Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2014., 10:26   #81
Ako si dobio prekršajni nalog onda imaš prava na žalbu.Tih 8 dana že ti se uračunat u zabranu.
Ako ide opružni prijedlog dobit ćeš obavijest da će se pokrenut prekršajni postupak pa ćeš doma dobit poziv na sud na kojem će sve objasnit sucu i tražit smanjenje novčane i mjere uz kajanje,dosadašnju neosuđivanost,slabe novčane prilike,potreba za vozačkom....Koliko će bit zna samo sudac ovisno o svim okolnostima.
Nažalost morat ćeš na liječnički jer imaš 1.6 promila a to ćeš riješit prije nego ti istekne zabrana da odmah možeš vozit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 11:48   #82
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako si dobio prekršajni nalog onda imaš prava na žalbu.Tih 8 dana že ti se uračunat u zabranu.
Ako ide opružni prijedlog dobit ćeš obavijest da će se pokrenut prekršajni postupak pa ćeš doma dobit poziv na sud na kojem će sve objasnit sucu i tražit smanjenje novčane i mjere uz kajanje,dosadašnju neosuđivanost,slabe novčane prilike,potreba za vozačkom....Koliko će bit zna samo sudac ovisno o svim okolnostima.
Nažalost morat ćeš na liječnički jer imaš 1.6 promila a to ćeš riješit prije nego ti istekne zabrana da odmah možeš vozit.
Hvala ...
Dobio sam optužni prijedlog, znači čekam poziv. Je li ti poznato kojom to brzinom ide, tj kad bi mogao doma dobiti poziv?
mlfromc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 12:04   #83
Zavisi od brzine i zatrpanosti suda.1-3,4 mjeseca
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 13:20   #84
pozdrav ljudi, prije nekih 2 tjedna napuho sam neku siću i dobio sam kaznu 3 hiljade i 3 mj bez vozačke. U roku 8 dana sam platio 2/3 znači 2 hiljade i sada me zanima kada mogu otprilike očekivat da mi dođe doma da ne smijem upravljat vozilom???
konjecki987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 12:09   #85
ne zna se her ovisi o lokalcima.Ako ti se žuri kontaktiraj ih da mjera počne što prije.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 13:46   #86
žalba

dobila sam kaznu za promile u svibnju na koju sam se tada žalila i još mi ništa nije stiglo na kućnu adresu. zna li netko kada mogu očekivati? iako čujem po iskustvu da za prvi prekršaj opraštaju (tj. trebali su mi oprostiti na licu mjesta ali o tome nije bilo govora, ne znam zašto?), svejedno više želim saznat jel moram iskeširat tih 1000kn ili ne...
catty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 10:31   #87
Ne zna nitko kad će što doći.

I tko kaže odnosno gdje piše da su trebali oprostit
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 22:54   #88
jel zna itko kolka ja kazna ak me zaustave, a ja ne smijem vozit 3 mjeseca? Da znam dal se isplati riskirat hehe
konjecki987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 12:45   #89
Quote:
konjecki987 kaže: Pogledaj post
jel zna itko kolka ja kazna ak me zaustave, a ja ne smijem vozit 3 mjeseca? Da znam dal se isplati riskirat hehe
5.000-15.000 kn.

Ako si iz Zagreba posebno nemoj riskirati jer je policija opremljena kombijima koji očitavaju tablice svim autima koji voze i kad očitaju tvoj auto odmah im se na kompu prikaže tko je tad i tad zaustavljen u tom vozilu i da je na snazi zabrana . A onda kreće lov za tobom.
__________________
3.0 TFSI
A.M.80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 12:08   #90
+3 boda i vozačka do 12 mjeseci.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 01:21   #91
Pozdrav

Evo da pitam nesto jer mi nije jasno iako sam procita sta ste dosad pisali .

Ja sam prije vise od 3 mjeseca dobija prekrsajni nalog u kojem pise da sam kriv za ... te da moram platit novcanu kaznu i da mi se oduzima vozacka na 6 mjeseci.
Novcanu kaznu sam platia , nisam se zalia iako mi je prvi prekrsaj u 7 godina , pa me zanima dali ja smijem vozit auto ili ne tj. dali je zabrana stupila na snagu ili tek moram cekat oduzimanje vozacke .
Misantrophe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 17:50   #92
Voziš sve dok od policije ne dobiješ papir kad zabrana stupa na snagu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 12:09   #93
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ne zna nitko kad će što doći.

I tko kaže odnosno gdje piše da su trebali oprostit
evo došao je poziv na sud. a nekoliko ljudi mi je reko da je njima prvi prekršaj bio orpošten na licu mjesta, nebitno sad

imam sad pitanje, piše da donesem potvrdu o plaći ili nezaposlenosti. ne mogu nijedno ni drugo kad sam studentica, da im donesem potvrdu o studiranju..? hvala
catty is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 12:54   #94
To zavisi o policajcu na licu mjesta.
Donesi i da nisi zaposlena jer možeš bit studentica i bit zaposlena.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 13:03   #95
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
To zavisi o policajcu na licu mjesta.
Donesi i da nisi zaposlena jer možeš bit studentica i bit zaposlena.
možete li mi reći kako da nabavim tu potvrdu kad nisam, naravno, prijavljena na zavod za zapošljavanje. guglala sam i ljudi pišu da to ne mogu dobiti oni koji nisu prijavljeni kao nezaposleni
catty is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 13:15   #96
Onda potvrda iz porezne da nemaš prihoda.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 15:37   #97
Pozdrav,
Prije skoro 9 mjeseci sam dobio od policije obavjest o zabrani upravljanja vozila b kategorije 9 mjeseci. Sad me zanima, kad prođe tih 9 mjeseci, dobijem li nekakvu obavijest da je zabrana prestala ili mogu odma voziti? I moram li vaditi ovu novu vozačku ili i dalje vrijedi ona stara?
Hvala.
JasminVz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 10:26   #98
Na toj obavijesti piše do kada traje zabrana i nema drugih obavijesti.Nakon isteka zabrane vrijedi stara vozačka.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 23:20   #99
Pozdrav,

Prije par dana sam bio na sudu i smanjena mi je kazna zabrane sa 9 mjeseci na 1 mjesec, i sutkinja mi je rekla da mi zabrana pocinje teci kad mi postom dodje obavijest. Problem je sto u zgradi ima jos jedna osoba koja se preziva isto kao i ja, i dogodi se cesto da postar pogrijesi, a posto zabrana stupa na snagu odma iduci dan, moze se dogoditi da ne vidim tu obavjest jer je u pogresnom sanducicu, a da me policija zaustavi i onda sam naj***.

Sutkinja mi je na to rekla da se dogovrim sa policijom oko izvrsenja zabrane (cak je i rekla da se da dogovoriti o tocnom datumu pocetka), i zanima me jel se to dogovaram u PP lučko (ako jest u koje vrjeme) ili u nekom od MUP-ova?

(i kolko obicno traje da ta obavijest dodje?)
wolfshund is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 10:15   #100
Tu obavijest moraš osobno potpisat.
Oni koji su te i oderali.
Vrijeme je relativno,zovi i dogovori.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.