Kako odgajati svoje indigo dijete (pa uputstva stila nemojte naglo reagirat prema dijetetu,volite svoje djetesce,nemojte ga tuc bla bla...),sta nije to logicno? Kakva lolcina. Ja bih napisao: Nemojte svoje indigo dijete izgladnjivat i drzat zatvoreno u podrumu dulje od tjedan dana,a posebno pazite da vam se ne desi pa da ga istucete palicom ili bokserom. Kako moze toliko djece bit indigo pa da svi moraju imat po jednog (koda su djeca neki psi). Najbolje su mame koje se furaju na new age pa im je dijete instant indigo. Ne kuzim kako 95% ljudi sebe moze nac u opisu indiga??? Evo ti pravih cinjenica:indigic treba imat strahovit iq,sto je danas vec postalo sprdancija jer svi tvrde da imaju oogroman. Postoji testiranje pa odite provijeriti. Iq preko 140 je genijalnost,a pretpostavljam da ako je neko indigo ima minimalno 120-130. Mislim da preko 140 ima oko 1,5% cijele populacije. Znaci od tih tvojih 95% je otpalo skoro sve. LOL Ali nije to sve,trebate napraviti temeljiti test tako da provjerite svih 7-8 (koliko ih vec ima) slojeva inteligencije. Indigo bi trebao rasturat na podrucju vizualizacije i snalazenja u prostoru,dugorocne memorije i govornih vjestina. Znaci trebao bi biti mislilac i vizionar. Analiza karaktera treba pokazati da ste u vecini slucajeva sangvinik i to jako izrazeni sangvinik. Najvaznije indigo dijete ima izrazenu emocionalnu inteligenciju i empatiju sto je kod ovih sto imaju high iq prava rijetkost. Vecina su surovi ljudi koji vjeruju samo u znanost i zele se unutar drustva penjat na ljestvici a ne mijenjat drustvo i cesto su duhovno zakinuti na neki nacin (to znam jer sam se druzio s takvima). Nadalje vecina indigica ima tezak zivot (pogotovo djetinjstvo),od kojeg ne bjeze jer ga prihvacaju. Pogotovo jer osjecaju da su oni izabrali taj put i zele tamo biti. Uz to imate cesto i periode depresije dok se ne naucite kontrolirat. Ali to nije sve,uz to dobijete i gratis nesanicu (bez razloga) pa nemas sta radit cijelu noc. Zanimanje za duhovnost i religiju imaju svi koji citaju ovo sta sam napisao ali indigic to ima urodeno pa odmalena lupa po takvoj literaturi (vecina pocnu sa vjerskim pa zato vole crkvu,dzamiju itd..). O ovim paranormal stvarima i uvidima ne zelim pisat al ima i toga. Eto ako nakon ovoga sta napisah jos mislis da si indigo onda procitaj sve sa neta sta mozes o toj temi i obavi ove testove sto sam gore napisao
DiabolusUmbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 19:06   #194
Wink Živjele SVE dugine boje u nama i oko nas

@DiabolusUmbra, oprosti što je moja prva reakcija na tvoj post bila "ovaj mora da se šali", ali zaista sam mislila da se zafrkavaš. I to jako. Dakle, izgleda da loše procjenjujem (sve je relativno, pa se znam zeznuti u procjeni, kao da "plivam" u ovoj silnoj materiji ).

A moj potpis se odnosio na cijeli Hobbyev post, ne samo zadnju rečenicu - da većina ljudi koja pročita nešto o indigovcima pomisli "Pa to bih mogao/la biti ja."

Naime, znatiželja me odvukla u raznim smjerovima, pa tako i do literature o indigo djeci/ljudima. Pročitala sam nešto sitno čisto iz znatiželje, a ne zato jer bih ja mogla biti indigo. Jer, pa i da jesam - zar je to važno? Mislim, u čemu je big deal? Indigo, kristal, whatever - ljudsko biće je ljudsko biće bez obzira na boju i nijanse kože, kose, noktiju ili aure. Svi mi imamo dušu i zbog toga smo svi jednako važni i vrijedni. Tako ja gledam na svijet. Neka izdvajanja i isticanja mi nikada nisu legla. Da sad tu ne spominjem važnost i ljepotu i smisao životinja, biljaka,... - cijelu planetu i šire.
Po čemu bi netko mogao biti bolji od nekog drugog bića?

