Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2004., 10:46   #41
Quote:
Vuco kaže:
Meni je zanimljivo što su najveći Bosanci najmanje u Bosni.
Sindrom - Miljenko Jergovic.

Bronx Tale is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 10:56   #42
Quote:
Bronx Tale kaže:
Sindrom - Miljenko Jergovic.

Miljenko Jergović. Najveći živući Bosanac van Bosne. Odmah nakon waltera.
Vuco is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 14:50   #43
Quote:
Vuco kaže:
Whatever, sad ozbiljno. Tvoj je problem, kad ćemo već o osobnim stvarima s kojima si sam počeo, da stvari gledaš površno bez ikakvih nastojbi ozbiljnijeg razmišljanja o temi. To se ne odnosi samo na ovu temu, nego općenito.
To što ja živim u EU, a živim u Njemačkoj tek onda u EU, s toga nema veze s licemjerjem, jer upravo iz tog razloga, što tu živim i radim, imam puno pravo kritizirati određene stvari u toj zajednici. Po istoj toj tvojoj "logici", mogao bih i ja tebe pitati zašto ti živiš u Hrvatskoj, a HDZ je na vlasti. Po toj tvojoj "logici" svatko bi trebao ići živjeti tamo gdje je apsolutno zadovoljan sa cijeloukupnim društvom, politikom, ekonomijom itd., samo što to ne postoji. Odnosno trebalo bi zabraniti bilo kakvu kritiku trenutnom stanju u državi u kojoj se boravi, a ako se netko usudi treba seliti. Tu se vraćamo na ostavštvine iz bivšeg sistema, koje su kod mnogih još uvijek prisutne, pa tako i kod tebe.
Ne, Vuco, promašio si ceo fudbal Prvo, napisao sam ti da primjer ne shvatiš osobno jer me stvarno ne zanima zašto si u Dojčlandu niti bi o tome pisao po forumu. Drugo, normalno da ti možeš kritizirat EU do mile volje, a opet živit u njoj. Samo sam istaknuo činjenicu da ti i Phil kao zagovaratelji neulaska HR u EU upravo u toj istoj živite i radite, valjda zbog boljih uvjeta, a istovremeno ne bi htjeli da se i u HR takvi uvjeti postupno ostvare ulaskom u EU. Ja i dalje držim da je licemjerno s pozicije ekonomske dijaspore docirat o uređenju života u "nekoj balkanskoj pripizdini" ((c) by Vuco.) Kako ja vidim, ne možeš biti lojalan građanin više država. Ako ćeš bit vani u dijaspori, budi, ali dopusti da oni koji su ostali u pripizdini sami odlučuju o svojoj sudbini. Ili se vrati u pripizdinu i punopravno odlučuj o svemu.

Da mi ne bi reko da sam komunjara, nemam ja ništa protiv da ti izraziš svoj stav, ali čisto savjetodavno, ne na izborima i/ili referendumu o EU.

Quote:
Vuco kaže:

Nadalje, većina Hrvatske dijaspore nije, kao što ti tvrdiš, ekonomska, nego je politička. Tj. politika - radnička samouprava, socijalizam i ine pizdarije - popraćenja jednoumljem, političkim progonstvima, gušenjem svake demokracije, slobode govora itd. je uzrok lošoj ekonomiji u bivšoj državi i time uzrok tolikom broju Hrvata izvan domovine.
A dijaspora od 90-ih naovamo? Uostalom, sad su uvjeti promijenjeni i svi koji žele su dobrodošli u Hrvatsku. Ali nekako ne hrle natrag, valjda ima nekog vraga u toj EU koja ih tamo drži

__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 15:01   #44
Quote:
IMF Levi karabatak kaže:
Zanmiljivo kako ovi stanovnici Balkana imaju fleksibilne stavove. Gle dotura, fakat kak Vuco veli malo je antiglobalist i regionalist, a malo EU-centralist i EU-globalist. Koji oportunizam.
I'm large, I contain multitudes

Pa nemam ja paket gotovih stavova k'o neki pa da na osnovu toga mislim o svemu. Ja sam pisao nešto o negativnim pojavama globalizacije, ali ne protiv iste. Slight difference

A zanimljivo je i ovo snishodljivo gledanje dotepenaca u EU prema stanovnicima Balkana. Reko je davno jedan pametan Srbin "kad se tikva pokondiri..."
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 21:45   #45
Nu whatevera, ko bi reka, teški HDZ-ovac.

