Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2013., 01:10   #41
Lukaw idi na hitnu i reci šta si sve pio. Poslušaj Body hallecka, zna šta piše.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 04:02   #42
slažem se za hitnu (iako se nadam da je lukaw već otišao) jer što se zaldiara tiče meni je naglašeno (kad mi je prepisan za zub) da ga ne mješam s drugim paracetamolima i drugim tabletama (stvarno je velik popis onoga što se ne smije kombinirati sa njime) i da je pauza između dvije tablete zaldiara (što je onda logično da ni ništa drugo ne smiješ uzeti u međuvremenu) 6 sati. jedini slučaj kad se konzumira drugačije je ako liječnik prepiše tako.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 04:34   #43
Quote:
lukaw kaže: Pogledaj post

... onda kroz dan 4 x 1/2 voltaren retarda...
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post

Samo si sa 4 1/2 (četiri i pol) tbl Voltaren Retarda (ako se radi o tbl od 100mg) višestruko prekoračio preporučenu dozu kroz 24h...
slažem se s prethodnicima da je takva kombinacija loša, samo mislim da je @lukaw napisao da je popio četiri puta po polovicu tablete Voltaren Retarda, dvije tablete ukupno - što je još uvijek previše i nepotrebno - jer ako ne djeluje jedna neće ni dvije - ali nije opasno po život (da, postoje rijetki slučajevi krvarenja GI trakta kada to jest opasno, ali govorim o većini). btw, retard tablete imaju sistem oblaganja koji osigurava postepeno otpuštanje aktivnih tvari, i NE bi se smjele lomiti, komadati, mrviti.

od kofeina u Caffetinu lako može doći do osjećaja lupanja srca i tjeskobe, ako čovjek nije navikao na njega, ili je inače u stanju općeg stresa, kao što je ovdje bio slučaj.

u ovakvim slučajevima akutnih bolova teško je, ali mora se biti strpljiv i dočekati da lijek počne djelovati. velika većina analgetika (u suprotnom to piše u uputama) bolje i brže djeluje ako se uzme s nekom manjom količinom hrane, ne na prazan želudac.

na pdfu stomatologija ima dosta savjeta o tome koji analgetici su najefikasniji za zubobolju, vrijedi pogledati

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 09:13   #44
evo me ljudi.. ziv sam!!! uglavnom, da slazem se da sam malo glupav, ali toliko me bolilo da sam isprobavao svasta.. problem je sto ovog voltarena smijem popit samo 1 i pol tabletu na dan, a to mi nije bilo dovoljno pa sam dodao taj kafetin..

doktorica je prepisala 2x1 voltaren, ali mislim da cu od danas pit kafetin..

mislim da cu probati sa pola tablete pa cu vidjet.. sad me ni ne boli bas.. ako pocne jace.. jako mi je lice nateceno.. sutra idem da mi to otvore..
lukaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 09:33   #45
@lukaw - retard tablete se ne lome, koriste se cijele.

količina kodeina (analgetika) u Caffetinu je relativno mala, a ako si osjetljiv na kofein i dalje će ti od njega lupati srce

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 09:51   #46
i kak bi onda trebao popit 150mg??? tableta je 100mg.. nemam druge od 50mg.. samo te..

pa i bol je mala sad.. pa ce odogovarati boli.. zubar mi kaze da pocnam pit klavocin, ali moram u siget po njega..
lukaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 10:15   #47
Quote:
lukaw kaže: Pogledaj post
i kak bi onda trebao popit 150mg??? tableta je 100mg.. nemam druge od 50mg.. samo te..

pa i bol je mala sad.. pa ce odogovarati boli.. zubar mi kaze da pocnam pit klavocin, ali moram u siget po njega..
Super, najbitnije, da si preživio
Prvo, ja sam u panici(malo je bilo i kasno po noći) pročitao kako se radi o 4 i pol tablete Voltaren Retarda, premda je i 2kom u manje od 24h više od preporučene doze, pogotovo u kombinaciji sa ostalim konzumiranim analgeticima (Zaldiar,Caffetin) u manje od 24h. Inače, u pravu je @tanveer kako se reterd oblici tableta u pravilu ne smiju lomiti, OSIM ako proizvođač nije predvidio opciju dijeljenja tablete što piše u uputama,a i tablete koje se smiju lomiti imaju napravljen urez za lakše lomljenje.
Tvoj te zubar najbolje poznaje i svakako ga treba poslušati pa odi do Sigeta čim prije (subjektivno od Klavocina se poboljšanje osjeti najčešće nakon 48-72h).
Sa svojim zubarom&liječnikom se posavjetuj za buduće slične situacije, Voltaren Retard po meni svakako nije izbor za zubobolju, eventualno Voltaren Rapid (u preporučenim dozama!) i to samo ako trebaš sačekati tek par sati do intervencije zubara. Vrlo često, moraš sam, iskustveno "otkriti" koji točno analgetik ti pomaže u rješavanju ovog tipa boli, nekom pomaže Brufen(Neofen,Ibuprofen...)-njega smiješ uzimati više puta na dan, nekom je Analgin spas u sličnim situacijama... No,o izboru lijeka SVAKAKO se posavjetuj sa zubarom&liječnikom.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 10:36   #48
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
slažem se s prethodnicima da je takva kombinacija loša, samo mislim da je @lukaw napisao da je popio četiri puta po polovicu tablete Voltaren Retarda, dvije tablete ukupno - što je još uvijek previše i nepotrebno - jer ako ne djeluje jedna neće ni dvije - ali nije opasno po život (da, postoje rijetki slučajevi krvarenja GI trakta kada to jest opasno, ali govorim o većini). btw, retard tablete imaju sistem oblaganja koji osigurava postepeno otpuštanje aktivnih tvari, i NE bi se smjele lomiti, komadati, mrviti.

