Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2009., 13:17   #41
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Pitanje je jesu li Ruski Židovi bili u dosluhu sa Njemačkim,Madžarskim...

Šalu na stranu, 350 od 500 najvažnijih komunista u to doba su bili Židovi, Rusa nije bilo desetak među tih 500,čak je i Nijemaca bilo više od njih...
Biti u dosluhu s nekim je sasvim druga stvar nego biti pod nečijom direktnom kontrolom. Može se tu i pričati o švapskoj pomoći Lenjinu i koječemu drugom, ali ništa jasno ne ukazuje da su ruski ili ako hoćeš židovski revolucionari bili pod kontrolom neke strane tajne službe, dok je puč u Rumunjskoj bio još jedna dobro obavljena akcija CIA-e gdje su Rumunji bili samo oruđe...
__________________
Nek najmljenom kruže nas bandom/ Nek čelična lava se slijeva/
Rusija neće bit pod Atlantom/ Lijeva, lijeva, lijeva
jationo is offline  
Old 10.12.2009., 21:57   #42
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Pitanje je jesu li Ruski Židovi bili u dosluhu sa Njemačkim,Madžarskim...

Šalu na stranu, 350 od 500 najvažnijih komunista u to doba su bili Židovi, Rusa nije bilo desetak među tih 500,čak je i Nijemaca bilo više od njih...
Opet ponavljma da das neki relevantni dokaz za te svoje tvrdnje ili u protivnom cu te slobodno nazvati lazovcinom. I opet zidovi krivi, vama pojedincima stvarno nije lako. Za sve na ovome svijetu krivi su vam zidovi. Stvarno vam ne bih htio biti u kozi, jer vasa fobija od zidova i zidovstva granici sa bolescu. Nije niti cudno su upravo zbog ovakvih zidovi stvorili svoju drzavu.
Big Mac is offline  
Old 11.12.2009., 09:32   #43
Quote:
Big Mac kaže: Pogledaj post
Opet ponavljma da das neki relevantni dokaz za te svoje tvrdnje ili u protivnom cu te slobodno nazvati lazovcinom. I opet zidovi krivi, vama pojedincima stvarno nije lako. Za sve na ovome svijetu krivi su vam zidovi. Stvarno vam ne bih htio biti u kozi, jer vasa fobija od zidova i zidovstva granici sa bolescu. Nije niti cudno su upravo zbog ovakvih zidovi stvorili svoju drzavu.
Odakle si ti ispo jebote? Ogroman udio Židova u sovjetskom vrhu nije nikakva tajna.. Nije to optuživanje Židova ili antisemitizam, već činjenica. Ok, ne vjerujem da je postotak bio baš tako velik kako Michael kaže, ali svakako ih je bilo puno: Trocki, Zinovjev, Kamenjev, Kaganovič, a i Lenjin je Židov bio djelomično. Ne kužim otkud tolika ekipa trza toliko na svako spominjanje Židova koje nije krajnje pozitivno ili u smislu žrtava.
__________________
Nek najmljenom kruže nas bandom/ Nek čelična lava se slijeva/
Rusija neće bit pod Atlantom/ Lijeva, lijeva, lijeva
jationo is offline  
Old 11.12.2009., 12:37   #44
Quote:
jationo kaže: Pogledaj post
Odakle si ti ispo jebote?
Sada bi ti napisao od kuda, ali onda ces me tuzakati da ti vrijedjam familiju.

Quote:
Ogroman udio Židova u sovjetskom vrhu nije nikakva tajna.. Nije to optuživanje Židova ili antisemitizam, već činjenica.
Sto je to ogroman udio, definiraj ogroman? Brojkom i slovima definiraj, vjerujem da nece biti problem posto tvrdite nesto sto pretpostavljam mora biti potkrijepljena istina.

