Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2008., 16:19   #1
Na bazene s djecom

Znam da mnoge sa svojim bebama pohadjate "Bebe ribe" i ostale programe na "Mladosti" (pretpostavljam da su bazeni ultra cisti i da nitko nije pobrao nikakvu infekciju...a znam da idu i bebe 3 mjeseca stare...tad ja svoju ne bih u nikakvu nego njenu kadicu umocila...a kamoli bazen.)

Zanima me sto mislite o kupanju beba recimo na javnim bazenima tipa Catez, Tuhelj....

Nasi roditelji su nas sve redom kupali na kupalistima od Stubice do Madzarske...ali svaka im cast znam da oni i nisu uvijek dobro radili...
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 16:32   #2
E vidiš i mene to zanima. S obzirom da sam apsolutno protiv, baš bi voljela da me netko razuvjeri dobrim argumentima
Cijelu trudnoću nisam bila na bazenu jer sam osjetljiva do bola, a nekako mi je higijena na bazenima upitna.
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 16:38   #3
da da - ja isto ni u trudnoci nisam htjela riskirat da se umocim u vodu di je neki starcek namakao umorne gleznjeve...
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 17:02   #4
Quote:
amarena kaže: Pogledaj post
da da - ja isto ni u trudnoci nisam htjela riskirat da se umocim u vodu di je neki starcek namakao umorne gleznjeve...
e da su samo gležnjevi u igri
Ma nikad neću zaboravit izlet dragog i mene u Stubake, brčkamo se mi kad skrenem pogled, pored mene baba puna nekakvih plikova po leđima (stvarno je izgledalo odvratno), izjurim van i primjetim na ruci osip. Ma još bi nekako i popustila da mi neko može garantirat redovitu kontrolu vode, a ovako no vej
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 20:53   #5
Mi isli neki dan u Catez, beba ima 7 mj. I sve proslo ok. Ja imam samo dobra iskustva sa Catezom, svi klinci su tamo isli kao bebe i nikada, bas nikada, nije bilo nikakvih problema.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 21:00   #6
uglavnom nefrolozi ne daju u kadu i na bazen bebicama koje su imale bilo kakav oblik uroinfekcije
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 21:04   #7
neznam kako je u hr posto sam inace sa mora pa bazen nisam vidjela dok nisam emigrirala hehe ali..'gradski' bazen nam je uzas..ja u njemu nebi svoja dva psa pustila..jedini nacin da si nadjes redovno ciscen bazen je da se uclanis u neki hotel ili gym..mi smo to imali i tako djecu vodili na bazen
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 22:42   #8
sama pomisao na bazen me zgrozi,odmah mi kroz glavu prvo prođe sva ona prljavština i pišaka koja se skupi unutra od ne znam ni ja koliko ljudi,bilo djece ili starijih,a još je bilo slučajeva da su djeca pokupila uši u bazenu jer ipak one znaju plivati...ma užas
Pa sad zamislite vi koja bi to normalna mama svoju bebu stavila u tu kupelj!
__________________
13.09.2007. Roko,Roko!
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 23:27   #9
ako je sa bebom sve ok može bez problema..

mi idemo na bebe Ribe u Utrine (tamo su djeca do 3 godine jer je najtopliji bazen)...dosad 6 mj plivanja nijednom djetetu ništa...(iz 2 grupe, tj. 22 djece)

imam 2 frendice koje barem jednom tjedno idu u toplice i vode bebice (od njihova 4 mj starosti....sa bebicama budu u dječjim bazenima i nikad ništa..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 06:49   #10
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ako je sa bebom sve ok može bez problema..

mi idemo na bebe Ribe u Mladost u Danicicevu (tamo su djeca do 3 godine jer je najtopliji bazen)...dosad 6 mj plivanja nijednom djetetu ništa...(iz 2 grupe, tj. 22 djece)