Odlučimo sami o svojoj sudbini!

Nego what, vratimo se na temu. Kao budući član ponosne Europske Unije, jesi li za ili protiv ulaska Turske u istu? I koliko će se tebe, kada već voliš sam odlučivati, pitati o tome? Ma, koliko će se tebe u EU pitati o bilo čemu?
Vuco is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 22:59   #46
Quote:
Whatever kaže:
.............valjda zbog boljih uvjeta, a istovremeno ne bi htjeli da se i u HR takvi uvjeti postupno ostvare ulaskom u EU.
Ovo je nevjerojatno. Ko da s banderom razgovaram.

Gle, Whatever, po 12-ti put ponavljam: ulazak u EU ne znaci nuzno popravljanje stanja u Hrvatskoj kao sto ostanak Hrvatske izvan EU ne znaci da se stanje nece postepeno popraviti. Tako da je tvoje logicno rezoniranje 'oni su protiv hrvatskog ulaska u EU' = 'oni su protiv toga da se u Hrvatskoj ostvare bolji uvijeti' falsch.

Jos jednom ponavljam za glupe, gluhe, tendenciozne, ignorantne:

1. Irska je bila 20 godina u EU prije nego joj je krenulo
2. Portugal je u EU skoro 20 godina pa im je standard jednak slovenackom koji su nekidan usli u uniju
3. Nemoj da se opet moras blamirat oko Grcke, a Grci su u EU vec 25 godina


S druge strane stoji masu primjera drzava koje su uspjele bez ikakve europske ili bilo kakve druge unije, svojim pametnim programima. Ali neeee, gospoda sugeriraju kako se nedostatak pametne politike i poslovne kulture moze nadomjestiti jednostavnim ulaskom u nekakvu uniju, koja uostalom danas niti sama ne zna sto je ni sto bi ni kako bi.
IMF Levi karabatak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 23:14   #47
Turska neće u EU još 10 do 15 godina

Nece jer ce se EU raspasti za 10 godina
__________________
Biljane Donje, Pupovac reče: ajme, Kosovo!

Opet ćemo hodočastiti na žumberačku jamu Jazovku, na središnji domovinski znamen i vječno počivalište Hrvata, koje mahom nakon svibnja 1945. poubijaše partizansko-jugoslavenski zločinci. Link
Ambra1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 01:23   #48
Quote:
Vuco kaže:
Kao budući član ponosne Europske Unije, jesi li za ili protiv ulaska Turske u istu?
Pa evo, nakon dve stranice, mogu ti reć da se slažem s tobom. Ja isto ne bi htio da Turska uđe u EU. Jel' moš vjerovat?

Ali iz drugačijih razloga, ne onih tvojih povijesnih trabunjanja o krivim Drinama, Osmanlijama, turskom teroru, haraču itd, itd... jer to nema veze s današnjim svijetom i današnjom Turskom, koja uz sve svoje minuse može poslužit kao primjer sekularne islamske države.

Smatram da Turska ne bi trebala uć u EU jer:
- nije dovoljno ekonomski razvijena
- nema dovoljnu zaštitu ljudskih prava
- velika uloga vojske u političkom životu
- geografski i kulturno ne pripada Europi (ali pritom ne podcjenjujući njihovu kulturu)

Pričao sam nekim Turcima koji rade na turskim sveučilištima i kako su mi oni rekli, raspoloženje među visokoobrazovanim Turcima je takvo da ih nije briga za EU. Nije im to važno niti to vide kao neki željeni cilj. A u šali su mi još i rekli da su oni već u EU, a pogotovo u Njemačkoj
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 01:32   #49
Quote:
IMF Levi karabatak kaže:
Ovo je nevjerojatno. Ko da s banderom razgovaram.

Gle, Whatever, po 12-ti put ponavljam: ulazak u EU ne znaci nuzno popravljanje stanja u Hrvatskoj kao sto ostanak Hrvatske izvan EU ne znaci da se stanje nece postepeno popraviti. Tako da je tvoje logicno rezoniranje 'oni su protiv hrvatskog ulaska u EU' = 'oni su protiv toga da se u Hrvatskoj ostvare bolji uvijeti' falsch.

