Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 18:03   #1841
Thelma.

Maya Wilkins. Krvtisusovu, šta će ta kompleksa nabiti današnjim mladim devojkama koje bi htjele da su visoke, tamnopute, punih usana i tankih, manekenskih nogu. Što se mene tiče, mogao je ovo biti nordijski Blue Is the Warmest Color i bio bi super. Trier i kolega mu scenarist odlučili su suprotno, pak. Njihova ideja nije loša, ali izvedba jest. Ne izvedba u smislu nekih tehničkih detalja, to je respektabilno, posebno citatnosti iz samog uvoda (The Conversation), a i glumice su sasma decentne. Jesam spomenuo Mayu Wilkins? Maya Wilkins. E da, u nekom ludom scenariju, ovom scenariju, koji ima velikih problema u trećem činu, na pamet mi je pao Shyamalanov (najbolji) film Unbreakable. To je otprilike to. Ne može se ovo mjeriti sa Reprise i Oslo..., jbg.

(Nadam se da za petnaest godina neće snimiti nastavak k'o Shyamalan. Nek' ga snimi odmah. I neka bude puno scena sa Mayom Wilkins. Neka ona bude glavna uloga. U svakom filmu ikad. Maya Wilkins.)

(Nešto mi je čudno zvučalo dok sam pisao Maya Wilkins i sad sam guglao i ispade da se žena uopće ne zove tako nego Kaya Wilkins. Kaya Wilkins.)
LouReeth is offline  
Old 14.12.2017., 18:11   #1842
Good Time

Lik sa retardiranim bratom ide u pljacku banke ali zajebu pa brata uhvate te ga ovaj pokusava osloboditi.
Solidna radnja, jako dobra gluma i atmosfera filma. Glazba iritantna. Solidan film za jedno gledanje, na trenutke dosadjikav a i vizualno mi nije bas sjeo.

6/10
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 14.12.2017., 18:33   #1843
@lou
slazem se, film je los, dobra je kaya, ali daleko je to od recimo alicie vikander.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 14.12.2017., 19:56   #1844
Flatliners 2017.

Pogledao prije dva dana. Meni osobno bolji od originala koji mi je bio užasno dosadan i jedva sam čekao da završi. Svakako ga preporučujem jer ima u sebi i malo horora i malo trilera i drame. Fenomenalan soundtrack! Malo je predug, mogli su ga malo skratiti, bio bi još zanimljiviji i napetiji. Nepotrebno ubojstvo glavnog lika Ellen Page na samoj sredini filma. Tu je i Nina Dobrev, za njene ljubitelje poput mene.

The Snowman 2017.

Nakon odgledanog trailera za film, otišao ga pogledati. Iako u samom filmu nije bilo 40% scena iz trailera, mene je ovaj film jako ugodno iznenadio. Priroda, duboki snijeg, glazba od Marka Beltramija, atmosfera, sve super! Ubojicu nisam skužio sve dok se nije otkrilo. Fassbender i Fergusson su ovdje odlično glumili. Isto tako preporuka.
A ako se dvoumite dal' biste gledali Wind River ili The Snowmana, definitivno izaberite snjegovića. WR izbjegavajte u širokom luku.
Nevan is offline  
Old 16.12.2017., 03:39   #1845
The Mountain Between Us (2017)

http://www.imdb.com/title/tt2226597/

Film mi je glumom totalni fail.

Volim Kate Winslet (još od Titanica), ali ovaj film je totalno bez dramaturgije.

Oba lika glumom uopće ne pašu za ulogu, crnac ne pase 100% (kao da se nalazi u nekom drugom filmu), Kate jedvice ispunjava mozda 30% potrebnog karaktera.

U cijelom filmu na njihovim tijelima i licima uopće ne doživljavam hladnoću, umor niti iscrpljenost.

A kad se uzme u obzir da imaju hrane (prvo slatkiše, a onda i mesine), vode bez minerala (hej valjda imaju neki šećer / cedevitu sta vec za tu vodu koju stalno piju), dovoljno odjece da im ne bude previše zima, gorivo i upaljače valjda da si vatru pale po želji, i lijepe zaklone skoro cijelim putem, ispada kao da su dobrovoljno na planinarenju.
atoni is online now  
Old 16.12.2017., 21:52   #1846
Filmpresije 2017.

