Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2016., 15:01   #1
Život s muževim roditeljima

Ovako, ja imam jedan problem sama sa sobom i zanima me sto vi mislite. Uskoro se vjencajem sa svojim zarucnikom i on kaze da cemo u pocetku zivjeti s njegovim roditeljima i kada me je zaprosio on je pitao jel to u redu za mene. Kako sam bila sva iznenadena i sretna zbog prosidbe ja sam rekla da je to u redu za mene. Nakon tog dana ja sam provela kod njih 3 tjedna u stanu (oni zive izvan Hrvatske) i moje misljenje se pocelo mjenjati. Ja stvarno i iskreno volim njegove roditelje i jako su mi dragi ljudi, ali isto tako neopisivo zelim zivjeti sama sa svojim muzem - makar to bila i jedna sobica, ali da imamo svoj mir. kada se odselim tamo prvo cu morati jezik uciti jer ga vrlo slabo znam i tek kada to savladam onda cu moci poceti raditi. Pitala sam buduceg muza koliko dugo bi mi tako zivjeli i on je rekao neko vrijeme/par mjeseci. i ja se nekako bojim da bi se to skroz oduljilo jer nemamo nikakvog konkretnog plana. ja sam bila mislila da mi od muzeve place ne mozemo sami zivjeti i placati stan, ali on kaze da bi mogli, ali da je bolje da sto vise ustedimo i onda svoj stan kupimo. ja ipak mislim da nema nikakvih novaca koji vrijede kao tvoj vlastiti mir i organizacija i plan. meni nije APSOLUTNO nista tesko napraviti, niti ocistiti, oprati sude ili bilo drugo sto treba, ali me pomalo vrijeda kada ja poslije rucka ostanem i operem sude, a svi ostali odu lijepo odspavati i onda kad ja zavrsim sa pranjem i legnem i tako ne lezim ni 5 min zarucnik i njegova mama se probude i onda idu piti kavu i meni glupo reci da cu ja sada spavati i onda se i ja ustanem i idem piti. ili isto tako se volim duze kupati i onda kad izidem iz kupaonice imam osjecaj kao da njima smeta sto se tako dugo kupam. isto tako imam dugu kosu koja mi opada i ima je svuda po stanu i to vidim da smeta njegovoj mami. i sada kad sam bila kod njih zarucnik ode na posao i onda sam ja cijelo vrijeme sa njegovom mamom. i jednostavno se ne osjecam opusteno i nemam svoga mira. kada ona ide kod svojih prijateljica ja obavezno moram sa njom ici bez da me i pita ili kad one dodu njoj glupo mi je sjediti sa njim, a glupo mi je otici i zatvoriti se u sobu. kada se ona sjeti da idemo negdje onda se ona spremi za 5 min, a ja sam cura kojoj treba 20-ak min da se kompletno spremim, ali vidim da to njima svima smeta. i onda ja ni obrve ne stignem pocupati i uvijek idem nekam ko zadnja smaca. isto tako ja taman cijelu kuhinju pocistim i onda dode njegova sestra i ide jesti i poslije iza sebe ne pospremi ili pospremi, ali to bude "ko ni sebi ni svom" imam osjecaj da se tamo nikad ne bih osjecala kao kod svoje kuce i da bih uvijek jedva cekala da dodem kod svojih na tjedan da se malo opustim. ja volim provoditi vrijeme sa njegovom mamom, ali volim imati vremena i za sebe u danu i da nazovem svoju mamu i sa njom se ispricam kako i sto hocu. i prije nego sto moj zarucnik ode na posao ja se svako jutro probudim i sa njime i svekrvom doruckujem i kad on ode ona se moli pa ja odem jos malo odlezati. jedno jutro sam slucajno zaspala bila i to sam se u pola 9 probudila jer je ona tako glasno pricala na mobitel kao sto nikad ne prica. i dok je zavrsila kao ugledala je nesto na tv-u i onda se glasno pocela smijati, a tako se nikad ne smije. i imam osjecaj da sam bezobrazna zato sto to sve tako pisem jer je moj zarucnik toliko toga ucinio za mene i moju obitelj i mogu mu do kraja zivota biti zahvalna. ali i ja sam samo covjek koji hoce svoj mir imati i opustenost i komociju, a imam osjecaj kad tamo odem da se svakome moram pokloniti i da nikakvo pravo glasa necu imati jer sam eto iz Hrvatske dosla u zemlju gdje se puno bolje zivi. i mene to iz dana u dan muci. i ja sam ovdje samo mali dio stvari napisala koje me muce i cak sam i zarucniku pricala o tome svemu i onda je on rekao da je to sve nedostatak komunikacije izmedu mene i njegove mame i da ja njoj sve trebam reci sto mi smeta - kao da je to tako jednostavno njoj sve reci. i onda sljedeci dan kaze da cemo ipak sami otici zivjeti kad ja dodem, ali onda je opet promijenio misljenje. imam osjecaj kao da cijela njegova obitelj i on misli da se ja ne bi znala brinuti za nas stan, da ne bih znala ocistiti niti skuhati i zato oni zele da sa njima zivimo. neku noc sam o tome svemu intenzivno razmisljala i suze su mi sabe od sebe krenule i pocela sam se tresti i dugo mi je trebalo da se ponovo vratim u normalno stanje. sto vi mislite o svemu tome?
crni.leptir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 15:17   #2
Ukratko, dogovorite rok kad se selite (ne za "par mjeseci" nego tocan datum).
A drugo, zasto ti ne radis? Nadji si posao, bit ce ti puno bolje. Ovak si u losoj poziciji. I naravno, porazgovaraj iskreno sa zarucnikom o ovom sto te muci.

