Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2011., 15:33   #1
Cijena smještaja u zagrebačkim vrtićima

Pošto je zatvorena tema "povećanje cijene vrtića u zagrebu" zaključana otvaram sličnu temu iz razloga jer je potrebna.
Danas sam otišao u vrtić prijaviti novog člana u kućanstvu i žena mi je u tajništvu rekla slijedeće:
1. cijene su prema bandićevom modelu (uplatnice su tiskane)
2. dobili su naputak od 10 točaka koje još dodatno ide u obračun
-naknade s HZZO idu u obračun i zato zovu sve žene koje su bile na porodiljnom ili čuvanju trudnoće da donesu potvrde o dobivenoj naknadi
- naknade s burze također po novom ulaze u obračun

3. U slučaju da roditelji ne žive na istoj adresi, roditelj koji ne živi mora zakonski potpomagati svoje djete (alimentacija, dar i ostalo) također ulaze u obračun.

Uglavnom malo su doradili odluku i dali tetama po vrtićima da ju sprovedu.

Kod prijave novog člana (novorođenog djeteta i sl. ) donjeti potvrdu o prebivalištu i kopiju rodnog lista (može i izvadak).


U slučaju da je roditelj ostao bez posla, ili ste na porodiljnom drugih 6 mj. nakon mjesec dana donijeti papire o promjeni. Tada se započinje s određivanje novog cenzusa.
majdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 16:15   #2
Quote:
majdan kaže: Pogledaj post
Pošto je zatvorena tema "povećanje cijene vrtića u zagrebu" zaključana otvaram sličnu temu iz razloga jer je potrebna.
Danas sam otišao u vrtić prijaviti novog člana u kućanstvu i žena mi je u tajništvu rekla slijedeće:
1. cijene su prema bandićevom modelu (uplatnice su tiskane)
2. dobili su naputak od 10 točaka koje još dodatno ide u obračun
-naknade s HZZO idu u obračun i zato zovu sve žene koje su bile na porodiljnom ili čuvanju trudnoće da donesu potvrde o dobivenoj naknadi
- naknade s burze također po novom ulaze u obračun

3. U slučaju da roditelji ne žive na istoj adresi, roditelj koji ne živi mora zakonski potpomagati svoje djete (alimentacija, dar i ostalo) također ulaze u obračun.

Uglavnom malo su doradili odluku i dali tetama po vrtićima da ju sprovedu.
zovu samo zene?!?!?!
dal oni znaju da i otac moze, a i koristi rodiljni dopust drugih 6, tj 8mjeseci?
dali oni znaju da i neki drugi clanovi kucanstva mogu biti na bolovanju na racun HZZO-a i npr cekati penziju?

i gdje je taj famozan naputak, ja ga ne nalazim na netu

kako dar ulazi u obracun

a sad ozbiljno:
da odmah donesem i potvrdu od poslodavca da sam primila dar za dijete prosle godine, da ne donosim svaki dan jednu potvrdu?
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 18:45   #3
Naputak možeš vidjeti u tajništvu vrtića, ovo što sam napisao sam zapamtio od onoga što mi je pročitala s papira.

Zovu oni i muževe koji su bili na porodiljnom-nije bandić idiot.

Bandić je mudri gradonačelnik.
majdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 22:02   #4
nisam pratila prijašnju temu redovito

zanima me na kraju šta je donešeno?dali će cijene ostati iste ili će ipak biti po bandiću te do kad se moraju donijeti papiri za djecu upisanu ove godine koja kreću u rujnu?
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 22:09   #5
Quote:
majdan kaže: Pogledaj post
Naputak možeš vidjeti u tajništvu vrtića, ovo što sam napisao sam zapamtio od onoga što mi je pročitala s papira.

Zovu oni i muževe koji su bili na porodiljnom-nije bandić idiot.

Bandić je mudri gradonačelnik.


bojim se da je idiot prefina rijec za opis naseg gradonacelnika

mog frenda nisu zvali da ista donese (a znam da su u tom vrticu trazili potvrde i prije ove odluke).
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 15:20   #6
Quote:
majdan kaže: Pogledaj post
Uglavnom malo su doradili odluku i dali tetama po vrtićima da ju sprovedu.
Ako su malo doradili odluku i "objavili to" i dali tetama u vrtićima da to "sprovedu", onda negdje treba postojat i javna obznana za svekoliko pučanstvo.
Ljudi imaju pravo znati što ih tete smiju tražit.


Ima netko nekakav link?
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 16:54   #7
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Ako su malo doradili odluku i "objavili to" i dali tetama u vrtićima da to "sprovedu", onda negdje treba postojat i javna obznana za svekoliko pučanstvo.
Ljudi imaju pravo znati što ih tete smiju tražit.


Ima netko nekakav link?
E to sam i ja pitao, sve što vam mogu reći je da možete otići u vrtić u tajništvo i zatražiti da vidite što sve traže.
majdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 16:57   #8
Quote:
majdan kaže: Pogledaj post
E to sam i ja pitao, sve što vam mogu reći je da možete otići u vrtić u tajništvo i zatražiti da vidite što sve traže.
dakle procitam na forum.hr, pa odem do tajnistva

dobro da si otvorio novu temu, jer kak bi inace saznala
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 21:10   #9
Quote:
majdan kaže: Pogledaj post
E to sam i ja pitao, sve što vam mogu reći je da možete otići u vrtić u tajništvo i zatražiti da vidite što sve traže.
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
dakle procitam na forum.hr, pa odem do tajnistva

dobro da si otvorio novu temu, jer kak bi inace saznala
Ja ne nosim ništa što nije obznanjeno u javnim medijima.


