Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2014., 05:11   #241
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
Di su ta indigo djeca?
pa da, manje-vise su prerasli ne samo kostime svog omiljenog igrokaza, zagubili svoj carobni stapic i magicnu prasinu, vec su izrasli i oreolu svoje djecje ljubopitljivosti i svoga mladalackog bunta protiv autoriteta kralja i crkve, a njihove nekad cijanidne emocije su dobile zdravu patinu i dosle na vidjelo zrelosti kad vise ne stanu u bučinu kočiju
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 07:53   #242
Quote:
Nakamai kaže: Pogledaj post
ima tu sam , ima još tko?

@varanasi ne slažem se sa tobom. Ne možeš sebe ili neku osobu natjerati da postane indigo ili da vježbaš da bi postao to. Glumatanje i to kao ono: "aha ti si pravi indigo, aj to je cool i ja ću probati da budem kopija tebe". Ne možeš trenirati sebe da postaneš indigo ako to nisi. Indigo djeci je to prirođeno već po rođenju da budu takvi ili u ranom djetinjstvu već imaju takve simptome po kojima se na kraju raspoznaju od druge djece.
Da, ne možeš glumiti i trenirati se, jer sebe samo otkrivamo. Ipak, ima jedna stvar koju primjećujem. Tko god pokaže znatiželju za time, ima nešto u sebi. Netko to pokazuje od djetinjstva, a netko se trenutno otkrije u određenom razdoblju života.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 08:45   #243
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Da, ne možeš glumiti i trenirati se, jer sebe samo otkrivamo. Ipak, ima jedna stvar koju primjećujem. Tko god pokaže znatiželju za time, ima nešto u sebi. Netko to pokazuje od djetinjstva, a netko se trenutno otkrije u određenom razdoblju života.
A netko na nagovor prijatelja ili već zato što je to fora. Tražit neku dubinu u tome je besmisleno.
oporezujzlato is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 10:20   #244
Quote:
Nakamai kaže: Pogledaj post
ima tu sam , ima još tko?

@varanasi ne slažem se sa tobom. Ne možeš sebe ili neku osobu natjerati da postane indigo ili da vježbaš da bi postao to. Glumatanje i to kao ono: "aha ti si pravi indigo, aj to je cool i ja ću probati da budem kopija tebe". Ne možeš trenirati sebe da postaneš indigo ako to nisi. Indigo djeci je to prirođeno već po rođenju da budu takvi ili u ranom djetinjstvu već imaju takve simptome po kojima se na kraju raspoznaju od druge djece.
Indigo je jedan potpuno slobodan psihološki termin (dakle, neutemeljen ni na čemu posebno sem na slobodnoj neutemeljenosti) za decu koja pokazuju, a usled slobodnijeg odgoja kod slobodomislećih roditelja, jednu povišenu neomeđenost u razvoju - ako je dakle reč o harmonisanoj porodici onda će i dete biti harmonisano i moći će lakše razvijati svoje potencijale, afinitete, sklonosti, talenat pa i duhovnost, premda je duhovnost nešto drugo.

Mislim da je Varanasi hteo nešto drugo da kaže sa "svi smo mi potencijalno indigo" - a to je da je u samoj suštini ljudska priroda jednaka, ljudi se ni po čemu ne razlikuju, ne samo međusobno, već i i u generalnoj prirodi osim po iskustvu kojem je njihova svest "utopljena". (dabome, razlika je i u evolutivnom stepenu kada su niže vrste u pitanju, pa i sve do kamena).

To što se neko dete razlikuje od drugog nije njegova suštinska razlika već efemerna, kao što je razlika između grešnika i sveca samo u toj efemernoj pojavi gde svetac postaje Bogoostvaren a grešnik će to tek postati kroz inkarnacije - dok je duša Jedna i vanvremena, ona spoznaje i razvija svesnost o sebi, "čovek" je samo iluzorna konotacija sačinjena od iluzornih elemenata a sa kojom se ljudi zapravo poistovećuju smatrajući da su to oni, sve ostalo su olakšavajuće ili otežavajuće privremene i imaginarne okolnosti koje vode do samospoznaje. Dakle, svako je "Indigo" jer to nosi u svom razvoju, danas, sutra ili u narednoj inkarnaciji.

