Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2008., 14:00   #1
Reakcija na cjepivo [OBVEZNO PROČITAJTE PRVI POST!]

Drage forumašice i forumaši, pozor!

Ova tema je namijenjena raspravi i pitanjima o nuspojavama, tj. neželjenim reakcijama na cjepivo.

Upisi koji sadrže teorije zavjere oko toga kako su cjepiva beskorisna, kako se njima "truje" djecu, hvaljenje kako ste uspjeli nadmudriti liječnike i izbjeći cijepljenje svojeg djeteta iako za to nije bilo medicinskog opravdanja, zastrašivanje neistinitim i nedokazanim informacijama i slično bit će uklonjeni, a autori takvih upisa strogo sankcionirani.

Ukoliko želite pisati o takvim temama, molimo vas da to učinite na odgovarajućem topicu na ppdf-u Alternativno liječenje, a ne ovdje.

Naravno da cjepiva imaju i svojih kontraindikacija (situacija kada se dijete ne smije cijepiti iz medicinskih razloga) i nuspojava (neželjenih reakcija) i o njima je rasprava dobrodošla te takva pitanja, opažanja i komentare možete slobodno pisati ovdje.

Ali pozivanje ostalih da ne cijepe djecu, da cjepiva "truju" ljude i savjeti kako izbjeći cijepljenje kada za to nema medicinskog opravdanja bit će sankcionirani jer je cijepljenje obvezno prema Zakonu.

Moderatori pdf-a Dječje zdravlje

-------------------------------


moja mala ljubav je prekjuče dobio cjepivo Infanrix (difterija,tetanus..) ima veliku crvenu oteklinu na guzi. neznam je to normalna reakcija ili?. nije nam nikad prije bilo tako. kaže da ga više ne boli, da se javim pedrijatru ili dižem bezveze peniku?
pozdrav ja sam nova!!!(danas se reg.)

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 29.04.2012. at 09:40. Reason: korekcije u uvodnoj napomeni od 21.04.2012.
mamaho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 14:10   #2
Dobrodošla

Oteklina na mjestu cjepljenja nije neuobičajena pojava.
Ja obično na to mjesto stavim hladni oblog.
No nije zgorega ni zvati pedijatra za savjet .
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 14:35   #3
nama je i pedijatrica rekla da odmah stavimo oblog na mjesto uboda... prvi put se ta tockica nije niti vidjela pa nisam imala na sto staviti oblog, a drugi put ni oblog nije pomogao , uspjelo je malo oteci...
danas idemo na trece cjepivo, nadam se da ce biti sve OK
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 15:43   #4
dobrodošla. i ja sam tek nekoliko dana ovdje.
kaj se tiče otekline nemoj paničariti. to ti je normalno. samo stavi hladan oblog i ne brigaj. prati da ne dobije temperaturu iznad 38. onda stavi lupocet čepić. tak su bar nama rekli.
atlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 15:44   #5
Ja sam se ko pas bojala tih cijepljenja, prekjučer je dobila treći Infanrix, prvi put nikakve reakcije, druga dva crvenilo i otok na mjestu uboda. Nije tak strašno, danas se već manje vidi. I ja sam stavljala hladni oblog ali je uspjelo nateći, ne baš jako , ali se vidi i osjeti da je netečeno. Ali ja danas potpisujem da tako prođemo samo s oteklinom na sva cijepiva, užasno me srah drugih reakcija pa mi je ovo čisto ok.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 20:36   #6
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ja sam se ko pas bojala tih cijepljenja, prekjučer je dobila treći Infanrix, prvi put nikakve reakcije, druga dva crvenilo i otok na mjestu uboda. Nije tak strašno, danas se već manje vidi. I ja sam stavljala hladni oblog ali je uspjelo nateći, ne baš jako , ali se vidi i osjeti da je netečeno. Ali ja danas potpisujem da tako prođemo samo s oteklinom na sva cijepiva, užasno me srah drugih reakcija pa mi je ovo čisto ok.
više ne ljubim guzu! dobro je ( bolje). isto smatram da su ova cjepiva super.stariji sin mi je 15 godina stariji i sjećam se da sam za sve dobivala zasebno cjepivo sumljivog morala (bio je rat).ova mi izgledaju sigurnija.
baš sam se obradovala odgovorima!hvala!
mamaho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 21:22   #7
dobro nam došli
i mi smo stavljali hladne obologe par sati nakon cjepljenja i dosad nam se i mjesto uboda brzo izgubilo...sad jel pomogao taj oblog neznam...ugl oteklina je normalna..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 09:45   #8
Moja cura je imala veliku oteklinu koja ju je bolila jer je plakala vristeci cak nisu nam pomogli oblozi tek kad sam stavila lupocet onda se smirila.
Zato sam drugi put kupila cjepivo od Glax-a umjesto onog besplatnog i nije imala nikakvu reakciju isto tako ni treci put.
Nego mene zanima sa koliko mjeseci su vase bebe cijepljene? Moja curka je sa 2, 4 i 6 a sljedece je sa 12. To me zanima jer tu vidim da bebe iste starosti ko moja (7,5 mj) tek sad primaju trece cjepivo.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 11:49   #9
Moj je isto cijepljen sa 2, 4 i 6 mjeseci, i sljedeće cjepivo će dobit s godinu dana. Nikad nije imao nikakvu reakciju, prvi i zadnji put nije ni zaplakao. Nama su cijepljenja super prošla (nadam se da će tako biti i ubuduće).
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 12:51   #10
I mi smo s 2,4, 6, a Priorix ćemo s 14 mjeseci. Prije Priorix-a, tj. MoPaRu, dobro je da dijete proba jaja. Tako sam ja razumjela pedijatricu. Da li razmišljate o cijepljenju protiv pneumokoka i vodenih kozica? Ja ozbiljno razmišljam da cijepim i protiv toga u drugoj godini.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 15:55   #11
cijepivo

