Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2009., 02:16   #1
Neobična gripa i(li) nešto drugo?

bok svima!

u srijedu (11.2.) sam se probudio sa temperaturom 39,6 i jebenim kasljem.
temperatura varira, ali kasalj ne prestaje, samo se pogorsava...

jedan dan kak mi je bilo malo bolje sam otisao na cugu s frendom
i sad, pokusam zapalit pljugu, nema sanse. odvratno. ne valja mi vise.
a pusio sam kutiju dve dnevno.
sad se mozda kasalj potencira i radi prestajanja pusenja??

kaj da radim??
doktorica mi je dala neki heroin (panatus) protiv kasljanja ali ne pomaze.
pluca i prsni kos rasturaju od bolova, grlo vise ni ne osjecam......

lp

Zadnje uređivanje Weedeemer : 16.02.2009. at 02:30.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 13:22   #2
Krasno je otić na cugu dok se bolest nije skroz povukla. Moguć je bronhitis...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 18:56   #3
pio sam cedevitu.
+svaki dan roknem 3-4g vitamina C (plivitC)
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 20:08   #4
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
pio sam cedevitu.
+svaki dan roknem 3-4g vitamina C (plivitC)
To ti ne znači apsolutno ništa. Vitamini mogu pomoći organizmu, ali nikako nisu primarni način za izlječenje. I nemoj pretjerivat s njima da ne bi prouzrokovao hipervitaminozu tj. trovanje nekim od vitamina iz skupine ADEK.

Na tvom mjestu bih opet posjetio liječnika...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 20:20   #5
Sasvim je moguće i da je upala pluća.Temperatura tada često zna biti oko 37-37,5.(dakle, ne previsoka)
Imali smo dosta slučajeva u ambulanti s ovakvim simptomima koje spominješ i ispostavilo se da je upala pluća.
Ponovo doktoru.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 11:25   #6
GRIPA ILI VIROZA

U srijedu me satrla temperatura 38,3, bolovi u mišićima i glavi. Na Hitnoj na Rebru napisali da se radi o gripi ili virozi, i da ne trebam antibiotike.
Dva dana nisam imao temperaturu, a sada se vratila iako niža 37,5, a čitavo vrijeme sam strahovito slab.
Zanima me koliko traju ovakve situacije jer nikada nisam bio virozan duže od tri dana.
Jarac1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 16:25   #7
Quote:
Jarac1967 kaže: Pogledaj post
U srijedu me satrla temperatura 38,3, bolovi u mišićima i glavi. Na Hitnoj na Rebru napisali da se radi o gripi ili virozi, i da ne trebam antibiotike.
Dva dana nisam imao temperaturu, a sada se vratila iako niža 37,5, a čitavo vrijeme sam strahovito slab.
Zanima me koliko traju ovakve situacije jer nikada nisam bio virozan duže od tri dana.
S obzirom na opisano, svakako ima smisla konzultirati svog liječnika/liječnicu po čijem će se nahođenju event.ponoviti bar temeljni lab. uz event.daljnju dijagnostiku te na osnovu kliničke slike i nalaza donijeti odluka o daljnjim postupcima. Ti miruj, dobro klopaj, pij dovoljno tekućine, spavaj, a ako se stanje značajnije pogorša hitna med.pomoć radi 0-24 još uvijek
Btw, temp. 37.5 je tak, li-la, ne mora nužno biti nekakav ozbiljniji znak,nisi ni napisao, što si uzimao od lijekova za snižavanje temp. i protiv bolova, u kojim dozama, kako si reagirao na iste (koliko su ti ublažavali/otklanjali tegobe i na koliko dugo)...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 16:33   #8
u liftu jedna osoba kihnula i pol haustora se raspada sa temp od 37-39
glavobolja, sinusi..
sve bi bilo ok da među zaraženima nije bio i moj muž koji je ušao u stan i počeo kihati ko lud
sad dijelimo toplomjet, limune, čajeve, maxflu, septolete i slično
srećom naš pesek se nije zarazio
ali neće sam u šetnju
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 17:22   #9
Na dan uzimam dva Lupoceta 500, i poslije njih temperatura obično padne na 36,8-36,9., a srećom, mišići više skoro ne bole (48 sati me rasturali i glava i kvadricepsi). Krvna slika ok, osim izrazito visokog Crp...27, a treba do 5. Doktorica na Rebru mi je rekla kako ovakvi slučajevi traju 7-10 dana, međutim, zabrinulo me što sam sinoć opet dobio temperaturu, a nisam imao skoro dva dana.
Plus taj potpuni manjak snage.
Jarac1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 18:39   #10
Po opisanom ,najvjerojatnije se i radi o nekoj od viroza, a možda čak i o samoj gripi (ako je gripa u pitanju, u pravilu bi u tvojoj okolini trebalo biti još ljudi sa sličnom simptomatologijom,posebice među necijepljenim dijelom populacije). Doze Lupoceta za kontrolu navedenih tegoba su sasvim prihvatljive. CRP (uz dužno poštovanje prema tvojim tegobama ) i nije baš nešto pretjerano visok, zna biti puuuno viši kod raznih drugih stanja.
Miruj, klopaj, cugaj (vodu,čajeve i sl.),spavaj i za 10-ak dana polako se vraćaj u nekakve uobičajene dnevne režime. U slučaju pogoršanja-zna se,konzultacija nadležnog liječnika
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 19:13   #11
Mala mi je od Božića imala iste simptome: Temp tri dana do 38,6, padne nakon Dalsyja pa opet skoči školski nakon 6 sati, glavobolja, nadražajni kašalj, klonula, bez teka...nakon tri dana dobila bronhitis s kojim se još mučimo i ne ide lako na bolje.

Tako da bi savjetovala da ne shvaćate takve simptome neozbiljno i izlazite van, na posao i sl, može doći do kompikacija. Ne kažu uzalud da gripu (ako je gripa) valja preležati.

Iako nije dobila dijagnozu gripe (već samo posljedično virusni bronhitis, CRP je bilo manji od 6, nikakav antibiotik) mislim da je bila gripa u pitanju.

Pitanje je sad je li gripa ili neka adenoviroza budući da je gripa poprilično zarazna a ni muž ni ja još nismo "pokošeni". Možda je samo pitanje vremena
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 21:52   #12
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
...Temp tri dana do 38,6, padne nakon Dalsyja pa opet skoči školski nakon 6 sati, glavobolja, nadražajni kašalj, klonula, bez teka...
Pitanje je sad je li gripa ili neka adenoviroza budući da je gripa poprilično zarazna...
točan opis simptoma. glavobolja, visoka temp., kašljemo ko ludi
morala sam sa mojim malim pesekom kratko u šetnju da obavi nuždu
al sam se zamotala šalom ko da imam burku
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 10:09   #13
ako razmišljate koju boleštinu imate evo simptoma

http://www.moh.hr/hr/zdravlje-za-sve...gripe-i-h1n11/
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.