Quote:
Ok, ne vjerujem da je postotak bio baš tako velik kako Michael kaže, ali svakako ih je bilo puno: Trocki, Zinovjev, Kamenjev, Kaganovič, a i Lenjin je Židov bio djelomično.
Super, od 350 njih koliko tvrdi gore doticni, ti si uspio nabrojati 4, od cega su dvojica su poluzidovi, a koji se uopce prema zidovskom zakonu niti ne mogu smatrati zidovima. Ah pardon, ti imas neki drugi broj, pa te molim da ga napises kako sam napisao gore. Brojkom i slovima.

Quote:
Ne kužim otkud tolika ekipa trza toliko na svako spominjanje Židova koje nije krajnje pozitivno ili u smislu žrtava.
Nitko ne trza, ja reagiram. Regiram iz razloga sto svaka budala moze baciti proizvoljne brojke i ostati na tome. Reagiram iz razloga sto mi je pun kufer nakaza kojima su zidovi za sve na ovome svijetu krivi. Te su krivi jer su navodno drzali njemacku ekonomiju(kazale nakaze Hitler i Goebbels), te su krivci jer su navodno izmislili komunizam(kazale pojedine forumske nakaze), te su krivi jer su navodno izmislili kapitalizam(isto kazale pojedine forumske nakaze). Imas li jos nadodati na dusu tih "zlotvora" zidova. Ako nesto tvrdite, u ovom slucaju broj zidova na visokim komunistickim funkcijama, izvolite to podkrijepiti relevatnim brojevima. Ili ckomite.
Big Mac is offline  
Received Infraction
Old 11.12.2009., 13:09   #45
Quote:
Big Mac kaže: Pogledaj post
Sada bi ti napisao od kuda, ali onda ces me tuzakati da ti vrijedjam familiju.
Ne boj se, nisam tužibaba...



Quote:
Big Mac kaže: Pogledaj post
Sto je to ogroman udio, definiraj ogroman? Brojkom i slovima definiraj, vjerujem da nece biti problem posto tvrdite nesto sto pretpostavljam mora biti potkrijepljena istina.



Super, od 350 njih koliko tvrdi gore doticni, ti si uspio nabrojati 4, od cega su dvojica su poluzidovi, a koji se uopce prema zidovskom zakonu niti ne mogu smatrati zidovima. Ah pardon, ti imas neki drugi broj, pa te molim da ga napises kako sam napisao gore. Brojkom i slovima.
Ja nisam ni rekao da ih ima toliko, čak sam izrazio sumnju u te cifre, tako da nemam namjeru da ti bacam ikakve brojeve niti slova. Nabrojao sam četvoricu koji su bili sami vrh, što pokazuje da su u samom vrhu imali značajnu ulogu. Ne vidim razlog zbog kojeg bi se to osporavalo...

Quote:
Big Mac kaže: Pogledaj post
Nitko ne trza, ja reagiram. Regiram iz razloga sto svaka budala moze baciti proizvoljne brojke i ostati na tome. Reagiram iz razloga sto mi je pun kufer nakaza kojima su zidovi za sve na ovome svijetu krivi. Te su krivi jer su navodno drzali njemacku ekonomiju(kazale nakaze Hitler i Goebbels), te su krivci jer su navodno izmislili komunizam(kazale pojedine forumske nakaze), te su krivi jer su navodno izmislili kapitalizam(isto kazale pojedine forumske nakaze). Imas li jos nadodati na dusu tih "zlotvora" zidova. Ako nesto tvrdite, u ovom slucaju broj zidova na visokim komunistickim funkcijama, izvolite to podkrijepiti relevatnim brojevima. Ili ckomite.
Kurac samo reagiraš.. Ako nekog nazivaš nakazom mora da si bar malo ljut na njega... Ja nikada nisam rekao da su Židovi za sve krivi. Već da ne znači da je netko anti-semit jer kaže da je neka osoba koju smatra negativnom židovskog porijekla. Zašto je ok ako se kaže da je Einstein bio Židov, ali ne i ako se kaže da je bio Trocki (inače Trockog uopće ne smatram nekim tolikim negativcem i smatram da bi život u SSSR-u bio bolji da je on naslijedio Lenjina umjesto Džugašvilija)?
Također je činjenica da je Marx bio porijeklom Židov, ali opet niti njega ne smatram negativnom ličnošću, kao niti jedinim tvorcem komunizma...
I stvarno ne vidim na osnovu čega misliš da ja Židove smatram zlotvorima?
__________________
Nek najmljenom kruže nas bandom/ Nek čelična lava se slijeva/
Rusija neće bit pod Atlantom/ Lijeva, lijeva, lijeva
jationo is offline  
Old 11.12.2009., 14:13   #46
Quote:
jationo kaže: Pogledaj post
Odakle si ti ispo jebote? Ogroman udio Židova u sovjetskom vrhu nije nikakva tajna.. Nije to optuživanje Židova ili antisemitizam, već činjenica. Ok, ne vjerujem da je postotak bio baš tako velik kako Michael kaže, ali svakako ih je bilo puno: Trocki, Zinovjev, Kamenjev, Kaganovič, a i Lenjin je Židov bio djelomično. Ne kužim otkud tolika ekipa trza toliko na svako spominjanje Židova koje nije krajnje pozitivno ili u smislu žrtava.