E da, i ja si mislim da je zivot s roditeljima vise manje uvijek losa ideja. Sve da su najbolji na svijetu. Imas pravo na svoj mir i izbori se za njega.

Zadnje uređivanje QuercusRobur : 06.02.2016. at 15:19. Reason: dodavanje
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 15:33   #3
Bez obzira što si zaručniku rekla da bi mogla živjeti sa njegovima i na neki način mu to obećala možeš sa njim ponovno razgovarati i reći mu da si se predomislila.
Reci mu iskreno i otvoreno kako se osjećaš i sve ovo što si ovdje nama napisala.
Budi ustrajana,čvrsta i nepokolebljiva u svojim stavovima i nemoj popustiti pred eventualnim pritiskom svog zaručnika i nagovaranja da če sve biti dobro.
Svako drugo rješenje koje pronađete vas dvoje za zajednički život a sigurno ćete ga naći bolje je.Možda će druga rješenja biti skuplja(ako budete kupili ili iznajmili vlastiti stan) ali okolnosti se mjenjaju pa će ubrzo postati lakše a iskustvo života zajedničkog koje budete imali samo vas dvoje neprocjenjivo je.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 15:22   #4
čim se ti sad baviš?
tko te financira?
koliko dugo ste skupa?
zašto već sad ne kaniš početi učiti jezik, nego tek kad dođeš tamo?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 15:29   #5
Škicnula sam ti temu koju si otvorila prije ni godinu dana, vrlo si mlada i očito vrlo, vrlo kratko s budućim mužem.
Gdje žuriš s udajom i selidbom u suživot u stranu zemlju?
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 16:28   #6
Moja iskustva nisu dovra.
Zivjeli sami poslije su oni dosli i svaki put bi htjeli po svome.
Od svega toga ispalo da za sinca jedinca nema mjesta i odselili.
Bit ce ti tesko kako god jerromjena mjesta drzave...jezik kao barinera..
Drugi mentalitet..
Trazi mozda da zaista imate neki rok koliko taj zivot ce trajati s njima.
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 16:44   #7
Quote:
crni.leptir kaže: Pogledaj post
imam osjecaj kao da cijela njegova obitelj i on misli da se ja ne bi znala brinuti za nas stan, da ne bih znala ocistiti niti skuhati i zato oni zele da sa njima zivimo.
Zvučiš kao patrijarhalna potlačena ženičica kojoj je normalno da muž donosi odluke o tome gdje ćete živjeti na temelju toga gdje živi žensko koje će mu bolje skuhat, i da njegovi roditelji donose odluke o tome gdje ćete vas dvoje živjeti na temelju toga gdje živi žensko koje će mu bolje skuhat, odluke ne donosite zajednički nego on tebi, eto, kaže kako će biti i šta se dogovorio s roditeljima, a ti si pokorna i servilna i sklona slušanju njegovih starijih.