DiabolusUmbra, hvala ti na trudu oko iznošenja svog znanja o indigovcima. Što se tvog zadnjeg posta tiče, ima par značajki po kojima bih mogla biti indigo, npr. točno se nalazim u izjavi: "Nadalje vecina indigica ima tezak zivot (pogotovo djetinjstvo),od kojeg ne bjeze jer ga prihvacaju. Pogotovo jer osjecaju da su oni izabrali taj put i zele tamo biti. Uz to imate cesto i periode depresije dok se ne naucite kontrolirat. Ali to nije sve,uz to dobijete i gratis nesanicu (bez razloga) pa nemas sta radit cijelu noc. Zanimanje za duhovnost i religiju imaju svi koji citaju ovo sta sam napisao ali indigic to ima urodeno pa odmalena lupa po takvoj literaturi (vecina pocnu sa vjerskim pa zato vole crkvu,dzamiju itd..). O ovim paranormal stvarima i uvidima ne zelim pisat al ima i toga."
Prilično sam sangvinična: "sangvinična osoba se odlikuje brzim, kratkotrajnim emocionalnim reakcijama, lako se uzbuđuje, lako mijenja raspoloženje, uglavnom je optimist, osoba sklona vedrom raspoloženju."
Vizualizacija mi ide O.K. (što god to značilo).
Pa high IQ (relativno visok, oko 140, nikad nisam patila na pamet, čak sam je nekako skrivala kako ne bih ispala prepotentna, a testiranje za Mensu sam obavila i tako saznala "svoj velebni IQ" zbog toga jer sam cijelo djetinjstvo i odrastanje slušala kako sam glupa, nesposobna i totalni idiot - eto, sada i to znate ).
Što se duhovnosti tiče, od kako znam za sebe žicala sam baku nek mi veli kako je to u raju, kamo čovjek ide kada umre, kakvo tijelo tada ima, što je to duša, zašto svečenik ljutito viče za vrijeme svete mise na svoje drage ovčice prilikom propovijedi, zašto čovjek treba patiti,... Baku sam htjela udaviti silnim pitanjima, a pitala sam nju jer je mnogo hodala na sv. misu, pa sam je smatrala pravom pravcatom sveticom - imala sam dojam da si je dobra s Bogom i svim svecima i da sve zna.
Kolika mi je emocionalna inteligencija i empatija, nemam pojma. Nekakva je.
I što sad da, recimo, i jesam indigo? Ja sam i dalje ono što jesam, još uvijek u biti ista kao i drugi ljudi, s nekim sitnicama po kojima se razlikujem od drugih (oduvijek mi nije bilo jasno zašto toliko odudaram u društvu ljudi i zašto mi se teško uklopiti i prilagoditi - ali svatko ima nešto slično u glavi) - sve je to normalno jer smo svi mi vrlo individualni, svatko je original za sebe, svatko je neponovljiv,... - i tako te spike.

Ne volim se isticati, ali dobro, ovo je forum pa je moj pravi identitet i dalje tajna (inače ne bih otkrivala neke stvari o sebi, kao što ih ne otkrivam u javnosti)...

Sve u svemu, hvala na informacijama.
__________________
Misao stvara

Zadnje uređivanje high energy : 19.02.2010. at 19:11.
high energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 19:20   #195
@High Energy
@DiabolusUmbra
Znate, ovdje su ljudi skloni potcjenjivati forumaše koji imaju manje od 100 postova, da ne govorimo o ovima ispod 20, jelte, ono smatra se da je to vjerojatno nečiji klon i slično, da se ne može ni naučiti koristiti forumom prije nego što nabije bar 1000 postova, a o moderiranju i da ne govorimo. Ali High Energy je napisala par takvih postova koje ne bi napisao nijedan forumaš s ovog pdf-a, a DiabolusUmbra ti si definitivno zanimljiva osoba, pravi indigo (možda ste i oboje indigo, ne znam). Ako vas je privukla ova tema, to me veseli, jer je posljednjih dana cijeli forum polumrtav i nitko ne piše ništa i ne raspravlja ovako lijepo kao vi (samo da se ne pokvarite ), pa duhovnost očigledno privlači ljude s najvećim IQ-om i EQ-om i ostalim normalnim i paranormalnim sposobnostima.