Quote:
Nevan kaže: Pogledaj post



The Snowman 2017.



A ako se dvoumite dal' biste gledali Wind River ili The Snowmana, definitivno izaberite snjegovića. WR izbjegavajte u širokom luku.

Ja bih bas rekao suprotno


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Old 17.12.2017., 09:55   #1847
Philadelphia

Gay odvjetnik sa AIDS-om dobije otkaz u velikoj kompaniji i odluci ih tuziti.
Ne sjecam se da li sam gledao ovaj film kad je izasao pa sam opet pogledao. Dobar je film, odlicni glumci, prica solidna. Odavno nisam pogledao film u kojem se radnja odvija u sucnici a volim takve filmove i zadovoljan sam.

7/10



American Assassin

Liku na odmoru teroristi ubiju zarucnicu pa on odluci postati ubojica terorista tako da se infiltrira medju njih.
Zanimljiva akcija. Prica je ok, jako dobra glumacka ekipa, sve vise manje pase u filmu. I dalje je to vec dosta puta vidjen film ali meni je ovo solidno.

6,5/10




Radius


Lik se probudi nakon prometne nesrece i ne sjeca se nicega, niti tko je. Dok trazi pomoc nailazi samo na mrtve ljude sa bijelim ocima.
Meni je ovo bas sjelo. Dobra gluma, dobra atmosfera, prica zanimljiva i dobar nacin razvoja radnje. Film ni u jednom trenutku nije dosadan i zabavio me. Istina je da je dosta predvidljiv i da gledatelj odmah pretpostavi u kojem smjeru to ide ali meni je film svejedno jako dobar. Sam naziv film otkriva o cemu se radi.

8/10
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 17.12.2017., 22:03   #1848
Logan Lucky

Dva brata organiziraju pljacku novca na NASCAR utrci.
Zanimljiv film. Volim filmove kad neka ekipa ide nesto veliko opljackati i iako su svi slicni uvijek cu ih rado pogledati. Ovdje je glumacka ekipa stvarno dobra, svima pasu uloge, odradili su dobar posao. Vizualno je film dobar, ima dovoljno humora i ocekivani twist. Likovi su zanimljivi i dobro obradjeni. Lagani film koji se sa gustom odgleda.

7,5/10
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 17.12.2017., 22:09   #1849
Chevalier.

Čini mi se da je upućenija ekipa s PDFa pogledala ovu grčku komediju. I ocjene su bile pozitivne? Ako jesu, pridružujem se. Brzo guglanje kaže da je redateljica i scenaristica drugarica sa ovim bajom što je režirao Lobster, što znači da se koristi sličnim sredstvima: (ne)ugodna tišina, bizarni likovi i još bizarniji događaji, ali sve je, reklo bi se, utemeljeno na onomu što se zbilja događa u društvu. U ovom slučaju, u muškom društvu. Dokazivanje, mjerenje kuraca (doslovno) i veoma izražena kompetitivnost. Fetiši, redikulozne 'izvedbe' pop standarda. Svega ima. (Vrijedi li pogledati Attenberg? Vidim da jednu od glavnih uloga tumači Ariane Labed, a ona je baš .)
LouReeth is offline  
Old 18.12.2017., 00:47   #1850
Attenberg se može preskočit mirne duše.

Lion

Ovo sam procijenila kao film za gospođu majku, i još nedjeljni, i eto, ubola. Zanimljiva je to i dirljiva priča, iako mi je uvijek malo bed gledat te razglednice iz siromašne i bijedne Indije na koje onda holivuđani ganuto plaču i plješću (oprezno, da si ne unište dijamantno prstenje), al kad pogledaš ovakav film, kako ostat ciničan, drago ti je da je snimljen...
Malo ima nekih čudnih skokova u radnji i problema s razradom likova, ali služi svrsi.
Zamijetih, Dev je baš zgođuš, pamtim ga ko ružnjikavog klinca.

