Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2010., 17:31   #61
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ne znam baš. Mislim da se još nisu oporavili od sinjske alke i ojkanja
Jučer sam Koreju posjetio,
Kim Jong Ila dobro izribao...
Oj!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 17:35   #62
i ti Ameri su pizde..

umjesto da iz zraka za sve vjekove spizde despote kao taj idiot u s. koreji, libiyi, oni jos sa tim zlocincima pregovaraju..
einfach is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 17:35   #63
ok u slučaju da izbije rat između dvije koreja znamo da će iza Juga stati SAD i Amerika. no, tko će stati iza Sjevera? Kina mi se čini onako više da želi sačuvati poziciju koju ima u svjetskim tržištima. tko će dakle stati iza DR Koreje?

i ako kojim slučajem NATO zarati sa Sjeverom znači li to da će i Hrvatska morati slati vojnike tamo?
player1002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 17:40   #64
Quote:
player1002 kaže: Pogledaj post
ok u slučaju da izbije rat između dvije koreja znamo da će iza Juga stati SAD i Amerika. no, tko će stati iza Sjevera? Kina mi se čini onako više da želi sačuvati poziciju koju ima u svjetskim tržištima. tko će dakle stati iza DR Koreje?
Nitko. Kinezima ne odgovara da se otvoreno stavljaju na stranu DR Koreje, a i službeno su protiv bilo kakvih nuklearnih sustava u na Korejskom poluotoku.

Skoro sigurno neće biti u pitanju sukob NATO-Sjeverna Koreja, radi Kine, Rusije, a dijelom i Japana. Ako dođe do sukoba, Vijeće sigurnosti UN-a će sukladno navedenom poglavlju VII. Povelje službeno pozvati sve članice da se odazovu slanjem vojnih snaga. To može organizirati NATO-a, ali sumnjam da će se NATO preočito uključivati.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 17:41   #65
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Također milijuni poginulih i opće siromaštvo govore o vladavini crvenih i njihovoj "revoluciji" kroz 20. stoljeće. Zemlje koje su nažalost imale prokletstvo živjeti pod takvim režimom i dan danas osjećaju posljedice toga.
Oni barem nešto osjećaju - gdje je stupila američka čizma ljudi su često završili u masovnim grobnicama. Na kraju rata postave svoj režim, ukradu naftu i uvedu slobodno tržište+mafijašku oligarhiju na vlasti.
__________________
Give Them Hell, Harry!
The_Rage is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.11.2010., 17:44   #66
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Nitko. Kinezima ne odgovara da se otvoreno stavljaju na stranu DR Koreje, a i službeno su protiv bilo kakvih nuklearnih sustava u na Korejskom poluotoku.

Skoro sigurno neće biti u pitanju sukob NATO-Sjeverna Koreja, radi Kine, Rusije, a dijelom i Japana. Ako dođe do sukoba, Vijeće sigurnosti UN-a će sukladno navedenom poglavlju VII. Povelje službeno pozvati sve članice da se odazovu slanjem vojnih snaga. To može organizirati NATO-a, ali sumnjam da će se NATO preočito uključivati.
pa onda to znači da se amerikanci trebaju samo iskrcati srušit režim i to je to. vjerujem da sjevernokorejanci blefiraju što se tiče nuklearnog naoružanja. nemaju oni ni za svoje ljude pare a kamoli za nuklearno oružje. da se mene pita taj zadnji relikt Hladnog rata bi trebalo izbrisat (mislim na njihov sustav a ne na ljude?
player1002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 17:48   #67
Quote:
player1002 kaže: Pogledaj post
ok u slučaju da izbije rat između dvije koreja znamo da će iza Juga stati SAD i Amerika. no, tko će stati iza Sjevera? Kina mi se čini onako više da želi sačuvati poziciju koju ima u svjetskim tržištima. tko će dakle stati iza DR Koreje?

i ako kojim slučajem NATO zarati sa Sjeverom znači li to da će i Hrvatska morati slati vojnike tamo?
Ma nitko. Koreja je imala smisao dok je komunizam bio rasprostranjem cijelim svijetom, kao mjesto gdje su kapitalizam i komunizam međusobno pokazivali misice.
Cim su Kinezi shvatili da je bolje pravit sve i svasta, prodavat zapadu i zarađivat na tome, za seljaka preko radnika do partijskog sefa, prica s komunizmom je zavrsila. Mislim da se i Kinezima dize kosa na glavi kad vide sto ovi danas rade.
Breezer Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 17:49   #68
Ma nebu ništ od toga, smirit će se sve za par dana!