Mi smo uvijek uzimali kombinirana cijepiva jer su nuspojave vrlo rijetke, manje ih boli i manje je uboda. Za svako cijepivo postoji normalan period unutar kojeg se klinci mogu cijepiti. Npr. za MOPARU koje se prima s godinu dana može se dati od 12-18mj. Nakon tog cijepljenja dobro je izolirati djete (ako ide u jaslice ili je s dodiru s puno drugih) čak do mjesec i pol. Reakcije na koži uvijek je dobro provjeriti kod pedijatra. Naročito osipe.
anža is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 00:02   #12
Meni danas pedica rekla da moparu nije više u pedijatriji...tj da se cjepe djeca tek u školi, zbog previše nuspojava..ako sam je dobro shvatila
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 00:33   #13
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Meni danas pedica rekla da moparu nije više u pedijatriji...tj da se cjepe djeca tek u školi, zbog previše nuspojava..ako sam je dobro shvatila
pa moraju se prije cijepit sa godinu dana, neznam sada kako se zove cijepivo koje je zamijenilo moparu.

i sto to znaci da se u skoli ipak cijepe s moparu
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 02:07   #14
ima Priorix..ja sam stariju cijepila njime...mladji je 19 mj. i josh nisam..chekam da skola zavrshi pa cu obaviti preko praznika..Starija ima jos neka docjepljivanja pa cemo sve zajedno obaviti..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:05   #15
Unhappy Reakcija na cjepivo

danas je mrvica (2 mj) dobila 2 cjepiva u noge..

i sad popodne ona se probudi i vrišti tako bolno, ono- baš kriči jedno 15 minuta..
vidim da joj je lijeva noga na mjestu uboda otečena i crvena (pretpostavljam da je u toj nozi bilo ono 5u1 cjepivo nije mi sestra objašnjavala koje cjepivo u koju nogu,a dr. je brzinom munje izreferirala protiv čega ju cijepimo))..
zovem dr. i rekla mi je da joj stavljam obloge i dam pol žličice paracetamola..

dala sam joj to i nakon jedno 25 minuta- pol sata se smirila i zaspala mi na rukama..
al isuse bože, to bolno vrištanje pol sata , još mi sad odzvanja u ušima.. ne mogu izbrisati onu njenu bolnu grimasu iz glave
još uvijek nisam došla k sebi, i svakim 5 minuta se nanovo rascmoljim kad se sjetim kako je plakala, i kako sam se ja šokirala, i uspaničila i uplašila..
no, ok.. nisam zato otvarala temu..

nego..
- jel to to? mislim, jel trebam još idućih dana očekivati kakve reakcije?


-moja sestra mi je rekla da joj večeras prije spavanja opet dam manju dozu paracetamola da spriječim možda nove bolove i oteknuće

-jel imao još netko takva iskustva sa cjepivima? ako je imala reakciju na ovo cjepivo jel to znači da će ubuduće imati i na ostala cjepiva koja bude primila? mogu li to kako spriječiti??

