Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2010., 08:37   #141
Quote:
Unicorn7 kaže: Pogledaj post
Ja se bavim samo spiritualnim po pitanju toga, tako da me psihijatri i psiholozi baš i ne diraju sa mišljenima previše, ma da sam se uvjerila da se tim pojmom mnogi služe.
Sto ti konkretno znaci kad kazes da se bavis necim spiritualnim po tom pitanju?

Kod ljudi koji koriste pojam indigo djece primjetio sam da upotrebljavaju izraz "duhovna stvarnost". Jel znas mozda sto bi to bilo?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 08:45   #142
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Ljudi koji nemaju ni malo duhovnosti u sebi grozi se svako zdravo ljudsko biće.
Jel moguce to ne imati u sebi? Osjecaj da duhovnost od nekud dolazi, pa udje u neke od nas na neki nacin ne cini mi se ispravnim. Taj fenomen se upravo manifestira kroz trazenje neceg sto nisi nikad ni izgubio.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 09:55   #143
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
Kužim, zato se i pitam ja i još neki zašto bi bilo potrebno posebno klasificirati "indigo" ljude. Ima još ljudi koji ne prihvaćaju i ne vole nikakav autoritet, vole pravednost, ljubav i mir, a ne nazivaju sebe "indigo". U biti, nije ni važno kako sebe netko naziva; uzmimo da ne volim autoritet, smetalo bi me ne samo da me netko nazove ADHD, nego i da me nazove "indigo". Uopće bi me smetalo da me netko klasificira u bilo koju grupu, kao što ni pisac Predrag Raos ne bi nikada pristao da ga klasificiraju kao FAK-ovca.
Ako nosiš određene specifičnosti koje dijeliš s još nekim brojem ljudi nema ništa loše da se to zove tako, što se mene tiče, može to biti i indigo. Ali ADHD je dijagnoza koja nije posljedica zloće mediokriteta već stvarnih problema nekih ljudi.

Svijet možda jest zaostao, ali nemogućnost koncentracije i zadržavanja pažnje je ozbiljna stvar na kojoj treba raditi. Pretjerana osjetljivost isto tako. Može se diskutirati o najboljem pristupu i načinu rada s takvom djecom i odabrati onaj koji daje najbolje rezultate, ali negirati da postoji problem je suludo, kao i očekivati da se svijet prilagodi tebi, koliko god bile dobre tvoje namjere.

Svi se mi prilagođavamo okolini i drugima, a i drugi nama. Nema osobe koja za sebe ne misli da je pametna (pa i pametnija od drugih) i da ne zaslužuje bezuvjetnu ljubav, ali proces je uvijek dvosmjeran.
Illana is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 09:59   #144
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Sto ti konkretno znaci kad kazes da se bavis necim spiritualnim po tom pitanju?

Kod ljudi koji koriste pojam indigo djece primjetio sam da upotrebljavaju izraz "duhovna stvarnost". Jel znas mozda sto bi to bilo?
Jutro
Pa ne znam točno što bi "duhovna stvarnost" značila. To si svak može protumačiti na svoj način.
Ja općenito tu ubrajam auru(koja je energetsko polje svih nas i koju uvrstavaju pod duhovnu), neke nadprirodne mogućnosti kao što su nprm. viđanje nekih stvari koje se nemogu svakodnevno vidjeti, čak sam imala prilike čuti da neki komuniciraju sa mrtvima i imaju posjete istih, prenošenje poruka u djetinjstvu koje su na jednoj posebnoj razini (govore o ljudima i ljudima kao da ih znaju godinama, a tek ih upoznaju) no mnogi govore da su "indigo djeca" tu da počnu djelovati 2012. (u koju ja osobno ne vjerujem previše da bude donjela neke značajne promjene) jednom naglom promjenom svijesti i naglim buđenjem onih koji moraju biti probuđeni. Ali u to može vjerovati onaj tko vjeruje u duhovnost, naravno. Dal je to plod nečije mašte ili nije, vidjet ćemo.
Nadam se da sam bar malo pomogla, jer ne znam kakvu bih ti definiciju točno dala.
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 10:02   #145
Quote:
WildFox kaže: Pogledaj post
Iako sam jedno shvatio - to ''buđenje'' nije kraj, nego početak jednog daljnjeg rasta. Žalosti me i ljuti kad vidim koliko se ljudi vrti u krug i nikako da shvate da je život vredniji od automobila, velike plaće, karijere, prestiža, papira i papira, titula i svega ostalog. Da ono vrijedno već nose u sebi ali ipak trče za svim tim stvarima i putem zaboravljaju sebe i one oko sebe.
Nema te što žalostiti, niti ti trebaš za njih željeti nešto što oni sami ne žele.
Problem je kad svoje želje i potrebe projiciraš na druge pa smatraš da bi oni svoje živote trebali doživljavati tako kako ti doživljavaš svoj.

