Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2009., 22:08   #1
Zašto je ubijen Ceauşescu?

1965 godine dolazi ka dikatator Rumunjske i biva popularan od strane Zapada, jer se odmaka od Varšavskog pakta, kritizira je gušenje Praškog proljeća i kasnije dobiva odlikovanje Francuske vlade.
Rumunjska je došla u krizu u 80-tima, te je Ceusecu bija prisiljen da napravi bolne poteze da se vrati dug.dug je vraćen u lito 1989.
postavlja se pitanje,zašto je onda ubijen 1989. u 12. misecu,zašto je ubijen po kratkom postupku, zašto je bila smrtna kazna a ne doživotni zatvor.zašto se sve tako brzo desilo?
moje mišljenje je da je bija žrtva CIA-e,da se uništi socijalizam.
pošto je bija diktator to je bija jedini način da u Rumunjsku uđe kapitalizam i da Zapad tu zavlada.a isto tako je i vrime ubojstva bilo taman kad se srušija komunizam.
KOSOVAR is offline  
Old 03.11.2009., 00:06   #2
Bio je smaknut zato što je bio diktator sa ludom ženom i Rumunjima je konačno dojadio. Zato je smaknut.

Pročitaj koju knjigu o njemu i Securitateu.
Hollow Point is offline  
Old 03.11.2009., 11:16   #3
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Bio je smaknut zato što je bio diktator sa ludom ženom i Rumunjima je konačno dojadio. Zato je smaknut.

Pročitaj koju knjigu o njemu i Securitateu.
smiješno.ne postoji nijedan zakon da se diktator mora smaknut.
zašto mu nije bilo normalno suđenje i zašto je ubijen po kratkom postupku?
Jebote šta volim kapitalizam, ipak postoje razlike među ljudima,nismo svi isti
KOSOVAR is offline  
Old 03.11.2009., 12:44   #4
taj lik je bio smaknut radi sranja što ih je napravio vlastitom narodu za vrijeme svojeg predsjednikovanja. na stranu dugovi, vanjska politika i što ti ja znam koje floskule.

prouči malo kroz dokumentarce, knjige i zapise što je taj režim radio ljudima.
systemerror is offline  
Old 03.11.2009., 14:19   #5
Quote:
systemerror kaže: Pogledaj post
taj lik je bio smaknut radi sranja što ih je napravio vlastitom narodu za vrijeme svojeg predsjednikovanja. na stranu dugovi, vanjska politika i što ti ja znam koje floskule.

prouči malo kroz dokumentarce, knjige i zapise što je taj režim radio ljudima.
Istina , ali taj režim , je njega i smaknio , njegovi generali i visoki bivši komustički dužnosnici su brže bolje orgaizirali suđenje i egzekuciju da zadovolje narod i pokušaju sprat odgovornost sa sebe . Kao da Miloševićevi generali skupa sa šešeljom i ko zna kakvim srpskim fanatcima sude braćnom paru Milošević i još ih streljaju. Ali samo suđenje egzekucija, vojnici pa u većini afričkih zemalja bi to sa više stila izveli.
benisio is offline  
Old 03.11.2009., 15:55   #6
Quote:
systemerror kaže: Pogledaj post
taj lik je bio smaknut radi sranja što ih je napravio vlastitom narodu za vrijeme svojeg predsjednikovanja. na stranu dugovi, vanjska politika i što ti ja znam koje floskule.

prouči malo kroz dokumentarce, knjige i zapise što je taj režim radio ljudima.