Jos jednom ponavljam za glupe, gluhe, tendenciozne, ignorantne:

1. Irska je bila 20 godina u EU prije nego joj je krenulo
2. Portugal je u EU skoro 20 godina pa im je standard jednak slovenackom koji su nekidan usli u uniju
3. Nemoj da se opet moras blamirat oko Grcke, a Grci su u EU vec 25 godina
I sad sam ja gluh? Pa ovo je za popizdit Da ti uopće čitaš šta ja pišem vidio bi da sam čuo tvoj argument i složio se s njim. Naravno da ulazak nije garancija prosperiteta. I nakon toga ti lijepo objasnio da sam za ulazak (iako to ne znači odmah sutra plaće od 5000 eura) zato jer ne vidim bolje ALTERNATIVE. Te dijelove mog posta si po običaju preskočio, nisi mi rekao koja bi bila alternativa po tebi, nego si se opet uhvatio jednog segmenta pa udri brate. I onda sam ja gluh i ignorant.

Quote:
IMF Levi karabatak kaže:

S druge strane stoji masu primjera drzava koje su uspjele bez ikakve europske ili bilo kakve druge unije, svojim pametnim programima. Ali neeee, gospoda sugeriraju kako se nedostatak pametne politike i poslovne kulture moze nadomjestiti jednostavnim ulaskom u nekakvu uniju, koja uostalom danas niti sama ne zna sto je ni sto bi ni kako bi.
Isto kao i gore. Ne da mi se sad kopirat, ali napisao sam nešto u smislu da neću bit za ulazak u EU, ako itko u Hrvatskoj ponudi pametan program razvoja van okvira EU. Ali takvih programa NEMA. I onda ti meni ponavljaš šta sam ja rekao i vičeš da te ne čujem Helllooooou?
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 11:53   #50
Quote:
IMF Levi karabatak kaže:


Onda gle ovog Kaina, on pjeva ode naprednoj i tolerantnoj Europi da bi onda ustvrdio kako su Nijemci zaostale primitivcine koje ljude kategoriziraju na auslandere i deutschlandere. Valjda projicira vlastitu mentalnu sliku na cijeli svijet.
Sto je, pajdo, prepoznao si se negdje?

P.S. Daj, svega ti, linkaj na koju odu koja u bilo kojoj naciji iskljucuje primitivcine pa da i drugi citaju.

Zadnje uređivanje Kain : 06.09.2004. at 13:45.
Kain is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 12:31   #51
Meni je zanimljivo da ama baš nitko nije našao za shodno prokomentirati vijest koju sam stavio i prokomentirao na ovom topicu, nego samo svatko vozi dalje svoje ...
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 19:11   #52
Quote:
Whatever kaže:
Pa evo, nakon dve stranice, mogu ti reć da se slažem s tobom. Ja isto ne bi htio da Turska uđe u EU. Jel' moš vjerovat?

Ali iz drugačijih razloga, ne onih tvojih povijesnih trabunjanja o krivim Drinama, Osmanlijama, turskom teroru, haraču itd, itd... jer to nema veze s današnjim svijetom i današnjom Turskom, koja uz sve svoje minuse može poslužit kao primjer sekularne islamske države.

Smatram da Turska ne bi trebala uć u EU jer:
- nije dovoljno ekonomski razvijena
- nema dovoljnu zaštitu ljudskih prava
- velika uloga vojske u političkom životu
- geografski i kulturno ne pripada Europi (ali pritom ne podcjenjujući njihovu kulturu)

Ma, razlozi su isti, samo što sam se ja malo pjesnički izrazio. A moraš priznati da Osmanlije, Drina, šetanje opanaka i pravo na prvu bračnu noć zvuči puno bolje od tamo nekih suhih frazetina o razvoju ekonomije i zaštiti ljudskih prava.
Quote:
Pričao sam nekim Turcima koji rade na turskim sveučilištima i kako su mi oni rekli, raspoloženje među visokoobrazovanim Turcima je takvo da ih nije briga za EU. Nije im to važno niti to vide kao neki željeni cilj. A u šali su mi još i rekli da su oni već u EU, a pogotovo u Njemačkoj
Naravno da su u Njemačkoj, a to nema nikakve veze s time da je Njemačka u EU. Njemačka je bila bogata i prije EU, bogata je u EU i bit će bogata (i bogatija) nakon raspada EU za nekih 15-20 godina. A koliko je tih Turaka primjerice u Portugalu, državi EU? Ili u Siciliji, koja je ostala širomašna, unatoč tome što je Italija dugih godina u EU?

