Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2009., 14:55   #41
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
šta je ovo, šta se događa? jeste li prošli slično sa svojim klincima? i kako pobogu strah od mraka i sjene tako iz vedra neba?
jest, iz vedra neba
bajicu je to primilo, mrak, prije nekih godinu dana - zašto? ne zna reći...ali njena faca sve govori
isto joj nije baš drago ostati sama u prostoriji iako me čuje u susjednoj
a što se tiče sjene gledajte taličnog toma, pardon lakoga luku, pa će je naučiti upucati
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 21:53   #42
Padala kiša zadnja tri dana i ja otkrila da se moj D(28 mj.). boji kiše i vjetra.Čim je osjetio na licu i jedno i drugo počeo je vrištati a radilo se o sitnim kapljicama.Do sada je pokazivao samo strah prema velikim psima,razliku između malih i velikih sam je uočio jer malim psima veselo trči a od velikih neveselo bježi...
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 13:05   #43
Moj maleni (2 g. i 2.mj.) se strašno boji 'peseka'... Jednom ga je kod tete čuvalice mali psić ogrebao po ruci, i tada je strah počeo. Kad čuje psa da laje (ne mora ga ni vidjeti), odmah se hvata za mene. A zanimljivo je da kad vidi psa na tv-u straha nema, smije se, čak kaže da će i njemu tata kupiti jednog...
-slavonka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 15:06   #44
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post

vidjeli glistu neki dan vani i malo je gleda al kad je krenula prema njemu pobjegao na pločnik i onda mene zvao da i ja pobjegnem


baja
tom? luka?

inače, prošlo ga je skroz (držalo ga svega par dana) spominje i mrak i sjene, al ne više sa stahom. sad sam radi figure od sjene i traži me da se igramo toga
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 18:48   #45
jao setila sam se još jednog straha kod moje dece
moj stariji sin, npr se jako boji grmljavine, ima 5 ipo godina
kad počne da grmi, ne dozvoljava mi da se maknem od njega (skoro)
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 09:48   #46
Dali je itko uspio riješiti problem straha?
Npr. Iva se neki dan počela bojati buba...i to je sada u fazi da joj pukne i da ne može hodati po dvorištu, ne želi sići s kauča, panično vrišti i boji se svake mrvice..."osa, mrav, muha, pauk,..."
Sve je počelo kada je ugledala nekakav list i njegovi sjenu u mraku...pokazali smo joj da to "nije buba", ali bezuspješno...i svaki puta pokušavamo analizirati (:-)) zu strašnu stvar, ali ne pomaže.
elhrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 10:34   #47
Quote:
elhrvoje kaže: Pogledaj post
Dali je itko uspio riješiti problem straha?
pa evo mi jesmo...pomoglo je razgovaranje, igranje...

a sad, te vaše bube, ne znam možda na sličan način riješiti...igrati se sa mravima...napraviti svoj mravinjak, pa im donositi mrvice, dati im imena, uloge... možda je to put za osloboditi se straha - kroz igru, s puno razgovora, objašnjenja....

iako vjerujem da ima nekih strahova kojih se nećemo tako lako riješit - recimo ja uopće ne znam što bi to trebalo biti, što bi netko trebao reći ili učiniti da se ja prestanem bojati zmija (ja ih niti na tv, niti na fotografiji ne mogu vidjeti ili dotaknuti...užas...ma ja niti igračku zmije ne mogu dotaknuti ili imati u blizini)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 10:45   #48
Tako smo i planirali...samo čekamo toplije vrijeme pa ćemo pronaći "dobre" bube :-). najveći problem će biti kada budu letjele one lude bube što lete bez kontrole, ali nadam se da ćemo na jednak način izgladiti problem - barem dijelom.
Sa zmijama se nismo susretali, ali mislim da nisu problem jer ih nikada nij espominjala kao nekakav bauk. Bube su najopakije.
...interesantno je to kako se bubamare nitko ne boji?!? zašto je ona dobra?
elhrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 10:48   #49
Quote:
elhrvoje kaže: Pogledaj post
Dali je itko uspio riješiti problem straha?
Npr. Iva se neki dan počela bojati buba...i to je sada u fazi da joj pukne i da ne može hodati po dvorištu, ne želi sići s kauča, panično vrišti i boji se svake mrvice..."osa, mrav, muha, pauk,..."
Uh, što da ti kažem, ja se u mojim godinama još nisam riješila panike kada vidim insekta (čak sam zgrožena i nad buba-marama )... Kontroliram se toliko da ne vrištim, ali samo toliko...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 10:49   #50
Quote:
elhrvoje kaže: Pogledaj post
...interesantno je to kako se bubamare nitko ne boji?!? zašto je ona dobra?
pa to je mala buba s točkicama koja je u pričicama uvijek drago plaho biće - tko bi se nje bojao? (ili jelenka - tko se njega ikad bojao?)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 10:54   #51
Isse! pa znaš koliki jelenko zna biti! Njega bi se ja bojao:-)
- trebalo bi skupiti te dobre bube na hrpu i raditi s njima...

