Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2017., 18:27   #6541
Quote:
Supremum kaže: Pogledaj post
21.08. na racun mi je sjelo 1400 kn.

E sad, ja nemam pojma zasto i otkud te pare?
Radim vec drugu godinu u Njemackoj, u Hrvatskoj nemam nikakav prihod niti bilo kakvu imovinu. Bio sam u radnom odnosu samo cijelu 2015.-u godinu, nisam nista kupovao niti obracao paznju na bilo kakvu mogucnost povrata poreza.

Moze li mi netko objasniti na temelju cega sam ja dobio taj novac?
Ako su u HR radio cijelu 2015. godinu, to znači da ti je zadnja plaća za tu godinu isplaćena vjerovatno u siječnju 2016. kad je i plaćen porez.
I taj si porez dobio natrag, po godišnjem obračunu za 2016. , jer ništa više nisi u 2016. zaradio i nisi iskoristio sve osobne odbitke na koje si imao pravo.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 18:29   #6542
Quote:
Lendoxia kaže: Pogledaj post
ja sam u toj situaciji a znam sigurno da imam pravo na povrat. ne znam jesu li stvarno gotovi s isplatama il se to otegnulo. ako itko ima ikakve info bilo bi super
Da li ti je došlo rješenje? Ako nisi dobila rješenje onda vjerovatno nemaš pravo na povrat.
Rješenje ti je trebalo doći do 30.06. ,ako ga nisi dobila , rok za prigovor je bio 31.07. i trebala si do tada reagirat.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 22:37   #6543
nisam dobila rjesenje, al pravo na povrat sigurno imam jer je kolegica u istoj situaciji dobila, al nije mijenjala prebivaliste.
__________________
I am SHERlocked
Lendoxia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 10:00   #6544
Onda ti ne preostaje ništa nego otić u poreznu i provjerit.
Rok za prigovor je istekao, pa tu više nećeš niš moć napravit.
No, može se desit da ti je rješenje izdano, al ga, iz nekog razloga , nisi dobila.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 17:51   #6545
Dobila rješenje o povratu, isto piše i na e-građanima, ali novac mi još nije uplaćen?! Jesu li već svima uplatili, trebam li ići u poreznu vidjeti gdje je zapelo? Ima li vas još kojima nije uplaćen povrat poreza?
Mariela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 19:25   #6546
Pozdrav imam problem. Inače sam na Splitskoj i svake godine mi je uredno sidao povrat.
Ove godine mi je otvoren račun u Erste od strane porezne te su novci ošli tamo!!? Moram napomenuti da nikad nisam bio klijent te banke . Otiša sam provjeriti i na Erste mi je reklo da je novac vraćen poreznoj!?
Dali se netko našao kad u ovakvoj situaciji te koja je procedura dalje i koliko s emora čekati novac. Hvalaa
jimgitara is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:50   #6547
Ni ja još nisam dobio - ali čak još niti jedan medij nije objavio članak o postotku povrata u obećanom roku (31.08.2017.), isplaćenim postocima i svotama po županijama i ostalim bla-bla, bla-bla.
Izgleda da su svi mediji pod kontrolom države.
Inače, 22.08.2017. bilo je detaljno izvješće o gore navedenom, a sada kada bi trebalo biti - muk.
Collistar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:20   #6548
Quote:
jimgitara kaže: Pogledaj post
Pozdrav imam problem. Inače sam na Splitskoj i svake godine mi je uredno sidao povrat.
Ove godine mi je otvoren račun u Erste od strane porezne te su novci ošli tamo!!? Moram napomenuti da nikad nisam bio klijent te banke . Otiša sam provjeriti i na Erste mi je reklo da je novac vraćen poreznoj!?
Dali se netko našao kad u ovakvoj situaciji te koja je procedura dalje i koliko s emora čekati novac. Hvalaa
Račun ti nije otvoren u Erste od strane porezne uprave, jer da je to tako, novac bi te čekao tamo , na tom nekom otvorenom računu.
Erste banka ti je rekla da je porez vraćen , to znači da nisu imali račun na tvoje ime i zato su novac vratili.
Očito se desila neka greška (ne znam čija) i odi u poreznu to provjerit.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:21   #6549
S obzirom da sam pisala tu da zakljucim cijelu pricu. Zbog promjene prebivalista mi nije uopce obradjena prijava u prvom valu, pa su sad cekali da im opet aplikacija proradi nakon cega je to konacno napravljeno i nakon par dana mi je sjela lova tako da ako ste sigurni da imate pravo na povrat a niste dobili rjesenje raspitajte se nije sve izgubljeno jer je prosao rok za zalbe
__________________
I am SHERlocked
Lendoxia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:11   #6550
Da li poreznu prijavu može predati roditelj za člana obitelji?