Hebate, samo još fali da im na "zahtjev" odnesem broj tekućeg i Amerikena.

__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 23:01   #10
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Ja ne nosim ništa što nije obznanjeno u javnim medijima.


Hebate, samo još fali da im na "zahtjev" odnesem broj tekućeg i Amerikena.

Tekući, kartice, trajni nalog i kalendar menstrualnog ciklusa

oni još skupljaju dokumentaciju koja nigdje nije objavljena, a večaras u dnevniku rečeno da uplatnice ide po bandićevom modelu

jebo me pas, ak su oni normalni
gita-xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 00:03   #11
Teta iz Roda i striček iz SDP-a su izjavili da će oni platiti po starom modelu,i da Bandiću prijeti ustavna tužba...

Show se nastavlja....
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 06:36   #12
mene nitko nije zvao a bila sam cijelu 2010 na porodiljnom

doduse vec sada placam po imovinskom cenzusu (privatni vrtic) ali mi je razlika u odnosu na staru cijenu minimalna
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 10:00   #13
Ja sad nista ne kuzim. Mali mi je upisan ove godine u jaslice, krece u 9 mj. ja sam donosila papire u tajnistvo a tajnica mi rekla da nema potrebe do 10 mj da imamo rok da pricekamo da vidimo sto ce s time biti. Sad je mene prpa da me ne sj* pa da ne placam punu cijenu jer nisam donjela dokumentaciju. Tko je u pravu? Novoupisani jel ste odnjeli papire?
__________________
L&N
"maslinica" is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 11:17   #14
maslinica, meni je u računovodstvu žena rekla da stignemo do 9mj donijeti. Ja planiram zadnji tjedan u 8. Još nisam ni bila na Poreznoj.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 14:33   #15
moj sad u 9.mj kreće prvi put u vrtić sa 2,5 godine i to u privatni. primamo DD,ja sam prošle godine radila par mjeseci na plaći ispod minimuma i bila na porodiljnom od 831 kn. znači plaćat ćemo 200 kn ili ništa,ne znam
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 14:34   #16
Quote:
cuba libre kaže: Pogledaj post
maslinica, meni je u računovodstvu žena rekla da stignemo do 9mj donijeti. Ja planiram zadnji tjedan u 8. Još nisam ni bila na Poreznoj.
tak je i meni rečeno. uostalom i da ti nitko nije rekao,nazovi i provjeri.
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 14:40   #17
Quote:
Soon Li kaže: Pogledaj post
moj sad u 9.mj kreće prvi put u vrtić sa 2,5 godine i to u privatni. primamo DD,ja sam prošle godine radila par mjeseci na plaći ispod minimuma i bila na porodiljnom od 831 kn. znači plaćat ćemo 200 kn ili ništa,ne znam
A koja je inače cjena tog privatnog?

Moja mlađa ide u privatni,pa nam je sa 1300 cjena pala na 1100,odnosno u najmanji razred.
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 15:57   #18
Quote:
Soon Li kaže: Pogledaj post
moj sad u 9.mj kreće prvi put u vrtić sa 2,5 godine i to u privatni. primamo DD,ja sam prošle godine radila par mjeseci na plaći ispod minimuma i bila na porodiljnom od 831 kn. znači plaćat ćemo 200 kn ili ništa,ne znam
kolko ja znam, ne postoji mogucnost besplatnog privatnog vrtica
do sada su svi privatni vrtici dobivali subvenciju od grada po djetetu 1000kn, a sada iznos subvencije varira od 1400 - 100 (ovisno o primanjima kucanstva). ostatak placa roditelj
sto znaci, npr vrtic koji je neko do sada placao 1600kn, zapravo kosta 2600. sadasnju cijenu odredjuje grad tako da od tih 2600 oduzme npr. 1400, i 1200 plati roditelj.
(neda mi se sada traziti, mislim da je 1400 iznos subvencije ako su prihodi ispod 2000kn, sto znaci da je to dio ekipe koja u gradskim vrticima ima besplatno)
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 16:42   #19
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
kolko ja znam, ne postoji mogucnost besplatnog privatnog vrtica
do sada su svi privatni vrtici dobivali subvenciju od grada po djetetu 1000kn, a sada iznos subvencije varira od 1400 - 100 (ovisno o primanjima kucanstva). ostatak placa roditelj
sto znaci, npr vrtic koji je neko do sada placao 1600kn, zapravo kosta 2600. sadasnju cijenu odredjuje grad tako da od tih 2600 oduzme npr. 1400, i 1200 plati roditelj.
(neda mi se sada traziti, mislim da je 1400 iznos subvencije ako su prihodi ispod 2000kn, sto znaci da je to dio ekipe koja u gradskim vrticima ima besplatno)
Upravo to,i meni je bilo čudno da privatni bude besplatan.

Mi za mlađu 7 i 8 mjesec plaćamo po 1100,a od 9 mjeseca kreće i ona u državni i onda će nam biti besplatan
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 23:22   #20
svi trebamo podnjeti ustavnu tuzbu i to jednoobraznu. zbog diskriminacije u utvrdjivanju imovonskog cenzusa. pa kada ustavni sud dobije nekoliko tisuca tuzbi morati ce ih rjesavati. ja nisam pravnik ali probati cu nesto sloziti i tu staviti da svi mogu slati. interesira me jel bandic moze i kazneno odgovarat zbog gazenja ustava?
scorpio2001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.