Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2012., 20:18   #221
ja se nadam da mi se nece takvi doselit kat iznad. pa jel nemamo igralista za takve stvari?
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 20:29   #222
Quote:
jednokratni nik kaže: Pogledaj post
ja se nadam da mi se nece takvi doselit kat iznad. pa jel nemamo igralista za takve stvari?
Mozda i idu poslije na igraliste...samo mislim da onda tamo sjede koliko se natrce.
Mozda doma i ne skacu i trce, ali dodju baki i didi na spavanje svaki vikend (valjda da se roditelji naspavaju), pa se ujutro gore juri i juri...ono bas kao da je stampedo, nema sanse da se dulje odspava.
A kaj se moze...
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 08:36   #223
Ja jednostavno ne kuzim uopce taj dio price s loptom i nocnim ormaricima. Mislim, tko je uopce dao djetetu loptu da se igra po stanu? Kod nas u kuci se smije igrati samo s onim plisanim lopticama ili onima na napuhavanje.
A ako se dijete vec pocelo igrati s loptom, pa valjda odrasla osoba koja ce sama uskoro postati majka ima zrno soli u glavi da fino kaze da se s loptom ne igra u stanu i uzme tu loptu. Kraj price. A ne pustiti da nabija loptu u ormarice (sto ne odobravam) i onda na forumu plakati zbog toga...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 16:59   #224
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ja jednostavno ne kuzim uopce taj dio price s loptom i nocnim ormaricima. Mislim, tko je uopce dao djetetu loptu da se igra po stanu? Kod nas u kuci se smije igrati samo s onim plisanim lopticama ili onima na napuhavanje.
A ako se dijete vec pocelo igrati s loptom, pa valjda odrasla osoba koja ce sama uskoro postati majka ima zrno soli u glavi da fino kaze da se s loptom ne igra u stanu i uzme tu loptu. Kraj price. A ne pustiti da nabija loptu u ormarice (sto ne odobravam) i onda na forumu plakati zbog toga...
kao sto napisah negdje u prvim postovima, ta prostorija tj nasa spavaca soba je trenutno mala baustela i tu se nadu i neke stvari koje smo spremili sa strane da nam ne smetaju, kao primjerice i ta lopta. nitko nije djetetu dao loptu vec je dijete samo doslo do nje. a decki su bili u poslu pa se ni ne ocekiva od njih da paze sto djete uzima i ne uzima, to je zadatak njegove majke koja je cijelo vrijeme pila kavu i ceskala onu stvar pa i kad je otisla popusiti cigaru nije joj palo na pamet kontrolirati svoje nestasno dijete. uostalom rekla sam da je mali NABIO a ne NABIJAO loptu, ako ne znas to su dvije razlicite stvari, NABIJAO oznacava neprekidnu radnju u proslosti, a NABIO jedan izvrsen cin. sto bi znacilo da je dijete nabilo loptu u ormaric JEDAN PUT. i upravo tada kada sam ja usla u sobu. i ne kuzim ni tebe ni ostale gospode tu na forumu koje su misljenja da bih ja kao njegova TETKA i nista vise trebala preuzimati odgovornost za njega. mislim da ne.
i da, drage gospode, sve koje ste me glasno napadale da ne volim djecu da sam puna mrznje i da cu biti losa majka, JA VOLIM DJECU ali NE VOLIM derista neodgojena i zaboli me ona stvar sto ce tko reci, ne ne volim djecu koja su prljava, divlja, bezobrazna, nekulturna, nepristojna, nervozna i slicno. Volim kad su djeca mirna, pristojna, pametna i dobro odgojena. ovo suprotno pripisujem nezrelim roditeljima, nemarnim ili previse komotnim. tko zna kakva su vasa djeca kad drzite stranu ovakvima kao sto je moja sogorica i njen mali, to ne znam, znam da cu svoje djete odgajati da bude fino i pristojno dijete i uvijek dobrodoslo u gostima.