Praviti razliku među ljudim po talentima, to je malo nezahvalno, otuda se glorifikuje pojava da su neka deca značajnija od drugih - nisu. Sva deca, i svi ljudi nosi svoju pravu latentnu božansku prirodu. Duhovni život otkriva se za sada, na žalost, retkima, ali "indigo dece" ima oduvek na Istoku a o njima zapadni svet vrlo malo zna, poslednjih decenija su se počele pojavljivati određene naznake manje represija nad decom, odnosno jedan pravilniji ogoj u duhovnom tonu (a šta je duhovnost ako nije sloboda, doživljaj jedinstva, razvijanje bezuslobne ljubavi prema Bogu koji je Sve i u svakome).

Indigo-ne indigo ljudi nose istu božansku prirodu, kod nekog je bliže njeno oslobađanje, kod drugog je to još pod naslagama prošlosti impresija, dakle onog materijala koje nosi određena kulturološka sredina, model vaspitanja, emotivne i intelektualne sklonosti u kojoj se neko rađa odnosno tamna strana toga a to su i različite norme društva, traume, neznanja, nedostatak izvorne razvojne komponente duhovnosti što je dominantna crta ljudske civilizacije.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 19:19   #245
Quote:
katarina31 kaže: Pogledaj post
Kako se točno može provjeriti jesi li indigo djete? Osim što se kod nekoga prepoznaju karakteristike opisanog. Tko može dati točan odgovor?
Ima jedna knjiga od Barbare Bowers - Kakva je boja vaše aure
a ima i na netu upitnik iz knjige http://rijecan.wordpress.com/2007/07...oju-vase-aure/
__________________
Sometimes you have to be your own hero
Vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 19:29   #246
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
Neznam baš,prema svemu opisanom ja sam bio indigo dijete...i šta sad?Svako takvo dijete šta se mene tiče u svijetu biva zgaženo,a ne da će probudit ostale.Nema se tu šta probudit većina ljudi jednostavno ne vrijedi baš puno i nisu zaslužili poštovanje,lažni su,skloni korupciji i neempatični.Di su ta indigo djeca i koje su oni promjene donijeli?Jel svijet ide u kurac i jeli oduvjek tako i bilo?Je.Ja mislim da se tu većinom radi o tome da se neki žele osjećati preposebni pa se proglašavaju indigo i slično.
Ne možeš prestati biti indigo.Ili jesi ili nisi indigo.Ne može netko izmisliti da je indigo ili se proglasiti.Dijete se rodi sa indigo bojom aure i odrasta i živi kao indigo.Ima se još tko probuditi.Nije na nama da prosuđujemo tko vrijedi,tko ne vrijedi.Nitko neće za sebe reći da ne vrijedi.Indigo djece sigurno ima,samo ih treba znati prepoznati u mnoštvu.Indigo nikoga ne može prisiliti da bude drugačiji jedino svojim djelovanjem može ukazati na prave vrijednosti.
__________________
Sometimes you have to be your own hero
Vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 21:19   #247
Quote:
vila pustinje kaže: Pogledaj post
Ne možeš prestati biti indigo.Ili jesi ili nisi indigo.Ne može netko izmisliti da je indigo ili se proglasiti.Dijete se rodi sa indigo bojom aure i odrasta i živi kao indigo.Ima se još tko probuditi.Nije na nama da prosuđujemo tko vrijedi,tko ne vrijedi.Nitko neće za sebe reći da ne vrijedi.Indigo djece sigurno ima,samo ih treba znati prepoznati u mnoštvu.Indigo nikoga ne može prisiliti da bude drugačiji jedino svojim djelovanjem može ukazati na prave vrijednosti.
Stvar je da se ne rodi sa indigo bojom aure, to je divna priča hvale, najčešće za one maštovite pojedice koji uopšte i nemaju sposobnost viđenja aura, niti znaju nešto o osnovama ljudske aure. Aura se najpre dimenzionalno i sadržajno razvija kao i organizam, kao i mozak, svest prolazi kroz kognitivne periode.