Gle nitko ne kaže da je ''svako spominjanje Židova koje nije krajnje pozitivno''...antisemitizam.
Treba reći da mnogi od gore navedenih osim prezimena (ili djeda/bake) nikakve veze sa židovstvom nisu imali. Što misliš, da su Židovi komunisti provodili subote u sinagogi pjevajući ''Leha dodi''?
I jedan od visokih nacističkih dužnosnika u Poljskoj Hans Frank je bio Židov porijeklom.
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Old 11.12.2009., 14:42   #47
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
Gle nitko ne kaže da je ''svako spominjanje Židova koje nije krajnje pozitivno''...antisemitizam.
Treba reći da mnogi od gore navedenih osim prezimena (ili djeda/bake) nikakve veze sa židovstvom nisu imali. Što misliš, da su Židovi komunisti provodili subote u sinagogi pjevajući ''Leha dodi''?
I jedan od visokih nacističkih dužnosnika u Poljskoj Hans Frank je bio Židov porijeklom.
Čuj, meni je iz čistog mira spočitnuto da smatram Židove zlotvorima, to jest antisemitizam, tako da očigledno ima neke ekipe koja tako misli...
Nisam niti rekao da su Trocki ili Zinovjev bili ortodoksni Židovi, samo ne vidim zašto bi trebalo zabraniti da netko spomene njihovo porijeklo. Druga bi stvar bila da je Michael ustvrdio da je Ruska revolucija bila genocid Židova nad arijevcima ili neku drugu sličnu besmislicu, ali tomu nije bilo tako.
__________________
Nek najmljenom kruže nas bandom/ Nek čelična lava se slijeva/
Rusija neće bit pod Atlantom/ Lijeva, lijeva, lijeva
jationo is offline  
Old 19.12.2009., 18:34   #48
Quote:
inagadadavida kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko je vas iz hrvatske imalo zadovoljstvo da se promuva po rumuniji dok je ludi nikolae vladao.
Mi smo iz srbije odlazili tamo da im valjamo najgore farmerke na svetu, najgore pljuge koje je planeta videla ( neki "VEK" ) i "vegetu"........tukli su se oko tih stvari......

elem, ko je video onu bedu, taj se ne pita zasto su ga roknuli kao svinju.....dobro ga jos nisu ispekli zivog na raznju, ebem ga smrada........
"Mirko Atanacković, bivši generalni konzul Jugoslavije u Temišvaru tu i tamo je dotaknuo okvire naočala i u dahu nastavio:
Ja sam pravnik i mislim da suđenje nije bilo u redu, ali i ovo ću reći: da su imali sto života, svih sto bi im trebalo oduzeti.

To je bilo strašno, tako su maltretirali ovaj narod da se to može opisati samo jednom riječju: horor! Mjesečno su imali pravo potrošiti 35 kilovata struje, od osnovnih namirnica dobivali su mjesečno pola litre ulja, i to nekog smrdljivog, pet jaja. Kruh koji se ispekao u državnim pekarnicama morao je odstajati 24 sata na policama i tek je onda išao, u mizernim količinama, u te prazne dućane. Tako je naredila Elena, jer ako je kruh tvrd, narod će manje jesti.