Da ne govorimo da osoba s indigo sposobnostima nikada ne bi forumaše procjenjivala po tome koliko imaju postova i da li su nečiji klon, nego samo po tome što i kako pišu.
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 19:53   #196
Quote:
DiabolusUmbra kaže: Pogledaj post
Evo sad moram pisat ogroman post pa ce me prsti zabolit. Indigo je postao izraz koji me jako zivcira,jer je izgubio sav smisao,a bas zato sto su danas svi indigo. Na netu same gluposti u vezi toga: Kako odgajati svoje indigo dijete (pa uputstva stila nemojte naglo reagirat prema dijetetu,volite svoje djetesce,nemojte ga tuc bla bla...),sta nije to logicno? Kakva lolcina. Ja bih napisao: Nemojte svoje indigo dijete izgladnjivat i drzat zatvoreno u podrumu dulje od tjedan dana,a posebno pazite da vam se ne desi pa da ga istucete palicom ili bokserom. Kako moze toliko djece bit indigo pa da svi moraju imat po jednog (koda su djeca neki psi). Najbolje su mame koje se furaju na new age pa im je dijete instant indigo.
Sa ovime se slažem.

Quote:
Ne kuzim kako 95% ljudi sebe moze nac u opisu indiga???
Pretpostavljam zato što taj opis ne shvate ispravno, shvate ga "prebukvalno" (ne znam kako se drugačije izraziti).
Ja inače uzimam sa velikom rezervom kada netko za sebe tvrdi da je indigo (pogotovo kad se radi o osobama koje ne poznajem najbolje), jer vidim da mnogo ljudi za sebe to tvrdi, a da nemaju ni "i" od indiga.
Premda, ja sam inače protiv takvih etiketiranja (već sam o tome pisala na ovoj temi).
Indigo jest ono što jest i trpanje u nekakve klasifikacije mu nipošto nije potrebno.
Ovdje koristim tu riječ "indigo" čisto iz razloga što ju je kraće pisati, nego cjelokupan opis osoba na koje se odnosi.

Quote:
Evo ti pravih cinjenica:indigic treba imat strahovit iq,sto je danas vec postalo sprdancija jer svi tvrde da imaju oogroman. Postoji testiranje pa odite provijeriti. Iq preko 140 je genijalnost,a pretpostavljam da ako je neko indigo ima minimalno 120-130. Mislim da preko 140 ima oko 1,5% cijele populacije. Znaci od tih tvojih 95% je otpalo skoro sve. LOL Ali nije to sve,trebate napraviti temeljiti test tako da provjerite svih 7-8 (koliko ih vec ima) slojeva inteligencije. Indigo bi trebao rasturat na podrucju vizualizacije i snalazenja u prostoru,dugorocne memorije i govornih vjestina. Znaci trebao bi biti mislilac i vizionar. Analiza karaktera treba pokazati da ste u vecini slucajeva sangvinik i to jako izrazeni sangvinik. Najvaznije indigo dijete ima izrazenu emocionalnu inteligenciju i empatiju sto je kod ovih sto imaju high iq prava rijetkost. Vecina su surovi ljudi koji vjeruju samo u znanost i zele se unutar drustva penjat na ljestvici a ne mijenjat drustvo i cesto su duhovno zakinuti na neki nacin (to znam jer sam se druzio s takvima). Nadalje vecina indigica ima tezak zivot (pogotovo djetinjstvo),od kojeg ne bjeze jer ga prihvacaju. Pogotovo jer osjecaju da su oni izabrali taj put i zele tamo biti. Uz to imate cesto i periode depresije dok se ne naucite kontrolirat. Ali to nije sve,uz to dobijete i gratis nesanicu (bez razloga) pa nemas sta radit cijelu noc. Zanimanje za duhovnost i religiju imaju svi koji citaju ovo sta sam napisao ali indigic to ima urodeno pa odmalena lupa po takvoj literaturi (vecina pocnu sa vjerskim pa zato vole crkvu,dzamiju itd..). O ovim paranormal stvarima i uvidima ne zelim pisat al ima i toga. Eto ako nakon ovoga sta napisah jos mislis da si indigo onda procitaj sve sa neta sta mozes o toj temi i obavi ove testove sto sam gore napisao
Ovo apsolutno sve vrijedi za mene + paranormalna iskustva, pa se nikada nisam nazvala indigom.
Ja jesam to što jesam i takva sam kakva jesam - to sačinjava moju bit i mene kao osobu, a ne etiketa "indigo" (ili bilo koja druga).