imam 2 frendice koje barem jednom tjedno idu u toplice i vode bebice (od njihova 4 mj starosti....sa bebicama budu u dječjim bazenima i nikad ništa..
Samo sam ispravio bazen! Ostalo je tak kak je mandy napisala!
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 16:08   #11
ja STVARNO ne volim bazene niti se ikad kupam u njima,ali bebolinac je ovaj tj krenuo na bebe ribe s tatom i oduševljeni su, tako ako ja ne volim neću njima braniti da idu
njorgalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 19:18   #12
Quote:
*Mistique* kaže: Pogledaj post
sama pomisao na bazen me zgrozi,odmah mi kroz glavu prvo prođe sva ona prljavština i pišaka koja se skupi unutra od ne znam ni ja koliko ljudi,bilo djece ili starijih,a još je bilo slučajeva da su djeca pokupila uši u bazenu jer ipak one znaju plivati...ma užas
Pa sad zamislite vi koja bi to normalna mama svoju bebu stavila u tu kupelj!:eek:
A kaj mi koje vodimo djecu na razen nismo normalne?!
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 09:38   #13
beba mi ima 7 mjeseci i išli smo već 2 puta u čatež i jedanput u tuhelj i sve bilo super, nikakve bakterije ili slično nije pokupila...voli se kupati i biti bez odjeće, uživala je cijeli dan i bila vesela...
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 09:41   #14
Quote:
*Mistique* kaže: Pogledaj post
sama pomisao na bazen me zgrozi,odmah mi kroz glavu prvo prođe sva ona prljavština i pišaka koja se skupi unutra od ne znam ni ja koliko ljudi,bilo djece ili starijih,a još je bilo slučajeva da su djeca pokupila uši u bazenu jer ipak one znaju plivati...ma užas
Pa sad zamislite vi koja bi to normalna mama svoju bebu stavila u tu kupelj!
ako tako razmišljaš najbolje je da dijete ne vodiš nigdje, ni da se druži sa drugom djecom, ni u jaslice, ni u vrtić jer svugdje može neke bakterije pokupiti...

najbolje izoliraj dijete od svega i zatvori ga u kuću dok ne pođe u školu ....

ne smatram se manje normalnom mamo nego ti
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 13:12   #15
Quote:
*Mistique* kaže: Pogledaj post
Pa sad zamislite vi koja bi to normalna mama svoju bebu stavila u tu kupelj!
Ja onda nisam normalna mama.
Naš je bebo bio s nama na Bledu u welnesu Živa i uživao ko veliki, isto tako bili smo u Zadru isto u welnesu isto je uživao kao veliki.
Jutros smo išli na din don kampalon oli ti ga na ljuljačke i vrtuljke koji su kod nas na pijesku.
Naravno da uopće ne želim razmišljati koliko je taj pijesak prljav, ( mada se ozbiljno naljutim kada ljudi puste pse da piške i kake ) katkad je taj pjesak bio i u ustima i u ušima , a moj bebo nikad, ali nikad da pokucam u drvo nije bio bolestan .
Naravno da dijete koje je boležljivo treba pojačano čuvati, no ja vjerujem da alergije i nastaju od silnog čiščenja i dezinficiranja svega i svačega.
Naravno treba birati bazene , a ne ići bilo gdje.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 13:17   #16
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
ako tako razmišljaš najbolje je da dijete ne vodiš nigdje, ni da se druži sa drugom djecom, ni u jaslice, ni u vrtić jer svugdje može neke bakterije pokupiti...

najbolje izoliraj dijete od svega i zatvori ga u kuću dok ne pođe u školu ....

:
Ne samo da može pokupiti bakterije već će sigurno pokupiti bakterije.
Odlaskom u vrtić dijete će sigurno početi poboljevati jer će više nego ikad biti u kontaktu sa bolesnom djecom na malom zatvorenom prostoru.
Ako ga zatvori u kuću dok ne pođe u školu onda će poboljevati u školi.
Naravno da treba paziti na higjenu i ja recimo potpuno razumijem mame koje ne žele staviti djecu u bazen, naročito ako su im djeca osjetljivija.
Kad se moj prvi sin rodio mi smo sve živo dezinficirali, sve dok ga nisam snimila kako sjedi u svojim dezinficiranim hlačicama i jede pijesak .
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 19:44   #17
danas mi na redovnom pregledu eto pedijatrica rekla da ne vodit dijete na bazene. u more sto vise. pozdrav svima za mene je ova tema locked ))
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 10:26   #18
Mene fasciniraju one snimke malih - stvarno malih beba cca. 3mj, gdje rone u bazenima, naravno uz maminu asistenciju.
Naime, bebama je urođen jedan od refleksa "zadržavanja" zraka/disanja, tako čim im nešto (voda) prekrje nosić, automatski ne dišu. Taj refleks nestaje u drugom-trećem mjesecu bebina života.
Jedno vrijeme sam imal želju da vodim moju bebicu da roni, ali sumnjam da bi me igdje na bazen pustili sa tako malom bebom...
"Bebe ribe" mislim da počimaju od 6mj ili čak 9mj..
Najradije bi išla na more, više mu vjerujem nego bazenu... S tim da ne mislim na prljave plićake, već stvarno čisto more... Ali dok ja dođem do mora... Proći će ljeto...

P.S. stvarno ne znam što ste sve tako začuđenje svim tim... Pa najbolje da držite dijete pod staklenim zvonom do njegove 35g... Tako ćete jedino biti "sigurne"!
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 11:07   #19
Off topic, meni je pedica rekla da kada procjenim da je moja beba dovoljno bolesna da joj pocnem davati antibiotik. Toliko od pedijatara.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 12:19   #20
moji su redovito u bazenu od svoje prve godine negdje.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:27.