Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2016., 09:09   #721
MOLIM VAS odgovor na prethodni post.
Drvomira is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 08:05   #722
da li sam dobro shvatila: ti bi tražila odštetu (nazovimo to tako)jer muž nije uzeo dijete u ranije određenom terminu?? hm, nek me netko ispravi ali mislim da za to ne postoji pravno gledano nikakvo obeštećenje. Za uzdržavanje djeteta postoje neke smjernice u visini iznosa koji bi se trebao poštivati, e sad obzirom da živimo tu gdje živimo, ako je u pitanju prijava na minimalac, za uzdržavanje djeteta može ići max.50% plaće. i to je pravno gledano sva njegova obaveza. sve ostalo je njegova dobra volja (kupovina igračaka, odjeće isl). svaki put kada ne preuzme dijete možeš otići u nadležni czss pa to prijaviti, oni će ga onda kontaktirati ali odštetu
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 23:24   #723
Quote:
Drvomira kaže: Pogledaj post
MOLIM VAS odgovor na prethodni post.
A šta da ti čovjek na takvu glupost odgovori?
Ti bi da ti netko plaća vrijeme koje provodiš sa svojim djetetom... pa mislim, zbilja...
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 01:56   #724
Quote:
Drvomira kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Vjerujem da na ovoj temi već negdje postoji odgovor na moja pitanja, ali zakon se nedavno mijenjao pa možda ni ti odgovori nisu više važeći.

Imam malo podvojene osjećaje oko alimentacije pa bih molila nekakvo logično, tehničko objašnjenje (bez pretjeranih emocija) čemu alimentacija zapravo služi i što bi trebala pokriti.

Muž i ja ne živimo zajedno već dugo (sam razvod još nije ni pokrenut) i za svo to vrijeme on meni plaća određenu cifru kao alimentaciju za naše dijete. Cifru je on sam odredio, a ja sam se složila. Kad je trebalo nešto dodatno plaćati za dijete (medicinski računi, aktivnosti i sl.), on je u tome sudjelovao manje-više s 50%. Prvo mi je bilo glupo da on to radi jer mi "daje novac", ali onda se sjetim da je dijete puno veći dio vremena kod mene, da ja kupujem svu odjeću, obuću, gluposti za vrtić itd. I sad me to muči. Ne želim da jednog dana neka njegova nova partnerica ima povoda prigovarati što on uz alimentaciju još plaća i karate ili neki drugi klinac. S druge strane, zašto bih ja kupovala i plaćala sve? Kao što rekoh, ne trebam sad tu ni tješenje, ni razumijevanje, ni bilo kakve emocije... samo mi recite s nekakvog pravnog i logičnog stajališta što bi bilo u redu.

A sad nastavno na to, imamo i drugi dio priče. Kako brak još nije sudski razvrgnut, tako sve što se događa između nas, vezano uz naše dijete, rezultat je isključivo dogovora. Prema dogovoru, dijete određene dane provodi kod oca. Međutim, u zadnje vrijeme, on sve češće "ne može" uzeti dijete jer ima posla, jer ovo, jer ono... Nije mi problem da dijete ostane kod mene te dane, ali me malo već nervira to j... u mozak s njegove strane i otkazivanje u zadnji čas.
Pa sam si malo razmišljala i odlučila tražiti od njega "naknadu" za dane kad mi otkaže jer tada moram tražiti tko će mi čuvati dijete. Na kraju krajeva, imam valjda i ja pravo povremeno nekud otići ili spavati sama. Budući da on razumije samo cifre, sad se uznemirio i odlučio mi se inatiti jer sam se usudila tražiti nešto takvo od njega. Kao i dobar dio ljudi koji rade kod privatnika, nije prijavljen na puni iznos plaće. Sad mi se prijeti. Mogu ja tražiti tu naknadu za sve dane koje ne uzme dijete, ali onda ćemo ići i na legalni iznos alimentacije, koji onda ispada manji nego što mi on daje... Ionako on meni daje previše pa nek si ja pokrijem razliku. Ima li netko iskustva s traženjem (i dobivanjem) naknade za dane koje drugi roditelj treba biti s djetetom, a neće? Legalni iznos alimentacije i sve ostalo? Slobodno komentirajte. Već sam se naslušala svakakvih uvreda pa mi ništa neće biti novo.
Koji je, po tebi, pravedan iznos koji bi ti on trebao dati (mjesečno)?