Zadnje uređivanje atoni : 09.10.2017. at 14:29.
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:36   #6551
Da.. može se predati DOH ili ZPP DOH za nekog drugog.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:26   #6552
Pitanje glasi, jesu li još uvijek dividende i udjeli u dobiti neoporezivi do 12 000 kuna udjela u kapitalu??
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:14   #6553
Nisam sigurna pitam li na dobrom mjestu,ali tema mi se činila najprikladnija. Imam tekući račun na koji primam plaću i žiro račun na koji ponekad dobivam plaćeno poslove koje odrađujem preko Ugovora o djelu. Osim oročene štednje željela bih imati dio novaca uvijek dostupan u slucaju nekakvih hitnih situacija pa sam si mislila na žiroračun s vlastitog tekućeg računa uplatiti novce. Ako bi ih tijekom godine trebala potrošiti opet bi sljedeći mjesec s tekućeg računa prebacila na žiro tako da na njemu uvijek imam određenu svotu novaca. Moje pitanje je može li se žiro račun koristiti na taj način a da nemam komplikacije s prijavom poreza. Jer se sjećam prije nekoliko godina kad sam radila prijenos vlastitih sredstava jer je žiroračun bio vezan uz paypal pa da mogu plaćati da sam morala slati Poreznoj objašnjenje kod porezne prijave...hvala na odgovoru
NiT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 18:58   #6554
Vjerovatno ćeš opet morati slati objašnjenje. Jer žiro račun NIJE štedni račun.
Ako ti je cilj štednja, onda potraži ostale opcije koje banke nude. Npr. otvorena štednja i slično.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:03   #6555
Povrat poreza kod bolovanja

Pozdrav.
Na bolovanju sam od 09.12.2016., Trebao bi počet radit zadnjih par dana tekuće godine. Zanima me da li ću imat pravo za povrat poreza?
Par ljudi mi je reklo da bi trebao imat pošto ne bi bio cijelu godinu na bolovanju, pa evo, molim negog tko se više razumije u tu tematiku da mi napiše odgovor.
Hvala!
danijelvedran is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:13   #6556
Jesi li išta poreza uopće platio u 2017. godini?
Ako jesi, imaš pravo to dobiti natrag i vjerovatno će ti poslodavac to vratiti po konačnom obračunu. (sa zadnjom plaćom u ovoj godini).
Ako nisi platio ništa poreza, nemaš što dobiti natrag.
Plaću za prosinac ćeš dobiti u sječnju slijedeće godine, tak da to u ovoj godini ne računaš.
Računaš samo plaću iz prosinca 2016. koju si dobio u sječnju 2017.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 12:34   #6557
Pozdrav svima!
Pitanje ako netko zna: da li se na drugi dohodak mogu traziti olaksice za djecu? Ako da da li moraju biti na pk ili ih mogu prijaviti na godisnjoj prijavi na zpp-doh?

Hvala
bluberry1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:24   #6558
Na temelju sudske nagodbe sam dobila neke novce koje mi poslodavac nije na vrijeme isplatio, međutim , pogrešno mi je obračunat porez na dohodak na taj iznos, odnosno obračunato je više. Kako je sudska nagodba ovršna isprava, kako sad mogu povratiti taj preplaćeni iznos, da li redovitom poreznom prijavom ili ima i drugi , brži način.
mimozak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 10:53   #6559
Quote:
bluberry1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Pitanje ako netko zna: da li se na drugi dohodak mogu traziti olaksice za djecu? Ako da da li moraju biti na pk ili ih mogu prijaviti na godisnjoj prijavi na zpp-doh?

Hvala
Ne moraju biti na PK. Al u tom slučaju uz ZPP doh prilažeš njihove rodne listove.

Quote:
mimozak kaže: Pogledaj post
Na temelju sudske nagodbe sam dobila neke novce koje mi poslodavac nije na vrijeme isplatio, međutim , pogrešno mi je obračunat porez na dohodak na taj iznos, odnosno obračunato je više. Kako je sudska nagodba ovršna isprava, kako sad mogu povratiti taj preplaćeni iznos, da li redovitom poreznom prijavom ili ima i drugi , brži način.
Poslodavac je, pretpostavljam, prije isplate zatražio od porezne uprave podatke o obračunu doprinosa za MO i poreza i prireza te po tome isplatio. Ovo pretpostavljam jer je to trebao napraviti. A da li je ili nije... ne znam.

No, bilo kako bilo, čak i da nije to napravio, nego sam po nekoj svojoj logici to obračunao, ti ćeš povrat dobiti po obračunu porezne uprave.
Tj. trebala bi. Rješenje ti mora doći do 30.06. a ako ne dođe, onda odi u poreznu pitati što je s tim jer je rok za prigovor do 31.07. 2018.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 07:33   #6560
Bio sam zaposlen do 30.06.2017., nakon toga nezaposlen. Ostvario sam i neki primitak temeljem ugovora o djelu. Molim procjenu ima li smisla podnositi prijavu poreza na dohodak. Kakve su šanse za neki povrat.
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.