Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2012., 12:41   #1
Herpetična angina / herpangina u odraslih

Nakon prvotne prehlade koja se odužila, pretvorila u anginu pa smirila na kratko, treći tjedan (prije par dana) je sve kulminiralo sa temperaturom 39 koja je u srijedu srećom pala ali se grlo opet javilo.. Vadila sam krv, nalaz je u redu, ukazuje na trenutnu upalu i to je to. Doktorica mi je rekla da je riječ o herpetičnoj angini koju sam vjerojatno pokupila od djece (koju inače čuvam - jedan od studentskih poslova ) ali možda i negdje drugdje, vrijeme se mijenja svako malo, imunitet padne itd., klasika. Uglavnom, riječ je o virusu, ne herpes simplex nego neki drugi; ne mogu se sjetiti točnog naziva i ne da mi se tražiti. Na ždrijelu, nepcu i sl. se pojave mali mjehurići, plikovi što već koji onda pucaju a to se, kao, može otegnuti. Da li je netko imao iskustva s tim? Nije ništa jako bolno već neugodno, jedem što mekše stvari a i apetit nije na nekoj razini, čajeve pijem stalno, ispirem sa kaduljom i kupila sam Strefen pastile po preporuci doktorice.. maloprije sam našla na netu i sprej Tantum Verde koji bi mogao biti dobar za ovo. Uglavnom, dobro bi došlo još nečije iskustvo i bilo koji savjet kako da ubrzam oporavak grla jer je ovo već skoro mjesec dana problema s njim..
__________________
"You may delay, but time will not."
Cadence is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.