Ako ne pristane, a s obzirom da su mu bitne cifre, a ti bi voljela biti sama kako bi mogla izlaziti, ponudi mu opciju da dijete bude kod njega (jasno, povremeno će biti i kod tebe), a ti ćeš mu mjesečno isplaćivati taj iznos koji smatraš pravdenim.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 09:25   #725
Nema od toga ništa. Mani se stupidnih ideja.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 16:33   #726
Poštovani!

Imam upit, situacija je sljedeća. Naime žena i ja smo se rastali dok je sin imao 16 godina. Sud je odredio alimentaciju 1.200kn, ja sam iz dobre volje uplaćivao 1.500kn.
Plaćao sam alimentaciju kroz cijelu srednju školu i još godinu dana nakon.
Sad ide moj problem. On je pretprošle godine - 2014./15. školske godine upisao privatan faks van Hrvatske i nije bilo govora između mene, njega i bivše žene oko alimentacije da bi ja dobio poziv za sud jer me sin (vjerojatno nagovoren od strane bidše žene) tuži da mu ja nisam plaćao alimentaciju dok se on školuje - i također potražuje pola školarine (godišnje je školarina 4.000€).
Mene zanima, budući da je to privatan faks, van Hrvatske, iako sam ja bio protiv tog faksa jer ja nemam sredstva da njemu to plačam i da ga uzdržavam ali je na nagovor bivše žene to upisao dali sam ja dužan to platiti i nastaviti plačati - za alimenatciju sam se koliko pomirio da ču morati plačati jer kolko znam moram je plačati do 26te godine + 1godinu nakon, jeli taj zakon još na snazi ili ne?
I drugo, jesam li ja dužan plačati pola same te školarine ili nisam?
Hvala vam na pomoći.
dan landstrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 19:43   #727
Ne, dužan si plaćati ono što sud odredi (sukladno prihodima).
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 02:10   #728
Quote:
dan landstrike kaže: Pogledaj post
Plaćao sam alimentaciju kroz cijelu srednju školu i još godinu dana nakon.
-----------------
I drugo, jesam li ja dužan plačati pola same te školarine ili nisam?
Hvala vam na pomoći.
To što je sin izabrao privatni faks je njegov problem. Nemaš obvezu.
A što je bilo nakon srednje škole? Pauza? Je l radio u toj pauzi?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 16:15   #729
A što je bilo nakon srednje škole? Pauza? Je l radio u toj pauzi?[/QUOTE]

Nije, upisao je faks jednu godinu da ne izgubi status redovnog studenta ali nije završio tu godinu niti dao itijedan ispit.
Nazalost po pitanju tog faksa nisam najbolje upucen jer nismo bili u kontaktu u to vrijeme nazalost.
dan landstrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 18:41   #730
Quote:
Drvomira kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Vjerujem da na ovoj temi već negdje postoji odgovor na moja pitanja, ali zakon se nedavno mijenjao pa možda ni ti odgovori nisu više važeći.

Imam malo podvojene osjećaje oko alimentacije pa bih molila nekakvo logično, tehničko objašnjenje (bez pretjeranih emocija) čemu alimentacija zapravo služi i što bi trebala pokriti.

