Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2015., 12:03   #301
Quote:
Fjodor SM kaže: Pogledaj post
Indigo djeca vide ono na što odrasli zatvaraju oči, a ne vide ono što se odrasli prave da vide iz interesa ili tuposti. Prvi mogu zavikati "car je gol", jer nisu opterećeni predrasudama i koristoljubljem. Odrasli imaju drugačije motivacije. Ako kažeš da imaš kuću s otvorenim škurama i vrtom u kojem je crveno i ljubičasto cvijeće i koja gleda na čemprese i more, nitko neće reći kako je to lijepo, ali ako kažeš da imaš vikendicu od dva milijuna eura na Hvaru, e, onda već da... Na primjer St. Exuperyjev Mali Princ može odrasle "naučiti" nečemu jer gleda srcem. Pitija ne razumije i ne vidi ništa jer ne gleda srcem, ali zato dobro zna što ljudi očekuju da vidi i može prema tome vješto naštimati svoj odgovor i objasniti ga tako da bude uvjerljiv, a da izbjegne odgovornost ako ispadne drugačije.
Razumljivo, rečeš im ono što žele čuti.
Baš sam nešto slično napisala na drugoj temi, no bio je črni humor kvotom na društva koja se okupljaju i praznuju o ekonimiji i svjetskoj politici a da nit su ekonomski a nit politički analitičari/stručnjaci. Ali, ljudi koje ne zanima duhovnost radije pričaju o stvarima materije/materijalizma. Činjenica.

Indigo djeca imaju svoju podlogu u odgoju, nisu ta djeca rođena kao 'čudesna'. Tek su hiper-senzibilci kojima je jednostavno zaključivati stvari nevidljive, što se kaže. Za njih je dobro da žive u zdravoj okolini/zajednici koja ih neće ometati u njihovom rastu/razvoju vlastite senzibilnosti. Premda, ne bih se čudila ukoliko bi ih odrasli ljudi iskorištavali u svoje neke svrhe, pa čak i političke propagande.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 12:20   #302
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
A to su ista ona deca od pre 1000 ili 2000 godina koje niko ne bi nazvao "indigo".
Dobro rečeno.

Takve djece je bilo i prije pa se niko nije čudio nit o njima pisao naslovne stranice. A danas, čemu to ustvari? Dal svijet misli da će senzibilci spasiti planetu Zemlju od urušavanja i to? Mogu li stvarno "indigo" djeca kontra čitavog svijeta? Ne znam kako drugima, ali meni ne izgleda tako, osobito kad se zagledam u 'sferu svijeta'.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 15:37   #303
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Za njih je dobro da žive u zdravoj okolini/zajednici koja ih neće ometati u njihovom rastu/razvoju vlastite senzibilnosti. Premda, ne bih se čudila ukoliko bi ih odrasli ljudi iskorištavali u svoje neke svrhe, pa čak i političke propagande.
jedino je malo zeznuto što okolina kontrasta zapravo nudi najbolju priliku za rast...
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 15:58   #304
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
jedino je malo zeznuto što okolina kontrasta zapravo nudi najbolju priliku za rast...
Šta je okolina kontrasta?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 16:02   #305
crno-bijelo; dobro-loše; jest-nije
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 16:33   #306
nije-je

Kako ti to zvuči?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 16:38   #307
S obzirom da bi oni morali biti glavni pokretači duhovnog preobražaja čovječanstva (osim ako to nisu kristalna djeca, ili dugina djeca.....ili koja god već djeca pošto se nove knjige moraju prodavati ) ne vidim nikakve koristi od njih osim činjenice da se oni sami osjećaju važni.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 16:42   #308
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
nije-je

Kako ti to zvuči?
dobro

ne znam na što ciljaš?
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 16:52   #309
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
S obzirom da bi oni morali biti glavni pokretači duhovnog preobražaja čovječanstva (osim ako to nisu kristalna djeca, ili dugina djeca.....ili koja god već djeca pošto se nove knjige moraju prodavati ) ne vidim nikakve koristi od njih osim činjenice da se oni sami osjećaju važni.
Što kažeš, po odrastanju svi bi htjeli biti važni, tim više ako ih se etiketira u mladosti tim bolje, kad se upišeš na koledž već ti je prednost, a o zaposlenju da ni ne pričamo u vremenima recesije, etc.,etc. a za vremena koja su, izgleda, naklonjena "ingido" djeci koja to više nisu jer su potekla iz druge polovice 20.stoleća, time onda su danas odrasli ljudi i lako u sferi firme manipuliraju s drugima jer, sjeti se, odmalena su ih proglasili "indigo" djecom tj. odraslim ljudima.