evo sad ću dobit ban,al boli me kurac.većina odi na forumu hr su tupani ili neka dica.
ma šta je radija svom narodu?taj lik je skoro dobija nobelovu nagradu za mir.
dobija je odlikovanje časti od Francuske vlade.njega su ocrnili zapadnjaci da je ka tiranin.pa napravili bi isto to Titu.
a kako je sad u Rumunjskoj,prekrasno brate,ljudi su bogati a sloboda mišljenja je takva da moš sve reć samo ćeš ostat bbez posla ili će ti namistit neku igru
KOSOVAR is offline  
Received Infraction
Old 03.11.2009., 21:17   #7
Quote:
KOSOVAR kaže: Pogledaj post

evo sad ću dobit ban,al boli me kurac.većina odi na forumu hr su tupani ili neka dica.
ma šta je radija svom narodu?taj lik je skoro dobija nobelovu nagradu za mir.
dobija je odlikovanje časti od Francuske vlade.njega su ocrnili zapadnjaci da je ka tiranin.pa napravili bi isto to Titu.
a kako je sad u Rumunjskoj,prekrasno brate,ljudi su bogati a sloboda mišljenja je takva da moš sve reć samo ćeš ostat bbez posla ili će ti namistit neku igru
slušaj, ja sam živio i preživio to vrijeme, bio i u kontaktu i vidio osobno. i tada i sada.
pa oni iz tih govana neće izać još 100 godina, bez obzira na uniju i šta ti ja znam koga. bivša juga i današnje države nastale od nje su svjetlosnim godinama ispred, i kulturno i standardno i što god hoćeš.

ne kažem ja da ih ovaj sistem isto tako ne gnjete. gnjete i te kako. isto kao i mi. zamjenili jedno sranje drugim. možda prividno boljim, al u biti mnogo gorim.

kod njih, razlika je u tome da je onda vladala državna mafija, a sad vlada zakon korupcije i oružja. al još uvijek, za razliku od '89, neće ić na fiskulturno prebijanje u lokalnu policijsku stanicu, jer je susjed prijavio da rade dvije žarulje istovremeno u kući.

za zapad je i pol pot bio borac za demokraciju, pa su ga kasnije otkantali. a bio veeeeliki državnik i svi se slikali s njime.

a što se tiče diteta, mislim da je jasno ko je ovdje dite prema načinu pisanja o stvarima o kojima očito pojma nema
systemerror is offline  
Old 03.11.2009., 21:32   #8
Quote:
systemerror kaže: Pogledaj post
taj lik je bio smaknut radi sranja što ih je napravio vlastitom narodu za vrijeme svojeg predsjednikovanja. na stranu dugovi, vanjska politika i što ti ja znam koje floskule.

prouči malo kroz dokumentarce, knjige i zapise što je taj režim radio ljudima.
Što je Vlad Tepeš bio u Transilvaniji, to je Ceausescu bio cijeloj Rumunjskoj u modernim vremenima.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 03.11.2009. at 22:03.
piskavac is offline  
Old 03.11.2009., 21:53   #9
Trbali su sve komunističke vođe po Rumunjskoj metodi
PS
Na Vukovar film festivalu gledao sma "Priče iz Zlatnog doba" o komunističkom režimu(naslov je ironičan,film kritizira komunizam),preporučam ga svakome ...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 03.11.2009., 21:59   #10
Prvo potajno a u zadnje vrijeme i javno rumunji mu polažu cvijeće,shvatili koliko im je bilo dobro pod njim.Po Bukureštu nije bilo vojske djece beskućnika,čopora divljih napuštenih psa,milijuna zaraženih od AIDS-a,kakvo divljačko ubojstvoNevjerovatno d anitko nije reagira na barbarski postupak nove tkzv "demokratske" vlasti.
dado.- is offline  
Old 03.11.2009., 22:02   #11
Quote:
benisio kaže: Pogledaj post
Ali samo suđenje egzekucija, vojnici pa u većini afričkih zemalja bi to sa više stila izveli.
Iako se ne slažemo u gledištima, moram priznati da u ovoj izjavi ima mnogo istine.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 03.11.2009., 22:07   #12
Quote:
dado.- kaže: Pogledaj post
Prvo potajno a u zadnje vrijeme i javno rumunji mu polažu cvijeće,shvatili koliko im je bilo dobro pod njim.Po Bukureštu nije bilo vojske djece beskućnika,čopora divljih napuštenih psa,milijuna zaraženih od AIDS-a,kakvo divljačko ubojstvoNevjerovatno d anitko nije reagira na barbarski postupak nove tkzv "demokratske" vlasti.
bilo je bilo, samo što su sa dolaskom ''demokracije'' otišli u još gori qurac.
srednjeg sloja, kojeg je u ono vrijeme još kako tako bilo, i inteligencije sada, praktički, uopće nema, i spali su na golo preživljavanje.