Ukoliko netko svoje zadovoljstvo nalazi u velikoj plaći, papiru ili tituli i tome stremi, pogrešno je reći da su zaboravili sebe.
Illana is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 10:13   #146
Quote:
WildFox kaže: Pogledaj post
Mogu u potpunosti razumijeti ovaj post. Nisam se nikada smatrao posebnim, doduše ali zato me od vrtića do današnjeg dana pratio komentar: ''on je drugačiji.'' Nekad je to bilo rečeno s pozitivnim, nekad s negativnim konotacijama, nekad mi je imponiralo ali me uglavnom ljutilo jer sam se sojećao izdvojeno. Nisam lako nalazi prijatelje: baš kad je počeo rat, moji prijatelji su se htjeli igrati rata. Kad su mene pozvali da se uključim rekao sam: ''dosta imamo rata u stvarnosti, a vi bi se još toga igrali.'' naravno, oni su otišli, a ja ostao sam. Ili je bila ova izjava mog vršnjaka: na Beograd treba baciti atomsku bombu.'' Mene je zgrozilo pa sam rekao: a što je s nevinima? Meni su moja razmišljanja bila normalna, ne njihova, a imao sam negdje pet, šest godina.
Okolina je bila ta zbog koje sam počeo shvaćati da nisam kao ostali. Još mi i sada to zvuči prepotentno.
Jedini način da se definiramo i jest u odnosu s drugima, okolina ti uvijek pokazuje kakav si. U nečemu drugačiji, u nečemu sličan.

Odabrao si primjer tvoje drugačijosti za svaku pohvalu. Dobrodušno i plemenito razmišljanje o ratu i bombanju.
No, budimo pošteni. Bilo je tvom životu sasvim sigurno i momenata kad si barem malo bio pizda. Ali kad to vidimo na drugima onda su to velike mane, dočim su kod nas najčešće dio šarma.

No kaže se i da okolina na neki način zrcali nas, ono što je vani odražava ono što je unutra. I o tome vrijedi razmisliti onda kad pomislimo da je svijet otišao k vragu.
Illana is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 10:17   #147
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Jel moguce to ne imati u sebi? Osjecaj da duhovnost od nekud dolazi, pa udje u neke od nas na neki nacin ne cini mi se ispravnim. Taj fenomen se upravo manifestira kroz trazenje neceg sto nisi nikad ni izgubio.
Vjerojatno si u pravu.
Samo je to u nekim okolnostima i nekim postupcima doista teško vidjeti. Ako me razumiješ.
Illana is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 10:27   #148
Quote:
Unicorn7 kaže: Pogledaj post
Kod Indigo djece i ljudi ocituje se upravo samo jedna boja aure, a ne spektar..Okruzuje ih samo Indigo boja(mix plave i ljubicaste)
Zar nije da se boja aure stalno mijenja ovisno o trenutnom raspoloženju?

Neko mi je jednom bio rekao da mi je aura izrazito jednobojna i to baš ljubičasta, pa mi je ovo malo zagolicalo ego.
Nisam tada tome pridavao važnost ali sad me zainteresiralo kad sam pročitao ovo o indigo djeci.
Hepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 11:11   #149
Quote:
Unicorn7 kaže: Pogledaj post
Tu je navedeno više vrsta kako tko gleda na tu djecu.
Ja se bavim samo spiritualnim po pitanju toga, tako da me psihijatri i psiholozi baš i ne diraju sa mišljenima previše, ma da sam se uvjerila da se tim pojmom mnogi služe.
Ja npr. nisam čuo niti jednoga da se tim pojmom služi, što naravno ne znači da se netko nekad nije tim pojmom poslužio. Razni ljudi se služe raznim pojmovima, ali za službenu psihologiju i psihijatriju taj pojam ne postoji. Skovali su ga alternativci i tu je uglavnom i ostao.

