Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2009., 16:17   #21
Otiđi u NTS trgovinu u Medvedgradskoj ulici, tamo se prodaje oprema za plesove, a tete koje rade tamo su vrlo uslužne i od pomoći. Možda ti one mogu dati neki konkretan savjet.
Imaš i Rondo u Medulićevoj, ali ja osobno nemam dobra iskustva s njima jer su trgovkinje nezainteresirane i pomalo bahate.

Možda ovdje dobiješ savjet da su najbolje špice ipak u dućanima u Italiji ili Austriji, ali budući nisi profesionalac i koristit ćeš ih samo "privatno" mislim da ti ne trebaju neke ekstra posebne.

Nadam se da sam pomogla

Gdje plešeš?
__________________
Dan u kojem se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
Najvažnija stvar koju imam na sebi je izraz mog lica
tirsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 12:33   #22
Plešem u Zg i Sk.

znači.. bolje su mekanije ili tvrđe špice?
elina29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 23:55   #23
može li se netko s 15 početi baviti baletom? naravno, kao hobbyem? i da li ga je moguće učiti plesati kod kuće? Dvd-i i tome slično?
Emmalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 10:57   #24
Naravno da može! Pa ima ljudi koji se počnu i nakon 20-e rekreativno baviti baletom.
Ipak, ne bi preporučila rad kod kuće. Naime, vjerojatno ima dvd-a, knjiga i sličnih pomagala, ali ipak je bolje kad te netko profisionalan nadgleda. Taj netko ti može reći kako da postigneš određenu pozu, pazit će kako ti tijelo izgleda dok nešto radiš (mi smo skloni samo paziti na rad nogu u nekoj pozi ili vježbi, a onaj tko te uči ti sugerira držanje, rad ruku, ramena i sl.).

Imaš u Zg-u nekoliko studija koji imaju tečajeve za početnike pa se malo raspitaj!
__________________
Dan u kojem se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
Najvažnija stvar koju imam na sebi je izraz mog lica
tirsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 16:31   #25
morati ću se malo strpiti do zagreba , hvala na odgovoru inače
Emmalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 18:42   #26
Quote:
Emma Lumina kaže: Pogledaj post
morati ću se malo strpiti do zagreba , hvala na odgovoru inače
Dobro zagrijavanje cijelog tijela obavezno prije vježbanja.
Preporuka: obavezno pod nadzorom vježbati... tek zatim to se može ponavljati doma ili samostalno.
Ima i za starije rekreativne dobi tečaji baleta.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 18:24   #27
Quote:
elina29 kaže: Pogledaj post
Plešem u Zg i Sk.

znači.. bolje su mekanije ili tvrđe špice?

U Zagrebu možeš kupiti samo četiri vrste špica. U Rondu (gdje ja kupujem) imaš Sansha koje ti imaju uz kalsične vezice i pomoćne (evo ti moje http://i42.tinypic.com/2hdyyj9.jpg i http://i41.tinypic.com/2gsgwzt.jpg te Bloch (isto moje http://i43.tinypic.com/2cgmp1y.jpg - kao što vidite da one prve, Sansha imaju bijele pomoćne trakice koje ti dodatno pridržavaju stopalo što je odlično ako su to prve špice, a i jeftinije su (290 kn), Bloch su čvršće i meni najdraže. Nemaju pomoćne trake, ali su jedistvene i obožavam ih! U Kući plesa imaju Glisse koje su mi malo jadne, izgledaju nekako plastično i sumnjam da su upola kvalitetne kao Bloch. Ne znam kakve su, te nikada nisam imala, ali im je cijena 445 kn skoro kao Blochove (koje su 450 kn) i ne dam za plastično čudo tolike novce, a još kada radiš na parketu parket je pakao za balet. U NTS-u imaju Grishko. One su više sportske i mislim da isto imaju pomoćnu trakicu, nije debela kao od Sanshina, ali ima pomoćnu. Cijena im je 295 kn. Preporučam ti Sansha, nisu krute kao Bloch i lijepe su, a i pristupačne. Morat ćeš ih "slomiti" na pravome mjestu (ako ti treba pomoć, javi mi se ) i da te odmah upozorim, špice se plačaju posebno, vezice posebno, a i trebat ćeš kapice koje idu na vrh špica. Vezice su 25 kn, a kapice 50 kn.
Louis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 13:34   #28
jel ima mozda neko grishko pa da nam malo i o njima napise
klaudija20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 14:08   #29
Quote:
klaudija20 kaže: Pogledaj post
jel ima mozda neko grishko pa da nam malo i o njima napise