a zašto su izveli na onakav idiotski način smaknuće, e to bi trebalo pitat generale koji su samo par dana prije toga manevrirali tenkovima po bukureštu i bili složno uz svojeg vođu.
systemerror is offline  
Old 03.11.2009., 22:11   #13
Bizarni režim u rukama prilično udarenog diktatora, nije čudno da su ga mrknuli, bilo im ga je već navrh glave. Tko čezne za njim još je luđi od njega.
Kexx is offline  
Old 03.11.2009., 22:31   #14
Quote:
dado.- kaže: Pogledaj post
Prvo potajno a u zadnje vrijeme i javno rumunji mu polažu cvijeće,shvatili koliko im je bilo dobro pod njim.Po Bukureštu nije bilo vojske djece beskućnika,čopora divljih napuštenih psa,milijuna zaraženih od AIDS-a,kakvo divljačko ubojstvoNevjerovatno d anitko nije reagira na barbarski postupak nove tkzv "demokratske" vlasti.
Malo pročitaj o natalitetnoj politici i pobačaju za vrijeme njegove vladavine, te o stavu prema AIDSu.
Hollow Point is offline  
Old 03.11.2009., 22:32   #15
diplomati koji su bili u RUM i BUG komentiraju da kad su u ZG da su se vratili u Europu! svaki daljni komentar je suvišan!
agent is offline  
Old 04.11.2009., 00:52   #16
Quote:
KOSOVAR kaže: Pogledaj post

evo sad ću dobit ban,al boli me kurac.većina odi na forumu hr su tupani ili neka dica.
ma šta je radija svom narodu?taj lik je skoro dobija nobelovu nagradu za mir.
dobija je odlikovanje časti od Francuske vlade.njega su ocrnili zapadnjaci da je ka tiranin.pa napravili bi isto to Titu.
a kako je sad u Rumunjskoj,prekrasno brate,ljudi su bogati a sloboda mišljenja je takva da moš sve reć samo ćeš ostat bbez posla ili će ti namistit neku igru
nobelova za mir
ako hoces jedan primjer mislim 77' kad je bio veliki potres nije dao da spasilacke ekipe traze ljude po rusevinama vec je naredio da se sve to preore buldozerima i odma pocne gradit novo
one nation is offline  
Old 04.11.2009., 12:17   #17
Nikolae Causesku i njegova zena Elena su streljani jer je u to vreme u zemlji bio opsti metez i postojala je velika mogucnost kontrarevolucije, obzirom na karakter rezima koji se zasnivao na postojanju veoma jake tajne policije i mreze dousnika koja je prekrivala celu zemlju. Njihovom likvidacijom i javnim prikazivanjem tela na TV-u, potencijalnim pristalicama oduzeta je svaka sansa da bilo sta preduzmu, a i mnogima, koji su umesani u visedecenijsko „silovanje” Rumunije pao je kamen sa srca. Zapad tada nije bas najpovoljnije reagovao na vest o streljanju, smatrali su da je bilo bolje malo sacekati i odrzati sudjenje u miru. No, mnogi u Rumuniji su smatrali da imaju dovoljno razloga da paru Causesku bude brzo presudjeno. Da je bilo organizovano pravo sudjenje, tj. u miru, ko zna kome bi se sve i za sta sudilo.
Zuta voda is offline  
Old 05.11.2009., 01:53   #18
Rumunji nisu ni znali da je pao Berlinski zid! to čuli od JRT televizije (naše TV tada)!
agent is offline  
Old 05.11.2009., 15:37   #19
Quote:
KOSOVAR kaže: Pogledaj post
1965 godine dolazi ka dikatator Rumunjske i biva popularan od strane Zapada, jer se odmaka od Varšavskog pakta, kritizira je gušenje Praškog proljeća i kasnije dobiva odlikovanje Francuske vlade.
Rumunjska je došla u krizu u 80-tima, te je Ceusecu bija prisiljen da napravi bolne poteze da se vrati dug.dug je vraćen u lito 1989.
postavlja se pitanje,zašto je onda ubijen 1989. u 12. misecu,zašto je ubijen po kratkom postupku, zašto je bila smrtna kazna a ne doživotni zatvor.zašto se sve tako brzo desilo?
moje mišljenje je da je bija žrtva CIA-e,da se uništi socijalizam.
pošto je bija diktator to je bija jedini način da u Rumunjsku uđe kapitalizam i da Zapad tu zavlada.a isto tako je i vrime ubojstva bilo taman kad se srušija komunizam.
Nicoale Ceausescu je bio diktator, autokrat i podsticao je kult osobnosti baš kao što su to činili Josip Broz zvani Tito, Kim Il Sung i još dobar tucet drugih iz te iste branše. Ipak, za razliku od npr. Josipa Broza zvanog Tito, on nije baštinio ratne zločine, nije pobio svojih ljudi koliko ovo smeće i slično tome. Osim toga, ljudi ne znaju, a to sam već ovdje pisao kako je Ceausescu bio stvarno i domoljub. Izvrnut je imao um, ali neke stvari su ipak bile vidljive. Natalitet je bio zamjetan, rumunjski je narod bilježio rast, bio je zabranjen pobačaj, nije bilo nikakvih naznaka da bi mogao prosperirati institucionalizirani homoseksualizam, a pored službenog komunizma bio je ostavljen solidan prostor rumunjskoj pravoslavnoj crkvi koja je shvaćala da Ceausescu i nije takav divljak kakvim su ga voljeli prikazivati.