Muž i ja ne živimo zajedno već dugo (sam razvod još nije ni pokrenut) i za svo to vrijeme on meni plaća određenu cifru kao alimentaciju za naše dijete. Cifru je on sam odredio, a ja sam se složila. Kad je trebalo nešto dodatno plaćati za dijete (medicinski računi, aktivnosti i sl.), on je u tome sudjelovao manje-više s 50%. Prvo mi je bilo glupo da on to radi jer mi "daje novac", ali onda se sjetim da je dijete puno veći dio vremena kod mene, da ja kupujem svu odjeću, obuću, gluposti za vrtić itd. I sad me to muči. Ne želim da jednog dana neka njegova nova partnerica ima povoda prigovarati što on uz alimentaciju još plaća i karate ili neki drugi klinac. S druge strane, zašto bih ja kupovala i plaćala sve? Kao što rekoh, ne trebam sad tu ni tješenje, ni razumijevanje, ni bilo kakve emocije... samo mi recite s nekakvog pravnog i logičnog stajališta što bi bilo u redu.

A sad nastavno na to, imamo i drugi dio priče. Kako brak još nije sudski razvrgnut, tako sve što se događa između nas, vezano uz naše dijete, rezultat je isključivo dogovora. Prema dogovoru, dijete određene dane provodi kod oca. Međutim, u zadnje vrijeme, on sve češće "ne može" uzeti dijete jer ima posla, jer ovo, jer ono... Nije mi problem da dijete ostane kod mene te dane, ali me malo već nervira to j... u mozak s njegove strane i otkazivanje u zadnji čas.
Pa sam si malo razmišljala i odlučila tražiti od njega "naknadu" za dane kad mi otkaže jer tada moram tražiti tko će mi čuvati dijete. Na kraju krajeva, imam valjda i ja pravo povremeno nekud otići ili spavati sama. Budući da on razumije samo cifre, sad se uznemirio i odlučio mi se inatiti jer sam se usudila tražiti nešto takvo od njega. Kao i dobar dio ljudi koji rade kod privatnika, nije prijavljen na puni iznos plaće. Sad mi se prijeti. Mogu ja tražiti tu naknadu za sve dane koje ne uzme dijete, ali onda ćemo ići i na legalni iznos alimentacije, koji onda ispada manji nego što mi on daje... Ionako on meni daje previše pa nek si ja pokrijem razliku. Ima li netko iskustva s traženjem (i dobivanjem) naknade za dane koje drugi roditelj treba biti s djetetom, a neće? Legalni iznos alimentacije i sve ostalo? Slobodno komentirajte. Već sam se naslušala svakakvih uvreda pa mi ništa neće biti novo.
Da je to, tako,kako si si ti zamislila, mnogo nas bi bili sad bogati :klap:
Moj je insistirao,pred sudom, da se zapišu dani i sati, koliko će njegovo dijete boraviti kod njega....sudac i on se osobno poznaju, pa je htio ostaviti što bolji dojam, iako sam ja izjavila da može dijete boraviti sa ocem, kad god požele ( i jedan i drugi).
Nakon toga, sat, dva ...svakih 15-tak dana, bez pretjerivanja
I što sad???
I ja sam poželjela,s vremena na vrijeme,imati malo mira i vremena samo za sebe i otići negdje koji vikend ( doke je,kao..trebao biti s tatom), al niš od toga.
Bivši redovito plaća alimentaciju i to je to. Žalosno je samo kako ne osjeća potrebu za biti malo sa sinom a sinu otac nedostaje jako. A to se nemože više nikad nadoknadit novcem
__________________
Nitko nezna što može dok ne pokuša
trenutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 17:17   #731
Pitam za rođakinju: ima dijete od 2 i pol godine, otac je bio stranac (iz Meksika), nisu bili u braku niti izvanbračnoj zajednici, ali je dijete priznao. Umro je kad je malom bilo 5 mjeseci. Od koga i kako bi trebala potraživati alimentaciju? Ima li pravo na onu državnu alimentaciju?