Grijanje je bilo isključivo na plin koje je regulirala toplana, nisu se smjeli grijati sami na drva ili ugljen, na struju nije bilo šanse jer su mogli potrošiti samo 35 kilovata struje mjesečno, a toplana im je davala 12 stupnjeva. Možete li zamisliti kako je to zimi, svi se doslovno smrzavaju po tim polutamnim stanovima jer su im i žarulje bile ne više od 40-ak vati zbog dopuštene potrošnje. Grijanje je radilo samo dok je bilo dnevnog svjetla, zimi se, znači, gasilo oko pet popodne. Niti su djeca mogla pisati domaći rad, niti se tako može živjeti. Ljudi su mi dolazili u konzulat s modrim rukama, tražili da se malo ugriju.

Meni, kao jugoslavenskom konzulu, svaki je tjedan dolazio kurir iz Vršca, srpskog grada na samoj granici Rumunjske i Srbije, i donosio mi sve moguće namirnice, dakle, hranu, šampone, deterdžente jer ja ništa nisam imao kupiti u tom Temišvaru.

Ljudi su stalno nestajali, Securitate je bila budna 24 sata dnevno, valjda je jedino albanski monstrum Enver Hoxha bio gori od ovoga. Zato su stalno i bježali, pa to se i ne zna koliko je ljudi ubijeno dok su ilegalno pokušavali prijeći granicu. Bježali su na sve načine. On bi uzeo bocu plina, pustio bi ventil da mu plin da pritisak, da mu bude svojevrsni pogon, zagrlio bi tu bocu i niz rijeku. Svaki dan na Đerdapu je bilo leševa, svaki dan, ubijali su ih ko pse, samo se o tome nije govorilo u medijima.

Nažalost, i Jugoslavija je šutjela o tome. U Temišvaru je cvjetala crna burza jer je grad blizu granice. Njima je Jugoslavija bila Zapad. Od švercera su naručivali Vegetu, kasetofone, traperice... Upravo zato što su lovili i signal ondašnjeg JRT-a, revolucija je krenula upravo u Temišvaru jer su vidjeli kako živi ostali svijet.

Tko kaže da je za vrijeme Ceausescua bilo dobro i da mu fale ta vremena, taj je za mene luđak i klinički slučaj. A znam da ih ima."

http://www.jutarnji.hr/ceausescu-da-...duzeti/414438/
Frasier is offline  
Old 20.12.2009., 14:58   #49
Quote:
Frasier kaže: Pogledaj post
revolucija je krenula upravo u Temišvaru jer su vidjeli kako živi ostali svijet.
Revolucija je krenula u Temišvaru, ali zbog drugih razloga...

Inicijator rumunjske revolucije: mađarski reformatski biskup Laszlo Tökes (english)
Magor is offline  
Old 22.12.2009., 12:46   #50
Evo jednog od zanimljivih oblika rumunjske bijede

Kada je Steaua 1986. pobijedila u UEFA Champions League Čauš je igračima poklonio po TV u boji domaće proizvodnje.
fgzcvijetic is offline  
Old 22.12.2009., 12:55   #51
Quote:
Frasier kaže: Pogledaj post
Tko kaže da je za vrijeme Ceausescua bilo dobro i da mu fale ta vremena, taj je za mene luđak i klinički slučaj. A znam da ih ima."

http://www.jutarnji.hr/ceausescu-da-...duzeti/414438/
denman is offline  
Old 22.12.2009., 20:08   #52
Quote:
KOSOVAR kaže: Pogledaj post
Rumunjska je došla u krizu u 80-tima, te je Ceusecu bija prisiljen da napravi bolne poteze da se vrati dug.dug je vraćen u lito 1989.
Možda upravo zato jer je VRATIO dug.
NO&/# is offline  
Old 24.12.2009., 01:46   #53
Mislim da su glavni razlozi zbog kojih je Ceausescu strijeljan sljedeći:
- da se obezglave njegovi pristaše i obeshrabre za bilo kakav daljnji otpor (to je i postignuto),
- da se narodu da povod za sveopće slavlje (u takvim trenucima nova vlast može raditi što hoće),
- da više ne priča (mnogi iz nove vlasti imali su također "putra na glavi") i
- da se suđenje ne pretvori u cirkus, sličan onom u kakav se kasnije pretvorilo npr. suđenje Miloševiću.