Općenito, diktator, ali i domoljub, osoba izvrnutih stajališta, ali i rumunjski nacionalni preporoditelj, Nicolae Ceausescu nije zavrijedio ono što mu se dogodilo. Suđen je na nakaradan način ako itko to i može nazvati suđenjem, a ubijen je kako bi se podstreknutom narodu zadovoljili apetiti za tzv. pravdom.

Neki ovdje bolesno viču, neka je ubijen... Svašta... Čovjek je napravio za Rumunjsku u smislu njene samosvojnosti i prepoznatljivosti najviše od vremena rimskih legionara koji i jesu njeni preci i sačuvao ju je uvelike u stanju izvornosti i ispravnog duha čak i unutar zidina sovjetske imperije i Varšavskog pakta. Pa tko bi išta više htio? Uostalom, najjača crkva u nekadašnjem Varšavskom paktu je upravo u Rumunjskoj. Drži se da je daleko jača, ukorijenjenija i da je rumunjski narod istoj naklonjeniji nego što su to Poljaci prema rimokatoličkoj crkvi.

Kako god da okrenuli, Ceausescuovo smaknuće je ubojstvo za koje bi nalogodavci dan danas trebali odgovarati, a čovjeka bi se u tom smislu trebalo rehabilitirati i objektivno vrednovati. Ne želim da netko ovo shvati da ga smatram pozitivnim. To nipošto ne! No da je napravio najviše što se može za svoj narod i svoju državu u određenom vremenskom razdoblju, to svakako da! Neki idu uspoređivati Rumunjsku s kraja 80-ih sa pokojnom SFRJ u isto vrijeme i kažu, da Juga je bila svjetlosnim godinama ispred Rumunjske. Po čemu, pitam vas? Po dugovima koje je Josip Broz zvani Tito nakalemio pa se čini da se ljepše živjelo? Po totalno zastarjeloj industriji? Po demografskom nazadovanju svih ključnih naroda unutar iste? Po sreći jer je netko mogao postati gastarbajterom? Po čemu? To su gluposti. Jedino što je Tito napravio, a za što ga neki veličaju bilo je uzimanje kredita, gradnja "Potemkinovih sela" i davanje putovnica kako bi se sirotinja nahranila na njemačkim, francuskim, švicarskim i drugim gradilištima, rudnicima, tvornicama...

Nemojmo biti licemjeri i priznajmo da je Nicolae ubijen potpuno bezrazložno.