Malo privlačenja pažnje od S. Koreje, ono u stilu -halo, zar ste nas zaboravili? Trebamo malo svježih dolara!

Usput imamo malo poremećaj na burzi (J. Korea sav izvozni asortiman definira u US$) pa dolar gore, dolar dole i evo posla za zgrnut lovu na brzinu na burzama itd.

Sve je to iscenirano i isplanirano, da ne kažem dogovoreno, a iza svega stoji samo LOVA!
__________________
Savezni Hohštaplerijat Unutarnjih Poslova
hohštapler is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 17:52   #69
Quote:
player1002 kaže: Pogledaj post
pa onda to znači da se amerikanci trebaju samo iskrcati srušit režim i to je to. vjerujem da sjevernokorejanci blefiraju što se tiče nuklearnog naoružanja. nemaju oni ni za svoje ljude pare a kamoli za nuklearno oružje. da se mene pita taj zadnji relikt Hladnog rata bi trebalo izbrisat (mislim na njihov sustav a ne na ljude?
Sjeverna Koreja ima ogromnu konvencionalnu vojsku i teren ipak teži od Iraka. Nije baš jednostavno. Dodatno, ne možeš se tamo petljati a da Kina to ne želi. Ono što je sada bitno je ostvariti maksimalno jedinstvo tri stalne članice Vijeća sigurnosti - SAD, Kine i Rusije. Engleska i Francuska će ionako pratiti SAD.

Sustav svjetskog mira jednostavno počiva na jedinstvu pet sila pobjednica u II. svjetskom ratu. U ovoj situaciji i s obzirom na složenost odnosa te činjenicu da je tamo dosta problematičnih odnosa i granica - UN je bitno važniji nego u nekim drugim sukobima.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 18:41   #70
Quote:
einfach kaže: Pogledaj post
i ti Ameri su pizde..

