Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2008., 23:17   #1
Terrible two - dvogodišnjaci: nisu bebe, nisu djeca

Aaaargh.
Jos proslu srijedu je bio mamin dragi decko - ocu sve sto oce mama i ne micem se od nje. Yes, imao je tuitamo neki popizditis, al sve se dalo rijesit razgovorom i/ili skretanjem paznje.

Kako nama sve velike stvari (prohodao 10 dana prije 1 rodjendana, poceo mljet 10 dana prije 18 mj...) idu 10 dana prije okrugle obljetnice, od ponedjeljka smo u "strasnoj drugoj".
Ma preko noci - odjednom on cijeli dan vice NECE, a ja cijeli dan PUSTI, NEMOJ, NE
I ne pali skretanje paznje vise, ne-ne!
Danas je urlao dobrih 10 minuta - cetiri puta.
Dvaput jer mu nisam htjela xy put pustit Traktora Toma.
Jednom jer smo dosli iz setnje, a on je htio opet van.
Jednom kad smo isli s igralista doma, a on je htio gurat kolica - tu sam se snasla jer sam glumila njegovog konja
Jednom jer voda za kupanje nije bila spremna, a on je htio u kadu.
Jednom kad sam ga izvadila iz kade nakon 2 odgode, a on je htio JOS!
Uuups, koliko je ovo puta?

Krepana sam :rusiseunesvijest:, a to traje tek par dana!
Di je drugi rodjendan (kad to navodno prestaje)...

Konstruktivni prijedlozi, sto da radim - kako da Kico prodje kroz tu dzunglu sto samopouzdaniji i sretniji, a da ja ne poludim?
A moze i kuknjava
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 23:22   #2
E, i meni najgora stvar - ode nase rutinsko, 10 minutno uspavljivanje u trokurac.

Nece! bocicu mlijeka, Nece! sisu (oce oce, al samo kad on oce, ne vise bilokad), Nece! Oce tamo! (tj. u dnevni). Tamo! A rusi se po podu koliko je pospan.
Jucer sam ga jedva slikovnicom namolila, a veceras je natrljao okice do besvijesti - citaj krepan od umora - al je vikao Nece! dok mu nisam uvalila sisu u usta.

Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 23:28   #3
uh Zmijice...onda bi i nas moglo isto zakačit uskoro

a da ovo nije stvar ko jutarnje mučnine

i nisam baš neka utjeha

mislim da mi moramo biti ustrajni u svome i ne popuštat/pregovarat (znate onaj vic koja je razlika između terorista i bebe?....sa teroristom možeš pregovarat)...radit po svom i sa vremenom će shvatit da od pobune nema ništa...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 23:31   #4
Evo kao majka koja je sve to več prošla odgovor je jednostavan ali nekad jaaaaaaaaaaako teško provediv :zauzmi stav!Tvoje ne znači ne i gotovo!Ako je vrijeme za spavanje ide se spavati i nemoj mu dopustit da njegovo neću bude jaće od tvog idemo spavati!
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 23:39   #5
Nisam od neke pomoći, al ovdje piše par savjeta.

I zove se "terrible two" zato što se obično javi u 2. god. djetetova života, tj. iza 1.rođendana, a ne s napunjene 2 god. kako sam ja mislila

Mene bogme toga strah, a mislim da bi mogli lako postat takvi kroz neko vrijeme.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 00:32   #6
Moj je takav i nije lako ni malo!Ja sizim a muz sizi na mene jer ja sizim!
Sad vise nece u kolica nece da hoda neg oce da se nosa!Stalno hoce nesto ja mu nedam on legne na pod i vristi!
Skoro smo imali napadaj prvi praaaavi!Iz cista mira!Lezo je na podu 20 min i rido u suzama i dero se na sav glas!Cak me ugrizo za ruku do krvi!
Ma uzas!Zivi uzas!Valjda ga nece dugo drzat!?
I nema savjeta osim ignoriranja i drzat se svoga "NE",jer ako samo jednom popustis gotovo je!
I onda ga sve to prodje ko da nist bilo nije!
Uzas zmijice znam sve kako ti je!!!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 01:10   #7
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Jucer sam ga jedva slikovnicom namolila,
ovdje griješiš, nemaš ti njega šta moliti
On isprobava tvoje granice, svjesno ili ne nemam pojma al ako ti nisi dosljedna ode sve kvragu. Ako popustiš samo jedan put on zna da te može natjerati i drugi pa će to i činiti.
Moj je u toj dobi isto bio vrištavac al sam skužila da ne voli 'naredbe' nego mora sam donijeti odluku pa sam ga navela na svoj mlin npr. hoćeš li prije pospremiti igračke ili ćeš se prije kupati (meni je u interesu da napravi oboje naravno ) a on se tada malo zamisli, ja nastavljam- bit će kako ti kažeš, što želiš od to dvoje....
Uvijek sam mu stavljala dva izbora i on je odlučivao i bio sav važan.