Quote:
Unicorn7 kaže: Pogledaj post
Da, Indigo je etiketa za posebnu djecu i ljude, htjeli vi to privatiti ili ne
Nema se tu što posebno prihvatiti, ljudi mogu koga hoće ili što hoće zvati kako god hoće.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 11:59   #150
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Jedini način da se definiramo i jest u odnosu s drugima, okolina ti uvijek pokazuje kakav si. U nečemu drugačiji, u nečemu sličan.

Odabrao si primjer tvoje drugačijosti za svaku pohvalu. Dobrodušno i plemenito razmišljanje o ratu i bombanju.
No, budimo pošteni. Bilo je tvom životu sasvim sigurno i momenata kad si barem malo bio pizda. Ali kad to vidimo na drugima onda su to velike mane, dočim su kod nas najčešće dio šarma.

No kaže se i da okolina na neki način zrcali nas, ono što je vani odražava ono što je unutra. I o tome vrijedi razmisliti onda kad pomislimo da je svijet otišao k vragu.
Ne, barem malo nego dosta ali nisam to smatrao posljedicom šarma. Svoje sam frustracije i bijes isklajivao na drugima, tako da me u jednom razdoblju života okolina smatrala nepodnošljivim. A s ovim donjim djelom posta se u potpunosti slažem, projekcija je stara stvar. Čovjek često vidi ono što želi vidjeti.
__________________
''Life can only be understood backwards; but it must be lived forwards''
WildFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 12:09   #151
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Ako nosiš određene specifičnosti koje dijeliš s još nekim brojem ljudi nema ništa loše da se to zove tako, što se mene tiče, može to biti i indigo. Ali ADHD je dijagnoza koja nije posljedica zloće mediokriteta već stvarnih problema nekih ljudi.

Svijet možda jest zaostao, ali nemogućnost koncentracije i zadržavanja pažnje je ozbiljna stvar na kojoj treba raditi. Pretjerana osjetljivost isto tako. Može se diskutirati o najboljem pristupu i načinu rada s takvom djecom i odabrati onaj koji daje najbolje rezultate, ali negirati da postoji problem je suludo, kao i očekivati da se svijet prilagodi tebi, koliko god bile dobre tvoje namjere.

Svi se mi prilagođavamo okolini i drugima, a i drugi nama. Nema osobe koja za sebe ne misli da je pametna (pa i pametnija od drugih) i da ne zaslužuje bezuvjetnu ljubav, ali proces je uvijek dvosmjeran.
Kod ADHD-a je zanimljivo to da je npr. češće dijagnosticiran u SAD-u nego u V.B. (ili obratno, nisam siguran), što znači je češće odraz stava liječnika nego objektivno stanje. Nadalje, na selu toga gotovo i nema. Kako uopće očekivati koncentraciju kada su djeca naučena na audivoizualne sadržaje putem tv-a, interneta i sl., a onda se u školi očekuje mirno i koncentrirano čitanje (uz napomenu da je tu još i prirodna potreba za kretanjem i skakanjem je neostvariva kad moraš 45 minuta mirno sjediti)?

ADHD je stvorilo društvo sa svojim zatiranjem svega duhovnog i prirodnog. Djeca danas sedam i pol sati dnevno provedu pred raznim gadgetsima, nema više igre vani, nema više socijalizacije nego je tu facebook itd., itd. Bit će još i gore, garatnirano - ovo društvo stvara disfunkcije od samog početka. Onda se ubaci farmaceutika u priču sa svojim sedativim i sl. i na kraju svi imaju korist - tv, internet, mobilna telefonija, psihijatri i farmacija. Čovjek je taj koji više uopće nije bitan. Tako da se slažem, negirati to da postoji problem je suludo.
__________________
''Life can only be understood backwards; but it must be lived forwards''
WildFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 14:03   #152
Quote:
Unicorn7 kaže: Pogledaj post
Bitno je što nosimo u srcima, a ne na papiru!!I kontroliramo sami sebe jer smo slobodni, nema tu autoriteta koji se mora poštivat, a pogotovo ne nametnute stvari....Jer mi Indigovci se ne smatramo 2facama" nit autoritetom, jer to nitko ne može doista biti, može si nametnuti da je, al opet, krivo shvaćate stvari i vidite samo ono što želite očito...Ne shvaćate poantu da su "Indigo" ljudi tu da šire pravednost, ljubav i mir... Pozdrav!
Upravo na ovo sam ja mislila, kad sam napisala:

