Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2007., 13:13   #41
Hvala Anni - probat cemo i to,cini mi se zanimljivo.

Ajde javit cu vam sa novostima ako bude napretka.

Ugodan vikend Vam zelim.

Zadnje uređivanje putnica : 26.06.2007. at 15:24.
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 13:17   #42
Quote:
rass kaže: Pogledaj post
Hvala Anni - probat cemo i to,cini mi se zanimljivo.

Ajde javit cu vam sa novostima ako bude napretka.

Ugodan vikend Vam zelim.
probaj ga samo na tutu...možda se,iz nekog razloga,boji wc-a...al budi uporan...nemoj ga zbog nekakanja tući,time jedino možeš dobiti kontraefekt...

Zadnje uređivanje putnica : 26.06.2007. at 15:24.
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 13:34   #43
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
probaj ga samo na tutu...možda se,iz nekog razloga,boji wc-a...al budi uporan...nemoj ga zbog nekakanja tući,time jedino možeš dobiti kontraefekt...
pa to je to o čemu ja pričam, nema tu svako malo pitati, jel ti se kaka, oš na WC i slično.

Ne znam, ni moji u početku nisu odmah tražili na WC, al kužiš ih, pa kad im se kaka zgrče se, maknu se u kut, a ti onda brzo odreagiraš zum na tutu, slikovnice, autići, barbike, pjesma, strpljenje i da vidiš kako ide, a vi bi svi odmah psihiću, ma dajte
lulika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 13:36   #44
Jedino ako djete ne urka,preklinje i na sve nacine zeli sici sa skoljke
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 13:44   #45
pa nije valjda tako, probaj ti ili majka na školjku, a njega na tuticu onako u duetu
lulika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 17:00   #46
Ajoj, ovo sve skupa je malo presmiješno, ali ajde da pomognem mladom tatici.
Kao prvo- nikoga ne možeš prisiljavat da obavi svoje fiziološke potrebe. Pa čak ni dijete od 3 i pol godine (bez obzira je l' retardiran ili nije). Čovjek ne može srat po želji, a pogotovo ne po tuđoj. Kako bi se ti posrao da te netko sili da ideš srat?
To me podsjeća na one glupe učiteljice u osnovnoj školi koje ti ne bi dale da se ideš popišat za vrijeme sata jer kao "mogao si se popišat za vrijeme odmora". Pa glupačo tupava, kako ću se popišat za vrijeme odmora ako mi se tada nije pišalo?

Dakle, djetetu trebaš samo reć di se kaki (u kahlici ili wc školjci), a on SAM treba odlučit kad će ić kakat. Ovo dnevno tupljenje da mora ić kakit može samo izazvat averziju, pa normalno da se djetetu ne sere kad ima fobije od gnjavljenja.
I još nešto, nitko nije umro od toga što nije srao.. kad mu se sere posrat će se. Sam.
Ili sam ja krivo shvatio- je l' problem u tome što sere po podu ILI u tome što ne sere dovoljno često (kako bi mama i tata htjeli?).
Jer, puno glupih stvari sam u životu čuo, ali da se nekog stavlja na školjku kad mu se ne sere.. i da ti se sere, tad se ne možeš posrat. Pusti ga samog na wc-u i ne nadgledaj ga. To će vjerojatno isto pomoć.
Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 02:10   #47
tatek, pogledaj si i ovaj post, mozda ti pomogne: https://www.forum.hr/showthread.php?t=230036
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 07:47   #48
Nekako mi se cini da ste sve malo previse nabrijane na psihologa. Boze dragi pa to je samo obicna fizioloska potreba Kod psihologa mozete otici vi da vam razrijesi neke dvojbe (hoce li vasi postupci lose utjecati na dijete) ali voditi dijete jer se popisalo i pokakalo u gace mi je malo
Mozda imam srece (takvo dijete) ali nikad nisam s nekim osnovnim stvarima kao sto je jelo, spavanje i wc imala problema. Odnosno sa spavanjem smo imali problema dok sam ja radila dramu oko toga (citaj: radila predstavu s uspavljivanjem, bila napeta...). Kad sam se postavila, noc je mama i tata spavaju, sunce spava, ptice spavaju, svjetlo se gasi.. Dijete zaspalo bez frke.
Moja filozofija je, spavas jer ti se spava, jedes jer si gladan, na wc ides jer ti treba. Kakve bozje nagrade za to?!? Klinci osjete kad radis dramu oko toga pa to i iskoristavaju. Ako neces jesti rucak ne moras, zasto bi jeo kad nisi gladan?
A onda taj isti rucak poslije kad ogladnis . Cisto da ne misle da vodis restoran i kuhas ala cart.
Ista stvar je i s odvikavanjem od pelena. Ljeto prije nego sto se skinula nije htjela ni cuti za to pa sam je pustila (nitko nije vidio odraslu zdravu osobu da ima pelene ) Par mjeseci iza toga je sama dosla i rekla da nece pelenu. Nekoliko puta joj je pobjeglo ali to je bilo to sto se tice pi pi machen
Kakati naravno nije htjela u WC nego bi cucnula iza kauca i to obavila. Nakon par dana sam joj rekla da je ovo zadnji put sto joj ja perem gace i guzu i da od sada to ona sama mora raditi. Gospodja je rekla da je to njoj fuj (uzasno je gadljiva i na to sam i racunala ), ja sam rekla da je i meni fuj a posto je to njen drek da moze sama odluciti. Hoce li u wc i samo pustiti vodu ili u gace pa ga prati.
Samo mirno, bez uzrujavanja i dreke.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 11:30   #49
Moja djevojčica ima 5 godina i imamo isti problem.
To traje već godinu i pol dana. Do tada je išla normalno na wc. I najednom je skužila da je to gadno, da joj smrdi guzica ( a ona je princeza ) i da gubi vrijeme na wc-u!
Kada joj ja kažem da mislim da joj se kaka isto- ne , neću, moram se igrati..neću stići spavati i sl.
To nije uvijek tako. Nekada ode na wc sama ali tek kada joj je stvarno jako sila (npr. nikada ne kaka u vrtiću). Svašta sam čitala o tome i imala prijateljice koje su mučili isti problemi. Treba ne skretati previše pažnje prema tome, nego to nekako ubaciti u dnevnu proceduru( izvedivo-nekada) a i sada joj kupujem sirup od šljiva koju ju doslovno potjera na wc..malo voća..i nadam se da će doći pameti! Mislim da se to njoj jednostavno gadi i neda joj se!
isomiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 09:33   #50
Zabrinuti tajo...rass..ja sam ono postala i tipkala zbog tebe...imam feeling da nisi ni oko acio jer je (ruku na srce ) dugačko....ai pročitaj...jer u 90 % redova vidm tvoj problem.
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 23:17   #51
Draga Moja volja,

