Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2010., 18:03   #21
Quote:
Bugy kaže: Pogledaj post
jesu li ove stvari dobre za lordozu?

http://www.fizioterapeut.org/index.p...d=64&Itemid=47
A očito da jesu. Barem neke od njih
Iako je ovdje navedeno brdo razno raznih vježbi sa različitom svrhom.
Osim ako ne misliš 2 sata trošiti dnevno da bi izveo svih 19 vježbi, sugeriram ti da se koncentriraš na ono što tebi treba
__________________
Mačak Pero
R.I.P.
Zg_noj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 02:34   #22
Quote:
Zg_noj kaže: Pogledaj post
Vijaču sam zaboravio...
niti ja je ne koristim jer bole koljena

Zanima me varijanta na jednoj nozi i s ravnim koljenima - da li ona radi opterećenje na kralježnicu?? Koja je alternativa za zadnju ložu kad ne možeš nikakva mrtva raditi? Hiperekstenzija sa dodanom težinom? Široki iskoraci ne dolaze u obzir zbog koljena
Hyperextenzija je ok, ali nije bas za dodavati neke velike težine.
Mrtvo na jednoj nozi tak radis sa puno manjim opterećenjem pa nebi trebalo biti problema, probaj. Probaj raditi glute ham raiseove, bodyweight vježba koja je jako zahtjevna.
Općenito za noge probaj raditi vježbe koje koriste jednu nogu i sa relativno malim opterećenjem i brojem ponavljanja između 6-12 mogu biti jako iscrpljujuće. Jasno, za povećanje snage bas i nije ok, al za neko održavanje je ok.
zzziher is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 10:32   #23
Quote:
zzziher kaže: Pogledaj post
Hyperextenzija je ok, ali nije bas za dodavati neke velike težine.
Mrtvo na jednoj nozi tak radis sa puno manjim opterećenjem pa nebi trebalo biti problema, probaj. Probaj raditi glute ham raiseove, bodyweight vježba koja je jako zahtjevna.
Općenito za noge probaj raditi vježbe koje koriste jednu nogu i sa relativno malim opterećenjem i brojem ponavljanja između 6-12 mogu biti jako iscrpljujuće. Jasno, za povećanje snage bas i nije ok, al za neko održavanje je ok.
Baš sam neki dan probao raditi hiperekstenziju sa bučicom od 20kg i zadovoljan sam učinkom. Već 2 dana imam upalu zadnje lože, guzice i donjih leđiju a od bolova u kralježnici ni traga

Za sada se držim te vježbe i prednjih čunjeva što se nogu tiče. Dok ide ide.
Ove vježbe koje spominješ na jednoj nozi za sada držim u rezervi (čučanj, mrtvo i sl)