Bit će ti usrano u tom braku gdje god živjeli, pa možete i štedjet novac životom s njegovima.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 17:16   #8
Beži dete beži! AKo te voli i on bu s tobom! Mir nema cijenu!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 18:50   #9
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Beži dete beži! AKo te voli i on bu s tobom! Mir nema cijenu!
potpisujem svaku riječ,makar digli kredu u švicarcima (bez zeke peke). sve ostalo je put u pakao (čast zlatnim iznimkama/puncima i svekrvama i sl. koji su urbane legende).
pitalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 10:59   #10
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Zvučiš kao patrijarhalna potlačena ženičica kojoj je normalno da muž donosi odluke o tome gdje ćete živjeti na temelju toga gdje živi žensko koje će mu bolje skuhat, i da njegovi roditelji donose odluke o tome gdje ćete vas dvoje živjeti na temelju toga gdje živi žensko koje će mu bolje skuhat, odluke ne donosite zajednički nego on tebi, eto, kaže kako će biti i šta se dogovorio s roditeljima, a ti si pokorna i servilna i sklona slušanju njegovih starijih.

Bit će ti usrano u tom braku gdje god živjeli, pa možete i štedjet novac životom s njegovima.
Poslušaj savjet, to bih i ja rekla
Vivien35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 11:12   #11
Najzdravije je za mladi bračni par da odu živjeti samostalno, naravno, ako mogu, ili da se nekako u kući fizički odvoje jer im treba malo mira i intimnosti i to je jako osjetljivo razdoblje u životu svakog bračnog para kada se oni uhodavaju u zajednički život, stvaraju svoje rituale, navike i ostalo. I svako pačanje sa strane ne završava dobro. U tom bi se razdoblju oni morali posvetiti jedno drugome i svojoj novostvorenoj obitelji, a ne se mučiti sa raznoraznim utjecajima sa strane.
Erwena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 17:56   #12
Leptire, tebe je u biti strah ako kazes svoje zelje da te vise nece htjet... Ja mislim da vrijedi provjerit
Jer, imas pravo na svoje zelje, u konacnici i uvjete, jer je rijec o tvom zivotu

Nisi mu duzna zbog neceg cime je pomogao tebi i tvojima (kazes da si mu zahvalna) dat na raspolaganje sebe u ropstvo, ako ti to bude spocitavao pitaj ga zasto ti nije rekao cime ces to trebat platiti, sta ocekuje od tebe

Ali iskren razgovor bi trebao biti rjesenje...valjda

I ta njegovs prosnja zvuci pomalo uvjetovana
__________________
Pakao, to su drugi.

Zadnje uređivanje JustForFun : 06.02.2016. at 18:07.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 18:02   #13
To je horor, a ne život. Ako odeš tamo, to neće biti par mjeseci, to su tlapnje, čitaj malo Svekrve.
Radije bih pod mostom spavala nego da me netko doživotno nadzire i prati kad sam se tuširala, kad sam jela, kad sam spavala i onda zvoca. Normalno da se treseš i da ti suze idu, to je zatvor s čuvaricom. Ne znam samo čemu žurba i zalijetanje u brak s osobom koja ni ne shvaća koliko te to uznemiruje.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 19:10   #14
Quote:
crni.leptir kaže: Pogledaj post
ali me pomalo vrijeda kada ja poslije rucka ostanem i operem sude, a svi ostali odu lijepo odspavati i onda kad ja zavrsim sa pranjem i legnem i tako ne lezim ni 5 min zarucnik i njegova mama se probude i onda idu piti kavu i meni glupo reci da cu ja sada spavati i onda se i ja ustanem i idem piti.
tko je do tvog dolaska tamo prao suđe?
jel kraljica majka? ili pomoćnica neka?
onaj tko je prao dok ti nisi bila tamo nek pere i ubuduće.
a ti lijepo legni i odspavaj zajedno sa svojim zaručnikom,
ili neka on pere skupa s tobom...
jesi mu buduća supruga ili posluga u kući za sve?

mani se suživota u "roditeljskom gnijezdu" ako želiš da ti budući brak funkcionira.

ps. dok se derala na mobitel i smijala tv-u, a ti si još spavala, trebala si joj doći reći da se stiša i vratit se u krevet.
mariposakc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 00:07   #15
Problem buke riješi se čepovima za uši. Problem srljanja u nesretan brak riješi se... hm, možda obilnim količinama alkohola. Autorice, bi li ti svekrva dopustila da budeš pijana nesretna supružičica?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 20:27   #16
Ja svoje roditelje volim najviše na svijetu, ali nakon što sam počela živjeti samostalno nikada se više nebi vratila "doma".

