Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2012., 14:28   #21
Evo mene s testiranja.
Hm....baš i nisu nešto našli.

Malčice reagirala na konzervanse, E216 moram izbjegavat. Kao i tvrde sireve, vakumirane proizvode, pive (srećom ne pijem alkohol ).

Dobila uputnicu za IgE test, bris sluznice i snimanje srca i pluća.

E sad ostaje vidjet IgE test.

Ali sam i sama promjenila prehranu. Ustvari, više sam na suhim smokvama, malo badema (preskupi su ), sojino mlijeko (u dm ima za 11.90 s čokoladom, mm, odlično je), bijelo pileće meso, juhice, bez kruha, bez sireva, što više bez slatkoga, bez kikirikija.....i danas mi prvi dan da mi se crvenilo malo manje vidi, ali mi je koža više suša i u ranicama koje bole. I gležanj, na desnoj nozi s unutarnje strane mi oteklina splasnula.

I još sitnica, tjeram bolest van iz tjela. Pričam s tijelom...
__________________
////Ovo moderiram
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 22:54   #22
Eto mene natrag....

Uff...puno toga uradila:

- slikala pluća (mislim da je ok, piše jedino da nisam dobro udahnula....nisam još otišla na kontrolu s time)

- otišla vadit igE - iznenađena total...normal je od 0 - 122, a ja imam nalaz 6,06. Više nek zdrava.

- radila bris nosa na Sv. Duhu - čekam nalaz, ako mi nisu zaboravili da trebaju poslat....

Stanje: u zadnjih tj. dana na lijevoj nogi se sve povuklo, male točkice još ostale (od češkanja), a desne je mila majka kakva je bila. Nestalo ono crvenilo, ostali ožiljci, trebat će vremena da se koža obnovi, dosta se istanjila pa boli na dodir, ali je svrab prestao....tu i tamo malo posvrbi, ali mislim da je od štampi što nosim sad po zimi.

Uglavnom, najednom se počelo povlačiti i to kada u sebi počela poluglasno govoriti: bolest van iz mene.....

Možda će nekom biti ovo smiješno i glupavo, briga me....meni se bolest počela povlačit i to mi najbitinije.
Nadam se da će tako i nastaviti i bolest potpuno nestati.

Ali kako jedno zlo ne dolazi samo, jedno se povlači ali me zahvatilo drugo zlo.
Nema veze s dermatitisom, ali kod nekog uzbuđenja (strasti ), otraga u lubanji tolika bol da mislim da me netko opalio palicom odostraga, tolika bol da mi se povraća, bol koja se širi na cijelu glavu (mozak)....osječam da će mi glava puknut....i samo tableta za bol može pomoć.
bem ti život.....ne znam koje zlo je gorje.....ovo svrbilo ko vrag, ali sam se barem mogla khm, khm....a sada, bojim se ko vrag uopće opustiti i uzbudit....
__________________
////Ovo moderiram
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 19:09   #23
ja imam isto povise ige, i to jaaako, čak 711,bi ko mogo znat na sto bi ja mogo bit alergican?
grim15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 14:26   #24
Evo mene nakon 2 mj.
I dalje vodim istu borbu.....

I dalje mi loše, i sad sve lošije, dobila još i osip po cijelim trupu. Danas počela uzimat Aerius tablete za alergiju, već ne znamo šta da uzimam, šta da ne.

Prošla još brdo testiranja i sve je ok....Po svim nalazima - zdrava sam. A ja bolesna. Dolazimo svi pomalo ( i dr. i ja) do zaključka da je sve od živaca.

Uz ostalo šta radila nalaz, bilo je:
- ultrazvuk bubrega
- 2 nalaza mokraće
- krvni za krpelj (na Šalati - danas došao nalaz -negativ)
- krvi za hormone štitnjaće - sve u granicama normale

Otišla i privatniku u ZG, dr. Kaliterni na Dolac.
On mi dao neke obloge i preporučio za fototerpiju, al za to još čekam dogovor s njime, poslala mu danas meilom nove slike....