Pitanje povratka. Koliko se Talijana vratilo iz Njemačke u Italiju, Portugalaca u Portugal, Španjolaca u Španjolsku, Grka u Grčku? Sve članice EU. A, nitko se ne vraća. Nekako ne hrle natrag, valjda ima nekog vraga u toj EU koja ih tamo drži. Pogotovu ako su u Njemačkoj.
Vuco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 19:14   #53
Quote:
shef Sale kaže:
Meni je zanimljivo da ama baš nitko nije našao za shodno prokomentirati vijest koju sam stavio i prokomentirao na ovom topicu, nego samo svatko vozi dalje svoje ...
Stari, ovo ti je politika. Naslovi topica su samo jeftina maska za naša prepucavanja. Ono k'o fol raspravljamo o nečem.
Vuco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 19:17   #54
Quote:
Kain kaže:
Sto je, pajdo, prepoznao si se negdje?


Ne. Mene ne jebe sto o meni misle primitivchine i rednecksi bilo irske, bilo 'hrvatske' poput tebe.


Quote:
Kain kaže:
P.S. Daj, svega ti, linkaj na koju odu koja u bilo kojoj naciji iskljucuje primitivcine pa da i drugi citaju.
Ali izgleda da ti drzis do misljenja svoje primitivne brache jerbo si ranije pjevao slijedecu pjesmu:

Quote:
Kain kaže:
Hrvatskom puku nadasve prezanimljiva vijest...Bit ce vuco tezi obiljezjima pravog svabe ; ne moze vidit turcina ni nacrtanog.A u ocima "deutschlandera", i on isti "auslander" 'ko i turcin...
.....bez obzira sto se sad gradis da si zapravo milslio samo na 'primitivce'.
IMF Levi karabatak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 19:34   #55
Quote:
Whatever kaže:
......... zato jer ne vidim bolje ALTERNATIVE..............
Voila:

Prodavati azijske proizvode u Europi preko slobodnih trgovinskih zona u Splitu i Rijeci. Poslat Valentica da dovuce Koreance, ali ne da prodaju automobile nama nego preko nas drugima. Usput proizvodit rezervne dijelove u slobodno trgovinskim zonama.

Plus liberalizacija ekonomije do jaja da se useru njemacka i francuska i austrija sa svojim socijalnim drzavama, visokim porezima i nefleksibilnim zakonima o radu. Ne da bude kako je sada da strancu treba 6 mjeseci da dobije radnu dozvolu i plivat kroz masu zakona i regulative zaostale iz socijalizma.

Plus biznis i IT parkovi na fakultetima, subvencionirani od drzave. Studenti da za projekte otvaraju firme i rade softver, a ne da bude ko sada da nam je najprominentniji fakultet jedno obicno leglo niskorisnog laprdanja - filozofija, a 'strucnjaci svjetskog kalibra' jedan Puhovski.

Infrastruktura je vec tu. Plus sva ona sranja sto smo slusali 55 godina o komparativnim prednostima zemljopisnog polozaja. Samo treba uglavit zakone kako treba.

Jebes ove spike o turizmu i hrani. S hranom se mos jebat jer ju je u EU tesko uvest, a nema sanse da se takmicis sa EU subvencijama. A turizam - haha. Pa tko bi zelio biti Spanjolska???