Upravo zbog toga bi još manje pristala na život sa roditeljima od dečka/muža. Ponekad će ti biti teško živjeti samo sa mužem/dečkom iako ga voliš jer ipak svatko ima svoje potrebe.

Ne znam kolika primanja planirate imati, ali štednja za stan (ili bar učešće) je dugotrajan proces i ne traje sigurno par mjeseci.
Nažalost balkanski mentalitet još uvijek prisiljava većinu ljudi da dižu kredite za stan jer je život u najmu nešto loše.
alfa111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 09:33   #17
Autorice draga, koliko ti sa svojim zaručnikom razgovarašo situaciji u kojoj si? Smatraš li da moraš pokorno to trpiti zato jer si kod prosidbe pristala na to (premda nisi ni znala na što pristaješ)?

Ne moraš. Nemoj se stavljati u niži položaj. Ti i partner biste u svom odnosu trebali biti ravnopravni. Morate biti ravnopravni. Svaka malo zahtjevnija životna situacija će tražiti nekakve kompromise, rješavanje situacija morate zajedno odrađivati...
Zbog čega ne možeš reći budućoj svekrvi da ti se ne ide s njom kad ide kod prijateljica. Nisi ti njezin pas. Koga te je strah u toj situaciji? Nje? Zaručnikove reakcije?

Lijepo je što je pomogao tvojima ukoliko je mogao, ali nećeš se udavati za svakoga tko ti napravi uslugu.

Vjerujem da se vas dvoje volite, ali nije samo ljubav dovoljna. Brak traži da stalno radi na njemu... nekad kroz sitnice, nekad kod teže situacije, ali nije taj posao toliko težak kad su temelji dobri. Ja odgovorno tvrdim da bračni temelji nisu dobri bez dobre komunikacije.

Iz svog iskustva, da nisam tada razgovarala sa svojim zarunikom, sad bismo živjeli u prizemlju njegove obiteljske kuće sa svekićima na katu. Nemam ja ništa protiv suživota kad se ljudi slažu, ali ja sam kod njih osjetila jaaaako lošu vibru i jednostavno sam rekla da ta opcija za mene ne postoji. Dobri su oni ljudi, ali jednostavno bi meni suživot s njima bio pakao. Ja nisam lagana osoba, a nisu ni oni. Ne bi to nikako bilo dobro. I kad se nekad za vikend vidimo, jedva čekamo poći svatko svojim putem.
Nije to bilo tek tako, oni su ipak očekivali da ćemo doći kod njim, zaručnik je radio 3 minute hoda od kuće, bilo je tu rasprava i vrijeđanja, ali nismo odustali od svog nauma.
Otišli smo daleeeeko u podstanare (s jednom plaćom). Putovao je 45 minuta na posao (koji mu je pored kuće). Ali smo bili sretni. Istinski sretni.

Molim te, probaj razgovarati sa zaručnikom. Vidi kako on diše po tom pitanju... Nemoj se zaletjeti.
Probajte živjeti samo mjesec-dva kao podstanari, čisto da vidite kako vas dvoje solo funkcionirate. Onda se možete i vratiti k njima ako baš budete htjeli, ali ćete barem vi imati nekakve temelje.
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 15:25   #18
Crni leptir dobro promisli da li ćeš se udati u ovim uvjetima. Ako je već sada tako, kad se oženite stvari će otići još dalje s njihovim potražnjama prema tebi. Vjeruj mi, kasnije će doći djeca i tek si onda u banani. I sama imam grozne probleme samo zato što smo u stanu od svekra, dakle ne sa njima u istom kućanstvu. Nije to samo problem osnosa sa njegovom obitelji, te frustracije će nagristi odnos tebe i dečka već na početku braka. To ti ne može dobro završiti.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 21:17   #19
I ja mislim da imaš jedan problem sama sa sobom.
No hard filingz.
QMSBiaaač is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 18:37   #20
Quote:
QMSBiaaač kaže: Pogledaj post
I ja mislim da imaš jedan problem sama sa sobom.
No hard filingz.
Totalno. Ne vidim u priči da se itko ružno postupa prema njoj.

Tvoj je problem što se ne znaš zauzeti za sebe i da sve što ona radiš drugima smeta. Trebaš se staviti u boli me kurac mode i početi misliti na sebe. Ne moraš raditi sve sa njegovim starcima. Kada ti se spava odi spavati, ako se hoćeš dugo tuširati napravi to, ako hoćeš sama u šetnju odi van bez ikoga. I što prije neki konkretni plan napraviti.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.