jesam,jesam procitao i to ne jedanput - sve je to O.K - ali STVARNO smo sve probali.
Probali smo sa sirupom - nije islo - sada imamo neki drugi sirup - vidjet cemo.
Probat cemo i sa psihologom.
Da li da cekamo sa svim time- mislim s vremenom ce se stvari poboljsati ?

Skuzio sam da kad mora ic kakati uvijek veli (meni je zima ) - a poslije toga plac - valjda kad ga potjera - a kad taj pritisak prestane onda opet nije zima i plac prestane.

P.S Kako dati djetetu npr.sirup ako ga nece ni pogledat a kamoli probat.Nekad upali na varku a nekad ni to.

Pozdrav moja volja
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 23:34   #52
pozdrav.
Evo i mene sa par pitanja. Da li je prestanak redovnog kakanja povezan sa odvikavanjem od pelene? Odnosno, je li odvikavanje od pelene vezano uz početak odlaska u vrtić? Ako se štogod od ovoga poklopilo, razgovor bez podizanja glasa, prijetnji, kažnjavanja u bilo kojem obliku i s vremenom će proći. Ipak mislim da bi se trebali savjetovati sa pedijatrom.

Da li je trbuščić na dodir normalan, mekan ili je napet, tvrd?

Moja oba djeteta su bez problema prešle iz pelene na školjku (starija), mlađa na školjku s onim nastavkom za djecu, što ima dolje klupicu za noge. Tek kad je bila sigurna da je to bezopasno, mogla se opustiti i obaviti svoje. Čak si je i slikovnice nosila "da ne gubi vrijeme".
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 23:59   #53
Pozdrav,

Da, sve je pocelo nakon prestanka nosenja pelenki - i da odvikavanje je povezano radi polaska u vrtic - tamo ga ne uzimaju ako dijete nosi pelenu.
E sad - trbuh je mekan - jedino je tvrd kad stvarno mora sve izaci van- odnosno kad nece da tiska