Grishko su tvrđe od ostalih. Imaju dosta čvrstu, krutu platformu. Ako ih ne znaš slomiti, lako ih slomiš na krivome mjestu pa ti i ne traju dugo. Nisu ništa lošije od Sansha ili Bloch (iako si Bloch daleko najbolje), ali je možda bolje za početnike da imaju Sansha koje su mekše i koje imaju dodatnu vezicu koja štiti stopalo. Špica kao špica. Ako nemaš snage u nogama, dovoljno razvijen rist i snagu volje, ni najbolje špice ti neće pomoći da napreduješ kad je u pitanju en pointe.

http://www.grishko.com/pointe.cfm
http://www.sansha.com/footwear-pointe-prof-hs.html
http://www.blochworld.com/shop/c-10-pointe.aspx
Narcissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 17:35   #30
hey da li možda netko zna da li u zagrebu netko daje privatne sate baleta??
Ballet dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 20:19   #31
pozz svima, ne bavim se primarno baletom, ali kako je balet podloga za sve plesove, tako i je već duži niz godina imam i klaseve iz baleta. smatram da sam solidna, i htjela bih neke osnovne stvari naučiti i na pointu, ništa previše i komplicirano. kupila sam špice u rondu, sanshine, ali nisu od satena, već od platna, i kapice naravno.
problem je što ih ne znam slomiti, pa bih trebala pomoć oko toga. također, gdje bih se mogla raspitati za satove gdje bih mogla svladati osnove baleta i na špicama?
sweet ivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 12:27   #32
Quote:
el Duderino kaže: Pogledaj post
Može li mi netko pomoći i reći kako se na hrvatskom (ili barem na nekom jeziku koji je ustaljen u službenom vokabularu baletne škole u Hrvatskoj) naziva baletni skok Jete? Hvala.
Hm.Vjerojatno mislis na grand jete.ne znam,mozda špaga u zraku?
coco6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 12:17   #33
Najbolje balerine & kazalište je u Moskvi...rusko..
Vanya83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 05:09   #34
zna li možda netko gdje se u zagrebu mogu svladati osnove baleta na špicama, u kojem plesnom studiu?
Butterfly0202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 23:52   #35
Zakaj ne odgovarate na pitanjca???

Mene isto interesira gdje mogu uzeti privatne sate baleta u Zagrebu, i plesa na špicama što dođe s vremenom, a ja sam si ih već kupijo i sad lomim noge u njima i uživam...
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 20:29   #36
Bok! Moja kći je već duže vrijeme na ritmičkoj gimnastici, a kad je bila manja plesala je balet u HNK Split 6 godina, ali su joj se poklapali treninzi pa je prestala s baletom. Zna li itko nekoga tko drži privatno satove u Splitu?
Molim sve za pomoć ako znate nekoga tko se bavi baletom ili se bavio, a ima volje i vremena za privatne satove. Moja kći je prilično dobro upućena u to sve, imamo doma baletni štap (barre) za vježbanje jer se ona i zbog gimnastike mora svaki dan razgibavati, a u HNK su joj rekli da ima dosta dobru građu, otvorene kukove,flexibilnost itd.
Hvala unaprijed!
alicia48 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 16:21   #37
Žao mi je što nemam informacije za aliciu48

Tu sam da malo pišem.. Kao mala sam također od ritmičke gimnastike došla do baleta, nažalost nakratko. I moram priznati kako sam se oduvijek divila disciplini i čvrstini balerina koje su mi uvijek djelovale čeličnije od hrvača. Osnove koje sam kao dijete uvježbala kasnije su mi spasile kralježnicu

Inače, naišla sam na zanimljiv projekt, ajmo to nazvati interdisciplinarnom suradnjom fotografije i baleta. The Ballerina project, nastao u New Yorku.

Znalci će slike lako analizirati, meni se posebno sviđa živost koju vidim na fotografijama. Uklapanje u sredinu, stvaranje atmosfere pokretom...

Imaju svoju web stranicu, pinterest, instagram, a ja prilažem facebook page:

https://www.facebook.com/theballerinaproject

Nadam se da ćete u fotografijama uživati koliko i ja....
Edgarka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.