Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2018., 18:31   #41
dragi studenti,molim vas za savjet ako ste bili u sličnoj situaciji:
-cura je upisala studij u Zadru, u Zagrebu je bila nešto malo ispod crte; na jesenskom roku je ostalo jedno mjesto u Zagrebu (zbog nedolaska na upis,pretpostavljam?); pitanja su sljedeća:
- mora li ponovno pisati prijemni na jesenskom ako ga je uspješno prošla na ljetnom roku?
- ako prijavi i upadne na jesenkom roku na fakultet u Zagrebu mora se ispisati iz Zadra ili koju radnju napraviti (prelazak?) za upis u Zagreb?
- da li joj onda Zadarski studij naplačuje školarinu za cijelu godinu?

hvala na pomoći
mandy444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 21:48   #42
Quote:
mandy444 kaže: Pogledaj post
dragi studenti,molim vas za savjet ako ste bili u sličnoj situaciji:
-cura je upisala studij u Zadru, u Zagrebu je bila nešto malo ispod crte; na jesenskom roku je ostalo jedno mjesto u Zagrebu (zbog nedolaska na upis,pretpostavljam?); pitanja su sljedeća:
- mora li ponovno pisati prijemni na jesenskom ako ga je uspješno prošla na ljetnom roku?
- ako prijavi i upadne na jesenkom roku na fakultet u Zagrebu mora se ispisati iz Zadra ili koju radnju napraviti (prelazak?) za upis u Zagreb?
- da li joj onda Zadarski studij naplačuje školarinu za cijelu godinu?

hvala na pomoći
Koji prijemni ?
Prelazak zavisi o sveučilištu i fakultetu na koji se prebacuješ. To mora pogledati u pravilinku fakulteta na koji se želi prebaciti.

Ako je već upisana na faks u Zadru vjerujem da se onda može i ispisati kao i svaki drugi student ,bez ikakvih poteškoća. Ali kako je ostvarila 0 ects bodova i drugi put upisuje istu razinu studija morat ce platiti puni iznos skolarine.
Ne znam ovo za sigurno ,ali iz iskustva mislim da tako funkcionira.
skarner is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 01:36   #43
koliko san skuzila, puni iznos studija placaju studenti koji su unutar godine ostvarili manje od 30 ects bodova (dok do 54 placaju neostvarene bodove a 55 i povise ne placaju nista, ako je to jos uvik tako). kako ona jos nije imala nacin za skupit te bodove, mislin da ce morat platit puni iznos svakako

sigurno se moze pribacit, ode na faks i ispise se. niko njoj ne moze zabranit da bude upisana na 2 faksa, naravno, al cilj je da ne placa studij, a sve mi se cini da ce svejedno morat ispraznit novcanik tbh tako da je ispisivanje najmanji problem

a sta se tice prijemnih, mislin da mora ic i to na jesenski rok ako se upisuje na faks u jesenskom roku al nemoj me drzat za ric. prema ne pretjerano vjestim rijecima nase koordinatorice za maturu, nakon ljetnog roka sustav se cisti i jesenski rok ide proces ispocetka.

Sent from my D2303 using Tapatalk
__________________
bring me out from the prison of my own pride
ademptia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2019., 21:04   #44
Quote:
SchnitzelPluto kaže: Pogledaj post

Takodjer interesira me je li normalno da mi izbacuje ovo prilikom prijave studijskih programa ,iako vec imam polozene sve ispite.Pitam jer me strah da ne bih nesto pogresno napravio i jer ne zelim da bez veze moram nesto platiti ako pogrijesim.Slika u prilogu.
Lp

http://i66.tinypic.com/65o0tz.jpg
I mene ovo zanima..S tim da sam davno polozio ispite I nisam upisiva nista prije(imam 24 god. ) ,a mislim nesto upisiva sad.
blackkeys18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2019., 20:36   #45
Čuo sam za neke priče da državna matura vrijedi samo 5 godina, što mi je bilo suludo, a i glupo (zamisli, imaš 50 godina i moraš ponovno polagati DM a u srednjoj si bio prije 30 ahah), pa sam išao provjeriti.

Maturirao sam 2012 (državna matura) i sad sam pokušao prijaviti neki studijski program čisto da vidim mogu li ili će me tražiti da ponovno polažem DM.

Naravno, bez problema, sve ocjene su ostale i rezultati DM. Ali mene sad zanima da li se nakon moje generacije mijenjao pravilnik?

Npr. ako sam maturirao 2016., i dalje mi vrijedi državna matura doživotno, ili postoji to pravilo od pet godina? Ili je to jednostavno netko izmislio i to se proširilo?

Pitam zbog prijatelja.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2019., 23:02   #46
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Čuo sam za neke priče da državna matura vrijedi samo 5 godina, što mi je bilo suludo, a i glupo (zamisli, imaš 50 godina i moraš ponovno polagati DM a u srednjoj si bio prije 30 ahah), pa sam išao provjeriti.

Maturirao sam 2012 (državna matura) i sad sam pokušao prijaviti neki studijski program čisto da vidim mogu li ili će me tražiti da ponovno polažem DM.

Naravno, bez problema, sve ocjene su ostale i rezultati DM. Ali mene sad zanima da li se nakon moje generacije mijenjao pravilnik?

Npr. ako sam maturirao 2016., i dalje mi vrijedi državna matura doživotno, ili postoji to pravilo od pet godina? Ili je to jednostavno netko izmislio i to se proširilo?

Pitam zbog prijatelja.
Doživotno.

Za to "pravilo od pet godina" su svi čuli, ali još nisam naišla na pisani zakon o tome. Nevjerojatno kako se neke gluposti brzo prošire.
Clara Nyx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.