Ona radi, ali ima malu plaću i podstanar je. Na socijalnom joj ponekad daju jednokratnu pomoć, ali i na to čeka mjesecima, kažu da je gužva, i da ona za njih nije socijalni slučaj jer radi, i nema pravo na pokrivanje režija. Prima dj. doplatak 280kn.
Patsy Stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 08:20   #732
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
A šta da ti čovjek na takvu glupost odgovori?
Ti bi da ti netko plaća vrijeme koje provodiš sa svojim djetetom... pa mislim, zbilja...
i još k tome ti plaća veći iznos nego šta bi sud odredio..pa naplati si iz toga
irasomething is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 08:24   #733
Quote:
Patsy Stone kaže: Pogledaj post
Pitam za rođakinju: ima dijete od 2 i pol godine, otac je bio stranac (iz Meksika), nisu bili u braku niti izvanbračnoj zajednici, ali je dijete priznao. Umro je kad je malom bilo 5 mjeseci. Od koga i kako bi trebala potraživati alimentaciju? Ima li pravo na onu državnu alimentaciju?

Ona radi, ali ima malu plaću i podstanar je. Na socijalnom joj ponekad daju jednokratnu pomoć, ali i na to čeka mjesecima, kažu da je gužva, i da ona za njih nije socijalni slučaj jer radi, i nema pravo na pokrivanje režija. Prima dj. doplatak 280kn.
socijalno bi ti svakako trebalo isplačivat alimentaciju...ali kod nas je to nemoguća misija..prvo bi trebala dokazati da pokojni to nije u stanju...i takve gluposti...pa socijalno je kod nas koma...
šta je sa onim zakonom bake i dede?jel to zaživjelo?
irasomething is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 10:36   #734
Zasto bi baka morala išta plaćati? Dali je ona radila djecu. Mozda ne zeli čuti za svoju djecu.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 13:28   #735
Ako baka nije željela roditi..mogla je dati dijete na usvojenje.No,međutim ako se ipak odlučila zadržati dijete..onda ga je trebala i odgojiti na način da ono skrbi i brine o svojoj djeci a ne odgojiti sina na način da ostavi i ženu i djecu i da mu se fučka i za nju i za djecu.Uzmimo u obzir da je žena zmija kakve nema...to nije opravdanje da dotični ne brine za svoju djecu...a ako on ne može ili je nesposoban..neka za to odgovara njegova majka koja ga je tako odgojila.Uzmimo u obzir da sin nije dobar sa svojom mamom..pa da nju kažnjava na način da ona kao baka plaća njegove postupke...e u tom slučaju da je prava baka pomogla bi ženi barem u čuvanju djece pa žena nebi morala tužiti baku za alimentaciju..

sve zajedno hrpa nemoralnih i bezosjećajnih ljudi koji ne mare za djecu već za svoju guzicu.
Jer da mare..onda bi otac barem podmirivao osnovne troškove školovanja..da mu djeca ne budu obrazovana..ili barem doprinio u polovici istih...
No ako je on munjen i to mu nije bitno,trebalo bi biti bitno njegovim roditeljima koji su ga odgajali pa barem u nematrijalnom dijelu(ako ne mogu u materijalnom)pomagati oko istih

Ja sam mislila da si roditelj dok si živ a ne dok ti se dijete ne oženi i napravi sranje....ili dok ne napuni 18...
irasomething is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 14:30   #736
Quote:
irasomething kaže: Pogledaj post
Ako baka nije željela roditi..mogla je dati dijete na usvojenje.No,međutim ako se ipak odlučila zadržati dijete..onda ga je trebala i odgojiti na način da ono skrbi i brine o svojoj djeci a ne odgojiti sina na način da ostavi i ženu i djecu i da mu se fučka i za nju i za djecu.Uzmimo u obzir da je žena zmija kakve nema...to nije opravdanje da dotični ne brine za svoju djecu...a ako on ne može ili je nesposoban..neka za to odgovara njegova majka koja ga je tako odgojila.Uzmimo u obzir da sin nije dobar sa svojom mamom..pa da nju kažnjava na način da ona kao baka plaća njegove postupke...e u tom slučaju da je prava baka pomogla bi ženi barem u čuvanju djece pa žena nebi morala tužiti baku za alimentaciju..