umjesto da iz zraka za sve vjekove spizde despote kao taj idiot u s. koreji, libiyi, oni jos sa tim zlocincima pregovaraju..
Počmeš ih bombardirat iz zraka, a Seul glavni grad Južne Koreje je u dometu sjevernokorejske artiljerije koja broji preko 2000 haubica ako se dobro sjećam koja je posvuda razmještena i praktički bi bilo nemoguće jedim udarcem je uništit. I još Sjeverna Koreja po saznanjima ima treću najveću zalihu kemijskog oružja koja se može punit u streljivo za spomenutu artiljeriju. Ukratko civilne žrtve u Seulu bi bile enormne. A uz to Sjeverna Koreja broji 1.1 milijun aktivnih vojnika, granica između dviju država je najminiranije područje na svijetu i još sto tisuća vojnih, geopolitičkih, logističkih, itih komplikacija i svega ostalog. A ti bi samo digao avijaciju i to je to. Ma svakako...
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 18:44   #71
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Sjeverna Koreja ima ogromnu konvencionalnu vojsku i teren ipak teži od Iraka.
Mislim da bi se sjevernokorejska vojska vrlo brzo raspala u slučaju rata. Pa to je država koja ne može niti prehraniti stanovništvo! A u sastavu vojske su još avioni Mig-15...
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 18:49   #72
Quote:
Breezer Boy kaže: Pogledaj post
Ma nitko. Koreja je imala smisao dok je komunizam bio rasprostranjem cijelim svijetom, kao mjesto gdje su kapitalizam i komunizam međusobno pokazivali misice.
Cim su Kinezi shvatili da je bolje pravit sve i svasta, prodavat zapadu i zarađivat na tome, za seljaka preko radnika do partijskog sefa, prica s komunizmom je zavrsila. Mislim da se i Kinezima dize kosa na glavi kad vide sto ovi danas rade.
Baš tako.
Kina živi od poslovanja sa NATO zemljama, dakle SAD i EU zemlje, i pomagati nekog suludog diktatora im baš i nije na listi prioriteta
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 18:50   #73
Baš će Sjeverna Korea izazvati rat,svi protiv njih,a njih nije briga.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 18:53   #74
A dobro je, još je mir. Bilo me je strah da ću kad dođem s posla ugledati naslov - Seul u oblaku nervnih otrova.
zokster is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 18:53   #75
zar netko misli da bi Kina riskirala svij ekonomski rast i izvoz na zapad,zbog čega???s.koreje?? ma dajte ljudi...
maki83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 18:54   #76
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Mislim da bi se sjevernokorejska vojska vrlo brzo raspala u slučaju rata. Pa to je država koja ne može niti prehraniti stanovništvo! A u sastavu vojske su još avioni Mig-15...
Tako je! Objasni ti njima
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 18:55   #77
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Mislim da bi se sjevernokorejska vojska vrlo brzo raspala u slučaju rata. Pa to je država koja ne može niti prehraniti stanovništvo! A u sastavu vojske su još avioni Mig-15...
Pusti Migove 15, imaju oni puno drugih stvari. Sadamova vojska iz 2003. je smijurija u usporedbi sa S. Korejom.
zokster is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 18:57   #78
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
Tako je! Objasni ti njima
Ma, ja ne kažem da ne mogu napravit sranje sa npr. kemijskim oružjem, ili da možda nemaju par atomskih bombi. Nisam zagovornik rata. Samo mi je smiješno govoriti da su oni neka vojna sila jer imaju milijunsku vojsku na papiru. Imao je i Sadam vojsku, pa se raspala...
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 19:08   #79
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Ma, ja ne kažem da ne mogu napravit sranje sa npr. kemijskim oružjem, ili da možda nemaju par atomskih bombi. Nisam zagovornik rata. Samo mi je smiješno govoriti da su oni neka vojna sila jer imaju milijunsku vojsku na papiru. Imao je i Sadam vojsku, pa se raspala...
Imao je golemu vojsku Sadam u prvom zaljevskom ratu samo je egoista mislio da može protiv amerikanaca na otvorenom na ravnicama Kuvajta i južnog Iraka u stilu jedna konvencionalna vojska protiv druge pa je masno popušio. Druga priča je na korejskom poluotoku. I ja sam mišljenja da bi u eventualnom sukobu Sjeverna Koreja izvukla deblji kraj, ali ne zbog njihove vojne (ne)sposobnosti, već zbog određenih drugih problema. A i Sjeverna i Južna Koreja bi imala masovne gubitke tako da mislim da tu ne bi bilo pobjednika, već samo dva gubitnika. I to je po meni ono što su na kraju krajeva ja mislim svjesni i jedni i drugi. Da u slučaju rata, obje zemlje imaju mnogo mnogo više toga za izgubit nego za dobit. I to je glavni razlog zašto se svih ovih godina nije rasplamsalo među njima. Tako mislim i nadam se da će i u ovom slučaju ostat na ovome.
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 19:14   #80
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
Imao je golemu vojsku Sadam u prvom zaljevskom ratu samo je egoista mislio da može protiv amerikanaca na otvorenom na ravnicama Kuvajta i južnog Iraka u stilu jedna konvencionalna vojska protiv druge pa je masno popušio. Druga priča je na korejskom poluotoku. I ja sam mišljenja da bi u eventualnom sukobu Sjeverna Koreja izvukla deblji kraj, ali ne zbog njihove vojne (ne)sposobnosti, već zbog određenih drugih problema. A i Sjeverna i Južna Koreja bi imala masovne gubitke tako da mislim da tu ne bi bilo pobjednika, već samo dva gubitnika. I to je po meni ono što su na kraju krajeva ja mislim svjesni i jedni i drugi. Da u slučaju rata, obje zemlje imaju mnogo mnogo više toga za izgubit nego za dobit. I to je glavni razlog zašto se svih ovih godina nije rasplamsalo među njima. Tako mislim i nadam se da će i u ovom slučaju ostat na ovome.
komandnu centralu toga despota pogoditi iz zraka, i malo pripucati..i to bi bilo dovoljno.
einfach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:30.