đizs, luda sam, totalno sam ostala u šoku kad sam čula ovo njeno plakanje (ona je beba koja još nije pošteno plakala dulje od 2 minute, eventualno cendra ak je gladna i umorna)...
još uvijek mi se ruke tresu, jebemti cjepivo.. :2up:

dakle, ima netko iskustva? savjeti, ideje?

što da očekujem i kak da se pripremim za ubuduće..?

hvala

Zadnje uređivanje extreme : 13.10.2010. at 18:11.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:14   #16
hmh, ne želim te plašiti, ali eto mi smo imali grozno iskustvo nakon cijepljenja... opisano je sve na "Motorici"

moj savjet od srca - samo prati malu jel ok - od temperature do bilo kakvih promjena... plačljivost, pospanost i niža temperatura su normalne nuspojave i ako prođe za dan-dva ne trebaš brinuti ništa..
bit će sve ok
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:16   #17
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post

moj savjet od srca - samo prati malu jel ok - od temperature do bilo kakvih promjena... plačljivost, pospanost i niža temperatura su normalne nuspojave i ako prođe za dan-dva ne trebaš brinuti ništa..
bit će sve ok
a pratim ju..
napokon je kad se dobro smirila -cicala i zaspala.. i sad sjedim pored nje i svake dvije minute provjeravam jel diše..
bemti, kak sam se usrala... još uvijek nisam došla k sebi..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:14   #18
Nama nakon svakog cijepljenja kazu da preventivno damo pola cepica cim dodjemo doma i jos jednom navecer, pa takvu reakciju nismo imali. Iskreno, nisam odusevljena davanjem cepica bzvz, al obzirom na sve moguce nuspojave, ja ipak poslusam doktoricu i sestru
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:15   #19
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
danas je mrvica (2 mj) dobila 2 cjepiva u noge..

i sad popodne ona se probudi i vrišti tako bolno, ono- baš kriči jedno 15 minuta..
vidim da joj je lijeva noga na mjestu uboda otečena i crvena (pretpostavljam da je u toj nozi bilo ono 5u1 cjepivo nije mi sestra objašnjavala koje cjepivo u koju nogu,a dr. je brzinom munje izreferirala protiv čega ju cijepimo))..
zovem dr. i rekla mi je da joj stavljam obloge i dam pol žličice paracetamola..

dala sam joj to i nakon jedno 25 minuta- pol sata se smirila i zaspala mi na rukama..
al isuse bože, to bolno vrištanje pol sata , još mi sad odzvanja u ušima.. ne mogu izbrisati onu njenu bolnu grimasu iz glave
još uvijek nisam došla k sebi, i svakim 5 minuta se nanovo rascmoljim kad se sjetim kako je plakala, i kako sam se ja šokirala, i uspaničila i uplašila..
no, ok.. nisam zato otvarala temu..

nego..
- jel to to? mislim, jel trebam još idućih dana očekivati kakve reakcije?


-moja sestra mi je rekla da joj večeras prije spavanja opet dam manju dozu paracetamola da spriječim možda nove bolove i oteknuće

-jel imao još netko takva iskustva sa cjepivima? ako je imala reakciju na ovo cjepivo jel to znači da će ubuduće imati i na ostala cjepiva koja bude primila? mogu li to kako spriječiti??

đizs, luda sam, totalno sam ostala u šoku kad sam čula ovo njeno plakanje (ona je beba koja još nije pošteno plakala dulje od 2 minute, eventualno cendra ak je gladna i umorna)...
još uvijek mi se ruke tresu, jebemti cjepivo.. :2up:

dakle, ima netko iskustva? savjeti, ideje?

što da očekujem i kak da se pripremim za ubuduće..?

hvala
Moji klinci nisu imali reakcije na cjepiva, ali od frendice je mali dobio temp. koju je ona snizila čepićem i poslije se nije pojavila!

Ja sam poslije svakog cijepljenja njima stavljala pola čepića i obloge na ubod i za sada to tako funkcionira!
__________________
.
damafia25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:18   #20
čula sam da neki daju paracetamol i PRIJE cjepljenja- da spriječe eventualne bolove.. jel ima to svrhu, da tako napravim i ja ubuduće?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.