Lone Star

Baš dobar 'old skul' film koji kroz rješavanje jednog misterija i identificiranje jednog 40 godina starog leša istražuje izvore društvenog nasilja, ali i vezivna tkiva u etnički raznolikoj teksaškoj lokalnoj zajednici. Rasne podjele, sumnjivi poslovi, nošenje s autoritativnim figurama u zajednici i privatnom obiteljskom životu. Sazrijevanje jednog šerifa i sazrijevanje društva...
Potrebno je malo strpljenja jer ima milijun likova i podpriča, ali fino je to složeno tako da ta hrpa 'malih' likova uklopljenih u kolaž doprinosi osjećaju razumijevanja šire slike. Vrlo lijepo.

The Square

'Daj ne budi takav Šveđanin'.

Ruben je meni super frajer, a za Square sam se nadala da ću mu moći udijeliti bar jedan cerek onak od srca, al nije me 'otpuhao'... Malo mi je zbrda zdola. Ipak, radi se o ovogodišnjem Toniju Erdmannu, što se mene tiče - manje simpatičan i drag film, ali svejedno zabavan, vrckav, zločest... Bavi se nekim važnim sociološkim pitanjima, ali imam dojam da je previše toga nakanio utrpati, a bez neke jake središnje potke, pa je malo ritam neujednačen i poneki se rukavci radnje ostavljaju 'u zraku'. Film izgleda popeglano i kul, nauštrb žestine sadržaja. Al šta je je, desetominutna (one take?) scena s čovjekom-majmunom je fenomenalna.
P.s. Bezveze mi je ovo guranje Dominica Westa i Mossice u prvi plan, nemaju ni neku minutažu...
Inconnu is offline  
Old 18.12.2017., 09:57   #1851
Acts Of Vengeance


Uspjesan odvjetnik ostane bez obitelji i nakon autodestruktivnog ponasanja odluci sam pronaci krivce.
Puno ovakvih filmova je snimljeno a ovaj se ni po cemu ne razlikuje od vecine. Ipak bolje od onih bas losih pripadnika zanra ali nista posebno. Banderas dobar, vizualno lijep film, nema previse pretjerivanja u akcijskim scenama i film ima glavu i rep. Ok.

5,5/10
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 18.12.2017., 10:26   #1852
"The Square" je najmanje dobar film gospodina Rubena i kao takav, naravno, najnagrađivaniji redateljev uradak. I lako što je manje simpatičan i drag od "Tonija Erdmanna", ovo je i naprosto manje uspio film. Štoviše, da nema te famozne, i uistinu fenomenalne "majmunolike" scene i još pokojeg simpatičnog detalja tu i tamo, "The Square" bi bio prilično bezveznjikav filmić.

"Chevalier" mi je bio okej, ali ništa velebno ja tu nisam vidio. Ipak, bolji je od nekih razvikanijih recentnih grčkih naslova.

"Lone Star" sam gledao jako davno, onomad mi je to bila izvanredna soap opera iz teksaške vukojebine. Apsolutno zanemaren film, kao i većina Saylesovih uostalom.
cul-de-sac is offline  
Old 18.12.2017., 12:03   #1853
@lou
attenberg preskok ko kuca.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 18.12.2017., 13:28   #1854
Dođoh kratko zahvalit Reethu i Inconnu na crticama koje mi savršeno dočaraju hoće li mi se nešto svidjeti ili ne i zašto, a vješto izbjegavaju udavljavanje, pa mi time ušparaju vrijeme. Skužiš čak i kad je u pitanju jedna rečenica. Korisni ste ljudi. Eto, baš jeste.

Preskok ko kuća i film godine mi pak ništa ne govore.

(A zna se da je od najveće važnosti da ovdje napisano služi meni. )

Tak da ne bi kojim slučajem prestali postati misleći da to ionako nikome ništa ne donosi.

Pa, hvala.
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Old 18.12.2017., 16:10   #1855
@kaya
a znas kako je to. netko pise vise, a netko manje. stalni clanovi ovog podforuma znaju kakav je moj ukus, i ako je slican njihovom, moja preporuka im jednako znaci neovisno o tome koliko teksta upotrijebim da bi dao preporuku
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 18.12.2017., 18:42   #1856
Kayo, drago mi je da nečemu služim
Iako, korisna stvar kod te opširnosti (osim što se ne mogu suzdržat jer volim piskarat, a neki odavde znaju da sam i uživo pričalica ), često mi dobro dođe osvrt na film pogledan prije 2 i više godina koji zaboravim, pa se mogu prilično vjerodostojno podsjetit što mi se (nije) svidjelo.