Smatram da to etiketiranje može donijeti više štete nego koristi - kao prvo, automatski to za okolinu znači "ah, on je drugačiji, ekscentričan, neshvatljiv..." ili u najgorem slučaju "razmaženo derište koje želi biti nešto posebno".
A za tu osobu to može pak odvesti u arogantan stav: "ja sam indigo, znači bolji, superiorniji, napredniji....itd".
Što sve skupa u konačnici može dovesti do još težeg uklapanja među ostale ljude, sa čime takve osobe ionako imaju poteškoća (ili okolina s njima - mislim da bi bilo ispravnije reći ovako).

Ne znam jeste li znali, ali indigo osobe mogu u određenim okolnostim postati i jako negativne - čak i serijski ubojice.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 21:12   #197
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Ne znam jeste li znali, ali indigo osobe mogu u određenim okolnostim postati i jako negativne - čak i serijski ubojice.
Mislim da svaka osoba može u određenim okolnostima postati jako negativna. Velika većina ljudi čak prakticira negativan stil života do te mjere da je to čak postalo moderno - mislim na negativan pristup životu i krajnje materijalistički svjetonazor - ljudi rađe prodaju svoju dušu modi i tituli biti "IN", nego li da teže smislu života i paze svoju lijepu dušu (budu svoji/ prirodni).

Običan čovjek nema kapaciteta za "hoby" poput serijskog ubojstva, jer je to ipak zahtjevan "sport". Običan čovjek može samo sanjati o takvim "vještinama" kao što je to "serijsko ubijanje". No, i najobičnija osoba se može okušati u čarima serijskog ubijanja , ali nećemo o tome jer to nije zanimljivo i još uvijek je vrlo legalno (klanje životinja - životinje su ipak "samo" životinje, nisu tako pametne i sposobne poput ljudi,...). Od nečeg se mora živjeti, zar ne? Mislim, što je život bez krvi, hoću reći, mesa? Dakle, živio život (i prepuni tanjuri i depresija i pretilost i pola kugle izgladnjele na smrt i silne pare i bolestan konzumerizam i totalna besmislenost života,...)! Živjele fešte i eventi! ...

Dok se "natprosječni" osjećaju "under pressure" - a genijalnost mora nekud van, hm... izbor pod pritiskom uglavnom je izrazito negativan, npr. ubijanje. S time da je ubijanje životinja, tzv. klanje - legalno, a ubijanje ljudi, tzv. ubojstvo - ilegalno.

Da, ima nešto sarkazma u mojim riječima...

Svatko pukne na svoj način: indigovci na svoj, a mi "obični" ljudi na svoj (bedast ) način.

