Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2010., 23:19   #21
Quote:
FRIKY kaže: Pogledaj post
ti si isto doma??uplacujes da znas cifru ili...??
Ja nemam digitron a neznam matematiku. AKo ti znas, izracunaj koliko je 20% od 2.700,60 kn i toliko ti kosta produzeno.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 00:18   #22
Quote:
FRIKY kaže: Pogledaj post
..a u ovo doba naci posao sada je jack pot!!
pa zaigraj onda loto!

pa ništa, ako ne namjeravaš radi djeteta ostati kod kuće, zasuči rukave i traži novi posao
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 00:20   #23
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ja nemam digitron a neznam matematiku. AKo ti znas, izracunaj koliko je 20% od 2.700,60 kn i toliko ti kosta produzeno.
540.12
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:20   #24
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
540.12
ti si ostala doma??
FRIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:28   #25
Quote:
FRIKY kaže: Pogledaj post
pa to mi preporuca sef ako si mogu priustiti,pa da se vratim ako sei kad se stanje poboljsa..
ne kužim kako ti se isplati uzeti neplaćeno u odnosu na otkaz
čini mi se da je stvar prilično slična, ako ne i ista

otkaz - nema prihoda, zdravstveno preko muža (+besplatno dopunsko kao nezaposlena), nema staža osim ako ne plaćaš sama,eventualno imaš pravo na neku mjesečnu naknadu s burze ovisno o tome koliko imaš staža

neplaćeni do 3 godine djeteta - nema prihoda, zdravstveno preko muža, nema staža osim ako ne plaćaš sama

nek em netko ispravi ako mi računica ne štima

okm u drugom slučaju te čeka tvoje radno mjesto kad se i AKO se poslodavac oporavi. mislim da to nije ništa manje kockanje nego mogućnost da nađeš novi posao kod nekih drugih poslodavaca.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:29   #26
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
zdravstveno sam osigurana preko biroa, također imam pravo i na besplatno dopunsko,
ako ostaješ doma jer želiš biti sa svojim djetetom mislim da nije fer da si prijavljena na zavodu za zapošljavanje - to je za osobe koje traže posao

zdravtsveno više nema veze s burzom, možeš biti zdravstveno osigurana i preko muža
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:38   #27
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne kužim kako ti se isplati uzeti neplaćeno u odnosu na otkaz
čini mi se da je stvar prilično slična, ako ne i ista
pa i ja to mislim
jedina razlika je što na neplaćenom imaš 'lažni osjećaj' da si u radnom odnosu i da te nakon 3 god 'čeka' posao (nažalost samo i isključivo zakonskih 15 dana a poslije ništa - na ledini si kao i svi ostali.

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
otkaz - nema prihoda, zdravstveno preko muža (+besplatno dopunsko kao nezaposlena), nema staža osim ako ne plaćaš sama,eventualno imaš pravo na neku mjesečnu naknadu s burze ovisno o tome koliko imaš staža

neplaćeni do 3 godine djeteta - nema prihoda, zdravstveno preko muža, nema staža osim ako ne plaćaš sama

nek em netko ispravi ako mi računica ne štima
da tako i ja mislim

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
okm u drugom slučaju te čeka tvoje radno mjesto kad se i AKO se poslodavac oporavi. mislim da to nije ništa manje kockanje nego mogućnost da nađeš novi posao kod nekih drugih poslodavaca.
ako se oporavi i ako te hoće...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:39   #28
Quote:
FRIKY kaže: Pogledaj post
ti si ostala doma??
misliš na tom neplaćenom? nisam.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:40   #29
Žene, samo da vas ispravim. Ako idete na neplaćeni do tri godine djeteta NEMA prijave na burzu i nema naknade s burze, jer je to mirovanje radnog odnosa, dakle ne smatrate se nezaposlenom osobom. Prijava na zdravstveno ide prego supruga, a mirovinsko uplaćujete ili ne ovisi o vama.
__________________
Sizif je vjerojatno bio domaćica.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:43   #30
ma mislim .. ja razumijem pokretačicu teme s jedne strane.
nije dugo radila (komplikacije, rodiljni, roditeljski) strah od posla, strah od neizvjesnosti, strah od otkaza..

pa i mene je strah.. svi se zakoni promjenili.. ko tuka dolazim na posao i isto mi nije svejdeno... (ali to nije tema)

Poslodavac je bio korektan u slučaju što joj je predložio.. njjega to ne košta ništa, on sa tim nema veze.. mogao joj je ni ne reći već kao jednoj forumašici (nedavno) samo nakon 15 dana uručiti otkaz nakon što se je vratila na posao....