Sve u svemu, dovoljno razloga za smaknuće po kratkom postupku.
Atlantis_hr is offline  
Old 24.12.2009., 05:25   #54
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
diplomati koji su bili u RUM i BUG komentiraju da kad su u ZG da su se vratili u Europu! svaki daljni komentar je suvišan!
je,mos si mislit.gdje si to procitao ?u nekim hrvatskim novinama ?ocito nisi nikad nit prismrdio u RO ili BG.Sofia il Bukurest il Zagreb sve to isto,ja sam bio 1x Bukurest, 2 x Sofia, 2x Varna. tako da mogu usporedit.

a crnomorska obala je fantazija,barem sto se tice BG,pjescane plaze dokle mozes vidit.

a kulturne razlike,ciganija isto ko i u ZG.
buntspecht is offline  
Old 24.12.2009., 20:56   #55
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
je,mos si mislit.gdje si to procitao ?u nekim hrvatskim novinama ?ocito nisi nikad nit prismrdio u RO ili BG.Sofia il Bukurest il Zagreb sve to isto,ja sam bio 1x Bukurest, 2 x Sofia, 2x Varna. tako da mogu usporedit.

a crnomorska obala je fantazija,barem sto se tice BG,pjescane plaze dokle mozes vidit.

a kulturne razlike,ciganija isto ko i u ZG.
Hmm....

Ne mislim da je Zagreb baš nešto u usporedbi s drugim gradovima, ima ih meni ljepših koliko god voliš, ali reći da je Bukurešt isti kao i Zagreb je meni više nego čudno.

Gotovo da nisam bio u ružnijem gradu, tamo se makni tri ulice dalje od centra i dočekaju te straćare "samo takve". Kad smo došli tamo domaćini su nam rekli da se oko hotela o kojem odsjedamo niti slučajno navečer ne šetamo, a to ti je cca 10 minuta vožnje od strogog centra. One bespotrebno ogromne avenije i zgradurine u centru su meni koma, ako se to nekome dopada onda OK.

Iz tog grada pamtim dvije stvari, one proklete čopore pasa lutalica (jednom sam čak napunio džepove jakne kamenjem), to gdje su me napadali ti psi ti je kao u Zgb. Novi Zagreb. Druga stvar koja mi je ostala u sjećanju je da sve električne i telekomunikacijska vodove vode po zraku na stupovima, to izgleda kao čudo u centru i po onim avenijetinama, skoro da ne vidiš nebo od žičetina koje piče iznad tebe.

Promet i parkiranje je priča za sebe.

Znam da se o ukusima i bojama baš ne raspravlja, ali Bukurešt je u komi naspram Zagreba. Jedino s čime ga mogu usporediti je par propalih industrijskih gradića u Slovačkoj, tu je nekad i bilo nečega, ali sad je jednostavno prljavo i zapušteno. To je moj dojam o Bukureštu.

Sad on topic:

Mislim da je svim normalnim ljudima jasno zašto su pogubili onog luđaka od Ceausescua, drugo nije ni zavrijedio. Nitko od Rumunja s kojima sam razgovarao nije niti natuknuo da bi možda bilo nešto krivo u tome. Ljudima je jednostavno dopizdilo. Godine i godine bijede, izgladnjivanja, redukcija struje i grijanja, temperature od 12 stupnjeva u stanu, prisilnog preseljavanja stanovništva,........ S druge strane pretjerivanja s najvećim zgradama u "Europi", zlatnim kvakama i sličnim pizdarijama. Sasvim je normalno da su ljudi "pukli".