Zadnje uređivanje Nica : 12.04.2012. at 17:01. Reason: manja slova
Nema Blage Veze is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 17:41   #225
I?
Ništa ne pišeš o tome što si odlučila za dalje?
Da li ćeš reagirati kad bude vrijeme ili ćeš se samo jadati po forumu?
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 18:04   #226
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
I?
Ništa ne pišeš o tome što si odlučila za dalje?
Da li ćeš reagirati kad bude vrijeme ili ćeš se samo jadati po forumu?
ah sto da pisem o svojim odlukama! docekaju me ko Mariju Magdalenu, da sam im pred ocima, kamenovali bi me jer mi se eto ne svida ponasanje sogorice i njenog balavca. jer sam frustirana time sto u vlastitoj kuci nisam znala uspostaviti pravila ponasanja pa me umjesto da mi pomognu, zbog cega sam i postavila temu, docekaju s uvredama i zlobnim komentarima. da mi je vidjeti te gospode da se njima sto dogodi takvo, bi li im i onda bilo sve svejedno ili bi ostale mirne i skulirane...
Nema Blage Veze is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 18:10   #227
Quote:
Nema Blage Veze kaže: Pogledaj post
ah sto da pisem o svojim odlukama! docekaju me ko Mariju Magdalenu, da sam im pred ocima, kamenovali bi me jer mi se eto ne svida ponasanje sogorice i njenog balavca. jer sam frustirana time sto u vlastitoj kuci nisam znala uspostaviti pravila ponasanja pa me umjesto da mi pomognu, zbog cega sam i postavila temu, docekaju s uvredama i zlobnim komentarima. da mi je vidjeti te gospode da se njima sto dogodi takvo, bi li im i onda bilo sve svejedno ili bi ostale mirne i skulirane...
Da, i meni se činilo da pojedini nisu iskusili to u svome stanu a još i unaprijed osuđuju

Dobila si dosta konstruktivnih savjeta a nisi ništa pisala o tome kako ćeš postupiti kad idući put dođu k tebi.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 18:18   #228
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Da, i meni se činilo da pojedini nisu iskusili to u svome stanu a još i unaprijed osuđuju
Nije uvijek samo stan (i namjestaj) u pitanju.
Ako si s takvom djecom koja se ne znaju ponasati i ne slusaju ...i u restoranu/tramvaju/na ulici bude ti neugodno.... a i bojis se kaj ce napraviti.
Gledaju te ljudi sirom otvorenih ociju...a iznad njih oblacic "kakvi su ovo roditelji, kako su to odgojili djecu...uzasno...), a djeca nisu tvoja..ali svejedno se crvenis.
Neki ce reci...ne moras se ni sekunde druziti s tom djecom, odbij bilo kakvu uslugu, posvadjaj se sa svima...ali nije to bas uvijek tako jednostavno.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 18:20   #229
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Da, i meni se činilo da pojedini nisu iskusili to u svome stanu a još i unaprijed osuđuju