btw počeo sam uzimati i one tablete za zglobove iz dm-a...
__________________
Mačak Pero
R.I.P.
Zg_noj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:54   #24
vrlo zanimljiva tema --zbog nje sam se i logirao na forum...
Moja dijagnoza (slična pokretaču topica):
diskus hernia - l4/l5, l5/s1--5 mm
Prošao dr. Egića (akupunkturom mi riješio cijelo ljeto bez trunke boli), razne fizijatre i masažere, ali dok voda nije došla do grla- 6 dana u krevetu - odradio pregled, terapiju i vježbe u "Ligamentu" - dr. Bućan. dobio uloške za obuću.
Što reći?
Stanje je kako kad. Nekad pecka, smeta, znaju koji imaju o čemu govorim, a ima dana kad se zapitaš- diskus hernija - sto je to?
Redovit sam u teretani---puno toga izbaceno, dosta dodano.
Sam sam si kriv--krenuo loše- izgrađivanje gornjeg dijela tijela bez leđnjaka i trubušnjaka, nabacio 20 kg i cvrc.
Sad svaki dan (ako je moguće), trbušnjaci i leđnjaci što sa loptom tako i bez nje,ali bez odvajanja lumbalnog dijela od poda. Nakon toga malo tegova, uglavno vježbe koje su sa OSLONCEM ZA DONJI DIO LEDJA -
Ljudi, s tim morate naučiti živjeti, bez obzira koja ozljeda je u pitanju, i trenirati i trenirati.
Popravka - u mom slučaju- nema. Samo si mogu olakšati život i ne pogoršati stanje - VJEŽBANJEM.
Jednom mjesečno sam u Ligamentu - na održavanju...masaža i manipulacija.
Sad mi je 39 god.,189/90.
Pozdrav.Goran.
-gocco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:58   #25
Quote:
-gocco- kaže: Pogledaj post
vrlo zanimljiva tema --zbog nje sam se i logirao na forum...
Moja dijagnoza (slična pokretaču topica):
diskus hernia - l4/l5, l5/s1--5 mm
Prošao dr. Egića (akupunkturom mi riješio cijelo ljeto bez trunke boli), razne fizijatre i masažere, ali dok voda nije došla do grla- 6 dana u krevetu - odradio pregled, terapiju i vježbe u "Ligamentu" - dr. Bućan. dobio uloške za obuću.
Što reći?
Stanje je kako kad. Nekad pecka, smeta, znaju koji imaju o čemu govorim, a ima dana kad se zapitaš- diskus hernija - sto je to?
Redovit sam u teretani---puno toga izbaceno, dosta dodano.
Sam sam si kriv--krenuo loše- izgrađivanje gornjeg dijela tijela bez leđnjaka i trubušnjaka, nabacio 20 kg i cvrc.
Sad svaki dan (ako je moguće), trbušnjaci i leđnjaci što sa loptom tako i bez nje,ali bez odvajanja lumbalnog dijela od poda. Nakon toga malo tegova, uglavno vježbe koje su sa OSLONCEM ZA DONJI DIO LEDJA -
Ljudi, s tim morate naučiti živjeti, bez obzira koja ozljeda je u pitanju, i trenirati i trenirati.
Popravka - u mom slučaju- nema. Samo si mogu olakšati život i ne pogoršati stanje - VJEŽBANJEM.
Jednom mjesečno sam u Ligamentu - na održavanju...masaža i manipulacija.
Sad mi je 39 god.,189/90.
Pozdrav.Goran.
A te uloske, o cem se tu radi? Kakvi su to? Gdje kupujes?
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 13:08   #26
U Ligamentu -- izrađeni prema topologiji osobnog hoda--hodas po traci, snima se i kompom obrađuje hod i opterecenje na nogama i prema tome (a uglavnom je jedna noga više opterećena od druge- suprotna noga od strane gdje je prolaps diska) ti izrade uloške.
-gocco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 13:08   #27
Takve uloške i ja imam. Preporodila sam se. Moji su izrađeni u Kinematici.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 13:51   #28
Potpis za uloske u Ligamentu, nosim ih vec 3.5 godine i poboljsanje je ocito
__________________
"What manner of men are we then, if we do not have our reason," he said. "We are all no better than beasts in a jungle if that were the case. But we have reason, we can reason with each other and we reason with ourselves. To what purpose would I start all these troubles again, the violence and the turmoil?"
Master TBS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 14:07   #29
Quote:
master-77 kaže: Pogledaj post
Potpis za uloske u Ligamentu, nosim ih vec 3.5 godine i poboljsanje je ocito
I koliko vas je to kostalo? Mjerenje, a onda i izrada? Nakon prvotnog mjerenja daljnje su izrade na temelju tog prvog mjerenja?

