Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2016., 15:01   #241
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
Mm je samo id firme dobio da mu je odobreno.
i ja, samo rjesenje od firme, nitko drugi mi nikakvo rjesenje nije izdavao jer nisam nikome n ateret bila, svoja prava regluliram izravno s poslodavcem.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 17:29   #242
da li poslodavac moze odbiti zahtjev za neplaćeni?
negdje sam procitala da je to cista dobra volja poslodavca da da neplaceni dopust, a negdje sam procitala da ne smije nikako odbiti i da je kaznjivo ako mi odbije zahtjev za neplaceni do 3.god djeteta.

i da li mogu bilo kada zatraziti neplaceni, iako sam se vratila na posao? normalno do 3.godine.
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 23:04   #243
ne moze odbiti, ali mozes dibiti otkaz kad se vratis
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 21:32   #244
Cool

Odlico si to sazela!!
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 14:35   #245
Quote:
Malo Sunce kaže: Pogledaj post
da li poslodavac moze odbiti zahtjev za neplaćeni?
negdje sam procitala da je to cista dobra volja poslodavca da da neplaceni dopust, a negdje sam procitala da ne smije nikako odbiti i da je kaznjivo ako mi odbije zahtjev za neplaceni do 3.god djeteta.

i da li mogu bilo kada zatraziti neplaceni, iako sam se vratila na posao? normalno do 3.godine.

Poslodavac moze odbiti neplaceni dopust medutim mirovanje radnog odnosa do 3. g djetetova zivota ne smije odbiti. Kod mirovanja prava i obveze iz radnog odnosa miruju ( ne ide radni staz, nema zdravstvenog ni mirov. osiguranja).
Mirovanje se moze uzeti bilo kada do 3 g...bitno je poslati zahtjev barem mjesec dana prije pocetka mirovanja i isto tako ako se zeli prekinuti mirovanje.
rushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 16:54   #246
hvala na odgovorima.

a s kojim razlogom mi može dati otkaz kad se vratim? znam u hrv, pogotovo privatnik ima pravo na sve, ali opet nema mi smisla da mi da otkaz po povratku s mirovanja.
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 09:08   #247
kako nema smisla? dok tebe nema zaposli nekoga novog, uvede ga u posao, zadovoljan je s njim i sad bi mu trebao dati otkaz i tebe ponovo uciti svemu sto se promijenilo?
(ne mislim ja ovako nego ti samo priblizavam stav )
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 22:45   #248
Treba mi pomoć nekoga tko je nedavno zatvarao mirovanje do 3. godine. Naime, ja bih zatvorila isto dan prije kolektivnog godišnjeg tj. 7.7. 2017, a 1.7. moram ići na duži put. Odluka o zatvaranju bila bi gotova prije 1.7. Da li ja osobno moram išta obavljati pri ponovnoj prijavi na HZZO i HMZO ili sve radi firma. Tajnica mi kaže da svu papirologiju radi firma,ali nije da joj se ne omakne greška.
__________________
..jednom bila
curafina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:14   #249
Koja je razlika izmedu mirovanja radnog odnosa i neplacenog? Dijete mi je napunilo godinu dana, trenutno koristim stari g.o..i spletom okolnosti trenutno je nema tko cuvati a za jaslice mi je premala. Razmisljam da uzmem neplaceni dopust 6mjeseci. Je li poslodavac duzan to odobriti i mogu li dobiti otkaz nakon povratka? . Radim u jednoj od vodecih banaka u drzavi, i uvjeti na poslu i kolektivni ugovor su stvarno dobri ali nikad se ne zna. Strah me riskirati posao ali trenutno ne vidim izlaz iz svoje situacije. Za tetu cuvalicu nemam osobu od povjerenja a iskreno rade bi ja bila kuci nego davala skoro cijelu placu za cuvanje. I je li kasno uopce za to traziti s obzirom da se za manje od mjesec dana trebam vratiti na posao? Ako tko ima kakvo novije iskustvo ili savjet molim da se javi.
kitty03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 13:00   #250
Quote:
kitty03 kaže: Pogledaj post
Koja je razlika izmedu mirovanja radnog odnosa i neplacenog? Dijete mi je napunilo godinu dana, trenutno koristim stari g.o..i spletom okolnosti trenutno je nema tko cuvati a za jaslice mi je premala. Razmisljam da uzmem neplaceni dopust 6mjeseci. Je li poslodavac duzan to odobriti i mogu li dobiti otkaz nakon povratka? . Radim u jednoj od vodecih banaka u drzavi, i uvjeti na poslu i kolektivni ugovor su stvarno dobri ali nikad se ne zna. Strah me riskirati posao ali trenutno ne vidim izlaz iz svoje situacije. Za tetu cuvalicu nemam osobu od povjerenja a iskreno rade bi ja bila kuci nego davala skoro cijelu placu za cuvanje. I je li kasno uopce za to traziti s obzirom da se za manje od mjesec dana trebam vratiti na posao? Ako tko ima kakvo novije iskustvo ili savjet molim da se javi.