Dobila si dosta konstruktivnih savjeta a nisi ništa pisala o tome kako ćeš postupiti kad idući put dođu k tebi.
zahvaljujem se svima koji su bili toliko ljubazni i bez osudivanja dali primjeren savjet. zaista jos nisam odlucila sto cu, kako se i koncentrirati na sve savjete pored onih sto su me iskritizirali, ali eto potrudit cu se da mi sto manje dolaze u goste, to sto muz trazi usluge od sogora jer ne zeli platiti majstora, na to sam pokusala utjecati, nazalost ne mogu, pa sam misljenja da ce sogora i dalje zivkati u posjet kad mu zatreba pomoc ( i ne samo onda ali vecinom)... ali kad mi dodu u posjet, sogorica i djeca ili njoj slicni, pokusat cu im rec kad mi nesto ne bude odgovaralo. sad je pitanje hocu li se ja usuditi to napraviti, da ne narusim obiteljske odnose, do kojih mi je stalo najvise radi muza, ali naravno potrudit cu se da lopte ne lete po zraku, da se keksi ne vracaju u posude i da naravno ako primjetim da su ruke nakon wc-a neoprane, da ih na to upozorim.
sto se pranja ruku nakon wc-a tice, netko je bio napisao kako ja to znam, da li sam toliko bolesna i uhodila sogoricu u wc, odgovor je, ne nisam vec mi je dnevni boravak nasuprot wc-a pa sam imala tu priliku to i primjetiti jer mi kauc tocno gleda na vrata wc-a a sogorica ih ostavila otvorena. pa da se ne misli da sam jos pored sto sam zlocesta, jos i izopacena pa slijedim ljude u wc ili ne daj Boze imam postavljenju kameru iznad umivaonika da kontroliram higijenske uvjete svojih posjetioca.
Nema Blage Veze is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 18:43   #230
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nije uvijek samo stan (i namjestaj) u pitanju.
Ako si s takvom djecom koja se ne znaju ponasati i ne slusaju ...i u restoranu/tramvaju/na ulici bude ti neugodno.... a i bojis se kaj ce napraviti.
Gledaju te ljudi sirom otvorenih ociju...a iznad njih oblacic "kakvi su ovo roditelji, kako su to odgojili djecu...uzasno...), a djeca nisu tvoja..ali svejedno se crvenis.
Neki ce reci...ne moras se ni sekunde druziti s tom djecom, odbij bilo kakvu uslugu, posvadjaj se sa svima...ali nije to bas uvijek tako jednostavno.
Ah, znam, lako je odnos prekinuti, bilo bi bolje da obje strane odmah otvoreno, iskreno i zrelo reagiraju, obitelj su.
Ali ovakav odnos nema smisla, jer šogi možda niti ne sumnja da postoji ikakav problem a s druge strane je problem već eskalirao.


Quote:
Nema Blage Veze kaže: Pogledaj post
zahvaljujem se svima koji su bili toliko ljubazni i bez osudivanja dali primjeren savjet. zaista jos nisam odlucila sto cu, kako se i koncentrirati na sve savjete pored onih sto su me iskritizirali, ali eto potrudit cu se da mi sto manje dolaze u goste, to sto muz trazi usluge od sogora jer ne zeli platiti majstora, na to sam pokusala utjecati, nazalost ne mogu, pa sam misljenja da ce sogora i dalje zivkati u posjet kad mu zatreba pomoc ( i ne samo onda ali vecinom)... ali kad mi dodu u posjet, sogorica i djeca ili njoj slicni, pokusat cu im rec kad mi nesto ne bude odgovaralo. sad je pitanje hocu li se ja usuditi to napraviti, da ne narusim obiteljske odnose, do kojih mi je stalo najvise radi muza, ali naravno potrudit cu se da lopte ne lete po zraku, da se keksi ne vracaju u posude i da naravno ako primjetim da su ruke nakon wc-a neoprane, da ih na to upozorim.
sto se pranja ruku nakon wc-a tice, netko je bio napisao kako ja to znam, da li sam toliko bolesna i uhodila sogoricu u wc, odgovor je, ne nisam vec mi je dnevni boravak nasuprot wc-a pa sam imala tu priliku to i primjetiti jer mi kauc tocno gleda na vrata wc-a a sogorica ih ostavila otvorena. pa da se ne misli da sam jos pored sto sam zlocesta, jos i izopacena pa slijedim ljude u wc ili ne daj Boze imam postavljenju kameru iznad umivaonika da kontroliram higijenske uvjete svojih posjetioca.
Htjela sam samo reći da će njima bilo kakva tvoja reakcija sad biti iznenađenje, jer nisi odmah reagirala