Ligament je vrlo skupa poliklinika. I nisam bas bio zadovoljan njhihovom uslugom, posebno terapijama. 300 i nes kuna za 10 minuta masaze je sramotna cijena.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 16:46   #30
Quote:
-gocco- kaže: Pogledaj post
vrlo zanimljiva tema --zbog nje sam se i logirao na forum...
Moja dijagnoza (slična pokretaču topica):
diskus hernia - l4/l5, l5/s1--5 mm
Prošao dr. Egića (akupunkturom mi riješio cijelo ljeto bez trunke boli), razne fizijatre i masažere, ali dok voda nije došla do grla- 6 dana u krevetu - odradio pregled, terapiju i vježbe u "Ligamentu" - dr. Bućan. dobio uloške za obuću.
Što reći?
Stanje je kako kad. Nekad pecka, smeta, znaju koji imaju o čemu govorim, a ima dana kad se zapitaš- diskus hernija - sto je to?
Redovit sam u teretani---puno toga izbaceno, dosta dodano.
Sam sam si kriv--krenuo loše- izgrađivanje gornjeg dijela tijela bez leđnjaka i trubušnjaka, nabacio 20 kg i cvrc.
Sad svaki dan (ako je moguće), trbušnjaci i leđnjaci što sa loptom tako i bez nje,ali bez odvajanja lumbalnog dijela od poda. Nakon toga malo tegova, uglavno vježbe koje su sa OSLONCEM ZA DONJI DIO LEDJA -
Ljudi, s tim morate naučiti živjeti, bez obzira koja ozljeda je u pitanju, i trenirati i trenirati.
Popravka - u mom slučaju- nema. Samo si mogu olakšati život i ne pogoršati stanje - VJEŽBANJEM.
Jednom mjesečno sam u Ligamentu - na održavanju...masaža i manipulacija.
Sad mi je 39 god.,189/90.
Pozdrav.Goran.
Ti kao da si mene opisao
Iako, meni je dosta dosta bolje, nevjerojatno što čine svakodnevni trbušnjaci
No, za neki brutalni trening još nisam

I da, imam i ja uloške, iz Ligamenta, nosim ih svaki dan od kraja srpnja i ne mogu više zamisliti štrapac bez njih, navikla sam se ekspresno, očito su mi stvarno trebali
Kad god sam u ravnom, nosim njih, bile tenisice, bile cipele. U štikle ih ne stavljam.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 16:47   #31
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
I koliko vas je to kostalo? Mjerenje, a onda i izrada? Nakon prvotnog mjerenja daljnje su izrade na temelju tog prvog mjerenja?

Ligament je vrlo skupa poliklinika. I nisam bas bio zadovoljan njhihovom uslugom, posebno terapijama. 300 i nes kuna za 10 minuta masaze je sramotna cijena.
Iskreno, te terapije su zakurac. Meni je krenulo nabolje tek kad sam dobila vježbe i te uloške. Mislim da sam za dijagnozu i gotov proizvod (govorim o ulošcima) pljunula max 300 kuna. Manje nego za jedne elektroterapije.

Mislila sam da su izvrsni jer su uslužni i sve, no tek kasnije skužiš kolko je bitnije da ti se daju neke upute za život, a ne da te šalju na besmislene terapije strujom.

No, nemaš izbora, prvo moraš proć terapije, a tek onda idu prave stvari. Tako su koncipirani.

Zadnje uređivanje TincH : 17.10.2010. at 17:01.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 18:05   #32
terapije 10 min?
masaža, zajedno sa manipulacijom je 300 kn, ali i sat vremena. odbij 5-10 min cekanja između masaže i manipulacije.
Ligament drži cijenu, ali i uslugu. Prošao sam velik broj masera, ali ovo je ipak neusporedivo.
-gocco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 18:19   #33
10-15 minuta traje strujanje, 10-15 masaža, a kostolom par minuta.
S pauzama bude 1h.

Gle, neću prigovarat, meni su ipak na kraju pomogli. Velim, najviše ulošcima i savjetima.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 18:53   #34
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
I koliko vas je to kostalo? Mjerenje, a onda i izrada? Nakon prvotnog mjerenja daljnje su izrade na temelju tog prvog mjerenja?

Ligament je vrlo skupa poliklinika. I nisam bas bio zadovoljan njhihovom uslugom, posebno terapijama. 300 i nes kuna za 10 minuta masaze je sramotna cijena.
Nisam ti 100% siguran za cijenu, trebo bi pogledat, mislim da das za mjerenje i pregled 200 i onda 250 za uloske sljedeci put.

Prvotno mjerenje ti je opisano gore, lik ti pregleda stopala, hodas po onoj traci, gleda simetricnost/nesimetricnost, itd itd.

