Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2013., 01:53   #61
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
strah me ni pomislit kako ce zavrsit to sa dudom na kraju,hoce bit šokova,jel cini mi se sad zaljubljeniji u nju nego ikad
zasto maleni mora na operaciju?
Pisala sam na Starcima o operaciji, a ja mislim da nece bit problema kod odvikavanja jer kad je ovu zadnju izgrizao da se skoro prepolovila mogao je bez nje jer je shvatio sta je napravio i da nema druge, ali ubrzo sam mu dala novu jer da budem iskrena ponekad mi ona dobro dodje kad tuli/vristi/place...cim ju stavi u usta-muk-mir bozji za sve :-D
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 14:42   #62
vec jedno 4,5 dana ga polako pokusavam odvikavat pd dude,trazi ju preko dana,cim mu je dosadno nema zanimaciju,ili kad gleda crtice trazi,kako dude zadnje vrijeme grize non stop kazem mu nema je ,mama je bacila ju jel si pregrizo i duda je bljak,kupit cemo sutra drugu,nekad me gleda,slusa ,zabavim ga brzo s necim,a nekad ne pali to i pocne bacanje,cmizdrenje,ali mu je nedam svejedno opet ga nastojim s necim zabavit da zaboravi,samo ne pali mi bas
jedini navecer mu je dam za spavanje,a sinoc cak je zaspo bez nje i nez svoje gaze koju mora u krevetu imat u rukama,i tako od prvog dana
ne zelim ga sad odjedanput i na neku silu odvojit od nje,2 god je napunio tek,nije da sad ima 3,4 pa ono podhitno treba.za sve postoji vrijeme,nego bas da vidim rekaciju
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 08:57   #63
Ja svaki dan pričam kak je duda bljak i kako ce pozutiti...(jednu je sam bacio jer je pozutila...i kao dogovor je kad i ova pozuti da ce je sam baciti).Toliko ga gnjavim tom pričom da i kad pomisli na dudu prvo pita " hoce duda pozutiti".To nam je dobra prica i za vecernje pranje zuba....jer ne stavlja dudu u usta dok ne opere zube da ne pozuti....Pokušavam i s pričom da vec ima prejake zube za dudu, pa će puknuti...sam je neki dan komentirao da onda više nikad nece imati dudu...Razmišljam da ju probam malo prerezati ili sl.ali frka me kak ce to onda biti ako ju prerezanu nastavi dudati...Ne znam...idemo postepeno pa ćemo vidjeti iako me ta duda neopisivo zivcira i da imam opet dijete nikad ju ne bi vise dala...
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 15:57   #64
Quote:
mia kaže: Pogledaj post
Ja svaki dan pričam kak je duda bljak i kako ce pozutiti...(jednu je sam bacio jer je pozutila...i kao dogovor je kad i ova pozuti da ce je sam baciti).Toliko ga gnjavim tom pričom da i kad pomisli na dudu prvo pita " hoce duda pozutiti".To nam je dobra prica i za vecernje pranje zuba....jer ne stavlja dudu u usta dok ne opere zube da ne pozuti....Pokušavam i s pričom da vec ima prejake zube za dudu, pa će puknuti...sam je neki dan komentirao da onda više nikad nece imati dudu...Razmišljam da ju probam malo prerezati ili sl.ali frka me kak ce to onda biti ako ju prerezanu nastavi dudati...Ne znam...idemo postepeno pa ćemo vidjeti iako me ta duda neopisivo zivcira i da imam opet dijete nikad ju ne bi vise dala...
koliko je star?
daj je mom da vidis kako ce u sekundi biti pregrizena
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 08:33   #65
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
koliko je star?
daj je mom da vidis kako ce u sekundi biti pregrizena
2,8 g.
Kak da je prerezem...samo malo zarezem ili odrezem komadic?
pa da probamo i to.
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 10:57   #66
Quote:
mia kaže: Pogledaj post
2,8 g.
Kak da je prerezem...samo malo zarezem ili odrezem komadic?
pa da probamo i to.
ja sam svojoj jednom prilikom malčice zarezala vrh, onak da bude rupica. to im smeta,tj. takva duda im ne paše.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 15:30   #67
Quote:
mia kaže: Pogledaj post
2,8 g.