Psihološki je divno "znati" kakva nam je aura uz pomoć pitanja i odgovora (standarda), na žalost su to samo psihološka naklapanja koja ne pomažu čoveku u njegovom suštinskom razvoju niti milimetar, ali njegovom egu da.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 21:23   #248
Quote:
vila pustinje kaže: Pogledaj post
Ima jedna knjiga od Barbare Bowers - Kakva je boja vaše aure
a ima i na netu upitnik iz knjige http://rijecan.wordpress.com/2007/07...oju-vase-aure/
veselin se spizi
a gledaj, možda ima veze sa krvnom grupom, još nije dovoljno ispitano
oporezujzlato is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 21:27   #249
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Stvar je da se ne rodi sa indigo bojom aure, to je divna priča hvale, najčešće za one maštovite pojedice koji uopšte i nemaju sposobnost viđenja aura, niti znaju nešto o osnovama ljudske aure. Aura se najpre dimenzionalno i sadržajno razvija kao i organizam, kao i mozak, svest prolazi kroz kognitivne periode.

Psihološki je divno "znati" kakva nam je aura uz pomoć pitanja i odgovora (standarda), na žalost su to samo psihološka naklapanja koja ne pomažu čoveku u njegovom suštinskom razvoju niti milimetar, ali njegovom egu da.
Divno. Znači ima veze sa načinom života koji vodimo, što u biti ima veze sa prehranom i svim ostalim glupostima koje su posljedice toga ali problem je u tome što možda nema nikakve veze sa kvalitetom same pizdarije.
oporezujzlato is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 22:14   #250
Quote:
vila pustinje kaže: Pogledaj post
Ne možeš prestati biti indigo.Ili jesi ili nisi indigo.Ne može netko izmisliti da je indigo ili se proglasiti.Dijete se rodi sa indigo bojom aure i odrasta i živi kao indigo.Ima se još tko probuditi.Nije na nama da prosuđujemo tko vrijedi,tko ne vrijedi.Nitko neće za sebe reći da ne vrijedi.Indigo djece sigurno ima,samo ih treba znati prepoznati u mnoštvu.Indigo nikoga ne može prisiliti da bude drugačiji jedino svojim djelovanjem može ukazati na prave vrijednosti.
Eto ja sam i bio indigo dijete i većinom sam tako živio i apsolutno nikog nisam uspio malo pomaknuti u ljepšem smjeru,štoviše time sam samo sebi jako naštetio.Ako krenemo od točke da su indigo djeca bolja od prosječnog mentalnog sklopa čovjeka onda možemo vidit da će time samo najebat,ljudi nevole bolje od sebe.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 22:45   #251
Quote:
oporezujzlato kaže: Pogledaj post
Divno. Znači ima veze sa načinom života koji vodimo, što u biti ima veze sa prehranom i svim ostalim glupostima koje su posljedice toga ali problem je u tome što možda nema nikakve veze sa kvalitetom same pizdarije.
Duhovni razvoj ne zavisi od ishrane, sem kada po sredi nije ona "Religija nije za prazne stomake", dakle, zavisi od načina mišljenja čoveka koji ne dovodi do enormnog razvoja negativnih misli, štetnih emotivnih stanja koje akumuliraju negativne misli i stresove - drugim rečima, to su direktni uzročnici za uništavanje nervnog sistema (aure i njenih fukcija: inteligencije, kreativnosti, psihofizičkog zdravlja, duhovnosti - stabilnosti, razvoja tolerancije, razvoja humanosti što dalje umanjuje štetne uzroke u funkcionisanju)

Način mišljenja se svakako odnosi na reagovanje, ponašanje, što je ono pravilnije to čovek manje doživljava stresove (posebno psiholoških, irealnih strahova, frustracija etc) i štetnih emocija, njegova percepcija je pravilnija i životne situacije posmatra trezveno, činjenično i praktično, nedaće podnosi stoički, razumno - u tome se odnosi duhovni razvoj umesto o psihološkom zadovoljenju ega koji voli da čuje o sebi nešto lepo, utešno, da uvedi sebe da je poseban, velik, da se diči maglom tada kada treba pred nekim da to istakne.

