Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Koje drzave su nas najpovoljniji geostrateski partner
SAD 133 37.25%
Velika Britanija 21 5.88%
Njemacka 105 29.41%
Rusija 76 21.29%
Zemlje Visegradske skupina 130 36.41%
Zemlje Zapadnog Balkana 39 10.92%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 357. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2017., 15:58   #1301
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Pa da vidimo kakvu to sreću i blagostanje donose Kinezi našim komšijama. Kud idu kineske investicije?
Kako javlja Balkans Press, Srbija se je obogatila sa balističkim raketama koja za sada imaju domet čak 300 km! To je naravno samo za početak, jer kako kaže Balkans Press,


Mi ne možemo znati za sigurno što će se desiti kad "Srbija bude jaka i poštovana vojna sila", ali možemo pogledati kud i kako su otišle ranije kineske raketne investicije i tako dobiti ideju o budućnosti Srbije.

Sjeverna Koreja je nesumljivo glavni, ako ne do sada jedini benefaktor kineskog raketnog investicionog programa.

Da li je Srbija na putu da bude druga Sjeverna Koreja?
Sa ovakvim drustvima i drzavama dobicemo qurac u bulju. To su geostrateski projekti u cijoj izvedbi cemo malo koristi imati. Mahacemo kraj puta dok njime prolazi TUDJA ROBA u oba pravca. Minimalan efekt.
Morten is offline  
Old 04.12.2017., 20:07   #1302
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Sa ovakvim drustvima i drzavama dobicemo qurac u bulju. To su geostrateski projekti u cijoj izvedbi cemo malo koristi imati. Mahacemo kraj puta dok njime prolazi TUDJA ROBA u oba pravca. Minimalan efekt.
Kina hoće da bude globalna velesila. Sa raketnim bazama u Srbiji ona može ucijenjivati cijelu Europu uključujući i istočnu Rusiju. Budi siguran kad dođu one "Prave" rakete i kad "Srbija bude jaka i poštovana vojna sila", da će iza svega toga biti kineska njuška.

Osoba mentalnog sklopa kao što ga ima Kim Jong-un ima više nego dovoljno u današnjoj Srbiji.
Dilberth is offline  
Old 04.12.2017., 20:27   #1303
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Kina hoće da bude globalna velesila. Sa raketnim bazama u Srbiji ona može ucijenjivati cijelu Europu uključujući i istočnu Rusiju. Budi siguran kad dođu one "Prave" rakete i kad "Srbija bude jaka i poštovana vojna sila", da će iza svega toga biti kineska njuška.

Osoba mentalnog sklopa kao što ga ima Kim Jong-un ima više nego dovoljno u današnjoj Srbiji.
A jesi se izlupetao

Pa dobro, znaš li ti gdje je Kina i koliko je daleko jedna Srbija (koja je inače potpuno pod britanskom kapom) i da je Nato baza na Kosovu i da Kinezi nemaju šanse opsluživat nikakvu prijetnju europi na tolikoj razdaljini - još bar 30-40 godina... A da znaš nešto o sistemu kako kinezi šire svoj utjecaj na daljinu, onda bi došao do spoznaje da oni zato što to ne mogu raditi s oružjem to rade ekonomski, a zadnjih par godina davaju najbolje dealove državama u koje ulaze od svih svjetskih sila - kineska vojna prijetnja se može odnositi na njihov bliski aeral i to je to, a mi bi trebali počet gledat kako ugrabit što veći dio kolača od ekonomskog prodora Kine u europu - jednostavno je vrijeme da počnemo više i bolje koristit našu iznimno jaku tranzitnu poziciju....


Strah od Kine? Možda, kad angloimperij padne na koljena, ali za to će trebati dosta vremena - kad se to dogodi mi ćemo već biti na polovici 21. stoljeća ili ući u drugu polovicu - a dotad nas mogu izbombardirati 10 puta naši dragi partneri -počevši sa SAD-om, V. Britanijom, Francuskom, Njemačkom i tu još na kraju priče možemo staviti Ruse - uz njih možemo očekivati još naše mile susjede sa svih strana kao čizme na terenu i to je to.