Ajmo zato lijepo svi biti svoji, vrrrlo opušteni i radosni, puni života - lijepi i pametni kakvi i jesmo!
__________________
Misao stvara
high energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 23:12   #198
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Ne znam jeste li znali, ali indigo osobe mogu u određenim okolnostim postati i jako negativne - čak i serijski ubojice.
Vecina djece koja su pocinila visetruko ubojstvo (ono sto se desava po skolama pa gledamo u vijestima) bila su "indigo",a to nije istina jer se svako djete koje je problematicno pocinje tako kvalificirat. Mislim da nije to pametno isticat jer ionako ljudi ne shvacaju taj pojam pa govore da su danas radaju indigo djeca. Hahaha pa taj pojam je postojao jos 1980-ih i odnosio se na jako rijetke crte karaktera i sposobnosti. I nije to izmislio ufurani clan new age-a nego strucan covjek. A sta i nije malo cudno da svi roditelji koji se furaju na new age imaju indigo dijete?? Onda svoju djecu od malena trpaju new age glupostima,a to su miksevi duhovnosti sa metafizikom,ufologijom itd... Znaci uzmes od svega pomalo sta ti pase pa u to vjerujes. Stvaraju malog freaka koji ce poubijati 50 ljudi jer su reptili i zele njega sprijeciti u sirenju mira. Vjerovanje new age pokreta je da indigo dijete samo bira zivot i familiju u koju dolazi,a mislim da bi im ti roditelji bili zadnji izbor kao i bilo koji drugi fanatici. A jos bolje vjeruju da indigo dijete ima svoj karakter od rodenja i uvjerenja od kojih ne odustaje a njihovo dijete samo guta ono cemu ga oni uce. Kakav je to indigo? I nisu tu stali nego su izmislili kristalnu djecu,zvjezdanu..... Aaaa svasta svasta,napisao N`dugu da kad mjesas dva zvjezdana djeteta dode rainbow kid,lol. Ja bi rekao da kad mjesas kristalno+zvjezdano dode dijamantno dijete,a ako se dva takva nadu nastaju ostale alotropske modifikacije ugljika pa mozes imat i grafitno dijete. Sam pojam indigo oznacava odredene crte karaktera i visoku razinu svijesti i inteligencije. Podvlacim INTELIGENCIJE jer je to jedino sto se moze i mjeriti i usporedivati,a mislim da roditelji nazivaju djete indigo iako ga nisu uopce testirali. Trebali bi usporedit iq sa djetetovim vrsnjacima pa ce znat,sto opet nije pokazatelj ali moze bar posluzit za eliminaciju iz indigo etikete. Neka uciteljica (ili tako nesto) gore je napisala da radi sa indigo djecom,to je smijeh jer ih nemoze bit preko 2% opce populacije a ona prica koda oko nje sve trckaraju indigo dijeca,sa iqom duplo vecim od njenog. A najsmjesnije sto sam procitao na forumima od new agera je da kad citas intezivno duhovnu literaturu poraste ti svijest (ovo je istina) i kad se to desava navece ti dodu reptili iz 4d svijeta i popapaju ti tu novu svijest,ti pri tome osjecas jaki iskonski strah i sutra ti fali ta svijest pa se treba znat zastititi (kolko ovih titititi). Hehe kakav vic,ako vam se desava kao i meni osobno (vise sad ne nego kad sam bio mulac) da nakon citanja neke literature (duhovne,religijske itd...) osjetite jak strah navece prije spavanja ne napadaju vas reptili. To je zato sto vam mozak procesira nove informacije koje ste citali,a ugrozavaju vas prirodni nagon za prezivljavanje (shvatite to kao rusenje vaseg dotadasnjeg svjetonazora i sigurnosti pa ih mozak kao takve registrira). To je znanstveno,a sa duhovnog gledista to je utjecaj najnize cakre zaduzene za prezivljavanje. Rijesavanje tog (iracionalnog) straha u potpunosti znaci nadvladavanje djelovanja prve cakre E
DiabolusUmbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 03:39   #199
Quote:
DiabolusUmbra kaže: Pogledaj post
Vecina djece koja su pocinila visetruko ubojstvo (ono sto se desava po skolama pa gledamo u vijestima) bila su "indigo",a to nije istina jer se svako djete koje je problematicno pocinje tako kvalificirat. Mislim da nije to pametno isticat jer ionako ljudi ne shvacaju taj pojam pa govore da su danas radaju indigo djeca. Hahaha pa taj pojam je postojao jos 1980-ih i odnosio se na jako rijetke crte karaktera i sposobnosti. I nije to izmislio ufurani clan new age-a nego strucan covjek. A sta i nije malo cudno da svi roditelji koji se furaju na new age imaju indigo dijete??
Pojam "indigo" nije izmislio stručan čovjek.