Sad sam na konju, samo kažem - ajmooo tušing, zubi i krevet i bez riječi kreće. Doduše ima 9 godina al moram se pofalit
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 06:59   #8
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post

mislim da mi moramo biti ustrajni u svome i ne popuštat/pregovarat (znate onaj vic koja je razlika između terorista i bebe?....sa teroristom možeš pregovarat)...
U originalu je razlika izmedju zene i terorista, ali si vjesto "ubacila" u kontekst!
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 08:09   #9
moj mali pizdek je dvogodisnjak..i ta faza :necu,hocu,moram,pusti i aaaaaaaaa...traje vec godinu dana i ne vidim kraj..
ignorirat sam probala jedno mjesec-dva...al nit se plac smanjuje,nit je ista bolje...on i dalje vristi i place kad nesto nije po njegovom(jucer je bas htio prije vecere oprat zube..i derao se tocno 20 min - peje bubeee...i nije htio ni jest...
tu sam mu popustila i isla mu oprat zube cist zato da ide jest..da ne ode gladan spavat..
eto to je jedan od primjera

cekam i cekam da to prode
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 08:26   #10
uf...kad vidim šta me čeka poslje prvog rođendana
nadam se da je kod djevojčica u blažem obliku ali sigurno se varam
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 09:52   #11
Ma pere me griznja savjesti - nisam se u ovih godinuipo toliko derala na njega koliko u zadnjih tjedan dana
Muz me gleda i nije mu jasno sto mi je odjednom.
Lako njemu - mali pizdek kad mu ja kazem "ne moze" vice "Tataaaaaa!" i objesi se istom oko vrata.
Tata odma skalja i igra se, i sve super.
Al pelenu i dalje treba promijenit, na spavanje i dalje treba ic...

Ufff. Disem duboko.
Tija, mali izbori velis? Oke, pisem.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 11:42   #12
zmijice ovo sto si zadnje napisala isto kod nas!Ja se derem a mm me gleda ko da sam iz ludare pobjegla i govori mi:nemozes tako se derat na njega,moras ljepo polako(i to govori onako smireno)!A on njeme ljepo polako pa kad ga mali opizdi po sred face,ja se onako ljepo i polako smijem!
Mozes ti ljepo i polako al nepali ni to ni vika,neg ko zna vise sta pali!
Moj mali ima 21 mjesec i kod njega nepali odvlacenje paznje sa neceg sto je on zacrto!Nema sanse mu skrenut paznju s neceg!Ni kad je manji bio to nije palilo uvjek a sad nikako!
Ako mu bilo ko ,osim mene,kaze "NE!" odma se baca na pod i place ko kisna godina i dernja se!
Evo,kad smo malac i ja potpuno sami on je taaako dobar da nemozes vjerovat da je to isto dijete!Al stvar je u tom jer ja nepopustam i kod mene bjesnilo nepali,pogotovo u kuci!Moze on derat se i lupat do sutra nefermam ja!
Ja mu samo ljepo i polako kazem da mu ja nisam niti tata niti baba niti neko ko ce mu popustit i da to nepali kod mene!On istog momenta staje gleda bljedo u mene i smiruje se!A cim je tu tata ili beba gotovo,on zna da oni popustaju!
Znaci budi dosljedna u onom sto mu kazes,zapovjedis ako to zaista zelis! Nek se dere ,proce ga!
Ja sam isto takva bila,mama kaze da sam znala lec na pol ceste auti zaobilaze al necu ustat,al ja sam mogla tako satima!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 11:58   #13
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
ovdje griješiš, nemaš ti njega šta moliti
On isprobava tvoje granice, svjesno ili ne nemam pojma al ako ti nisi dosljedna ode sve kvragu. Ako popustiš samo jedan put on zna da te može natjerati i drugi pa će to i činiti.
Moj je u toj dobi isto bio vrištavac al sam skužila da ne voli 'naredbe' nego mora sam donijeti odluku pa sam ga navela na svoj mlin npr. hoćeš li prije pospremiti igračke ili ćeš se prije kupati (meni je u interesu da napravi oboje naravno ) a on se tada malo zamisli, ja nastavljam- bit će kako ti kažeš, što želiš od to dvoje....
Uvijek sam mu stavljala dva izbora i on je odlučivao i bio sav važan.