Od toga da li osoba iskreno i predano teži harmoničnosti sa sobom, drugima, da li prihvata sve što joj život donosi ili ne, da li u tom duhu posvećeno živi, pre toga da li se trudi da to razume na uštrb sebičnosti i drugih ljudskih mana zavisi da li će u tome napredovati - no, umnogome, a to što malo osoba prihvata jeste da to zavisi i od toga da li će je tome neko poučiti, jer većina nije uspešan autodidakt.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 22:59   #252
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
Eto ja sam i bio indigo dijete i većinom sam tako živio i apsolutno nikog nisam uspio malo pomaknuti u ljepšem smjeru,štoviše time sam samo sebi jako naštetio.Ako krenemo od točke da su indigo djeca bolja od prosječnog mentalnog sklopa čovjeka onda možemo vidit da će time samo najebat,ljudi nevole bolje od sebe.
To što je neko inteligentniji, što je talentovaniji, što je i suvi genije za jednu ili više oblasti ništa posebno ne mora značiti za duhovni razvoj ako on nije razrešio sopstveni način mišljenja, ako nije oplemenio u toj meri da njegov način mišljenja (života) ne postane harmoničan (to je unutarnje stanje, ne ono što neko na osnovu svoje neharmoničnosti zaključuje spolja).

Razvoj aure zavisi od njene čistoće, njena čistoća od uložene kreativnosti da se razreši duboki čvor pogrešnog načina mišljenja sa kojim, blaže ili značajnije, svi ljudi imaju velikih problema i zbog kojeg pate (jer stiču neznanje na osnovu sistematskog razvoja: strahova, nezadovoljstva, frustracija, ljubomore, težnje za bogatstvom i vlašću, dominacijom, požudom, pohotom).

To je vrzino kolo i gordijev čvor koji nije teško raseći, ali zbog neznanja koje čovek stiče kroz lažno iskustvo i društvene norme to deluje kao nešto nizmerno teško i tvrdokorno - jer čovek tim razrešavanjem pokušava da preskoči sam sebe svojim snagama - ako teži potpunom Oslobođenju bez pomoći. Retki su ti koji su samouspešni.

Nema veće zablude od stezanja okova individualnosti, teženja imaginarnoj "posebnosti", i stvarati deci zabludu da su oni vredniji nego druga deca, da su volšebno posebniji i time superiorniji, nadprosečno značajniji i važniji. Ego to voli te buja kao korov u sve veću razliku, tako se razvija i prepotencija - koren svih problema.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 23:20   #253
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
Neznam baš,prema svemu opisanom ja sam bio indigo dijete...i šta sad?Svako takvo dijete šta se mene tiče u svijetu biva zgaženo,a ne da će probudit ostale.Nema se tu šta probudit većina ljudi jednostavno ne vrijedi baš puno i nisu zaslužili poštovanje,lažni su,skloni korupciji i neempatični.Di su ta indigo djeca i koje su oni promjene donijeli?Jel svijet ide u kurac i jeli oduvjek tako i bilo?Je.Ja mislim da se tu većinom radi o tome da se neki žele osjećati preposebni pa se proglašavaju indigo i slično.
Evo jednog indigo djeteta: http://www.057info.hr/kultura/2014-0...rzavnog-prvaka
Suci 52. hrvatskog natjecanja učenika i studenata glazbe i plesa, održanom u travnju u Zagrebu, ocijenili su njegovu izvedbu s visokih 98,81 od 100 mogućih bodova, čime je osvojio prvu nagradu u konkurenciji sedam učenika iz čitave Hrvatske koji su se također plasirali na natjecanje. Jedanaestogodišnjem Mateju, koji je u glazbenu školu krenuo prije četiri godine, ovo je prvo državno natjecanje u sviranju klarineta, a nastupio je u I. kategoriji, ujedno i najvećoj po broju natjecatelja.

Mateju, inače učeniku 5. razreda Osnovne škole Šime Budinića ovo nije prvi uspjeh. Njegovi sugrađani mogli su ga zapaziti i kao vrsnog šahista koji se, među ostalim plasirao i na europsko prvenstvo u Bugarskoj, a šah igra za školu i šahovski klub Kasper. Kad ne svira, ne igra šah ili nije u školi slobodno vrijeme provodi u igri. Prijatelji su ga u nogometu prozvali svojim Casillasom, a odličan je i u košarci. Voli i čitati i za to uvijek nađe vremena, ali sada mu je trenutno ipak najdraži klarinet.