Ima li neki crtić koji "veliča" bube?
elhrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 11:18   #52
Quote:
elhrvoje kaže: Pogledaj post
Isse! pa znaš koliki jelenko zna biti! Njega bi se ja bojao:-)
- trebalo bi skupiti te dobre bube na hrpu i raditi s njima...

Ima li neki crtić koji "veliča" bube?
Moja je obožavala Pčelicu Maju...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 11:19   #53
dobro kažeš, ima jelenka, nije za se zezat
(ja sam se nedavno prepala onih 50 labudova što su na bundeku...krenuli su svi prema nama pa me lagano prošla jeza jer sam se sjetila Hitchcockovih ptica )

a sad ozbiljno
crtani o bubama.... japanska buba? kod nje je doduđe malo diskutabilno to veličanje

edit: ne znam koliko ti dijete ima godina, al možda da slikate i crtate bube, fotkate ih pa napravite svoj mali album...kreativno ubijanje strahova
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 11:25   #54
Quote:
elhrvoje kaže: Pogledaj post
Isse! pa znaš koliki jelenko zna biti! Njega bi se ja bojao:-)
Btw imaš ti pravo! Ja jednom na kući našla jelenka-kapitalca, pa se napravila pametna i išla ga slikati mobitelom... A mala me sve gledala, pa pita: mama, a zašto ti njega slikaš tako izdaleka?

Kasnije, kad mi je dragi rekao da te nemani lete, skoro sam frknula u nesvjest, a ja mu bila na metar i pol!

Trebam li spomenuti da se moje djete nije bojalo i da joj je velika rogata buba bila baš strašno zgodna, ona bi je još i kući donijela...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 11:25   #55
Quote:
elhrvoje kaže: Pogledaj post
Npr. Iva se neki dan počela bojati buba....
to je još dobro
bajica () se boji onih mrvica od čarapa koje joj se skupe među prstima; panično ih čisti kad se presvlačimo jer joj sišu krv
ja sam, najprije, pomislila da je to, kao, fora, a onda skužih da su njoj ozbiljna prijetnja
ne pomaže što joj lijepo objasnim otkud oni među prstima i da, ako obrati pažnju, može vidjeti da su uvijek onakve boje kakve su čarape...

SaveAss, nu;


brži je od svoje sjene
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 11:57   #56
Uhhh, dobro je - ne kvarimo prosjek....:-) Ima nas još s jednakom problemima. Javim kada i ako uspijemo prognati taj nemili strah.
elhrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 10:19   #57
strahovi u starije djece

Imam dječaka starog 6,5 godina koji još uvijek ne želi otići sam spavati.uvijek prije spavanja imamo plač koji ne prestaje do dugo u noć,jer ne želi otići spavati u sobu.u sobi nije sam,jer s njim spava mlađa sestra.svaki put se boji nećega drugoga,sada se boji lopova,sada vampira,svega...sada me to već počelo zabrinjavati,jer traje predugo i postalo je jako iscrpljujuće.a kada zaspe,budi se noću i dolazi u naš krevet.uglavnom po cijelu noć se selimo i malo spavamo...taj strah je počeo prenositi i na sestru koja je prije sama odlazila u sobu na spavanje.puno sam razgovarala s njim i pokušala mu objasniti da lopovi,vampiri ne postoje i da je mama tu u drugoj prostoriji,ali jednostavno ne ide...više ne znam šta da radim,a svaku noć je sve gore i gore.ljudi da li imate sličnih iskustva,molim vas pišite,savjetujte....
surfer22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 10:27   #58
Ja sam do 13 godine morala spavati sa upaljenim svijetlom i otshkrinutim vratima.

Yeap.....surova istina....tek kad sam krenula u prvi srednje, rekla sam samoj sebi da sam stvarno djetinjasta i prisilila samu sebe da spavam u mraku.

A sad nemrem zaspati sa svjetlom u sobi

Ja sam se znala probudit u nochi i kad bi vidjela da nema svjetla jedva sam se natjerala da se ustanem i upalim ga....a dok sam bila manja - vrishtala sam da mama dodje

Mozda je problem dublji, ali ja znam da su mene prijateljice plashile zmijama, policajcima, glupostima i da od toga nisam mogla spavati mirno (cca. 5, 6god)....Znala me mama umirivati, ali u toj djechjoj dobi prijatelji su bili "vazniji" i koliko god vjerovala majci ipak me plashilo frednichina izjava da che mi staviti zmiju ispod kreveta
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 10:33   #59
ja ni dan danas ne volim mrak

možda ga netko od djece s kojom se druži plaši s tim (ide li u vrtić?) ...djeca nekada znaju biti okrutna
a možda je jednostavno osjetljivije dijete...moj stariji je takav, samo ako čuje na TV-u da je bila neka provala, danima neće htjeti ostati sam u kući ni na 5 minuta, a mala se ne boji ničeg, ni onog čega bi trebala

mislim da će ga proći, još je on malen za ozbiljnije shvaćanje
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 10:58   #60
Moji su sad u fazi da se boje smrti...moje ili tatine...svako malo dođu po noći uplakani iz sobe da provjere jel dišemo
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.