Razlika je u tome što poslodavac mora odobriti mirovanje radnog odnosa prema Zakonu od roditeljskim i rodiljnim potporama a neplaćeni može odbiti. Kod mirovanja staž ne ide..nema zdravstvenog i mirovinskog osiguranja...odnosno mirovinsko možete samostalno uplaćivati, a što se tiče zdravstvenog osiguranja, prijavite se kod supruga (tako sam se ja osigurala). Treba se vidjeti u firmi jel kasno predati zahtjev za mirovanje..mislim da ne bi trebalo biti.
rushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 13:23   #251
Quote:
rushka kaže: Pogledaj post
Razlika je u tome što poslodavac mora odobriti mirovanje radnog odnosa prema Zakonu od roditeljskim i rodiljnim potporama a neplaćeni može odbiti. Kod mirovanja staž ne ide..nema zdravstvenog i mirovinskog osiguranja...odnosno mirovinsko možete samostalno uplaćivati, a što se tiče zdravstvenog osiguranja, prijavite se kod supruga (tako sam se ja osigurala). Treba se vidjeti u firmi jel kasno predati zahtjev za mirovanje..mislim da ne bi trebalo biti.
Hvala puno! Ako uzmem mirovanje mogu li ga uzeti samo 6mjeseci? Jer samo trenutno je nema tko cuvati pa bi se vratila na posao nakon toga. Znaci ako odobre neplaceno ide mi radni staz? Mogu li se u tom slucaju prijavit na supruga za zdravstveno ili ga imam i dalje preko svog poslodavca?
kitty03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 18:06   #252
Quote:
kitty03 kaže: Pogledaj post
Hvala puno! Ako uzmem mirovanje mogu li ga uzeti samo 6mjeseci? Jer samo trenutno je nema tko cuvati pa bi se vratila na posao nakon toga. Znaci ako odobre neplaceno ide mi radni staz? Mogu li se u tom slucaju prijavit na supruga za zdravstveno ili ga imam i dalje preko svog poslodavca?
Mirovanje se može uzeti na bilo koliko mjeseci do djetetove 3 godine. Što se tiče neplaćenog tu ne znam sve detalje, pretpostavljam da ide staž... Ja koristim mirovanje jer mi nije bilo odobren neplaćeni pa zato i ne znam.
rushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 18:36   #253
i neplaceno i mirovanje su ista stvar zapravo, i kod jednog i drugog miruju sva prava tj nema staza niti osiguranja.
razlika je sto obicno neplaceno mozes uzeti radi nekog dugog putovanja npr i poslodavac ne mora odobriti a neplaceno radi djeteta mora odobriti.
i u jednom i drugom slucaju odjavljuje se radnik.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:09   #254
Da istina je da i kod neplaćenog i kod mirovanja prava i obveze miruju, međutim neplaćeni dopust poslodavac može ali i ne mora odobriti za bilo koju svrhu (članak 87. Zakona o radu), dok mirovanje radnog odnosa mora odobriti (člana 22. Zakona o roditeljnim i rod. potporama). Ja sam bila prvo tražila neplaćeni za dijete pa mi je poslodavac odbio zahtjev dok mi je mirovanje prihvatio.
rushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2020., 20:18   #255
Honorarni posao

Smije li se tijekom mirovanja do 3. godine djetetova života raditi honorarno? Postoji li neko ograničenje?
SugarCloud is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2021., 12:01   #256
Quote:
SugarCloud kaže: Pogledaj post
Smije li se tijekom mirovanja do 3. godine djetetova života raditi honorarno? Postoji li neko ograničenje?
Podižem temu, ovo i mene zanima, pogotovo ako bi se s istim poslodavcem sklopio ugovor
dbk2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2021., 23:40   #257
I ja podižem temu, pa nam valjda netko odg.
Zaposlena sam na određeno, 2 godine za redom dobijam ugovor na godinu dana, a ove godine bih trebala (nadam se) dobiti ugovor za stalno u kolovozu. Trenutno sam na porodiljnom do 9.mj. Što ako ne dobijem taj ugovor za stalno nego opet na godinu, da li imam pravo traziti neplaćeni dopust?
cosmicstorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2021., 22:57   #258
Primjer zahtjeva ukoliko nekome zatreba:

Lijevi gornji kut:
Ime i prezime
Adresa
Tel.
E-mail

Zagreb, _______ god.

Desno:
Ime firme
Adresa

ZAHTJEV za ostvarivanje roditeljske potpore: Mirovanje radnog odnosa do djetetove 3. godine

Poštovani,

Molim vas da mi se sukladno članku 22. Zakona o rodiljnim i porodiljnim potporama odobri korištenje mirovanja radnog odnosa do djetetove treće godine koje bih koristila u trajanju od ________ do _________ godine.
Unaprijed hvala.

S poštovanjem,

___________________
Podnositelj zahtjeva
cosmicstorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2022., 09:56   #259
Pozdrav, ako mi netko zna reći koji datum pišem kao konačni u ovom zahtjevu? Da li je to datum kada će moje dijete slaviti treći rođendan ili dan ranije ili nešto treće?
mariaanamaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2022., 22:15   #260
Quote:
mariaanamaria kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ako mi netko zna reći koji datum pišem kao konačni u ovom zahtjevu? Da li je to datum kada će moje dijete slaviti treći rođendan ili dan ranije ili nešto treće?
Vjerujem da si već skužila što napisati, ali evo za druge info ako zatreba. Kao konačni datum pišete točno datum djetetovog 3. rođendana.
cosmicstorm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:41.