Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2016., 20:39   #321
probaj ovo. predobro je! čak ga je i moj mali koji često picajzli oko kruhova tamanio. ima tamo još svakakvih zdravijih verzija, npr. s tikvicama.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 00:35   #322
Hvala!
Ovaj s tikvicama super izgleda.
Rogac nisam nikad probala, ali mislim da bi konacno bio red, kad kazes da je dobar
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 00:38   #323
kupi brašno od rogača, ne onaj mljeveni kaj ga ima u svakom dućanu. možeš ga koristiti i kao zamjenu za kakao napitak.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 11:52   #324
Mame, kako kreće hladnije vrijeme, namirnice se mijenjaju...., dajte ideje i recepte što kuhate sada djeci. Ja već luda dva tjedna nemam nikakvih ideja samo mi se vrte neka dva ili tri jela.
Nemam ideje za neko finije varivo a sad je nekako doba za to??

Evo sinooć u nedostatku ideja/vremena/inspiracije/ideje pravila obične tople sendviče (ajd salata od kupusa bila uz to kao zdravi prilog ), večer prije toga pekla palačinke...koja nemajka... par dana prije toga sarmu ali je nitko ne želi jesti
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 20:28   #325
moj baš nije lud za jajima, ali je za pizzom, pa mu na tavici ispečem omlet. kad je na pola pečen smanjim vatru, stavim malo origana i bosiljka, poslažem narezani špek ili kobasice i mini rajčice. na kraju po tome pobacam natrganu mozzarellu i sve stavim par minuta u pećnicu pod grill da se fino zapeče.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 22:58   #326
A kada radiš jaja za omlet. Je li ih miješaš u posebnoj posudi i je li dodaješ u njih mlijeko i malo brašna ili kako točno?
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 01:30   #327
samo ga posolim, izmutim i izlijem u tavicu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 21:56   #328
naišla na neki blog (ne znam da li ga je već netko stavljao) koji između ostalog ima i recepte za male i one malo veće.
http://www.jaukuhinji.com/p/index_31.html
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 14:58   #329
Super link
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 13:55   #330
tema o dohrani, za sva pitanja i nedoumice oko iste. ovdje se stavljaju recepti.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 14:33   #331
Evo ja ću napisati što sam ja zadnjih par tjedana otkrila da moja mala samo od jednom obožavaaaaa jesti. Bili mi vani u posjetu kod prijatelja i ona tamo to probala i kasnije već sam dva puta pravila i sve pojede. Ma to je neki gulašić od piletine u umaku sa mrkvom i graškom a pire krumpir je prilog (to mi je najbizarnije jer se mojem djetetu od uvijek povraćalo na pire a sada ga s ovim tamani da je to za poluditi)

Sastojci:
pileće meso (batak ili zabatak) - u biti ja meso skinem s kosti, maknem kožicu i izrežem na malo veće kockice - nama pravim od 4 zabatka i to nam bude dovoljno za 2 ručka
2 manje ili 1 veća golavica crvenog luka
šalica manja graška
2 veće mrkve (izrezati na male kockice kao za francusku salatu)
svejži paradajzili koncentrat ili najbolje domaći kuhani

PRIPREMA
Prvo nasolim meso u tanjuru da odstoji dok izvršim sve ovo drugo rezuckanje i pranj namirnica.
Na ulju na naglo popržim meso sa svih strana i izvadim ga van i na to bacim sitno isjeckani crveni luk pa nakon što on omekani dodam paradajz svježi ili koncentrat i zalijem malo s vodom i začinim po želji i pustim da 10ak min to ukuha.
Vratim meso u to i nek kuha 15ak min i nakon toga ubacim grašak i mrkvu i još neka pola sata vrije na jačoj vatri.
Na kraju ako vam nije dovoljno gusto po želji onda malo razmutim brašna mekog u šalici s vodom i zalijem.

U biti najbolje ispadne kada sve to ukuha i bude fini saftić.

Pire napravim kao prilog i to umiksam sirni neki namaz i mlijeko naravno.

Mljac.....moji svi obožavaju a poprilično se brzo pripremi

Eto razmjenjujte recepti i meni bi već sad koji dobro došao novi
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.