sve zajedno hrpa nemoralnih i bezosjećajnih ljudi koji ne mare za djecu već za svoju guzicu.
Jer da mare..onda bi otac barem podmirivao osnovne troškove školovanja..da mu djeca ne budu obrazovana..ili barem doprinio u polovici istih...
No ako je on munjen i to mu nije bitno,trebalo bi biti bitno njegovim roditeljima koji su ga odgajali pa barem u nematrijalnom dijelu(ako ne mogu u materijalnom)pomagati oko istih

Ja sam mislila da si roditelj dok si živ a ne dok ti se dijete ne oženi i napravi sranje....ili dok ne napuni 18...
Gledaj.. ovdje smo na forumu i raspravljamo što i kako da si pomognemo. Savjetujemo se kako da nam u životu bude lakše. Ja iskreno želim da tebi bude lakše.
Ali brate kada vidim da se pišu nebuloze, ne mogu ostati ravnodušan.
Istina je da bi se otac trebao brinuti za svoje dijete... to stoji. I dajem ti sva prava ovoga svijeta da mu uzmeš pare i da se počne brinuti za dijete. Imaš na to pravo. Ne osporavam ti to pravo. Izgleda da je bivši bio i ostao đubre neviđeno.. itd.

Ali, bez obzira što se priča o tome da bi bake morale plaćati alimentaciju, to jednostavno ne može na niti jednom sudu proći. Možda u extremnim uvjetima - kada su iznimni bogataši.. bla bla.. ali ne mogu vjerovati da bi i tada sud tako dosudio.
Baka je odgajala dijete.. i dijete je otišlo od nje.. ona ima svoj život
I baka i njezin sin imaju svoje živote. Ne, ne može baka odgovarati za nešto što je napravio sin. Pa to bi značilo ako sin nekoga ubije.. mora i baka u zatvor.. zamisli.. kako ga je to odgojila.
Svatko odgovara saam za sebe.
Vrijednost alimentacije možeš ev uzeti tom čovjeku kada dobije ostavinu od bake.. ali ne prije.
Ako ne želi baka dati išta sinu.. nemaš pravo uzimati joj alimentaciju.. i točka.
Druga je stvar.. moralno.. što bi bilo ok.
Ali teoretski.. sin može raditi djecu svaki mjesec jednoj ženi.. i što bi to sada značilo da baka mora plaćati svakoj ženi alimentaciju.
Ne mora.. to mislim da bi trebala država.. ali onda bi se država trebala naplatiti jednog dana recimo od ostavine.. ili od bivšeg muža.. zar ne?

Velim.. nisam siguran da ćeš to uspjeti odraditi.
Ali nije naodmet pokušati.
Želim ti svu sreću.
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 15:16   #737
Quote:
irasomething kaže: Pogledaj post
Ako baka nije željela roditi..mogla je dati dijete na usvojenje.No,međutim ako se ipak odlučila zadržati dijete..onda ga je trebala i odgojiti na način da ono skrbi i brine o svojoj djeci a ne odgojiti sina na način da ostavi i ženu i djecu i da mu se fučka i za nju i za djecu.Uzmimo u obzir da je žena zmija kakve nema...to nije opravdanje da dotični ne brine za svoju djecu...a ako on ne može ili je nesposoban..neka za to odgovara njegova majka koja ga je tako odgojila.Uzmimo u obzir da sin nije dobar sa svojom mamom..pa da nju kažnjava na način da ona kao baka plaća njegove postupke...e u tom slučaju da je prava baka pomogla bi ženi barem u čuvanju djece pa žena nebi morala tužiti baku za alimentaciju..

sve zajedno hrpa nemoralnih i bezosjećajnih ljudi koji ne mare za djecu već za svoju guzicu.
Jer da mare..onda bi otac barem podmirivao osnovne troškove školovanja..da mu djeca ne budu obrazovana..ili barem doprinio u polovici istih...
No ako je on munjen i to mu nije bitno,trebalo bi biti bitno njegovim roditeljima koji su ga odgajali pa barem u nematrijalnom dijelu(ako ne mogu u materijalnom)pomagati oko istih