Sve ovo što sam napisao naravno nema veze s Rumunjima, ljudi su ostavili super dojam na mene i trudili su se koliko god su im prilike dozvoljavale da budu odlični domaćini. Samo, Bukurešt je još uvijek, zbog pomanjkanja novaca, u totalnoj komi.
__________________
U životu je važno da ne skidaš pločice sa zida u kupioni!
Korto is offline  
Old 25.12.2009., 01:40   #56
Može li mi netko preporučiti neku knjigu o Rumunjskoj u vrijeme Ceausescuove vladavine? Hvala!
mladunche is offline  
Old 25.12.2009., 12:06   #57
Quote:
Korto kaže: Pogledaj post
Hmm....

Ne mislim da je Zagreb baš nešto u usporedbi s drugim gradovima, ima ih meni ljepših koliko god voliš, ali reći da je Bukurešt isti kao i Zagreb je meni više nego čudno.
...
bogami ako odes par stotina metara od TBJ vidit ces stracare (Tkalca) ili u smjeru Elektre (gunduliceva il gajeva,koja li je) uglavnom komadi zbuke vise,samo cekam kad ce netko zginit tamo.

ma svi ti gradovi,su koma.desetljeca nebrige ucinilo je svoje.

P.S. bas sam jucer pogledao snimku smaknuca Nikolae-a i Elene.ajme ko pokisle kokosi..pred onim zidom .. jes da je morbidno al eto...nisu nis bolje nit zasluzili

Zadnje uređivanje Štrikalica : 25.12.2009. at 14:44.
buntspecht is offline  
Old 25.12.2009., 21:33   #58
Danas na tv Srbija stari snimci iz Bukuresta povodom dvadesete godisnjice revolucije, snimci koje je snimio novinar tv Beograda tih dana, prakticno na prvoj crti bojisnice... medju ostalim snimcima, tu je i par minuta iz kuce jednog od vodja revolucije, neki glumac Ian prezime nisam zapamtio, u momentima dok bjezi na sigurno ovi ga intervjuiraju, on spemnu neku brojku od 64.000 rumunja koje je Causesku pobio... zna neko nesto vise o tome?

Inace tema je smjehotresna, pazi pitanja zasto je ubijen
Vanjushka is offline  
Old 26.12.2009., 02:34   #59
Quote:
jationo kaže: Pogledaj post
Čitao sam jednom neko smeće od novina (nisam baš precizan pošto velika većina novina spada u tu kategoriju, ali ne znam točno koji je wc papir bio u pitanju) i tamo nazovu likvidaciju ruske carske obitelji "zločinom stoljeća" ili tako nekom sličnom patetičnom frazom. Odmah sam se sjetio obitelji Čaušesku, koja je likvidirana na sličan način i zapitao se koja je razlika... Jedna banda skinula je drugu i pritom je fizički zatrla, jedina je razlika eventualno što ruskim revolucionarima nitko nije upravljao iz inozemstva...
To su sigurno preuzeli od Engleza...oni su jako osjetljivi kada se skidaju kraljevske glave.

Mislim da su price oko toga kako je netko upravljao nekim besmislene....pa nije Causesku jedini despot svrgnut tih godina. A zasto je onako streljan i ubijen??...pa zato sto su to Rumunji.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 26.12.2009., 02:36   #60
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
je,mos si mislit.gdje si to procitao ?u nekim hrvatskim novinama ?ocito nisi nikad nit prismrdio u RO ili BG.Sofia il Bukurest il Zagreb sve to isto,ja sam bio 1x Bukurest, 2 x Sofia, 2x Varna. tako da mogu usporedit.

a crnomorska obala je fantazija,barem sto se tice BG,pjescane plaze dokle mozes vidit.

a kulturne razlike,ciganija isto ko i u ZG.
Evo ti si prvi koji hvali te gradove. Ja nisam bio ( nazalost ) ali dosta mojih kolega ode tamo poslom i uglavnom su slicne price kao i onih diplomata.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.