Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2023., 16:07   #1
POPRAVAK VOZILA NIJE RENTABILAN – TOTALNA ŠTETA

Udario me u prednji desni kut drugi auto, osiguranik Generali.
Moje vozilo je Astra G 2004 godina.
Štetu sam prijavio i dobio izvid štete.

Na izvidu mi piše da su dijelovi za izmjenu:
1. BRTVA L PRED OBLOGA
2. BRTVA D PRED OBLOGA
3. FAR D
4. BLATOBRAN PR D

Dijelovi za popravak:
1. PREDNJA OBLOGA POPRAVAK

napisani su i sati lakirera (5,9h) i limara (6h).

Ali, kao napomena piše:
POPRAVAK VOZILA NIJE RENTABILAN – TOTALNA ŠTETA

Šta sad to znači, kakav je daljnji postupak?

Razumijem da mi Generali tvrdi kako popravak vozila prelazi vrijednost istoga, ili barem neki postotak vrijednosti do kojega bi oni smatrali popravak vozila isplativ.
Nude li oni neki iznos za tu "totalku"?
Ako da, koliko bi to bilo, pokojoj oni tablici gledaju?

Ako ja ne pristanem na isplatu za tu totalku, mogu li očekivat popravak vozila u servisu na račun Generalija?
Soovls is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2023., 17:22   #2
Bojim se da nema popravka ako je totalna. CCa 70% vrijednosti vozila i olupina je tvoja - to se da izvući. Prvotna ponuda će biti manja.

Auto sa totalkom možeš popraviti u neovlaštenom i ponovno registrirati.
__________________
moj je život švajcarskaaa
skoro pasvršen
True croat said "jasam prije 30 godina dosao kada ste Vi pjevali borbene, kupovali devize od mene novcima koje je Vam je dao Ante Markovic "
sArAkUzZa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2023., 09:00   #3
Nacuo sam da se kod nas priprema propis ili sto vec kakav vrijedi u vecini zemalja EU: auto na kojem je proglasena totalna steta ne moze se vise s tim brojem sasije registrirati nigdje u EU. Mozda netko ovdje vise zna...
franzjoseph is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2023., 09:05   #4
Quote:
franzjoseph kaže: Pogledaj post
Nacuo sam da se kod nas priprema propis ili sto vec kakav vrijedi u vecini zemalja EU: auto na kojem je proglasena totalna steta ne moze se vise s tim brojem sasije registrirati nigdje u EU. Mozda netko ovdje vise zna...
Moze biti vise vrsta totalki,ako je ekonomska sam odlucujes….moze biti i kada se nesmije popravljati…
Sto ako ti vozilo izgori,pukne na dva dijela,pomjere se uporista kotaca i td….
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2023., 12:13   #5
Quote:
franzjoseph kaže: Pogledaj post
Nacuo sam da se kod nas priprema propis ili sto vec kakav vrijedi u vecini zemalja EU: auto na kojem je proglasena totalna steta ne moze se vise s tim brojem sasije registrirati nigdje u EU. Mozda netko ovdje vise zna...
Možda ali u kompletu s tim da ne odlučuje osiguranje krivca o šteti i vrijednosti već oštečenog ili ovlašteni majstor. Sumnjam da je netko dovoljno blesav da prepusti osiguranju krivca da otpisuje automobile oštečenih po vlastitom nahođenju.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2023., 12:37   #6
Oba procjenitelja za Triglav s kojim surađujem rade u salonima, pa su itekak upućeni u isplativost opravka. Za onog iz Euroherca, taj ima svoj ured iz kojeg radi, a koja mu je struka, do tog nismo došli. Kao i onaj kojeg CO koristi, tog sam trebal samo jednom.
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2023., 12:45   #7
Kakvi su to vašari znali biti kada procjenitelji štete dolaze u servis...

A onda faktura, sve novo s maržom, a sve što može išlo s otpada.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2023., 12:53   #8
Ovisi. Jedan auto je opravljan sa dijelom rabljenih dijelova, jer je vlasnica tak htjela, a i da malo račun, no dijelovi su bili ISPRAVNI a poneki i u boljem stanju od zamijenjenjih prije događaja. A kaj je išlo prek računa, to je bilo NOVO!
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2023., 15:16   #9
Quote:
sArAkUzZa kaže: Pogledaj post
Bojim se da nema popravka ako je totalna. CCa 70% vrijednosti vozila i olupina je tvoja - to se da izvući. Prvotna ponuda će biti manja.

Auto sa totalkom možeš popraviti u neovlaštenom i ponovno registrirati.
Tu procjenu sam dobio ali koji je slijedeći korak?
Pretpostavljam da mi je čekati dok mi dostave neku financijsku ponudu?
Soovls is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2023., 15:30   #10
Quote:
franzjoseph kaže: Pogledaj post
Nacuo sam da se kod nas priprema propis ili sto vec kakav vrijedi u vecini zemalja EU: auto na kojem je proglasena totalna steta ne moze se vise s tim brojem sasije registrirati nigdje u EU. Mozda netko ovdje vise zna...
A u kojim to zemljama osim Francuske vrijedi taj propis ?
I to popravljeno Francusko vozilo možeš normalno registrirat u svim drugim zemljama EU,
Njemačka nema to , Austrija nema, u Belgiji moraš poslije popravka ma tehnički , a to moraš i u HR ako ti je policija nakon sudara skinula pločice.....
signum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2023., 15:31   #11
Quote:
Soovls kaže: Pogledaj post
Tu procjenu sam dobio ali koji je slijedeći korak?
Pretpostavljam da mi je čekati dok mi dostave neku financijsku ponudu?
Da
signum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2023., 16:00   #12
Quote:
signum kaže: Pogledaj post
A u kojim to zemljama osim Francuske vrijedi taj propis ?
I to popravljeno Francusko vozilo možeš normalno registrirat u svim drugim zemljama EU,
Njemačka nema to , Austrija nema, u Belgiji moraš poslije popravka ma tehnički , a to moraš i u HR ako ti je policija nakon sudara skinula pločice.....
Konkretno, znam za slučaj Porsche 911, a priča je u grubo ovakva: kupljen u Njemačkoj kao totalna šteta, dovezen ovdje i složen i kad je čovjek došao na registraciju rekli ne može, bio je totalna šteta u Njemačkoj, taj više u zemljama EU koje su međusobno osiguravateljski povezane nije moguće registrirati.
Navodno će se isto uvesti kod nas, za hrvatske aute. To je priča koju sam čuo, neznam jel stvarno stvari tak stoje.
franzjoseph is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.