Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2010., 17:48   #1
Deformacija prsnog koša

Imam 16 godina i imam deformaciju prsnog koša..sad je postala vec vidljiva i to mi jako smeta...a visine sam oko 2 met...zanima me jel postoje neki ortopetski aparati i sprave kojima mogu smanjit prsni kos,cuo sam da se moze vjezbanjem-plivanjem.Ali ja bi radio nosio neki spravu da mi se barem malo smanji...Ako postoji nesto recite sto i kako mogu to nabavit...HITNO
nikola16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 19:57   #2
mislim da ne jer bi ti to smetalo disanju.
idi u teretanu, savjetuj se s nekim fizioterapeutom da ti preporuči vježbe.
ruby707 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 13:52   #3
kakva ti je to deformacija?

jel kokošja prsa?

ako je to, moj mali ima 15 godina i u privatnoj ortopediji kod Nemeca u Matuljima savjetovali su mu ortozu za kokošaj prsa.....

radi se o par remenčića i jednoj pločici koja pritišće na unutra...jačinu pritiska određuješ sam

rekli su mu da to mora nositi dvije godine (skida ju naravno kad ide na kupanje ili kad ima u školi tjelesni)

uglavnom, nosi ju nekih 6 mjeseci sad već i poboljšanje je već vidljivo

ortozu smo naravno morali sami platiti jer smo koristili privatne liječnike (naravno da nam u državnim ortopedijama to nisu ni spomenuli kao mogućnost za korekciju), ali cijena je bila nekih 600-700 kuna....

eto....ako sam ti pomogla, drago mi je

pozdrav
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 12:30   #4
Valentina 23, Vaš post premješten je na temu Pectus carinatum (kokošja prsa) na pdf Dječje zdravlje (kliknite na link).
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.