Usput, mislim da ova tema nekako više pripada pdf-u povijest i sl.
flumen-day is offline  
Old 05.11.2009., 17:04   #20
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Nicoale Ceausescu je bio diktator, autokrat i podsticao je kult osobnosti baš kao što su to činili Josip Broz zvani Tito, Kim Il Sung i još dobar tucet drugih iz te iste branše. Ipak, za razliku od npr. Josipa Broza zvanog Tito, on nije baštinio ratne zločine, nije pobio svojih ljudi koliko ovo smeće i slično tome. Osim toga, ljudi ne znaju, a to sam već ovdje pisao kako je Ceausescu bio stvarno i domoljub. Izvrnut je imao um, ali neke stvari su ipak bile vidljive. Natalitet je bio zamjetan, rumunjski je narod bilježio rast, bio je zabranjen pobačaj, nije bilo nikakvih naznaka da bi mogao prosperirati institucionalizirani homoseksualizam, a pored službenog komunizma bio je ostavljen solidan prostor rumunjskoj pravoslavnoj crkvi koja je shvaćala da Ceausescu i nije takav divljak kakvim su ga voljeli prikazivati.

Općenito, diktator, ali i domoljub, osoba izvrnutih stajališta, ali i rumunjski nacionalni preporoditelj, Nicolae Ceausescu nije zavrijedio ono što mu se dogodilo. Suđen je na nakaradan način ako itko to i može nazvati suđenjem, a ubijen je kako bi se podstreknutom narodu zadovoljili apetiti za tzv. pravdom.

Neki ovdje bolesno viču, neka je ubijen... Svašta... Čovjek je napravio za Rumunjsku u smislu njene samosvojnosti i prepoznatljivosti najviše od vremena rimskih legionara koji i jesu njeni preci i sačuvao ju je uvelike u stanju izvornosti i ispravnog duha čak i unutar zidina sovjetske imperije i Varšavskog pakta. Pa tko bi išta više htio? Uostalom, najjača crkva u nekadašnjem Varšavskom paktu je upravo u Rumunjskoj. Drži se da je daleko jača, ukorijenjenija i da je rumunjski narod istoj naklonjeniji nego što su to Poljaci prema rimokatoličkoj crkvi.

Kako god da okrenuli, Ceausescuovo smaknuće je ubojstvo za koje bi nalogodavci dan danas trebali odgovarati, a čovjeka bi se u tom smislu trebalo rehabilitirati i objektivno vrednovati. Ne želim da netko ovo shvati da ga smatram pozitivnim. To nipošto ne! No da je napravio najviše što se može za svoj narod i svoju državu u određenom vremenskom razdoblju, to svakako da! Neki idu uspoređivati Rumunjsku s kraja 80-ih sa pokojnom SFRJ u isto vrijeme i kažu, da Juga je bila svjetlosnim godinama ispred Rumunjske. Po čemu, pitam vas? Po dugovima koje je Josip Broz zvani Tito nakalemio pa se čini da se ljepše živjelo? Po totalno zastarjeloj industriji? Po demografskom nazadovanju svih ključnih naroda unutar iste? Po sreći jer je netko mogao postati gastarbajterom? Po čemu? To su gluposti. Jedino što je Tito napravio, a za što ga neki veličaju bilo je uzimanje kredita, gradnja "Potemkinovih sela" i davanje putovnica kako bi se sirotinja nahranila na njemačkim, francuskim, švicarskim i drugim gradilištima, rudnicima, tvornicama...

Nemojmo biti licemjeri i priznajmo da je Nicolae ubijen potpuno bezrazložno.

Usput, mislim da ova tema nekako više pripada pdf-u povijest i sl.
samo jedna rečenica. u bivšoj jugi i zemljama koje su nastale od njih, ljudi nikad, ali NIKAD, nisu živjeli, niti približno, u takvoj bijedi u kakvoj su živjeli rumunji tada i u kakvoj žive sada, eventualno za vrijeme ratova je slika bila otprilike ista ko u rumunjskoj (pri tom ne govorim da u jugi nije bilo bijede, nego da nije bilo takvog oblika).

ciao
systemerror is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.