Uglavnom - u banani sam.

U tih nekoliko mjeseci potrošila brdo krema i samo jedna mi pomogla, barem onda mi sve prošlo i nadam se da je ta u pitanju (dobila je od jedne naše forumašice, hvala joj još jednom)...i dobila kontakt, naručila još dvije, upravo se čula s ženom, sutra mi ih šalje. To su kreme Švicarske tvrtke Just, a kreme se zovu Attiva, jedna dođe 123kn. Mislim da je od 100 ml tuba.

http://www.naturaljust.si/aktivna-krema.html


Ako mi pomognu opet......bit će super.

Poslikala danas opet sve i noge al i dobila osip po tijelu, pa da i to vidite...

Osobno mislim da bi meni najviše pomoglo psihološka pomoć s dodacima bionergije....istrošila sam sve rezerve energije....

Evo slika od danas:

http://i44.tinypic.com/ries76.jpg

http://i42.tinypic.com/rigtg0.jpg

http://i43.tinypic.com/dyrxa9.jpg

http://i43.tinypic.com/i6vwc7.jpg

http://i39.tinypic.com/e80sqq.jpg

Osip:

http://i43.tinypic.com/15h09pi.jpg

http://i42.tinypic.com/byhb9.jpg

http://i39.tinypic.com/351scxz.jpg

**
__________________
////Ovo moderiram
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 14:32   #25
Quote:
grim15 kaže: Pogledaj post
ja imam isto povise ige, i to jaaako, čak 711,bi ko mogo znat na sto bi ja mogo bit alergican?
Idi obavezno na testiranje.....treba se naručit, i nije bolno.
Ja prošla 3 puta (3 razna testiranja), jednu po jednu kap stavlja na unutrašnjost ruke (naravno, svaka bočica je reagens na nešto) i onda iglicom malo pikne kožu da uđe to pod kožu, ali nimalo ne boli, i čekati tako treba oko 40tak minuta. Onda je očitovanje kože, tj. ako koža negdje nabubri, to je znak alergije na to....sestra zna po rasporedu kapanja na šta se reagira.

Kod mene našli samo konzervans, ali maltene skoro da se i nije nadigla koža, vrlo slabo.....

Sad si ti misli, ti imaš 711 jedinica a ja imam 6,06 nalaz....ja sam prezdrava po tome, pa mi našli neku sitnicu....kod tebe će sigurno naći više toga, al idi dok se da popravit, jer može doći i do astme ako se ne liječi.

__________________
////Ovo moderiram
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 18:25   #26
Pozdrav svima!

Već se 5 godina mučim sa svarbom na rukama..i jučer sam napokon dobila dijagnozu: Dermatitis eczematoides nummularis in obs Athopio.
Doktorica mi je rekla da je ovo moje stanje vjerovatno povezano sa nekom dišnom alergijom..mada nemam problema sa travama i drvećem, osim topolom, iako sam ja očekivala da je uzrok nešto drugo, zbog radnom mjesta (laboratorij, kemikalije i tona prašine). Dobila sa Belogent i KMnO4 i uputnicu za IgE i RAST test.
IgE je bockanje..a što točno rade na RAST testu? Inače štitnjača mi je ok..išla sam vaditi hormone prije 2 mjeseca zbog PCO.
Unfogiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 19:44   #27
RAST je utvrđivanje specfičnog IgE za pojedine alergene, radi se iz krvi, a nalaz se tumači prema razredima od negativno do vrlo visoko pozitivno. Dobiješ ga na istom listu kao i ukupni IgE - bar je takav nalaz kod nas u St ( u zaglavlju je ukupan igE a dolje RAST za aleregene na koje uputi alergolog da se uradi)
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 03:16   #28
@laura74 -

vidjeh tvoje slike alergijske reakcije (a možda je i iritacija ili intolerancija), pa sam ti samo htjela reći da nas ima još sa sličnim napadima... ja sam utvrdila da kad me uhvati naglo po velikoj površini kože, gotovo je uvijek neki faktor iz hrane, u kombinaciji sa stresom, a ne iz kontakta izvana. postoje i kombinacije sumanutog, nasumičnog reagiranja imunitetnog odgovora tijela, kad pod utjecajem jednog alergena počneš reagirati i drugi, na koncu i na običnu vodu i belobazu.