čak ja ovakva kakva jesam, pomišljam da osim svoj zanimanja upišem neke tečajeve i usvojim i upišem u radnu knjižicu neka neova znanja i vještine koje će mi samo dobro doći ako i ja izvizim po povratku na posao
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:50   #31
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
čak ja ovakva kakva jesam, pomišljam da osim svoj zanimanja upišem neke tečajeve i usvojim i upišem u radnu knjižicu neka neova znanja i vještine koje će mi samo dobro doći ako i ja izvizim po povratku na posao
na kakve tečajeve misliš? nešto kao nadogradnja tvojoj struci? postdiplomski? strani jezik? vozački?

nećeš valjda na tečaj crtanja ili geliranja noktiju??
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:52   #32
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post

Poslodavac je bio korektan u slučaju što joj je predložio..
a opet..ako želi baš nju uzeti natrag kad se oporavi onda joj jednako tako može sad dati otkaz pa ju normalno ponovno zaposliti kad poželi

mislim da zapravo sve u zabludi dovodi misao da se na tom neplaćenom za dijete do 3 godine imaju neka prava, naknade ili da ti ide bar staž...a to jednostavno nije tako
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:54   #33
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
na kakve tečajeve misliš? nešto kao nadogradnja tvojoj struci? postdiplomski? strani jezik? vozački?

nećeš valjda na tečaj crtanja ili geliranja noktiju??
npr. porezi (onaj koji je pravnik i koji još zna dobro knjigovođenje i poreze - taj je jako jako dobro plaćen)
razmišljam završiti tečaj za knjigovođe i uz moje zvanje (pravnik).. smatram da bi samo moglo biti dobro a ne loše..
Jer jedno se često nadovezuje na drugo, stalno me pitaju porezni zakon (a ja o tome blage veze nemam jer postoji porezni studij) Pošto ne mislim više studirati (sita sam) .. jedan tečaj.. mislim da ne bi došao na odmet a i upisuje se u radnu knjižicu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:55   #34
Je li vi to govorite o 3 godine nakon prvog i drugog djeteta?
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:56   #35
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
a opet..ako želi baš nju uzeti natrag kad se oporavi onda joj jednako tako može sad dati otkaz pa ju normalno ponovno zaposliti kad poželi
da ali ona njemu ne vjeruje... i opravdano mu ne vjeruje. Jer da mu je tako dobra ne bi ju otpuštao... našao bi joj bilo koje mjesto - dobrog se radnika ne rješavaš

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
mislim da zapravo sve u zabludi dovodi misao da se na tom neplaćenom za dijete do 3 godine imaju neka prava, naknade ili da ti ide bar staž...a to jednostavno nije tako
naravno. to se isplati za Sumer, koja radi u državnoj upravi za cca 4500-5000 kuna (max).. i koju radno mjesto čeka
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:58   #36
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
zdravstveno sam osigurana preko biroa, također imam pravo i na besplatno dopunsko, i prijavljena sam kao uzdržavani član muža...i ja i malac
a kako se to prijavi kao uzdržavani član mužu ti i dijete, dali je to samo porezna olakšica ili kolika je, dali je to moguće samo do djetetove 3 god.
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:59   #37
Pa nekim poslodavcima u ovoj krizi pase momentalno smanjivanje zaposlenika. Ne vidim u cemu je problem.
Ako cura u medjuvremenu nadje posao nitko ju ne sprecava da se zaposli tamo a ne ceka starog poslodavca. Ovako ima deal s poslodavcem da ce ju uzeti nazad za godinu ili dvije.
I da, netko je napisao da ne mozes na burzu, naravno da ne! Burza trazi posao a ti ne smijes raditi jer time krsis odredbe neplacenog.
Ako se zaposlis prvi poslodavac te ne mora zasposliti opet.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 11:01   #38
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
da ali ona njemu ne vjeruje...
htjedoh reći da joj je što se tiče sigurnosti i jedno i drugo - isto. te da u tome što je njoj poslodavac to predložio nema nikakve garancije da on baš nju želi ponovno zaposliti kad se oporavi. da ju baš želi, može ju ponovno zaposliti i ako joj sad da otkaz.

ja sam sigurna da je i nju i njezinog poslodavca u zabludu dovelo to što su mislili da bi imala ipak neka veća prava nego da je nezaposlena, što je vidljivo i iz uvodnog pitanja
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 11:01   #39
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
a opet..ako želi baš nju uzeti natrag kad se oporavi onda joj jednako tako može sad dati otkaz pa ju normalno ponovno zaposliti kad poželi

mislim da zapravo sve u zabludi dovodi misao da se na tom neplaćenom za dijete do 3 godine imaju neka prava, naknade ili da ti ide bar staž...a to jednostavno nije tako
upravo tako. ako joj želi dobro neka joj da otkaz, pa će valjda bar kroz neko vrijeme primati nešto sa burze a ona neka si u međuvremenu traži posao, pa naći će nešto
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
npr. porezi (onaj koji je pravnik i koji još zna dobro knjigovođenje i poreze - taj je jako jako dobro plaćen)
razmišljam završiti tečaj za knjigovođe i uz moje zvanje (pravnik).. smatram da bi samo moglo biti dobro a ne loše..
Jer jedno se često nadovezuje na drugo, stalno me pitaju porezni zakon (a ja o tome blage veze nemam jer postoji porezni studij) Pošto ne mislim više studirati (sita sam) .. jedan tečaj.. mislim da ne bi došao na odmet a i upisuje se u radnu knjižicu
e to ti je dobra ideja
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 11:02   #40
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
a kako se to prijavi kao uzdržavani član mužu ti i dijete, dali je to samo porezna olakšica ili kolika je, dali je to moguće samo do djetetove 3 god.
Ne, ti mozes biti uzdrzavani clan bilo kada.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.