od kofeina u Caffetinu lako može doći do osjećaja lupanja srca i tjeskobe, ako čovjek nije navikao na njega, ili je inače u stanju općeg stresa, kao što je ovdje bio slučaj.

u ovakvim slučajevima akutnih bolova teško je, ali mora se biti strpljiv i dočekati da lijek počne djelovati. velika većina analgetika (u suprotnom to piše u uputama) bolje i brže djeluje ako se uzme s nekom manjom količinom hrane, ne na prazan želudac.

na pdfu stomatologija ima dosta savjeta o tome koji analgetici su najefikasniji za zubobolju, vrijedi pogledati

...
Svaka čast na ovom odgovoru!
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 11:59   #49
dezurni zubar mi je otvorio zub, ali sad i dalje boli.. dobio sam brufen granule, koje ne pomazu.. danas sam popio jednu vrecicu u oko 10h.. jeli bi mogao sad popit jedan voltaren retard, jer je to jedino sta mi pomaze?

e da, poceo sam piti i klavocin..
lukaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 12:24   #50
Quote:
lukaw kaže: Pogledaj post
dezurni zubar mi je otvorio zub, ali sad i dalje boli.. dobio sam brufen granule, koje ne pomazu.. danas sam popio jednu vrecicu u oko 10h.. jeli bi mogao sad popit jedan voltaren retard, jer je to jedino sta mi pomaze?

e da, poceo sam piti i klavocin..
Ovako. Nije mudro miješati dva lijeka iz skupine NSAID (voltaren i brufen, npr.) bez vremenskog odmaka od bar 8h. No, s obzirom, kako ti je zub "raskopan" i vjerojatno "pod upalom" pa samim time i sam lijek (brufen) katkad "sporije" djeluje. Daj brufenu (pretpostavljam od 600mg) bar 4h da počne djelovati, ako ne pomogne do tad,a nemaš nuspojava, rastopi još jednu vrećicu. Zdrava,odrasla osoba Brufena smije u roku od 24h uzimati (ako za to ne postoje kontraindikacije,a to slobodno i nazoveš svog liječnika, za svaku sigurnost) do 2400mg (kratkotrajno).
Ako nemaš kontraindikacija, uz Brufen smiješ uzeti i nekakav Lupocet ili Panadol 500mg-zajedno djeluju dosta dobro.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 14:23   #51
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Ovako. Nije mudro miješati dva lijeka iz skupine NSAID (voltaren i brufen, npr.) bez vremenskog odmaka od bar 8h. No, s obzirom, kako ti je zub "raskopan" i vjerojatno "pod upalom" pa samim time i sam lijek (brufen) katkad "sporije" djeluje. Daj brufenu (pretpostavljam od 600mg) bar 4h da počne djelovati, ako ne pomogne do tad,a nemaš nuspojava, rastopi još jednu vrećicu. Zdrava,odrasla osoba Brufena smije u roku od 24h uzimati (ako za to ne postoje kontraindikacije,a to slobodno i nazoveš svog liječnika, za svaku sigurnost) do 2400mg (kratkotrajno).
Ako nemaš kontraindikacija, uz Brufen smiješ uzeti i nekakav Lupocet ili Panadol 500mg-zajedno djeluju dosta dobro.
znaci popio sam jedan brufen 600 u 5 ujutro.. drugi oko 10 ujutro.. kad bi mogao popit voltaren retard 100mg? oko 18h?

jer ovaj brufen nis ne pomaze.. ko da ga nisam ni pio.. meni treba nes ozbiljnije.. ove druge lijekove nemam doma..
lukaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 22:25   #52
Quote:
lukaw kaže: Pogledaj post
znaci popio sam jedan brufen 600 u 5 ujutro.. drugi oko 10 ujutro.. kad bi mogao popit voltaren retard 100mg? oko 18h?

jer ovaj brufen nis ne pomaze.. ko da ga nisam ni pio.. meni treba nes ozbiljnije.. ove druge lijekove nemam doma..
Zubobolja se primirila? Spontano, ili uz pomoć Brufena,Voltarena...?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.