Quote:
Mislim da takvi ljudi imaju svoj vlastiti potencijal koji nitko drugi niti ne može poticati, osim iste takve osobe.
Treba ih pustiti da budu ono što jesu, jer će ionako formirati svoje stavove i mišljenja bez obzira na odgoj i ono što im se pokušava "usaditi".
To će im mnogo više koristiti, nego da ih se etiketira "eh, on je indigo, nemoj ga ni pokušati shvatiti".
Jer, nažalost "crvi" na takve "etikete" tako reagiraju.
A već i ovo što sam napisala da ih treba pustiti da jednostavno budu ono što jesu je mnogo za tražiti od društva i okoline u kakvoj živimo.
A velikim dijelom sam to napisala iz vlastitog iskustva.

Ja inače živim u obitelji, koja je uvijek poticala samostalno razmišljanje i zaključivanje, te općenito razmišljanje "izvan okvira" i u kući smo uvijek otvoreno mogli voditi razgovore o svemu i iznositi mišljenja.
"Ispiranje mozga" je bilo prisutno u najmanjoj mjeri, odnosno koliko se to uopće i može očekivati da bude.
Međutim, postojala je ipak određena granica, koja je još očitija u mojoj okolini (izvan moje obitelji).

Vrlo često imam osjećaj da mi ljudi oko mene zapravo poručuju "Misli si ti što god želiš, lijepo je voditi filozofske rasprave, glavno da živiš onako kako se od tebe očekuje". I takav mi stav jako ide na živce i užasno frustrira.

A prilično me i razočaralo kad mi je mama rekla da joj je ponekad žao što me odgajala na takav način, jer ona smatra da je to krivo što ja mnoge tradicionalne vrijednosti i neke društveno nametnute obrasce ne prihvaćam.
Najviše me razočaralo što sam uvidjela da ona zapravo očekuje da živim po nekakvim standardima, bez obzira što o njima mislim.

Quote:
WildFox
Žalosti me i ljuti kad vidim koliko se ljudi vrti u krug i nikako da shvate da je život vredniji od automobila, velike plaće, karijere, prestiža, papira i papira, titula i svega ostalog. Da ono vrijedno već nose u sebi ali ipak trče za svim tim stvarima i putem zaboravljaju sebe i one oko sebe.
Ovo kao da sam ja napisala.
Mnogo puta želim ljudima objasniti kako bi se trebali postaviti prema životu, barem u onom dijelu u kojem procijenim da bih mogla doprijeti do njih, ali sve ostane na razgovoru. Baš ponekad osjetim jaku potrebu neke ljude koje volim i koji su mi bliski potaknuti na razmišljanje, jer si sve mislim "ako se barem potrude početi razmišljati, ima nade da će nešto i shvatiti".
Ne mislim ovdje da ja drugima govorim kako bi trebali živjeti, već ih želim potaći da sami shvate upravo ovo što si napisao, jer primjećujem da troše ogromne količine energije na nevažne stvari.

Možda je problem u tome što se ja povodim za nekim svojim unutrašnjim osjećajima i stvarim koje jednostavno znam i zaključujem, te po njima živim, a nikada se nisam aktivno bavila nikakvim duhovnim stvarima, niti posjedujem ikakvo spomena vrijedno naučeno znanje o duhovnosti (osim hrpetine pročitanih knjiga, ali mislim da to nije to).
I moj najveći problem je što mene drugi opterećuju sa svojim problemima, jer mi se iz nekog razloga ljudi masovno imaju potrebu povjeravati (hrpu puta mi se dogodilo da mi ljudi, koje vidim prvi put u životu, ispričaju svoje najintimnije probleme), ali ja nemam sa kime razgovarati o stvarima o kojima imam potrebu.

Neko sam vrijeme krivila sebe - razmišljala sam jesam li ja možda samo buntovnik, ali sam shvatila da se ja zapravo jako trudim uklopiti, samo što mi to najčešće ne ide. Nisam u stanju lagati kad moram reći svoje mišljenje, niti to želim.
Samo što drugi neka moja razmišljanja i stavove totalno krivo shvate, a znam i da me neki ljudi čak smatraju i malo ćaknutom.