A, tko zna, možda i ona prihvati tvoje kritike i počne surađivati, sretno
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 18:53   #231
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Ah, znam, lako je odnos prekinuti, bilo bi bolje da obje strane odmah otvoreno, iskreno i zrelo reagiraju, obitelj su.
Ali ovakav odnos nema smisla, jer šogi možda niti ne sumnja da postoji ikakav problem a s druge strane je problem već eskalirao.
To sto su obitelj, na zalost ne znaci i da su zreli i da ce se pozabaviti problemom.
Bojim se da ce svaki njen pokusaj da nesto promijeni (osim mozda da sama malo primiri djecu), pasti u vodu jer ce sve biti protumaceno kao - vi nevaljate, djeca su vam neodgojena, vi ste losi roditelji itd., a to mnogi ne prihvacaju bas sa smjeskom i na to ne reagiraju bas najbolje.
Majke kao sto je ta od te djece uglavnom ne prihvacaju savjete sa strane, ne zele mijenjati svoje ponasanje...njima je dobro, one misle da rade dobro...i da se nema tko sto petljati u njihov odgoj i njihovu djecu.
Quote:
Htjela sam samo reći da će njima bilo kakva tvoja reakcija sad biti iznenađenje, jer nisi odmah reagirala
To stoji, bolje sto prije reci sto mislis.
Quote:
A, tko zna, možda i ona prihvati tvoje kritike i počne surađivati, sretno
Bas napisah ...nekako sam skepticna po tom pitanju, ali ...da, neka joj je sa srecom.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 18:54   #232
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Htjela sam samo reći da će njima bilo kakva tvoja reakcija sad biti iznenađenje, jer nisi odmah reagirala

A, tko zna, možda i ona prihvati tvoje kritike i počne surađivati, sretno
da pa znam da sam trebala odmah reagirati samo se nisam znala kako postaviti. sto bi bilo ispravno. uprav zbog toga i je ta tema. ne bi mi palo na pamet pisati ovu temu da vec nisam iskusila taj problem. naravno da se necu vracati sad na to sto je bilo prije ali ciim se dogodi nesto sto meni ne odgovara i ne smatram u redu, pokusati cu se izjasniti tako da sogorica shvati da njeno ponasanje nije u redu tj da bi trebala reagirati na nestasluke svog klinca. hvala ti
Nema Blage Veze is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 18:57   #233
Quote:
Nema Blage Veze kaže: Pogledaj post
pokusati cu se izjasniti tako da sogorica shvati da njeno ponasanje nije u redu tj da bi trebala reagirati na nestasluke svog klinca. hvala ti
Ako ne zelis da se naduri, probaj to uciniti krajnje suptilno.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 19:49   #234
Za sada sam se našla dva puta u situaciji da me izbezume tuđi klinci. Stari prijatelji imaju dva mala "vampira". Nema tog lustera na koji se oni ne mogu popeti kao niti police.
Kompenziramo to tako da gotovo uvijek se nalazimo ili vani ili kod njih mada nisam baš opuštena jer samo gledam što će se desiti toj djeci.

I jednom rođendan moje kćeri..doma..nikada više.
Ok - sve sam bila spremna ali nisam baš nešto materijalno potkovana da mogu kupiti novu liniju i novi dvd i tv.
To je bilo za poluditi. Klinci su se ludo zabavljali dok su roditelji odahnuli i časkali.
Na kraju sam ih smjestila na mjesto. Ok, divljajte po krevetima, vičite, skačite ali mi nemojte strgati ono malo tehnike što imam a to im je bila baš opsesija čime su se roditelji još i hvalili.
Ne moram ni reći da mi se digla kosa na glavi kada se na dvd izvadila kazeta za stavljanje cd pa su čupali van.
Laganini sam podigla roditelje na noge i rekla im da smire klince.
Od tada ne slavimo rođendane kod kuće
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 23:42   #235
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
I jednom rođendan moje kćeri..doma..nikada više.
Rođendan kod kuće može biti sjaaaaajna stvar - ali, ne na način koji si opisala.