A zašto je on ovako dobar?
To je naslijedio od oca koga ja dobro poznajem po ovom čudnom događaju:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=114

Inače su mu oba roditelja pisala ovo: http://bib.irb.hr/prikazi-rad?rad=554916

Autorica obrađuje najpoznatije išćunske priče s elementima čudnog i čudesnog i koje su podijeljene na tri skupine: priče o noni Konstanti, priče o mudukljuaku ili spudguleu i priče o mrtvima i čudnovatim ukazanjima. Riječ je o mitskim predajama što „iznenada i zastrašujuće proniknu u čovjekov svakidašnji svijet“, u ovom slučaju u svijet išćunskih težaka, ribara i pomoraca, a i ponekog furešta.

Inače je Priča o Noni Kostanti ova ovdje: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...0&postcount=66

A to je maloga čukunbaba !

A čudno ukazanje je ovo : https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...&postcount=114

(ja istražujem , a oni napišu )

A njihov sin bi mogao to i uglazbiti

Zadnje uređivanje krena : 18.11.2014. at 23:27.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 23:40   #254
Ako mu mentora u međuvremenu ne stave pod ključ. Odrasle osobe su odgovorne, indigo djeca nisu nikakav problem.
oporezujzlato is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 12:44   #255
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Sva su djeca određena okolinom u kojoj žive. Uglavnom se radi o djeci sa poremećajima u ponašanju i nesposobnošću koncentracije. Teorija da su pametnija od drugih nije točna, već naprotiv, oni koji ne znaju matematiku vole za sebe reći da su indigo

Uvijek je ugodnije roditelju reći "on je mali indigo" umjesto "ima poremećaj"
Moram te demantirati. Previše se generalizira. Ja sam indigo i znam neke indigovce i razlikujemo se kao i oni koji nisu indigo. Evo ja imam dvije srednje škole završene i drugi fakultet završavam. A matematika mi je kao križaljka i zato je dosadna. Ne negiram da postoji onaj teži stupanj matematike koji ni neki doktori znanosti ne znaju riješiti, ali ti to nije osnova da kažeš da je netko sa niskim sposobnostima indigo.
kosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 12:49   #256
Da malo razbijemo mitove

Vidim da ima onih koji negiraju i to treba poštivati. Na kraju krajeva i sam sam prije smatrao to sprdačinom kao opravdanje za neku mentalnu retardaciju i niske intelektualne sposobnosti. A da ne pričam o auri. Što je to aura? Ali svoja mišljenja zadržavao sam za sebe i nikad, ali nikad nisam osuđivao nikoga radi onoga što sam smatrao da je zavaravanje.

Kako opis kaže takav sam - indigo i točka. A sada slijedi detaljno o mojem shvaćanju toga.

Kao malo djete znao sam vidjeti boje oko nekih ljudi i stvari. Nikada nisam pokazivao interes za lego kockice i slične gluposti jer kada ih složiš tretira se doslovno "što je prošlo prošlo je". Jako mi je važno bilo stvarati nešto rukama. Dakle, u početku papir i boje i ajmo - kreativa. Volim oduvijek prirodu, a pogotovo more. Priroda obuhvaća čitavu floru i faunu da ne definiram svako biće posebno - volim ih i slab sam na devastaciju flore i mučenje i ubijanje životinja. Uvijek me smetala nepravda čak i kada se ne radi o meni nego o nekoj slaboj osobi koja se ne zna obraniti. Uvijek su me zvali filozofom i slali psihologu i psihijatru jer nije normalno da malo djete tako kompleksno razmišlja i ima svoj stav. No niti psiholog niti psihijatar nisu ništa utvrdili osim da sam mentalno zdrav i da nema mjesta brizi. Pojma nisam imao što znači aura odn. te silne boje oko nekih ljudi i stvari.

Kada je djed umro, imao sam 6 godina. Nisam vjerovao u priče da je "sa anđelekima na nebu", znao sam da je umro i da ga više neću vidjeti. U toj fazi krenula je samosposznaja na jednoj dubljoj razini.