Quote:
Zar nije da se boja aure stalno mijenja ovisno o trenutnom raspoloženju?
Čitala sam neku knjigu o tome. Koliko se sjećam, pročitala sam da aura mijenja boju, ovisno o mnogo faktora, ali i da ima više slojeva (ako se dobro sjećam 7, a možda i više, samo što ih malo tko može vidjeti).
E sad, na što se točno misli pod indigo bojom aure, to će možda Unicorn7 znati objasniti.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 14:29   #153
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Jedini način da se definiramo i jest u odnosu s drugima, okolina ti uvijek pokazuje kakav si. U nečemu drugačiji, u nečemu sličan.

Odabrao si primjer tvoje drugačijosti za svaku pohvalu. Dobrodušno i plemenito razmišljanje o ratu i bombanju.
No, budimo pošteni. Bilo je tvom životu sasvim sigurno i momenata kad si barem malo bio pizda. Ali kad to vidimo na drugima onda su to velike mane, dočim su kod nas najčešće dio šarma.

No kaže se i da okolina na neki način zrcali nas, ono što je vani odražava ono što je unutra. I o tome vrijedi razmisliti onda kad pomislimo da je svijet otišao k vragu.
Ovako, ja kad sam rekla da se osjećam posebno nisam mislila to u smislu da ja to nabijam drugima da sam takva, nego drugačija od drugih u puno smisla, za većinu kad neko kaže duhovnost, to se poistovjećuje sa crkvom, što u našem smislu duhovnosti o kojem mi govorimo nema apsolutno nikakve veze.

Kao što ti kažeš, recimo ja nikad u životu nisam radila protiv drugih namjerno ili da nekog povrijedim namjerno, da budem piz...svi smo mi ljudi i desi se koji put, ali kod mene to nikad nije bilo recimo namjerno, kao kod nekih da ti zabijaju nož u leđa i onda se prave tebi fini, ali to je za drugi topic.

Svijet je otišao daleko k vragu, Zašto?Zato jer mi to dopuštamo, zašto se sve ovo dešava, zato jer je ljude strah, nitko ništa ne želi reć.

Samo jedan primjer bi bio: Ide radnica na posao, šef ju sustavno verbalno maltretira i vrijeđa, ona šuti, i ne govori nikome, na kraju se ubije il završi u depresiji il tko zna štO. zAŠTO?Zato jer nikoga nije briga, ja sam jedna od onih koje je briga za druge, ali ne za one koji će ti namjerno nešto loše napravit, jer opet nesmiješ dopustit da te drugi gaze pa da si neznam tko i što. To je jednostavno tako, bit dobar prema ljudima koji to zaslužuju,jer ne zaslužuju to svi, jer širenje ljubavi, mira i dobrote prema ljudima koji to nisu spremni prihvatit il shvatit je opasno.
__________________
I can be who ever i wanna be if i choose to...
nency is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 17:38   #154
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
U biti, nije ni važno kako sebe netko naziva; uzmimo da ne volim autoritet, smetalo bi me ne samo da me netko nazove ADHD, nego i da me nazove "indigo". Uopće bi me smetalo da me netko klasificira u bilo koju grupu, kao što ni pisac Predrag Raos ne bi nikada pristao da ga klasificiraju kao FAK-ovca.
Tebe bi onda nazvali IN'dugo dijete.

Ali je, kako to indiko osobe ne prihvacaju okvire, a prihvacaju da ih se uokviri u 'indiko'? Ili ti koji kazu da su indiko nisu pravi iniko?
U biti, 'prihvacati-ne prihvacati' okvire je malo blesavo reci, ili vidis iza njih, ili ne vidis (cime si ih automatski prihvatio). Pravi indiko ni ne vidi jadan okvire, zato je neprilagodjen, pa se oni cude njemu i on njima. A indigo s iskustvom je onaj koji uocava okvire, ali ih zato voli iskrivljivati, u tu kategoriju ulazi i Raos. On je ujedno i inedigo.
__________________
mali pamrav, mali pamrav, u nedrima nesto, moram da ga nadjem da menamo mesto.

Zadnje uređivanje pjegava i prgava : 27.01.2010. at 17:48.
pjegava i prgava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 18:21   #155
Quote:
pjegava i prgava kaže: Pogledaj post
Tebe bi onda nazvali IN'dugo dijete.