U međuvremenu treba raditi posao i uzeti pare, a kinezi imaju pare - i to puno, puno više od naših dragih partnera.....
hilderik is offline  
Old 04.12.2017., 22:35   #1304
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
A jesi se izlupetao

Pa dobro, znaš li ti gdje je Kina i koliko je daleko jedna Srbija (koja je inače potpuno pod britanskom kapom) i da je Nato baza na Kosovu i da Kinezi nemaju šanse opsluživat nikakvu prijetnju europi na tolikoj razdaljini - još bar 30-40 godina... A da znaš nešto o sistemu kako kinezi šire svoj utjecaj na daljinu, onda bi došao do spoznaje da oni zato što to ne mogu raditi s oružjem to rade ekonomski, a zadnjih par godina davaju najbolje dealove državama u koje ulaze od svih svjetskih sila - kineska vojna prijetnja se može odnositi na njihov bliski aeral i to je to, a mi bi trebali počet gledat kako ugrabit što veći dio kolača od ekonomskog prodora Kine u europu - jednostavno je vrijeme da počnemo više i bolje koristit našu iznimno jaku tranzitnu poziciju....


Strah od Kine? Možda, kad angloimperij padne na koljena, ali za to će trebati dosta vremena - kad se to dogodi mi ćemo već biti na polovici 21. stoljeća ili ući u drugu polovicu - a dotad nas mogu izbombardirati 10 puta naši dragi partneri -počevši sa SAD-om, V. Britanijom, Francuskom, Njemačkom i tu još na kraju priče možemo staviti Ruse - uz njih možemo očekivati još naše mile susjede sa svih strana kao čizme na terenu i to je to.

U međuvremenu treba raditi posao i uzeti pare, a kinezi imaju pare - i to puno, puno više od naših dragih partnera.....
I glupi Kinezi idu po svijetu i razbacuju pare tek tako na pametne Srbe.
Ovo će ti možda biti zanimljivo. Nekima će to biti "racist", a ti se odluči kako hoćeš.
Usput, Hrvatska i BiH nisu na listi, ali ako staviš cursor na mapu dobiti ćeš rezultat. Enjoy!
Dilberth is offline  
Old 04.12.2017., 23:11   #1305
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Kina hoće da bude globalna velesila. Sa raketnim bazama u Srbiji ona može ucijenjivati cijelu Europu uključujući i istočnu Rusiju. Budi siguran kad dođu one "Prave" rakete i kad "Srbija bude jaka i poštovana vojna sila", da će iza svega toga biti kineska njuška.

Osoba mentalnog sklopa kao što ga ima Kim Jong-un ima više nego dovoljno u današnjoj Srbiji.
Bez uvrede Dilbert, ali ne raspolazes bas sa puno znanja o ovom o cemu pises.
Kinezi sebi prave kopnni koridor do eu i nece tu bit nikakvog oruzja ni za koga, a necemo se nesto ni oparit od toga. Bicemo "karavan seraj" sa hranom i kurvama za usput. Truck station buddy.
Morten is offline  
Old 05.12.2017., 02:22   #1306
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
A jesi se izlupetao
Da ga nisi citirao nebi ni vidio sta je napisao. Neka ga i dalje na ignore listi.

----------------------------------------------------------

Kako je krenulo jos ce se javiti neko ko ce tvrditi da "kineski cetnici" naoruzavaju Srbiju jer su ljuti zbog odbijanja prodaje rijecke luke i da ce pomoci srbima da okupiraju i Rijeku i Ploce i ostale luke kako bi dobili ugovor

Evo najave: Soros je sad fokusiran na Madjarsku, a cim ugrabi vremena dace nalog svojima da opletu po kineskim cetnicima i ruskim cetnicima koji destabilizuju Balkan.
Samo pratite da li sam dobro prognozirao. Pominjalo se da kinezi grade peljeski most, a Sorosu on treba neizgradjen za daljnje svadje. Nece otrpiti da mu se kinezi mjesaju u posao.
tihobl is offline  
Old 05.12.2017., 03:03   #1307
Možda će mi naši forumaški stručnjaci ovo objasniti? Pitao sam ih ranije i još uvijek čekam na odgovor.

Što to donose Kinezi i njihove investicije Srbiji? Kakvog interesa ima Kina i Kinezi da vode biznis sa Srbima?
Dilberth is offline  
Old 05.12.2017., 03:36   #1308
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Možda će mi naši forumaški stručnjaci ovo objasniti? Pitao sam ih ranije i još uvijek čekam na odgovor.