Za današnji pojam to baš i nije dobro s aspekta razvoja djeteta i svih njegovih faza od interakcije s rditeljima, prijateljima i okolinom, jer u ranijim godinama prije izlaska iz puberteta prerano se sazrjeva mentalno, a tu su i hormoni koji pogoršavaju stvar pa nastaje psihološki problem prvenstveno težine koja se manifestira čitavom hrpom pitanja, misli koje nisu karakteristične za djete u toj dobi. Osjećaš se izolirao i kao Pale sam na svijetu i od tuda potreba za povlačenjem. U svojem miru i tišini - svom svjetu - upoznavao sam sebe i zbrajao dva i dva. Tu fazu prošao sam sa 9 godina. Tada sam isto bio zbunjen oko imenovanja boja koje vidim oko svega - aura, ali ajde i to sam progurao.

Imam izvrsnu memoriju, brzo učim, lako i dugo pamtim u detalj, brbljav sam, društven, ali imam potrebu se osamljivati kako bih promišljao o svemu (bilo čemu). Uvijek sam tražio zadatak više i ništa nije bilo teško u osnovnoj školi, ali je znalo biti dosadno jer tada nije postajao program za napredne pa sam većinom sjedio u dosadi dok svi nisu završili svoje školske zadatke

Završio sam dvije srednje škole sa 5 i fakultet, te upravo polazim drugi fakultet.

Glavni i veliki problem je kada odlažeš misli za kasnije pa onda dolazi potreba za osamom na neko kratko vrijeme. Tu se nalaze i ljudi koji zrače negativnom energijom. Da se razumijemo, to što zrače ne mislim na ništa nadnaravno i zamišljeno nego je riječ o zločestima, zlobnicima, lažljivcima, nasilnicima, pesimistima i onima koji negiraju sve živo i neživo i oni koji ne žele razmišljati malo šire kako bi vidjeli širu sliku umjesto da gledaju samo postavljene društvene norme i tako razmišljaju kao roboti vjećno se pitajući koji im je smisao života jer i njima dođe "puna kapa svega". Odgovor na sve to treba biti: "ja sam" i "svrha mog postojanja je....." i odgovor je ono što dođe samo po sebi kada si postavite to pitanje pa makar se svaki puta razlikovali.

Dakle bavite se stvarima kojima nema smisla jer ne shvaćate da postoji beskonačnost i beskonačan broj varijabli npr "danas si dobre volje, sutra nisi; imao si jedan stav o nečemu koji se na tvoje čuđenje ipak promjenio".

Nadnaravno ne postoji! Postoji samo razvijenija mentalna sposobnost - svijest. Kod nekoga je razvijena u normalnom okviru kod nekoga je jako razvijena. Ipak to nije dobro isticati normalno jer teško je uopće definirati normalno, ali eto da nekako probam objasniti.

Jako razvijena svijest nekada zna biti izrazito težak teret, ali i zadovoljstvo. Napominjem to nisu nadnaravne super moći. To su sposobnosti koje ima svatko od nas samo mi indigovci imamo razvijenije i po tome se razlikujemo.

Sposobnosti:

Emocije
Toliko smo osjećajni da se lako rasplaćemo, ali opet ovisi od osobe do osobe. Kod mene je balans. Mogu ih i isključiti pogotovo kada se radi o sustavnom ugnjetavanju pa kada treba djelovati i obraniti se, a sve bez grižnje savjesti jer sam dobro promislio o eventualnim mogućim posljedicama. Jako je karakteristično da ukaže poanta kazne, a ne da osoba pati.

Um
Tko je indigo zna da je ovu kategoriju teško opisati onima koji nisu indigo. To je kompleksan način razmišljanja. Npr oprostiti kod indiga može značiti i otpuštanje. To znači jednostavno ne pridavati važnost, okrenuti se i uživati u miru. Ni oprost u smislu pomirbe i ponovnog emocionalnog vezanja indigu nije strana. Lako pamtimo, brzo učimo i ništa od toga ne gubimo jako dug period iako je i to moguće i zna se dogoditi kao i sa onima koji nisu indigo. npr: kako si poslažemo životni prostor tako znamo svaki puta gdje što stoji, a tako je i za sve stvari. Uvijek pamtimo, pa kada nas netko osporava da nismo u pravu ("moj mobitel je bio tu i tu, a sada ga nema", "nije istina da je bio tu, zaboravio si gdje si ga stavio") to izaziva ljutnju i dovodi do konflikta jer ostajemo pri tome da je to tako kako kažemo jer znamo da je tako i drugačije ne može biti.