Ali je, kako to indiko osobe ne prihvacaju okvire, a prihvacaju da ih se uokviri u 'indiko'? Ili ti koji kazu da su indiko nisu pravi iniko?
U biti, 'prihvacati-ne prihvacati' okvire je malo blesavo reci, ili vidis iza njih, ili ne vidis (cime si ih automatski prihvatio). Pravi indiko ni ne vidi jadan okvire, zato je neprilagodjen, pa se oni cude njemu i on njima. A indigo s iskustvom je onaj koji uocava okvire, ali ih zato voli iskrivljivati, u tu kategoriju ulazi i Raos. On je ujedno i inedigo.
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 18:50   #156
Quote:
pjegava i prgava kaže: Pogledaj post

U biti, 'prihvacati-ne prihvacati' okvire je malo blesavo reci, ili vidis iza njih, ili ne vidis (cime si ih automatski prihvatio). Pravi indiko ni ne vidi jadan okvire, zato je neprilagodjen, pa se oni cude njemu i on njima. A indigo s iskustvom je onaj koji uocava okvire, ali ih zato voli iskrivljivati...
Otprilike sam nešto slično ja htjela napisati, samo sam upotrijebila riječ "etiketiranje". Ne znam se ovako dobro izraziti.

A više sam to mislila sa aspekta okoline, a ne indigo osoba.
Kako da objasnim?
Ja isto smatram da takve osobe ("indigo") nemaju potrebu sebe svrstavati pod indigo, niti okolo to naglašavati.
Takvo klasificiranje ima smisla prosječnim ljudima, njima su takve klasifikacije i svrstavanje nekoga pod nešto iz nekog razloga potrebne, a opet - dovode do krivog shvaćanja, odnosno upravo im to i služi za "postavljanje okvira".
U biti, neće indigo osoba sama sebe svrstati pod "indigo" (ona jest to što jest), već će to učiniti okolina.
U konačnici se to "indigo" svodi da običnu etiketu.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 19:15   #157
Quote:
Unicorn7 kaže: Pogledaj post
Još uvijek ste odvratni....

Samo ne znam kako se u tvoje uzvišeno duhovno stanje, u tvoj indigo svijet, uklapa to da ljude koji imaju drugačije mišljenje od tvog nazivaš odvratnim. Vrlo tolerantno, duhovno uzvišeno i indigo, nemašto

Quote:
Unicorn7 kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati da administratori ovdje dopuštaju ovakve gluposti,
A gluposti bi bile što? Mišljenje drugačije od tvog? A zašto administratori to ne bi dopuštali? Ovo je forum gdje svako ima pravo iznosti svoja stajališta, a ne oaza diktature i jednoumlja.

Quote:
Unicorn7 kaže: Pogledaj post
i onda ljudi s ovog foruma dolaze na moj vrijeđat i tako dalje..
A koji je to tvoj forum? I tko ovdje vrijeđa? Ti su započeo/la post sa konstatacijom da smo mi ovdje odvratni

Quote:
Unicorn7 kaže: Pogledaj post
Indigo djeca postoje, ali srećom pa mi koji to jesmo znamo zašto postojimo i
zašto se grozimo običnih ljudi koji nemaju ni malo duhovnosti u sebi,
Dakle, ti si indigo i groziš se "običnih ljudi" (koji kakti nemaju ni malo duhovnosti u sebi). Znači, indigo djeca/ljudi se groze i sa gađenjem gledaju da "običan puk"? Po čemu se onda razlikuju od običnog mizantropa?
Čudno, ja sam si ih nekak drukče zamišljala, s obzirom da bi oni trebali predstavljat neka duhovno naprednija bića :nezna:

Quote:
Unicorn7 kaže: Pogledaj post
Onaj tko kani prihvatiti činjenicu da Indigo djeca postoje, treba prije svega biti probuđen, a ne uspavan i na razini crva.
I opet dolazimo do zaključka da svatko tko ne prihvača "činjenice" koje ti prihvačaš je na "razini crva" tj. "nije probuđen".
Mislim ček malo, ovakvu razinu netolerancije prema drugim pogledima i mišljenjima ne očekujem niti od "običnog čovjeka" a kamoli od neke prosvijećene indigo-osobe.