Ja znam da postoje posebni ljudi, sa jako izraženim nekim sposobnostima i posebnim sklopom i načinom razmišljanja - i u to ja osobno vjerujem.
U izvor pojma "indigo", aure i sl. ne zalazim previše, niti se time uopće zamaram.
Mislim da takva nekakva "seciranja" - kakvu tko ima boju aure, koja je bila konstelacija planeta kad se rodio... itd. ne mogu dati odgovore na pitanja koja mene osobno zanimaju i za kojima tragam, već prije mogu samo stvoriti pomutnju.
Treba slušati sebe, svoje osjećaje i intuiciju, a ne upasti u more različitih objašnjenja, definicija i teorija.

A upravo to se događa kod slučajeva o kojima govoriš.
Ljudi čvrsto to prihvate i to im postane svojevrsna "religija" i onda u svojoj djeci traže indiga pod svaku cijenu, do te mjere da dijete naprosto etiketiraju kao indigo, bilo to opravdano ili ne.
A dijete na to reagira kako reagira, pa nastane svašta.

Quote:
Vjerovanje new age pokreta je da indigo dijete samo bira zivot i familiju u koju dolazi,a mislim da bi im ti roditelji bili zadnji izbor kao i bilo koji drugi fanatici.
Ja vjerujem da svatko bira život i okolinu u kojoj će se roditi i taj izbor uvijek ima neki razlog, kojega mi tokom ovozemaljskog života nismo svjesni.
Tako da - ako se netko sa ogromnim potencijalom rodio u okolini i obitelji koja mu ne pruža razvoj tog potencijala, to ipak ima svoj razlog, samo što ga mi nismo u stanju dokučiti.
Indiga se navodno najčešće i rađaju upravo u obiteljima koje za to nemaju niti malo razumijevanja, te često imaju vrlo teško djetinjstvo.
Naravno, to nije nikakvo pravilo, jer pravila tu naprosto nema.

Quote:
Sam pojam indigo oznacava odredene crte karaktera i visoku razinu svijesti i inteligencije. Podvlacim INTELIGENCIJE jer je to jedino sto se moze i mjeriti i usporedivati,a mislim da roditelji nazivaju djete indigo iako ga nisu uopce testirali. Trebali bi usporedit iq sa djetetovim vrsnjacima pa ce znat,sto opet nije pokazatelj ali moze bar posluzit za eliminaciju iz indigo etikete.
Ha, gle - ja smatram da su ti testovi inteligencije ipak malo "škakljivi" i nisam baš sigurna što točno oni mjere.
Osobno smatram da čovjek ima više vrsta inteligencije, koje u svakodnevnim situacijama utječu na njegove reakcije i postupke.
A ne mogu se mjeriti nikakvim testovima.
Možeš imati nekoga sa IQ 150, a da ne možeš s njim porazgovarati tri čiste, a netko sa puno manjim IQ-om se može pokazati kao izvanredna osoba - a po meni je to ono što je bitno.

Recimo, ja svoj izmjereni IQ ne smatram mjerilom baš ničega.
Osobno smatram svojom najvećom pozitivnom stranom ono što ljudi često nazivaju "socijalnom i emotivnom inteligencijom". Ne znam je li to uopće stručan pojam.
Kad se nađeš u nebrojeno situacija da ti ljudi koje jedva poznaješ i duplo (ili više) su stariji od tebe, povjeravaju svoje najintimnije probleme, a ti si im u stanju dati drugačiji pogled na njih i uspiješ im doista i pomoći - postane ti sasvim jasno da u ljudima postoji mnogo više toga od inteligencije koja se mjeri u mensi.
Drugim riječima, mislim da ne postoji test koji bi kod indiga mogao izmjeriti inteligenciju i da standardni testovi inteligencije uopće ne mjere ono što je kod takvih osoba jako razvijeno.