Pozdrav
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 01:29   #54
zasto ne probate s njim dogovoriti da cete mu staviti pelenu ako zeli tako kakiti? kad osjeti da hoce stavite mu, zavrsi, skinete. kod mene je to bio prelazni period kako sam napisala. i ako se moze toliko dugo suzdrzavati, nije problem, suzdrzavati ce se i u vrticu pa kakiti doma dok ne bude spreman i u vrticu ostaviti svoje "blago"
ove stepenice su isto dobra ideja
nikakva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 13:59   #55
Moj sin je do dvije godine imao isti problem. Nije to stvar za psihologa. Dijete neće kakati -jer ga boli .A boli ga ,jer ne kaka redovito. Na izlazu iz guze se formira kugla kakice koju ne bi ni tata volio pokakati da mora. Kraj te kugle curka rjeđa stolica ( to zaprlja gaćice). Dijete zadržava stolicu , jer ga to boli i boji se . Jedinio rješenje je uzimati portalak sirup više mjeseci(uz preporuku liječnika ) da se crijevo vrati u prvobitan oblik i dijete shvati da kakanje ne boli. Dijete bi trebalo imati stolicu svaki ili svaki drugi dan. Uz to treba jesti hranu koja potiče stolicu ( špinat , zelje , kelj , grah , šljive , smokve , kruške ,ananas , kompote i svježe) ,a ne jesti kakao ,mrkvu i sl i jako važno -piti puno tekućine. Učinite tako i problem čće se brzo riješiti. Pozdrav!
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 14:04   #56
za poticanje zdrave stolice: prokuhati zelene ociscene mahune u vreloj vodi, iscijediti, izvaditi na tanjur, posipati sa par kapi cistog maslinovog ulja i posoliti po zelji (ja ih ne solim) .... jesti tople
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 21:04   #57
Quote:
vorpatril kaže: Pogledaj post
pozdrav.
Evo i mene sa par pitanja. Da li je prestanak redovnog kakanja povezan sa odvikavanjem od pelene? Odnosno, je li odvikavanje od pelene vezano uz početak odlaska u vrtić? Ako se štogod od ovoga poklopilo, razgovor bez podizanja glasa, prijetnji, kažnjavanja u bilo kojem obliku i s vremenom će proći. Ipak mislim da bi se trebali savjetovati sa pedijatrom.

Da li je trbuščić na dodir normalan, mekan ili je napet, tvrd?

Moja oba djeteta su bez problema prešle iz pelene na školjku (starija), mlađa na školjku s onim nastavkom za djecu, što ima dolje klupicu za noge. Tek kad je bila sigurna da je to bezopasno, mogla se opustiti i obaviti svoje. Čak si je i slikovnice nosila "da ne gubi vrijeme".
Mislim da je problem u tome što malo dijete ne zna tiskati , a kad sjedneš na tutu -treba tiskati . Pelena je cijeli dan na djetetu . Ako je još uz to dijete sklono tvrđoj stolici , problem je tu. Prvo ne zna tiskati , a poslije neće , jer ga boli. potrebno je dosta vremena , sirupa i povrća da se cijela stvar regulira . Moj sin već 4 godine nema s tim problema , a prije je bilo stvarno gadno.Kakao je sluzave , ponekad i krvave kuglice uz suze i znoj.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 21:07   #58
čitam gospodja je predrožila upotrebu sirupa od šljiva za omeksanje stolice?
bila bih zahvalna ako bi mi neko znao reći da li biste preporučili potaknuti djetetov metabolizam na način da mu se prvo da malo mlijeka ili kakaa pa onda neka voćka?
pretpostavljam da bi takvo nešto potaknulo dijete na wc?
__________________
u planu ...
detence is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 14:53   #59
Quote:
rass kaže: Pogledaj post
Jedino ako djete ne urka,preklinje i na sve nacine zeli sici sa skoljke
Tata, htjela sam predložiti onaj nastavak što se stavlja na WC dasku, ali vidim da ste to kupili.
Zašto ne sjedeneš s malim, opuštena atmosfera kad bude i da ti se dijete otvori ZAŠTO, koji je razlog što ne voli ići na WC. Negdje je caka, samo treba izvuči iz njega gdje i zbog čega se tako ponaša. Da li ga što boli, žulja....bilo što - izvuci to iz njega nekako, probaj barem.
Vjerujem da vam nije lako, ukoliko zbilja razgovor ne pomaže, otiđite dalje potražiti pomoć, možda liječnik uspije dokučiti ono što vi kao roditelji ne možete.
A možda i Anuška ima pravo, zbog neredovite stolice - svaka koja izlazi je pretvrda, pa tako u krug.
Javi što je bilo, puno sreće i strpljenja vam želim....i da se mali tvrdoglavko predomisli ubrzo!
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 15:22   #60
Pozdrav svima

Danas smo bili na igralistu i dodje on do mene i veli : tata gledaj dali sam kakao.
Pogledam i naravno malo su gacice bili zaprljane.
Krenemo kuci kao idemo kakati na Wc.
Opet plac na povratku kuci.
Posjednem ga na Wc i nakon gotovo pola sata nagovaranja,obecanje da ce voziti veliki brod (trajekt - spremamo se na more uskoro ),uz naravno povremeni plac, malo djetetovog urlanja i ono tata necu kakati uspio se pokakati.
Obecao je da je on velika beba (posto male bebe ne voze brod kao stricek kapetan im neda da voze ) i da ce ubuduce rec mami i tati da treba ic kakat
te da vise nece kakat u gacice kao male bebe.

Zivi bili pa vidjeli.

E da zadnja kak je bila u cetvrtak a danas je utorak.

Poceli smo sa nekim sirupom,valjda ce djelovat.

I da djete se nikad ne zali da ga nesto boli,pravi decko kad ga vidis.E sad kako moze tolko dugo da izdrzi.........

Pozdrav
rass is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.