Što to donose Kinezi i njihove investicije Srbiji? Kakvog interesa ima Kina i Kinezi da vode biznis sa Srbima?
Kina ne donosi sama po sebi nikome ništa, već radi krakove novog puta svile, a tko je na ruti taj dobije kolačiće u obliku infrastrukturnih projekata da bi roba kolala što brže i u što većem broju. Srbi mogu dobiti novu prugu Beograd - Pešta i postotak od tranzita robe preko njihove infrastrukture... Sve u svemu to nije za bacit, ali je puno manje nego što HR može izvući, ako bude imala bar zrno soli u glavi. Kinezi su zainteresirani za ulaganje u naše luke i u željeznicu - usput pričaju i da su zainteresirani i za agrokor (samo su debelo zakasnili i za anglosasima i za rusima) i ulaganje u turizam (recimo u zagorju itd...) samo što se meni čini da je ta želja za ulaganjem u turizam više nekakav kineski način da plate sitni reket za ulazak u ključnu infrastrukturu.... Kina treba nesmetani protok roba i zbog toga se s njima može trenutno jako povoljno pričati i to treba iskoristiti i uzeti kolačiće - nama treba ta infrastruktura, i tu ne mislim samo na protok kineske robe - sve iz Sueza što ide prema velikom dijelu europe može kupiti Rijeka, ako imaš prugu koja to može brzo transferirati i moderniziranu luku kokja tu robu može brzo prihvatiti - je li shvaćaš koja to može biti dobra prilika ako se ugovori pod povoljnim uvjetima, a situacija je takva da je jedna ogromna Kina spremna ponuditi dobre uvjete maloj Hrvatskoj zbog našeg zemljopisnog položaja!!!!


Kakvo vojno djelovanje po europi? Ubit će ih kina s milijardama raznih proizvoda, a kad govorimo o budućnosti tih proizvoda onda se to sve manje odnosi na bofl robu za 5 kuna, a sve više na ozbiljnije proizvode s dodanom vrijednošću...

Da ne spominjem što bi za nas značio otvoren i povoljan pristup kineskom tržištu - hvala kur... da se naša gospodarska komora sjetila otvorit ured u Šangaju - a ni to nije bila naša ideja, već njihova....


Potpuno si krivo postavio stvari - prati protok robe i ostalih dobara i stvari će se posložiti - postat će ti kristalno jasno što to kinezi zapravo žele
hilderik is offline  
Old 05.12.2017., 12:05   #1309
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Možda će mi naši forumaški stručnjaci ovo objasniti? Pitao sam ih ranije i još uvijek čekam na odgovor.

Što to donose Kinezi i njihove investicije Srbiji? Kakvog interesa ima Kina i Kinezi da vode biznis sa Srbima?
Evo, sve ti je objasnjeno gore. Sanader je 2009 odustao od takove ponude...motivi su za javnost manje vise misterija.no ako se danas citaju vijesti na tu temu, lako je uspostaviti vezu i vidjeti sta se zapravo dogodilo. Najjaca zemlja eu, njemacka, nerado gleda kineze kako se sire u njihovom dvoristu.
Dobar pokazatelj ranjivosti slabih ekonomija je agrokor i famozna milijarda, a ovdje se radi o daleko vecoj lovi i mi bismo trebli kupit pricu kako je to lose za demokratske procese dok u isto vrijeme nasi tutori uvelike posluju s kinezima bez imalo gadjenja. Sad ja tebe pitam zasto je to tako?
Morten is offline  
Old 05.12.2017., 13:31   #1310
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
I glupi Kinezi idu po svijetu i razbacuju pare tek tako na pametne Srbe.
Ovo će ti možda biti zanimljivo. Nekima će to biti "racist", a ti se odluči kako hoćeš.
Usput, Hrvatska i BiH nisu na listi, ali ako staviš cursor na mapu dobiti ćeš rezultat. Enjoy!
Kako nisu na listi? Hrvatska, Srbija, BiH svi su na listi.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Old 05.12.2017., 15:18   #1311
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Kako nisu na listi? Hrvatska, Srbija, BiH svi su na listi.
OK, u pravu si, tražio sam Hrvatsku pri vrhu pa nisam primjetio.

Lista ima još jednu zanimljivost. Prema listi izgleda da izdaci na školstvo i nacionalni IQ nisu puno povezani.
Dilberth is offline  
Old 05.12.2017., 18:20   #1312
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Možda će mi naši forumaški stručnjaci ovo objasniti? Pitao sam ih ranije i još uvijek čekam na odgovor.