Quote:
Neka uciteljica (ili tako nesto) gore je napisala da radi sa indigo djecom,to je smijeh jer ih nemoze bit preko 2% opce populacije a ona prica koda oko nje sve trckaraju indigo dijeca,sa iqom duplo vecim od njenog.
I ja to mislim - da takvih osoba ima jako malo.
Osobno poznajem samo jednu za koju sa popriličnom sigurnošću mogu reći da je "indigo" (odnosno, da posjeduje takve osobine).
Ima još par osoba koje znam, a koji bi mogli biti, ali ih ne poznajem tako dobro - više za njih imam nekakav "feeling".
Ako takva djeca i osobe trčkaraju posvuda okolo, ja ih ne primjećujem.
Većina ljudi i djece koje ja poznajem meni se čine kao obični, prosječni ljudi.

A svaki roditelj u nekim postupcima i rečenicama svoga djeteta nađe puno toga izvanrednog i genijalnog - ali, djeca su takva, baš svako dijete.
Svako dijete nas ponekad ostavi bez teksta i učini nešto izvanredno - ne čini ga to automatski "indigom".

Ja imam svoju predodžbu o tome što su to "indigovci" i kakve imaju osobine, ali mi je to malo teško opisati - više se radi o nekom mojem osjećaju.
Ja manje sudim ljude po onome što izgovore ili učine, već najviše po instinktu.
Ako meni netko dođe i kaže "ja sam indigo", a ja po ničemu u toj osobi ne osjetim da je ikako "posebna", naprosto ta osoba za mene neće biti indigo, odnosno posebna (jer indigo u biti je "posebno").
Ne znam da li kužiš, teško mi je objasniti.
Mene nije ni najmnje briga kako tko sebe naziva - za mene je osoba ono što ja o njoj osjetim.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 04:08   #200
Quote:
high energy kaže: Pogledaj post
Mislim da svaka osoba može u određenim okolnostima postati jako negativna. Velika većina ljudi čak prakticira negativan stil života do te mjere da je to čak postalo moderno - mislim na negativan pristup životu i krajnje materijalistički svjetonazor - ljudi rađe prodaju svoju dušu modi i tituli biti "IN", nego li da teže smislu života i paze svoju lijepu dušu (budu svoji/ prirodni).

Običan čovjek nema kapaciteta za "hoby" poput serijskog ubojstva, jer je to ipak zahtjevan "sport". Običan čovjek može samo sanjati o takvim "vještinama" kao što je to "serijsko ubijanje". No, i najobičnija osoba se može okušati u čarima serijskog ubijanja , ali nećemo o tome jer to nije zanimljivo i još uvijek je vrlo legalno (klanje životinja - životinje su ipak "samo" životinje, nisu tako pametne i sposobne poput ljudi,...). Od nečeg se mora živjeti, zar ne? Mislim, što je život bez krvi, hoću reći, mesa? Dakle, živio život (i prepuni tanjuri i depresija i pretilost i pola kugle izgladnjele na smrt i silne pare i bolestan konzumerizam i totalna besmislenost života,...)! Živjele fešte i eventi! ...

Dok se "natprosječni" osjećaju "under pressure" - a genijalnost mora nekud van, hm... izbor pod pritiskom uglavnom je izrazito negativan, npr. ubijanje. S time da je ubijanje životinja, tzv. klanje - legalno, a ubijanje ljudi, tzv. ubojstvo - ilegalno.

Da, ima nešto sarkazma u mojim riječima...

Svatko pukne na svoj način: indigovci na svoj, a mi "obični" ljudi na svoj (bedast ) način.

Ajmo zato lijepo svi biti svoji, vrrrlo opušteni i radosni, puni života - lijepi i pametni kakvi i jesmo!
Nemam baš ništa za dodati, osim da mi zvučiš "konačno".
Ne znam koju bih drugu riječ upotrijebila - ova mi je prva pala na pamet.
Ali, ne mislim kao konačno u nekakvom negativnom smislu, već više kao... sve si nekako tako živopisno posložila, a u tako malo riječi.

Ne volim komunicirati pisanjem, jer previše pazim što ću utipkati i ne mogu se opustiti, pa se onda često ne znam izraziti kako bih željela.
To pogotovo vrijedi za forum, gdje se svaka riječ uočava, a ne želim biti krivo shvaćena (premda, upravo zbog toga najčešće i jesam).
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:13.