Quote:
Whatever kaže:
Te dijelove mog posta si po običaju preskočio, nisi mi rekao koja bi bila alternativa po tebi, nego si se opet uhvatio jednog segmenta pa udri brate. I onda sam ja gluh i ignorant.
Zasto takvih programa nema? Zato sto 'EU nema alternative'. Barem ne za 51% birackog tijela.
IMF Levi karabatak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 21:33   #56
Quote:
Vuco kaže:
Stari, ovo ti je politika. Naslovi topica su samo jeftina maska za naša prepucavanja. Ono k'o fol raspravljamo o nečem.
Je, znam.
Zato se uvijek poslije postanja ovdje pitam što mi je to trebalo...
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 21:35   #57
Quote:
IMF Levi karabatak kaže:
Prodavati azijske proizvode u Europi preko slobodnih trgovinskih zona u Splitu i Rijeci. Poslat Valentica da dovuce Koreance, ali ne da prodaju automobile nama nego preko nas drugima. Usput proizvodit rezervne dijelove u slobodno trgovinskim zonama.
Ispravak netočnog navoda (ak slobodno ).
Riječ je o Malezijcima.
Koreanci su ionak već blago prezastupljeni na auto-tržištu
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 01:00   #58
Quote:
Vuco kaže:
Stari, ovo ti je politika. Naslovi topica su samo jeftina maska za naša prepucavanja. Ono k'o fol raspravljamo o nečem.
Jebote, Vuci se omakla jedna duhovita

Rispekt!!!
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 10:28   #59
Quote:
IMF Levi karabatak kaže:
Voila:

Prodavati azijske proizvode u Europi preko slobodnih trgovinskih zona u Splitu i Rijeci. Poslat Valentica da dovuce Koreance, ali ne da prodaju automobile nama nego preko nas drugima. Usput proizvodit rezervne dijelove u slobodno trgovinskim zonama.

Plus liberalizacija ekonomije do jaja da se useru njemacka i francuska i austrija sa svojim socijalnim drzavama, visokim porezima i nefleksibilnim zakonima o radu. Ne da bude kako je sada da strancu treba 6 mjeseci da dobije radnu dozvolu i plivat kroz masu zakona i regulative zaostale iz socijalizma.

Plus biznis i IT parkovi na fakultetima, subvencionirani od drzave. Studenti da za projekte otvaraju firme i rade softver, a ne da bude ko sada da nam je najprominentniji fakultet jedno obicno leglo niskorisnog laprdanja - filozofija, a 'strucnjaci svjetskog kalibra' jedan Puhovski.

Infrastruktura je vec tu. Plus sva ona sranja sto smo slusali 55 godina o komparativnim prednostima zemljopisnog polozaja. Samo treba uglavit zakone kako treba.

Jebes ove spike o turizmu i hrani. S hranom se mos jebat jer ju je u EU tesko uvest, a nema sanse da se takmicis sa EU subvencijama. A turizam - haha. Pa tko bi zelio biti Spanjolska???
Cijenim pokušaj, al' samo da ti pripomenem par stvari:

Prvo, skužio sam da ti jako dobro koristiš mehanizam projekcije - meni govoriš da sam idealist, a pogledaj ovo gore šta si napisao

Drugo, zašto idealist? Zato jer ovo lijepo zvuči na papiru, ali valjda nisi toliko dugo van Hrvatske da bi shvatio da bi uvođenje ovih mjera išlo teško ili nikako. Ja stvarno ne znam zašto, ili nema političke volje ili nitko od vladajućih jednostavno nema muda napravit radikalne poteze u ekonomiji, pa ako i zaseru, bar su pokušali. Uglavnom ti se sve to svede da pročačkaju par zakona (evo sad Sanader najavljuje smanjenje poreza na dobit koji je u nas 45%, a u Irskoj 15%), nešto naprave, a onda se sve zakoči radi otpora birokracije koja je još toliko jaka.
Evo ovaj Radman je htio otvorit vrhunski istraživački institut u Splitu, pa se odmah u novinama pojavila afera da je pokrao pare. Ministar znanosti je htio da država ima svoje prste u tome, a on je htio neovisnost. Bla, bla, mogu ovako do sutra navodit primjere.
Ali kad bi krenuli takvi programi u ovo vrijeme prije pristupanja, i kad bi nam stvarno bilo bolje, ja bi na referendumu glasao protiv EU.

Quote:
IMF Levi karabatak kaže:

Zasto takvih programa nema? Zato sto 'EU nema alternative'. Barem ne za 51% birackog tijela.
Ma pusti biračko tijelo, nema stručnjaka i ljudi koji bi ponudili i proveli alternativu. 51% naroda nema ni pojma šta je EU (ako ne i više) i šta se ulaskom dobiva i gubi.
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 10:41   #60
Quote:
Vuco kaže:
Stari, ovo ti je politika. Naslovi topica su samo jeftina maska za naša prepucavanja. Ono k'o fol raspravljamo o nečem.




__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.