Intuicija
Imamo jako razvijenu intuiciju. Kako ona kaže tako i bude. Ali je važno naglasiti da indigo koristi intuiciju na način da će osim duhovnih dokaza tražiti i one vizualne, fizičke opipljive i tek onda je iskoristiti. Nismo vidoviti, to su bapske priče. Intuicija i predosjećaj je normalna sposobnost koju svi imamo, netko ima razvijenu, netko nema.

Empatija
Ponekad ili često zna nas emocionalno uzdrmati tuđa nesreća, nekada ne što ovisi o niz stvari kao i kod onih koji nisu indigo.


Ima još nekih metaboličkih sposobnosti tipa vrlo visoki imunitet. Ali osobno vjerujem da se to razlikuje od osobe do osobe bez obzira kojoj skupini pripadaju i kojem stupnju evolucije. Kod mene je recimo vrlo jak imunitet, ali to može, a i ne mora biti vezano uz to što sam indigo.

Religija je za mene otrov. Manipulacija. Iako ne osuđujemo druge religiozne sve dok ne gaze pod izlikom religije po drugima! Iako religiju smatramo otrovom, proučavamo one religije koje u osnovi i prakticiranju nemaju nasilje i šire ljubav. Ne, ne mislim na budizam, hinduizam ni hare krišnu jer sve su to otrovi i manipulacije, ali su neki djelovi dobri jer ne sadržavaju nasilje i šire ljubav i toleranciju. Mi nismo religiozni niti se svrstavamo po religijama.

Za mene je sve energija i to nije SCI-FI. To je čista biologija, kemija i fizika i hrpa psihologije. Čovjek je građen od krvi, mesa i kosti. Sve navedeno građeno je od stanica, stanice su građene od molekula, molekule od atoma, atomi od elektrona i neutrona odn energije. I sada moram citirati jedan dio iz biblije koji je izmanipuliran, ali na moje poimanje ima smisla: "prah si bio, u prah ćeš se i pretvoriti". Drugim riječima, stanice se raspadaju do atoma koji su čista energija. Sve je građeno od atoma od nas do stvari. Razlaganjem prelaze u drugi oblik. Biljka će povući korijenom kalcij, željezo i dušik koji su preostali raspadanjem naših tijela itd.....

Dakle što sam ja. Ja sam svijest. Ja sam..... Ne vjerujemo u smrt svijesti (laički rečeno: duše). Vraćamo se. Kojim putem ne znam. Možda reinkarnacija iako ni u to nismo sigurni jer nečija se svijest probudi u nekome, a nekada spava. To treba tek otkriti. Ali važno je naglasiti da u trenutku transformacije tj. raspadanja/kremiranja gubimo fizički oblik (ne znam na koliko vremena), ali svijest ne. Svijest nije organ, nije energija i nije građena od stanica, molekula i atoma prema tome svijest ne može umrjeti.


Iz svega napisanog vidi se koliko je to razmišljanje komplicirano, ali je logički ispravno, a vidljivo je da ima i pretposavki koje ne možemo potvrditi.

Ako je netko retardiradiran onda je retardiran bez obzira je li on indigo ili nije indigo.

Za ovo sam se jako pomučio, jer mi indigo ne volimo stavljati karte na stol, nego ostavljamo vremena da ljudi sami promisle i sami donesu zaključak. Ovo što sam napisao nije ni 5% od svega.

Dakle indigo nije ništa nadnaravno! Čista logika.

PS:
Nisam bio niti sam sada zločest, nemam ADHD, nisam hiperaktivan. Hiperaktivan je moj mozak koji radi punom parom. Obožavam zadatke, pogotovo mentalne i matematičke. Društven sam jako, ali imam povremenu potrebu za osamom što rade i oni koji nisu indigo, samo mi indigovci to vrijeme osame provodimo kvalitetnije sami sa sobom 
kosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 02:12   #257
Quote:
kosti kaže: Pogledaj post
...
Sve je to super, no "indigo" je nešto drugo, i u principu nema posebne veze sa tvojim opisima.