Kak da je prerezem...samo malo zarezem ili odrezem komadic?
pa da probamo i to.
moj ju izgrize onako dolje di je uski dio sa lijeve i desne strane bude izgrizena,rupe napravi,ko hrcak
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 15:37   #68
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ja sam svojoj jednom prilikom malčice zarezala vrh, onak da bude rupica. to im smeta,tj. takva duda im ne paše.
Moj i takvu pregriženu hoće.

Tješim se da je koristi samo za uspavljivanje. Još nema snage za odvikavanje.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 16:58   #69
Moj je isto bez problema i pregrizenu koristio
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 20:48   #70
Moj deckic ce sad 31 mj i jos uvijek imamo dudicu.. doduse, jako smo limitirali upotrebu, samo za spavanje... i to super funkcionira za sad. Jos mu je ne planiram skroz uzeti.. neka duda dijete kad mu to toliko znaci... ionako je vecinu noci bez nje.. ako se probudi, nadje ju sam ili mu je dodam i za minutu opet spava.. preko dana sam ju maknula jer ju je imao nonstop u ustima a imamo specificnu situaciju (uci dva jezika a treci pasivno) pa nije ni pokusavao nesto govoriti, a ako i bi, to je bio mumljaj kroz dudu. Veliki napredak otkako ju koristimo samo za spavanje
I da, uopce mu nije bitno kakve vrste je duda, jel koristena ili nije, pregrizena ili ne.. samo da je duda
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 15:57   #71
skupljam ovdje ideje za odvikavanje, neke smo već pokušali ali bezuspješno...
odrežem ja pola dude, jedva ju je držala u ustima ali i dalje ju je dudala... (kupili smo novu )
a kad izgubila dudu bez problema je uzela bebinu plastičnu i dudala kao normalnu silikonsku... (naravno uslijedila je nova )
__________________
i'm not here to judge
bubabara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 22:08   #72
Bacili smo je danas susjedovom psu..tj.on sam ju je bacio....Naravno da je nakon pol sata u krevetu uslijedio plač ...i tuga za duduom....Tak mi ga je bilo zao ..da smo trazili dudu natrag i tada sam je prererzala s pričom da ju je pas malo pregrizao i nije ju htio takvu staviti u usta,,ugl.zaspao bez dude....a kako će proći noć...vidjet ćemo.
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 09:10   #73
Druga noć bez dude i katastrofa je....Inace smo je koristili samo za spavanje....u vrtiću spava bez problema s dudom...a doma...Inace zaspi u 20 i 30..sad se siroče muci do 22 i 30...Nakon dva sata slijedi buđenje i takav plač....zalosni ...da mi srce puca...Prvu noć se budio češće ali je manje trajao plač...noćas dva puta ali je trajalo dok se nije smirio prilično dugo i u 5 vec buđenje.
ne znam ni sama dali da ga tako jadnog mucim....( strah me od tog ne spavanja, iscrpljenosti i silnog stresa da se jos ne razboli)ili da je vratim...Koliko je kod vas trajalo?
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 22:05   #74
mi smo se skoro odvikli prije operacije, ali nakon operacije taj cucla po cijele dane...nadam se da će ga proć kad skinemo zavoj i kad bude toplije vrijeme za igru vani i kad se bude kupao u moru. zasad nema šanse, točno se vidi razlika kako ju prije nije uopće tražio nazad kad bi ju nekom dao, a sad ne ispušta iz ruku.
mia ima li kakvu drugu tješilicu da zaspe s time? probaj pratit još malo, ali za noć ja se ne bih brinula...super je i ovo da može bez nje u vrtiću, kakav je bio u vrtiću poslije toga s psom?
mi smo ranije bili na dudi samo po noći, ali velim otkako je operacija prošla sad smo opet na početku.
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 22:57   #75
U vrtiću je on bez dude vec godinu dana...i spava bez problema.I vec godinu dana nema dude osim za spavanje.Ujutro čim se probudi ostavi je u kindacu i to je to.Za dnevno spavanje doma ju je imao...ali je isto ostavi kad se probudi...Vec godinu dana je on nigdje ne nosi niti doma za bilo kakvu situaciju traz samo za spavanje.