Ja sam mislila da si roditelj dok si živ a ne dok ti se dijete ne oženi i napravi sranje....ili dok ne napuni 18...
Mislim da nije uredu da se "muški spol" na ovakav način stigmatizira, da su loši očevi jer su često u lošem položaju.
Pythonhim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 16:18   #738
Quote:
Pythonhim kaže: Pogledaj post
Mislim da nije uredu da se "muški spol" na ovakav način stigmatizira, da su loši očevi jer su često u lošem položaju.
U losem poloĹľaju muski spol jest.
Dijete uvijek pripadne majci. A gotovo nikad ocu. Mislim da smo tu mi muški diskriminirani. A zene se kao bore protiv diskriminacije spolova.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 16:56   #739
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Gledaj.. ovdje smo na forumu i raspravljamo što i kako da si pomognemo. Savjetujemo se kako da nam u životu bude lakše. Ja iskreno želim da tebi bude lakše.
Ali brate kada vidim da se pišu nebuloze, ne mogu ostati ravnodušan.
Istina je da bi se otac trebao brinuti za svoje dijete... to stoji. I dajem ti sva prava ovoga svijeta da mu uzmeš pare i da se počne brinuti za dijete. Imaš na to pravo. Ne osporavam ti to pravo. Izgleda da je bivši bio i ostao đubre neviđeno.. itd.

Ali, bez obzira što se priča o tome da bi bake morale plaćati alimentaciju, to jednostavno ne može na niti jednom sudu proći. Možda u extremnim uvjetima - kada su iznimni bogataši.. bla bla.. ali ne mogu vjerovati da bi i tada sud tako dosudio.
Baka je odgajala dijete.. i dijete je otišlo od nje.. ona ima svoj život
I baka i njezin sin imaju svoje živote. Ne, ne može baka odgovarati za nešto što je napravio sin. Pa to bi značilo ako sin nekoga ubije.. mora i baka u zatvor.. zamisli.. kako ga je to odgojila.
Svatko odgovara saam za sebe.
Vrijednost alimentacije možeš ev uzeti tom čovjeku kada dobije ostavinu od bake.. ali ne prije.
Ako ne želi baka dati išta sinu.. nemaš pravo uzimati joj alimentaciju.. i točka.
Druga je stvar.. moralno.. što bi bilo ok.
Ali teoretski.. sin može raditi djecu svaki mjesec jednoj ženi.. i što bi to sada značilo da baka mora plaćati svakoj ženi alimentaciju.
Ne mora.. to mislim da bi trebala država.. ali onda bi se država trebala naplatiti jednog dana recimo od ostavine.. ili od bivšeg muža.. zar ne?

Velim.. nisam siguran da ćeš to uspjeti odraditi.
Ali nije naodmet pokušati.
Želim ti svu sreću.
Hm..ubojstvo i nebriga o djeci...pa,da to je ista stvar!!
No,kako god..vjerujem da tvoje namjere nisu loše i vidim da je post pisan u pozitivnom duhu.Sviđalo se to nama ili ne...svatko ima pravo iznijeti svoje mišljenje.Tvoja i moja se razlikuju i to je isto u redu.Ne moramo se svi složiti oko nekog stava.Zamisli da svi isto mislo...ružičasti svijet..

Moj slučaj nije utjerivanje alimentacije od strane bake..pitala sam samo informativno...ali nebi sada o tome u detalje..

No,kako god..možda si ipak malo razmislim poslije tvog posta..a onda opet..ja bi kao baka,trudila se da niti jedan moj unuk ne ispašta zbog gluposti mojeg sina.Nažalost nismo svi isti..

Hvala ti na mišljenju..i komentaru

Have a nice day
irasomething is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 23:07   #740
Quote:
irasomething kaže: Pogledaj post
šta je sa onim zakonom bake i dede?jel to zaživjelo?
Misliš je l donesen? Kolko znam je.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.