@cul de sac - Ima hrpa dobrih fora i dosjetki u Squareu, al imam osjećaj da je toliko toga htio podijeliti s publikom i ismijati hipsteraj i PC licemjerje i svašta nešto, da je na kraju puk'o ko kokica i napravio nekakvu opću zajebanciju od filma... Pola stvari koje radi glavni lik mi ne drži vodu, a on bi kao trebao nositi film.
Mislim da je Terry Notary glavna zvijezda filma! I onaj malac eventualno.
I dalje mi je Play najbolji njegov film.
Inconnu is offline  
Old 19.12.2017., 01:22   #1857
The Square- Dobar. Jako dobar. Ima tu dozu crnog humora koja mi se jako dopada. Je malo razbacan ali tjera ipak da malo promisliš. 7 može od mene.
Joshua is offline  
Old 19.12.2017., 19:04   #1858
The Meyerowitz Stories (New and Selected).

Komu se dopadaju Baumbachovi filmovi, dopast će im se i ovaj. Valjda. Meni je, recimo, Frances Ha baš, baš ultraomega OK film. The Squid and the Whale je baš OK, a ovaj je... pa, OK. Još jedan dokaz kako se Baumbach najbolje snalazi kad je, na ovaj ili na onaj način, autoreferencijalan. A opet, kad nije? Dokaz, također, da je Sandler vrlo dobar glumac. I svi ostali. S tim da je šou ukrala Elizabeth Marvel. Tko nije gledao Baumbacha do sad, to ti je k'o neka kombinacija Woodyja Allena kad je bio u najboljoj formi i Woodyja Allena kad nije bio u najboljoj formi. Ubacio bih tu možda i malo Wesa Andersona, ali Baumbach nema takovih stilskih pretenzija, vjerojatno ni sposobnosti.
LouReeth is offline  
Old 19.12.2017., 22:23   #1859
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Dođoh kratko zahvalit Reethu i Inconnu na crticama koje mi savršeno dočaraju hoće li mi se nešto svidjeti ili ne i zašto, a vješto izbjegavaju udavljavanje, pa mi time ušparaju vrijeme. Skužiš čak i kad je u pitanju jedna rečenica. Korisni ste ljudi. Eto, baš jeste.

Preskok ko kuća i film godine mi pak ništa ne govore.

(A zna se da je od najveće važnosti da ovdje napisano služi meni. )

Tak da ne bi kojim slučajem prestali postati misleći da to ionako nikome ništa ne donosi.

Pa, hvala.
Još da znaju stavit link na film bilo bi super, a ne ovako moraš se stalno iz kauča dizat i upisivat u imdb naziv.

__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 20.12.2017., 00:32   #1860
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post

The Square

'Daj ne budi takav Šveđanin'.

Ruben je meni super frajer, a za Square sam se nadala da ću mu moći udijeliti bar jedan cerek onak od srca, al nije me 'otpuhao'... Malo mi je zbrda zdola. Ipak, radi se o ovogodišnjem Toniju Erdmannu, što se mene tiče - manje simpatičan i drag film, ali svejedno zabavan, vrckav, zločest... Bavi se nekim važnim sociološkim pitanjima, ali imam dojam da je previše toga nakanio utrpati, a bez neke jake središnje potke, pa je malo ritam neujednačen i poneki se rukavci radnje ostavljaju 'u zraku'. Film izgleda popeglano i kul, nauštrb žestine sadržaja. Al šta je je, desetominutna (one take?) scena s čovjekom-majmunom je fenomenalna.
P.s. Bezveze mi je ovo guranje Dominica Westa i Mossice u prvi plan, nemaju ni neku minutažu...
Meni je zasmetalo što nas redatelj smatra debilima, pa mora 20 puta podcrtati da zanemaruju beskućnike ispred muzeja. Licemjerje opinionmakera 21. stoljeća je svedeno na preveliku karikaturu, čime se banalizirala osnovna poruka filma.

Ruben ovdje, kao i u Turistu luta kao srednjoškolac sa interesima, umjesto da se držao jedne teme, npr. sjebana komedija o kustosu bez one cijele podpriče s klincem iz geta. Ovako je htio previše ispričati, a umjesto slojevitosti likova je dobio zagušenu radnju.
Stipo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.