Ne zeli nis drugo za spavanje...nudim mu medeka..i sl.stvari ali nece.Danas treci dan je zaspao bez problema ali evo nakon sat i pol je vec uslijedilo buđenje...plač...hoće dudu...tako bolno jeca i plače...da mi srce puca...Tak nije plakao ni kao beba...grozno...ne znam kaj da radim....hoče to proči?
Yoya ..kod vas je ipak drugo..operacija i stres ...oko toga...Da se moj sad razboli..mislim da bih mu je odmah dala nazad...
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 22:01   #76
mi smo mjesec dana bez dude,jako brzo se odvikao,bas cudno inace je svojeglav i bio je veliki dudoljbac,u 2,3 dana vise nije ni pitao za nju.neki dan kopao po torbi od kolica i nasao dudu i kaze o duda ja zastala mislim si ajme ako ju sad opet bude htjeo ,i nista nastavio kopat dalje,nju pustio na stranu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 08:57   #77
3.noć zaspali bez beda...probudio se jednom....4.noć zaspali i spavali cijelu noć.............Nadam se da je to to.
Pomogla nam je priča o vili dudilici koju smo mjesec dana prije čitali...sad je sam rekao odnijela je dudu vila dudilica i donijela mu poklone....
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 14:19   #78
Quote:
mia kaže: Pogledaj post
3.noć zaspali bez beda...probudio se jednom....4.noć zaspali i spavali cijelu noć.............Nadam se da je to to.
Pomogla nam je priča o vili dudilici koju smo mjesec dana prije čitali...sad je sam rekao odnijela je dudu vila dudilica i donijela mu poklone....
Mi smo se s pomoć Vile Dudice ostavili dude. Imala je 3,5god. Taj dan odlučila sam da ćemo se ostaviti dude. Cijeli dan sam joj pričala da će tu noć doći Vila Dudica po njene dude (imala ih je nekoliko), da ih treba staviti u prozor i da će zauzvrat dobiti poklon od Vile Dudice a ona će ih odnijeti malim bebama što plaču jer nemaju dudica. I tako je i bilo, cijeli dan smo ponavljali tu priču, ispričali je svima, bakama, didama, tetkama, ujacima i navečer ih ona sama uzela i lijepo poslagala u prozor jednu do druge, kad je legla u krevet uopće ju nije tražila, ujutro je brzo trčala do prozora da vidi što je dobila. Kasnije ju je par puta spomenula kad je bila jako umorna i pospana ali brzo se uvijek nasmijala i rekla ma ja sam velika za dudu, ona mi više ne treba, one su sad kod malih beba da ne plaču.
mila26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 14:25   #79
Quote:
mila26 kaže: Pogledaj post
Mi smo se s pomoć Vile Dudice ostavili dude. Imala je 3,5god. Taj dan odlučila sam da ćemo se ostaviti dude. Cijeli dan sam joj pričala da će tu noć doći Vila Dudica po njene dude (imala ih je nekoliko), da ih treba staviti u prozor i da će zauzvrat dobiti poklon od Vile Dudice a ona će ih odnijeti malim bebama što plaču jer nemaju dudica. I tako je i bilo, cijeli dan smo ponavljali tu priču, ispričali je svima, bakama, didama, tetkama, ujacima i navečer ih ona sama uzela i lijepo poslagala u prozor jednu do druge, kad je legla u krevet uopće ju nije tražila, ujutro je brzo trčala do prozora da vidi što je dobila. Kasnije ju je par puta spomenula kad je bila jako umorna i pospana ali brzo se uvijek nasmijala i rekla ma ja sam velika za dudu, ona mi više ne treba, one su sad kod malih beba da ne plaču.
Jel to neka knjiga ili naša bujna mašta ?
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 14:29   #80
Quote:
Yoya girl kaže: Pogledaj post
Jel to neka knjiga ili naša bujna mašta ?
Knjiga...mi posudili u knjižnici....
I nama je vila dudilicia ostavila poklone iako kaze da je jako žalostan što mu je vila odnijela dudu, jer nije znala da njemu jos treba.
NADAM se da je najgore prošlo...zapravo i nije tako strašno 2 -3 noći malo cirkusa i dude zauvijek nema.....
mia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.