no, problem je što je to individualno, pa moraš sama utvrditi na što reagiraš. izbacuj s jelovnika jedan tjedan jednu grupu namirnica - mliječni proizvodi, suhomesnati i sve s natrijevim glutaminatom (Vegeta!), orasi, jaja itd itd, - drugi tjedan drugu, dok ne vidiš neku promjenu. usput, pogledaj i na ovom pdf-u temu "Protopic krema"

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 16:09   #29
Quote:
flyingappletree kaže: Pogledaj post
RAST je utvrđivanje specfičnog IgE za pojedine alergene, radi se iz krvi, a nalaz se tumači prema razredima od negativno do vrlo visoko pozitivno. Dobiješ ga na istom listu kao i ukupni IgE - bar je takav nalaz kod nas u St ( u zaglavlju je ukupan igE a dolje RAST za aleregene na koje uputi alergolog da se uradi)
Hvala! Idem napraviti ta testiranja, iako mi je dermatologinja rekla da se ne nadam baš previše da ću saznati što je u pitanju...
Unfogiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 13:49   #30
http://mademoisellenevertells.blogsp...ni-sampon.html ako vam može pomoci mozete procitati kako djeluje dr-temt crni sampon...
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 13:36   #31
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
@laura74 -

vidjeh tvoje slike alergijske reakcije (a možda je i iritacija ili intolerancija), pa sam ti samo htjela reći da nas ima još sa sličnim napadima... ja sam utvrdila da kad me uhvati naglo po velikoj površini kože, gotovo je uvijek neki faktor iz hrane, u kombinaciji sa stresom, a ne iz kontakta izvana. postoje i kombinacije sumanutog, nasumičnog reagiranja imunitetnog odgovora tijela, kad pod utjecajem jednog alergena počneš reagirati i drugi, na koncu i na običnu vodu i belobazu.

no, problem je što je to individualno, pa moraš sama utvrditi na što reagiraš. izbacuj s jelovnika jedan tjedan jednu grupu namirnica - mliječni proizvodi, suhomesnati i sve s natrijevim glutaminatom (Vegeta!), orasi, jaja itd itd, - drugi tjedan drugu, dok ne vidiš neku promjenu. usput, pogledaj i na ovom pdf-u temu "Protopic krema"

...
Sory što nisam prije odg., rijetko sam ovdje.
Završila sam sva testiranja, nalazi su svi uredni, nitko ne može naći uzrok. Crvenilo s tijela je potpuno nestalo, ostale su još samo noge, malo manje nego što je bilo, ali je još uvijek previše.

Došla sam do zaključka da je krivac za osip i crvenilo na tijelu kriva psiha, živci, plač. Strašne trzavice imam u zadnjih par mjeseci, te sam dobro par dana, te me ulovi strašni plač, patim zbog ljubavi s kojom ne mogu biti i koža reagira. Ne pomaže ništa..ni tablete za smirenje....i tako prolaze dani u nadi za bolje sutra.

Šta se tiče hrane, izbacila sam puno toga, sad sam na dijeti, ulovilo me (konačno) da skinem višak kila tako da jedem na kapaljku, kako bi se reklo. S time da mi je sad idealno vrijeme za to jer zbog tuge nemam apetita, pa nisam ni gladna. Za moguću reakciju na hranu, probala sam izbacivati razno razne stvari, ali nisam vidjela pomak.