Što to donose Kinezi i njihove investicije Srbiji? Kakvog interesa ima Kina i Kinezi da vode biznis sa Srbima?
evo jedan jugomentalniparalitičar sa svojim subjektivnim prenemaganjima:

Quote:
Kinezi su kupili železaru koja će po njihovim rečima postati najmodernija u Evropi. Grade puteve i železnice kroz Srbiju kojima će njihova roba ići u centralnu i zapadnu Evropu. Srbija je strateški prostor za Kineze, za njihov prodor u Evropu, jer nije u NATO-u i EU.
http://www.koreni.rs/kinezi-i-ja/
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 06.12.2017., 11:15   #1313
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
evo jedan jugomentalniparalitičar sa svojim subjektivnim prenemaganjima:


http://www.koreni.rs/kinezi-i-ja/
I što će tek biti kad Kinezi naprave od Srbije "jaku i poštovanu vojnu silu"?
Dilberth is offline  
Old 10.12.2017., 19:51   #1314
Kinezi prave mostove da bi naoružavali Srbe.....sunce ti jebem šta se ovde neće pročitati menjajte dilera pod hitno.
Mondragon is offline  
Old 10.12.2017., 20:05   #1315
Quote:
Mondragon kaže: Pogledaj post
Kinezi prave mostove da bi naoružavali Srbe.....sunce ti jebem šta se ovde neće pročitati menjajte dilera pod hitno.
Burazeru, juce sam zaduzio nosac avijona-nov nocat ispod cekica sa sve eskadrilom avijona na njemu. Eno ga u bataji parkiran ceka panonsko more pa da navalimo po hrvatima da gi potepamo ono sto se ne podavi.
Morten is offline  
Old 11.12.2017., 08:13   #1316
Ove price o velikim Kineskim investicijama po svijetu su bajke. Kinezi ili drzavne firme u vlasnistvu drzave su se proteklih godina jako opekle sto se tice investiranjem svog ogromnog kesa, da je direktiva iz CKKP da se investicije jako smanje i koristi mozak.

ponasali su se kao i svi komunisti koji imaju para. Tako da zaboravite na te zlatne kineske ribice itd itd. Uzdaj se u se i u svoje kljuse a ko netko pripomogne super.
MalagaSpain is offline  
Old 11.12.2017., 22:54   #1317
Quote:
MalagaSpain kaže: Pogledaj post
Ove price o velikim Kineskim investicijama po svijetu su bajke. Kinezi ili drzavne firme u vlasnistvu drzave su se proteklih godina jako opekle sto se tice investiranjem svog ogromnog kesa, da je direktiva iz CKKP da se investicije jako smanje i koristi mozak.

ponasali su se kao i svi komunisti koji imaju para. Tako da zaboravite na te zlatne kineske ribice itd itd. Uzdaj se u se i u svoje kljuse a ko netko pripomogne super.
Pusti ti to, osnovali su investicione fondove i banke i napunili ih dolarima, bas za investiranje po svijetu. Eno u Srbiji krenuli su raditi prugu, a odvojili su 5 milijardi za prugu od Grcke do Madjarske.

Bolje obrati paznju na bugare i njihovo udvarnje kinezima. Shvatili su da od poslusnicke odanosti SAD nemaju nista, da su blokiranjem Juznog toka i rusih investicija u elektroprivredu otjerali kineze od sebe i da ih zaobilaze, pa su krenuli u jaku kampanju ljubljenja zutih guzica gdje god ih vide.
tihobl is offline  
Old 13.12.2017., 22:19   #1318
imali ovdi netko ozbiljan?
pricajte o udarcima koje ce ad globaliti pretrpit!
amerika dobila trampa,povukla ze iz onih ugovora o klimi,britanci napuštaju europku uniju,tramp katrira njemacku autoindutriju u americi.

koliko ce ad bit uticaj v4 grupe poto e merkel mora na njih ozlanjat?
koliko ce uticaj hrvatka imat u novoj inicijativi odnono pojacanoj v4 grupi?
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Old 16.12.2017., 01:55   #1319
Ekipa se očito ne sjeća da je Enver Hodžina Albanija svojevremeno bila blagoslovljena s kineskim investicijama.
Dilberth is offline  
Old 18.12.2017., 23:07   #1320
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
imali ovdi netko ozbiljan?
pricajte o udarcima koje ce ad globaliti pretrpit!
amerika dobila trampa,povukla ze iz onih ugovora o klimi,britanci napuštaju europku uniju,tramp katrira njemacku autoindutriju u americi.

koliko ce ad bit uticaj v4 grupe poto e merkel mora na njih ozlanjat?
koliko ce uticaj hrvatka imat u novoj inicijativi odnono pojacanoj v4 grupi?
Da je neko prije 30 godina u Hrvatskoj iznio prijedlog da se izadje iz Jugoslvije i udje u uniju sa paradajz turistima zavrsio bi u Popovaci. U ova luda vremena V4 nije losa alternativa.
tihobl is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.