Sad sam na konju, samo kažem - ajmooo tušing, zubi i krevet i bez riječi kreće. Doduše ima 9 godina al moram se pofalit
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 12:25   #14
Ajme meni.. ja ne smijem ovo čitat.... ja sam mislila da šta su stariji da je lakše a kad ono...

Neki dan sam rekla mm-u da jedva čekam da mali počne kužit ono što mu govorim... al vidim ni tad neće bit nita bolje.. majčice moja...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 12:57   #15
Jel moguće da je to već nama (13 mj)? Počelo malo prije prvog rođendana i traje...doduše ne svaki dan al točno tak kao vaši...danas sam ga se usudila spustit nakon 2 sata nosanja i izudarao me po glavi nekakvom kockom da mi još zvoni i izgrizo do krvi. Što ja njemu strpljivije objašnjavam to on jače udri. Onda je išao na "hlađenje"(spustim ga u putni krevetić koji nam služi kao vrtić i ignoriram 10-ak min a često mu i više treba) -to jedino pali-jer ako ga držim bacaka se, bojim se ispast će mi, ako ga stavim na pod lupa glavom u parket.
Slažite mi da ako prije počne prije će i završiti
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 13:15   #16
ajmeeeee...
nama bio prvi rodjendan prije par dana.
i da,počelo je...
moja beba ima karakter.
kad se to desilo?pa,kao da se nekidan rodio...
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 13:18   #17
moment,već ima godinu dan,zadnji put smo se vidili kad je imao 8 mj.Sretan mu roćkas u zakašnjenju
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 13:25   #18
dankešn,dankešn!
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 13:27   #19
Mi ćemo za dva mjeseca napuniti 3 godine i prošli smo nadam se tu fazu...još se tu i tamo javi nekakav bezrazložni inat, ali sad polako uvažava objašnjenja.
Nama je to krenulo negdje sa godinu i pol, a sa dvije je bio vrhunac...mislili smo da imamo najzločestije dijete.
Tjera uvijek svoje, nema pregovaranja..sve, ali sve MORA biti kako on hoće. Samo što kod nas nije palila mogućnost izbora...nećkao bi se po pol sata i nikad zadovoljan onim što odluči (vagica moja)..najgore je kad doslovno ispipkava naše granice pucanja po šavovima i ne staje kad ju pređe, a mi kuhamo i suzdržavamo se od eksplozije i probavamo riješiti sve na miran način.
Tada smo uveli i kutak za hlađenje i uvijek smo morali biti dosljedni onoga što kažemo i podržavati jedno drugo u odlukama (makar one taj čas bile i krive). Tako smo nekako uspjeli proći to razdoblje bez većih ispada, kad bi počela dernjava, stavili bi ga da sjedi na trosjedu i da plače i nema priče ni dizanja dok se ne smiri i prestane plakati.
Moram priznati da smo par puta morali dati i po guzi kako bi ostao sjediti, ali poslje je naučio da se ne diže dok ne prestane plakati i lijepo pričati.
Sada, hvala Bogu, ispada ima jako malo..gotovo ih i nema.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 14:01   #20
u knjizi povezujućeg roditeljstva sam našla odličnu metodu...djeca vole mislit da su oni nešto izabrali, odredili....na starcima je da damo izbor al da oba rezultata odgovaraju nama ...a beba će sama izabrat, mislit kak je po njenom i svi sretni...

ja još nisam imala prilike isprobat...

PS ja nisam čula za verziju sa ženom
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.