Jedino što prolazi je "prosvijećena diktatura": animiraš klince na ovu igricu, pa onu igricu, pa pjevaj, pa pleši, pa svaštanešto - i eto ti ih bučnih, ali "kontrolabilnih".

Polovica dječjeg divljanja na rođendanu je posljedica ubijanja dosade: ako ih netko ne navede čime da se bave, djeca se bave - svačim .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 02:16   #236
Ja sam danas ostala u šoku zbog troje kikača i njihovih roditelja. Klinci imaju između 3 i 5 godina. Mjesto radnje: terasa kafića. Roditelji piju kavicu, lupkaju po ajfonima, pokazuju slike, snimke.... Djeca: jedno prosipa šećer po stolu i podu - ne slučajno: uzima jedan po jedan iz posude sa šećerima, otvara i prosipa. Djevojčica prosipa sadržaj majčine torbe sjedeći na podu i šara ružem po pločicama. Djevojčica 2 trči okolo, 'jede' rafaelo kuglice (žvače ih i pljuje po podu) i razbacuje papire po cijeloj terasi.

Uz njih na terasi je bio još jedan par i ja i frendica, svi smo gledali ovako nekako: Roditelji se za sat vremena koje sam tamo provela nisu ni jednom obratili djeci.
Adrastia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 10:36   #237
Quote:
Adrastia kaže: Pogledaj post
Uz njih na terasi je bio još jedan par i ja i frendica, svi smo gledali ovako nekako: Roditelji se za sat vremena koje sam tamo provela nisu ni jednom obratili djeci.
Ni djeca se nisu obracala roditeljima? Ne bi bilo cudno, ionako vec znaju da od toga nema koristi.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 11:23   #238
Quote:
Nema Blage Veze kaže: Pogledaj post
i da, drage gospode, sve koje ste me glasno napadale da ne volim djecu da sam puna mrznje i da cu biti losa majka, JA VOLIM DJECU
Volim kad su djeca mirna, pristojna, pametna i dobro odgojena.
pa upravo to ti je i rečeno
da voliš djecu koja mirno sjede i nisu - pa, djeca
ok, svi volimo djecu s kojom je lako i koja su mirna, pristojna i dobra
ALI
djeca se ne rađaju takva, a i uz najbolji mogući odgoj i najposvećenije roditelje, proces postajanja djece takvom je dug i traje. a za to vrijeme djeca rade nepodopštine. jerbo su znatiželjna, ne jer su neodgojena.
ni tvoje dijete se neće roditi mirno, pristojno, pametno i dobro odgojeno
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 14:30   #239
Sestre i ja smo bile gosti za poželjeti. Sjedile bi na mjestu, jele, pile i igrale se s onim što bi nam bilo ponuđeno. Ali mi smo odgajane u strahu i ne bi dobro prošle da smo se ponašale drukčije. Dobro, mama je spomenula da sam ju jednom osramotila jer sam tražila još jedan kolač
Moja dijete naravno nije ni slično. Ima puno veću slobodu nego što sam ja imala, ali izbjegavamo ići kod nekog doma, jer stalno moram juriti za njom i paziti što radi pa zovemo radije goste kod nas ili se nađemo vani.

Za pokretačicu teme mogu reći da ja smirujem tuđu djecu crtićima, imamo iptv i dam im da biraju crtiće iz videoteke i mirni su ko bubice.
agni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 18:46   #240
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ni djeca se nisu obracala roditeljima? Ne bi bilo cudno, ionako vec znaju da od toga nema koristi.
uglavnom ne, osim kad je ona s rafaelom tražila drugi paketić, i ovaj sa šećerima je zatražio drugu posudicu kad je ovu za svojim stolom potrošio. doduše, zatražio je i pepeljaru, ali to mu nisu dali
Adrastia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.