Zamka svijetu je manipulacija tamo nekim senzibilnim klincima. Ali, nouvej da bi svi ti klinci upali u svjetsku zabludu/zavjeru. Time onda će se indigo razdjelit između sebe. Zagarantirano.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 17:04   #310
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
dobro

ne znam na što ciljaš?
Moje konstrukcije su moje, ti se, pretpostavljam nećeš uvrijediti kao ni drugi, a još manje će mene uvrijediti mišljenje svih njih.

Nazovi to stavom kao odgovorom na 'što ciljam'.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 20:54   #311
pretpostavka je da su stvoreni od kolektivnog duha , ljudi, društva, duha vremena, ili s ciljem mijenjanja budućnosti..kao mini mesije.
ili kako kaže yakuza (ne kaže u kontekstu teme, ali ja sam slobodan dati za primjer), poslani od 'svjetlećih' (ili nekoga negdje s oblaka)

čini mi se da ljudi umejsto očekivanju mesije, počeli su očekivati mesije, množina, više njih...slično kao kad očekuju da ih političari spase od krize, koja zapravo uzgerd rečeno i ne postoji.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 21:50   #312
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Moje konstrukcije su moje, ti se, pretpostavljam nećeš uvrijediti kao ni drugi, a još manje će mene uvrijediti mišljenje svih njih.

Nazovi to stavom kao odgovorom na 'što ciljam'.
doista nikog ne bi trebalo vrijeđati tuđe mišljenje, koje usto nije ad hominem
ali nazovi me slobodno glupim, ali i dalje mi nije jasno kako si uopće došla do pisanja ovog svog stava, u kontekstu naše diskusije
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 22:32   #313
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
doista nikog ne bi trebalo vrijeđati tuđe mišljenje, koje usto nije ad hominem
ali nazovi me slobodno glupim, ali i dalje mi nije jasno kako si uopće došla do pisanja ovog svog stava, u kontekstu naše diskusije
O tebi nisam nikad mislila da si bedast čovjek, evo ti rečem u svojoj slobodi, ko i to da bi mi iskreno smetalo kad bi to sam mislio o sebi, ima da odma priložim žalbu. ()
Naša diskusija u momentu nije bila naša, protok energija višestruko je zabilježen, onda zato rekoh ono što rekoh, nadam se nisi ništa zamjerio....
Izgleda mi neki ovdje o "indigo" djeci imamo poprilično ista shvaćanja.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 12:59   #314
ma kakvo zamjeranje, zaintrigiran sam bio

ok, ovo meni osobno već vodi negdje (donosi mi neku sliku) što si sad rekla
diskusija ne mora biti naša. i može. čovjek ne mora nužno ni koristiti ni praktično imati slobodnu volju. može imati samo iluziju iste. ali, ako postoji slobodna volja, tada čovjek mora imati najmanje potencijal za nju

u nekon točki smisleno je i da počne koristiti istu, makar dotad nužno i nije. no prošlo se sve što je iza, i nema se što drugo za raditi već privesti jednu fazu djetinjstva kraju

da budem otvoren, ja za sebe mislim/osjećam da sam došao u predvorje korištenja slobodne volje. da mi se pušta da je koristim. i sad tek shvaćam kakav je to zajeb, jer zapravo čovjek tek treba smisliti što s time. na koji način koristiti slobodnu volju. a netko tko je na putu bio praktički isključivo promatrač, i kojem je slobodna volja uopće nije nužna (jer svako se životno iskustvo da promotriti i iz svakog se nešto može naučiti - i na kraju je potpuno svejedno da li je izbor tog iskustva došao od ja, od Ja ili odakle - iskustvo svejedno može biti dragocjeno)

kad si u toj točki, shvaćaš da te apsolutno ništa neće zaustavljati, a da ima predznak Božjeg. ta dijete si koje mora naučiti biti samostalno, da bi raslo dalje. no isto tako biti će ti na neki način prenesena poruka, da možeš zaboravit da će neko pravilo i neki sveti cilj donijeti tvoj izbor. tako si možda živio/živjela prije. ali to je bila faza. od sada, svaki izbor, nek proizađe iz tebe

a ti...a gu, a gu...a kaj sad...a ciljevi...? a koji...? koprcanje pravo, cirkus živi
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 13:25   #315
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
ma kakvo zamjeranje, zaintrigiran sam bio

ok, ovo meni osobno već vodi negdje (donosi mi neku sliku) što si sad rekla
diskusija ne mora biti naša. i može. čovjek ne mora nužno ni koristiti ni praktično imati slobodnu volju. može imati samo iluziju iste. ali, ako postoji slobodna volja, tada čovjek mora imati najmanje potencijal za nju

u nekon točki smisleno je i da počne koristiti istu, makar dotad nužno i nije. no prošlo se sve što je iza, i nema se što drugo za raditi već privesti jednu fazu djetinjstva kraju