I ostaje moj zadnji zaključak za dermatitis: stres, tuga, patnja, duševna bol..uglavnom, sve ono što raztužuje. Znam da bi se trebalo odgurnuti od svega toga, mislit vedrije, nekad to uspijeva,al nekad ne. Al ostaje nada da će ipak jednog dana se to sve promjeniti i isplatiti ova patnja. I da će doći do izlječenja.

U lječenju crvenila tijela, koristila sam se molitvom iz jedne knjige:

"Božanska svijetlost obasija cijelo moje tijelo"
i
"U meni struji Božji život i zahvaljujem na čudesnom iscjeljenju koje se upravo događa".

I često sam govorila: Želim biti zdrava, ja sam zdrava!

__________________
////Ovo moderiram
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 22:58   #32
Nisam dugo tu bila jer htjela biti 100% sigurna da sam ozdravila pa čekala tih par mjeseca.

Ozdravljivat sam počela čim krenula s molitvama i dermatitis se povukao kroz 2-3 tjedna!

Otišla sam na more sredinom 6.mj. gdje mi je u tom trenutku bila samo jedna jedina skulica na sredini noge i ona prošla uz pomoć mora.

Nakon svih tih mjeseci, meni je stanje - ZDRAVA. Na nogi nema više NIČEGA.

Ostala je mala pigmentacija koja će se povuć s vremenom, al skoro da je neprimjetno.
__________________
////Ovo moderiram
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 12:03   #33
pozdrav svima

meni je osip na nogama počeo prošle godine u proljeće...od rođenja imam asthmu, alergiju-dermatitis...al mi nikad nesto ovakvo nije bilo, uvijek je bilo crvenilo ali nikad pristici, gledala sam slike i nesto slicno je i meni..al samo na nogama...kad sam to dobila prosle godine u 4-5.mj povuklo se mrvicu tijekom ljeta al nisam bila na moru...mazala sam svojim stalnim kremama bas za alergiju, afloderm mast i afloderm u belobazi...pa je eto kolko tolko smanjilo se al nije sve otislo..

onda mi je negdje u 8. mj se povuklo dosta, jedva je bio koji pristic...i onda negdje u 9.mj ponovo...u tom 9. mj prosle godine sam imala i spontani al s obzirom da sam i prije spontanog imala taj problem, mislim da se to nije ponovo dogodilo zbog stanja psihickog soka od spontanog...nego eto..ne znam od ceg..

nisam isla kod doktora ni dermatologa jer sam isprva mislila da je povezano s mojoj alergijom koju oduvijek imam...sad zadnjih dana mi je bas dosta po nogama, lijeva nije bas, 1-2 pristica koje sam izgrebala pa su sad crvene kraste...a na desnoj je zato urnebes, da ni ne slikam od muke kako izgleda...samo zelim da to do ljeta prode jer se proslo ljeto nisam skidala iz traperica :/ ne znam sta da koristim vise, jer kortikosteroide ne smijem vise tolko uzimat...strah me...a opet bojim se da me doktorica ne potjera doma ako joj dodem s tim problemom :/
ancizg91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2018., 13:02   #34
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post


U tih nekoliko mjeseci potrošila brdo krema i samo jedna mi pomogla, barem onda mi sve prošlo i nadam se da je ta u pitanju (dobila je od jedne naše forumašice, hvala joj još jednom)...i dobila kontakt, naručila još dvije, upravo se čula s ženom, sutra mi ih šalje. To su kreme Švicarske tvrtke Just, a kreme se zovu Attiva, jedna dođe 123kn. Mislim da je od 100 ml tuba.

Zanima me ova krema gdje se može nabaviti, i koja je to forumašica od koje je autorica dobila kremu? Autorica je davno pokrenula ovaj topic, ako još čita forum nek se javi. Hvala puno.
solutions_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.