Dodes sljedeci put, napravljeno je po tim mjerama, stavi ti nogu u neki vakuum da se ulozak totalno prilagodi stopalu i onda ga uredi da ti lijepo stane u tenisicu
__________________
"What manner of men are we then, if we do not have our reason," he said. "We are all no better than beasts in a jungle if that were the case. But we have reason, we can reason with each other and we reason with ourselves. To what purpose would I start all these troubles again, the violence and the turmoil?"
Master TBS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 13:09   #35
Treniranje nakon ozljede?

Cijeli zivot se bavim sportom,nogomet treniram od malena,teretana i tako to..
prije 2 mj sam imao spontani pneumotoraks desnog plucnog krila..
Moje pitanje je dali znate nekog da se nastavio bavit sportom nakon te ozljede?,jer mi je posebno naglaseno da se nesmijem jos dugo vremena umarat,dizat terete itd..uglavnom sve sta ja nesmijem ja bi htio radit,sport je moj nacin zivota..
ako ima netko nekih iskustva,pls help
jimmy101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 01:01   #36
Znaci ovako, starost i e nad 42 godine imam blago pokaceni tlak i kilazu. Rabim na dijeti i imam uspehe u normaliziranju stanja, koa altku za fizicku aktivnost koristim staticni bike. Ali imam i duskus herniju i to me uvek zlokobno uhavti nakon nepazljivog dizanja tereta, sumjan da za pogorshano stanje utice i dnevna vishe od jedno satna voznja statickog bicikla. Jasno kad napadne dicus hernia posle toga nema 1 mesec voznje bicikla. Pitanje mi e dali voznja bicikla (koja mi mnogo prija) pogorshava ili kataliza discus herniju (L5-S1). Neka iskustva ili preporuka.
mkBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 20:33   #37
Interesantno koliko ljudi ima problem sa lumbalnim dijelom kralježnice. Ja imam protruziju diska L5 S1 i napuknuće diska L4 L5, imam bolove već 5 godina, naučio sam živjeti sa time, vježbam redovito, tri put tjedno ali sam izbacio sve "dobre" vježbe koje opterećuju kralježnicu. Ima pomaka, malih ali ima, nadam se da sa vremenom će bol se još smanjiti.

Ali me još uvijek "kida" kako ja ne mogu vući tj.da se moram paziti težina, kad vidim nekog tipa kako vježba u teretani ili kad vidim nekog sportaša kako opterećuje svoje tijelo, volio bih da i ja to mogu ali isto tako znam da bih si samo još više napravio štete nego koristi..
Joj kako zavidim ljudima koji nemaju taj problem i koji mogu slobodno vježbati kako žele..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 16:41   #38
Najbolje, najpametnije i najsigurnije je da se posvjetujete sa ortopedom
__________________
Be happy while you`re living, for you`re a long time dead.
discovery247 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 19:36   #39
Quote:
mkBG kaže: Pogledaj post
Znaci ovako, starost i e nad 42 godine imam blago pokaceni tlak i kilazu. Rabim na dijeti i imam uspehe u normaliziranju stanja, koa altku za fizicku aktivnost koristim staticni bike. Ali imam i duskus herniju i to me uvek zlokobno uhavti nakon nepazljivog dizanja tereta, sumjan da za pogorshano stanje utice i dnevna vishe od jedno satna voznja statickog bicikla. Jasno kad napadne dicus hernia posle toga nema 1 mesec voznje bicikla. Pitanje mi e dali voznja bicikla (koja mi mnogo prija) pogorshava ili kataliza discus herniju (L5-S1). Neka iskustva ili preporuka.
Meni je doc rekao da izbjegavam vožnju bicikla, naročito dulje relacije. Problem je u pogrbljenom položaju...

To je bilo prije par godina.
Danas normalno vozim bike i po sat-dva i nemam nikakvih problema.
Moraš slušat tijelo i prepoznat što katalizira pojavu boli (u mom slučaju problem su bili čučnjevi koje sam zamijenio sa prednjim čučnjevima koji ne opterećuju kralježnicu)
__________________
Mačak Pero
R.I.P.
Zg_noj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 17:43   #40
imam sjebano lijevo rame jer sam na utakmici pao na njega i boli me koju god vježbu za ramena radim,tako da ne izbjegavam nikakve vježbe
mightynorman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:40.