da budem otvoren, ja za sebe mislim/osjećam da sam došao u predvorje korištenja slobodne volje. da mi se pušta da je koristim. i sad tek shvaćam kakav je to zajeb, jer zapravo čovjek tek treba smisliti što s time. na koji način koristiti slobodnu volju. a netko tko je na putu bio praktički isključivo promatrač, i kojem je slobodna volja uopće nije nužna (jer svako se životno iskustvo da promotriti i iz svakog se nešto može naučiti - i na kraju je potpuno svejedno da li je izbor tog iskustva došao od ja, od Ja ili odakle - iskustvo svejedno može biti dragocjeno)

kad si u toj točki, shvaćaš da te apsolutno ništa neće zaustavljati, a da ima predznak Božjeg. ta dijete si koje mora naučiti biti samostalno, da bi raslo dalje. no isto tako biti će ti na neki način prenesena poruka, da možeš zaboravit da će neko pravilo i neki sveti cilj donijeti tvoj izbor. tako si možda živio/živjela prije. ali to je bila faza. od sada, svaki izbor, nek proizađe iz tebe

a ti...a gu, a gu...a kaj sad...a ciljevi...? a koji...? koprcanje pravo, cirkus živi
Ovo kao da otac priča svom sinu. Simpatično, skroz sam se uživila, slično ko jučer, dok je pisalo nas par ali bilo je prisutno više čitača, u jednom momentu sam osjetila protok energije. Stalno govorim da se to može, al malo ko mi povjeruje.

Znaš kako ide sa slobodnom voljom: kad ju čovjek napokon dostigne, zapita se što će mu to, jer vrijedilo je dok se za nju borilo.
Umjesto tog možemo, recimo, zahvaliti na dosegu, da ne ispadnemo nezahvalnici.
I tako već to....
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 14:26   #316
ok društvo, indigo je nešto što je netko overbalizirao, kao i aura... to je stvar interpretacije nečega u što ni autor nije potpuno siguran.
ljudi vole definirati, mjeriti, uspoređivati brojkama ("96,8% žena potvrdilo je uspješnost kreme celulitoub"), trpati u koševe...
ne ide to tako.
nesumnjivo postoji to nešto koje je puno većih/širih dimenzija i mišljenja sam da ljudi/djeca pripadaju nečemu što se umom ne može doseći, no jedino što se može reći je da je - nestandardno.
mislim da intelektualne sposobnosti nemaju apsolutno nikakve veze s tim dapače, suprotno. mislim da su iste ometene drugačijošću (negativni transfer).
ako sam slučajno nekome jasan, sjajno!
Jethro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 15:43   #317
Quote:
Jethro kaže: Pogledaj post
ok društvo, indigo je nešto što je netko overbalizirao, kao i aura... to je stvar interpretacije nečega u što ni autor nije potpuno siguran.
ljudi vole definirati, mjeriti, uspoređivati brojkama ("96,8% žena potvrdilo je uspješnost kreme celulitoub"), trpati u koševe...
ne ide to tako.
nesumnjivo postoji to nešto koje je puno većih/širih dimenzija i mišljenja sam da ljudi/djeca pripadaju nečemu što se umom ne može doseći, no jedino što se može reći je da je - nestandardno.
mislim da intelektualne sposobnosti nemaju apsolutno nikakve veze s tim dapače, suprotno. mislim da su iste ometene drugačijošću (negativni transfer).
ako sam slučajno nekome jasan, sjajno!
Overbalizirana je i čitava fizika i imena čestica i sila da bi se lakše snalazili. Jedini uspjeh je razumijevanje atma i subatomskih čestica. Sve ostalo je nepoznato. Tako da je znaš sve, a ne znaš ništa. Ako je indigo u uporabi onda je indigo samo opisno.

O auri neću, jer nema smisla govoriti onome tko nije postao svjestan.

Postoji jasan razlog zašto ljudi traže za sve definiciju, jer se nisu sposobni suočiti sa istinom da je smisao samo gibanje i postojanje svijesti i to je to. Sve ostalo je izmišljeno i iluzija. Samo nemoj prevrtati moje riječi koje doslovno znače to što piše, nema trivijalnosti.
kosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 18:52   #319
Ja sam pročitala dosta toga iako znam za taj pojam već odavno i pronašla sam se u 90% kao Indigo a i također kao Starseed.

Iako smatram da su to čista tapšanja po egu da se duhovnjaci još više osjećaju posebnim i uzvišenijim od drugih. Mada s druge strane po tim opisima mi se čini da se može pronaći svaka druga,treća osoba.

http://untoldtruthforhumanity.blogsp...ystal.html?m=1

Tu ima još opsežnije.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 20:44   #320
I ja sam skoro indigo
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.