Quote:
Unicorn7 kaže: Pogledaj post
Psiholozi, psihijatri i pedijatri primjetili su nevjerojatan fenomen kod 15-godisnjaka i mladje djece. Prozvali su ih djecom novog doba ili 'Indigo djecom'.

Znanstvenici su slo--ni da su ta 'nova' djeca napravila nevjerojatni evolucijski iskorak. S nevjerojatnom lakocom koriste modernu tehnologiju, nevjerojatno su inteligenti i kreativni.
Pa kolko sam ja malo proučila tu temu, pojam indigo djece nije došao iz znanstvenih krugova, niti sa time nemaju veze psiholozi, psihijatri i pedijatri, već je to new age tvorevina, i zaista spada u područje čiste alternative.
Ne govorim to u negativnom smislu, ali nemoj mješat znanost u to, kad znanost s tim veze nema. Barem ne za sad.
evil-bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 20:32   #158
Quote:
evil-bitch kaže: Pogledaj post

Samo ne znam kako se u tvoje uzvišeno duhovno stanje, u tvoj indigo svijet, uklapa to da ljude koji imaju drugačije mišljenje od tvog nazivaš odvratnim. Vrlo tolerantno, duhovno uzvišeno i indigo, nemašto



A gluposti bi bile što? Mišljenje drugačije od tvog? A zašto administratori to ne bi dopuštali? Ovo je forum gdje svako ima pravo iznosti svoja stajališta, a ne oaza diktature i jednoumlja.



A koji je to tvoj forum? I tko ovdje vrijeđa? Ti su započeo/la post sa konstatacijom da smo mi ovdje odvratni



Dakle, ti si indigo i groziš se "običnih ljudi" (koji kakti nemaju ni malo duhovnosti u sebi). Znači, indigo djeca/ljudi se groze i sa gađenjem gledaju da "običan puk"? Po čemu se onda razlikuju od običnog mizantropa?
Čudno, ja sam si ih nekak drukče zamišljala, s obzirom da bi oni trebali predstavljat neka duhovno naprednija bića :nezna:



I opet dolazimo do zaključka da svatko tko ne prihvača "činjenice" koje ti prihvačaš je na "razini crva" tj. "nije probuđen".
Mislim ček malo, ovakvu razinu netolerancije prema drugim pogledima i mišljenjima ne očekujem niti od "običnog čovjeka" a kamoli od neke prosvijećene indigo-osobe.



Pa kolko sam ja malo proučila tu temu, pojam indigo djece nije došao iz znanstvenih krugova, niti sa time nemaju veze psiholozi, psihijatri i pedijatri, već je to new age tvorevina, i zaista spada u područje čiste alternative.
Ne govorim to u negativnom smislu, ali nemoj mješat znanost u to, kad znanost s tim veze nema. Barem ne za sad.
Pošto očito nemaš pojma o čem se radi jer nisi bila tad u toku da ti pojasnim...Prije par mjeseci sam ovdje otvorila jednu temu gdje su se svi sprdali, umjesto da su na normalan način davali svoja mišljenja, tako da ti ne zamjeram na postu, jer nisi znala

A pošto je ovo podforum duhovnost, nadala sam se da ću ovdje naići i na ljude koji se slažu s nekim činjenicama, a ne samo na one koji mudruju, pametuju itd. i nemaju nimalo poštovanja prema sugovornicima, na razini crva su, baš to. Lijepi pozdrav!
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 22:04   #159
Lakše anđele!
Oni su samo tvoje ogledalo........zar ne?

Zašto ih ne prihvatiš onakve kakvi jesu?

I što se to s tobom događa da ti se gade ljudi bez duhovnosti?

Muči li te nešto?

Pričaj!

Indigo? Hm!

Uvjerenja su moćna!
salet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 23:08   #160
Quote:
salet kaže: Pogledaj post
Lakše anđele!
Oni su samo tvoje ogledalo........zar ne?

Zašto ih ne prihvatiš onakve kakvi jesu?

I što se to s tobom događa da ti se gade ljudi bez duhovnosti?

Muči li te nešto?

Pričaj!

Indigo? Hm!

Uvjerenja su moćna!
Ja u ni jednom trenu nisam nigdje napisala da mi se gade ljudi bez duhovnosti, samo mi se gade truli ljudi koji stalno nešto spuštaju...I koji moraju bit u pravu, a ponašaju se psihopatski, ne daju konkretne činjenice ili odgovore na pitanja....Eto.
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:34.