Indigo aura ili tamnoplava aura odnosi se na zrelu auru, auru ili čoveka koji se duhovno veoma razvio a ne elementarnu naslednu inteligenciju o kojoj pišeš, memorijom, određenim stavovima i slično, niti ima nužno veze sa talentima itd.

No, ako neko voli da se naziva pojmom "indigo" da bi osećao posebnim - iako ne razume najbolje šta bi taj pojam predstavljao pa ga tumači na osnovu onoga što smatra da to treba da bude (pošto se identifikuje sa opisom), onda u tome nema ničeg lošeg - ali to i dalje nema nikakve veze s tim pojmom koji govori o zreloj auri.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 10:08   #258
Netko je rekao da se "Indigo" ne može postati...
Mislim da je to zapravo krivo.

Indigo je boja aure.
Svi imate auru.
Boja aure se mjenja od trenutnog stanja u kkojem jeste duhovnog i umnog.
Možete lagati riječima...
No onome tko vidi aure i njihove boje ne možete lagati...
Baš kao što postoje životinje čija se boja kože mjenja ovisno o raspoloženju...
Tako.i vaše aure ...
Mogu sjati više jače tamnije ili svijetlije...

Indigo plava aura se inače postiže dugotrajnim učenjima i osvještavanjima te kada vaš duh dođe do nekih spoznaja o postojanju koje zauvijek mijenjaju vašu percepciju stvarnosti...
Zanimljivo je roditi se sa tom bojom aure jer to je dijete... šta ono zna ili je spoznalo???
Znači to su duše koje su već odavno postigle tu boju ....
Npr... i indigo dijete može imati crvenu auru u trenu kada je ljuto...
No kada se smiri opet će zadominirati plava aura jer je to njegovo općenito stanje duha...

Ako ste osoba koju pokreću strasti, vaša dominantna aura će biti muljavo crvena...
Ima prekrasnih boja aura a Indigo jest isto jedna od boja i nije superiornija npr od roze ili violet aura...
Sve te aure se mjenjaju kroz život i govore o našem putu.


Zelena je isto jako lijepa aura.
Plava osobito indigo jest aura koja dolazi sa mudrosti i zaista treba proći niz godina da bi je se postiglo...
A roditi se s njome ukazuje da ipak postoje "stare" duše.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 12:03   #259
Quote:
kosti kaže: Pogledaj post
Moram te demantirati. Previše se generalizira. Ja sam indigo i znam neke indigovce i razlikujemo se kao i oni koji nisu indigo. Evo ja imam dvije srednje škole završene i drugi fakultet završavam. A matematika mi je kao križaljka i zato je dosadna. Ne negiram da postoji onaj teži stupanj matematike koji ni neki doktori znanosti ne znaju riješiti, ali ti to nije osnova da kažeš da je netko sa niskim sposobnostima indigo.
Ako se međusbno razlikujete što vam je onda zajedničko?

Nisi shvatio šta želim reći. Ako netko zna matematiku onda to neće pripisati indigu no ako ne zna onda je lakše reći da je indigo jer, eto, to ionako nije važno u cjelokupnoj svarnosti svemira pa im se mozak ne zamara tamo nekom matematikom
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 12:19   #260
Matematika je nesavrsen način računanja... tj može poslužiti za potrebe ovog života ali je potpuno ne potrebna i potpuno kriva za mjesto odakle sve duše dolaze...

Ako bi išao brojati redom...
0.1 0.2...
ili možeš početi od...
0.001...
ili kako početi?
0.000000000000000000....... 1????

Shvatiti ćeš da ni do cijelih 1 ne možeš doći...
na koje god mjesto da stavis 1 kao početak brojanja je krivo jer može biti na bilo kojem mjestu...

A oni koji se uistinu bave matematikom u znanstvene svrhe... susreću se sa brojevima koji ne dopuštaju apsolutnu istinu informaciju i sl...
To je računanje na maloj skali...
No... i inače... brojevi kao i vrijeme kao i prostor...
Nema stvarno postojanje osim u percepciji ...
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.