Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2014., 14:31   #101
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Voziš sve dok od policije ne dobiješ papir kad zabrana stupa na snagu.
Poštovanje. Dobio sam rješenje da zabrana počinje teći sutra dan od primitka obavijesti ondnosno tog rješenja koje san samo našao u poštanskom sandučiću-Kako je moguće da mi kazna počme teći, bez da sam išta potpisao, nikakvu povratnicu i sl.
Hvala na odgovoru

Zadnje uređivanje giallorossi : 07.10.2014. at 14:44.
giallorossi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 12:28   #102
Svašta je moguće.Kad bi se obavijesti potpisivalo onda nitko ne bi primio pa ne bi bilo ni mjera.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 20:41   #103
Pitanje. Dobio sam obavijest da mi počinje teći od sutra zabrana upravljanja motornim vozilom od 3 mjeseca, ali na papiru piše Zagreb, 2.10. Sad, kako će tko znati da sam ja baš danas primio obavijest? Jako je neprecizno napisano. Mogu li se nekome obratiti u policiji da mi točno kažu od kad do kad je zabrana.

Hvala!
__________________
n'importe quoi. totalement.
burt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 11:29   #104
Zabrana ide sutradan od dana dostave a ne pisanja dokumenta.
Možeš se obratit policiji i to onima koji su obavijest i poslali.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 08:31   #105
Thumbs down


Molim za savjet!
Kćerka mi je preksinoć pala na testun za opijate. Zaustavljena je rutinskom kontrolom i tek nakon provjer u MUP-u gdje je sa 15 godina uhvaćena sa jointom, testirali su je na opijate. Dobrovoljno je pristala na provjeru jer je po njenom zadnji put "popušila" joint pred 3 dana. Međutim aparat joj je pokazao da je pozitivna. Sama je priznala da tu i tamo popuši, ali da sada nije pod utjecajem. Po savjetu policajca odbila je analizu krvi i urina, što je meni i prihvatljivo jer se u kvi i urinu zadržava puno dulje nego u slini. Izrekli su joj kaznu po čl.282. st.9 5000,00 kuna i zabranu upravljanja 12 mjeseci. Napominjem da ima 20 godina, nezaposlena, nikad kažnjavanja, ali tek joj je 5 mjeseci da je položila vozački.
Moje pitanje: Da li postoji mogućnost da uloži prigovor i da joj se smanji kazna za zabranu upravljanja i ima li smisla žaliti se i na novčanu kaznu.Može li hitno odgovor, zbog roka. Hvala
__________________
glili
egrizanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 08:45   #106
P.S. Dobila je i troškove prekršajnog postupka u iznosu od 500,00 kuna. Da nisu to preveliki troškovi?
__________________
glili
egrizanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 09:30   #107
Dakako da ima prava prigovora jer tako i piše u prekršajnom nalogu pa će sudac malo smanjit novčanu kaznu i zaštitnu mjeru,Žalit se na oboje.
500 kn je trošak izdavanja prek naloga,cijenu je odredio ministar MUP a a pošto ide prigovor to se neće platit nego troškovi suda kad presuda bude donesena.
Tražit će i plaćanje na rate ili zamjenu za rad.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 13:13   #108
Sivkić!
Hvala Ti puno!!!!!!
__________________
glili
egrizanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 18:13   #109
Question Kazna?

pozdrav!
ukratko...oduzela sam prednost prolaska
nema ozlijeđenih, moje auto je totalka,a ono drugo je oštećeno (ali neznatno).policija je izašla na uviđaj i uzela sve podatke
još uvijek mi nije stiglo ništa na kućnu adresu.niti poziv od suda niti od osiguranja...
ali budući da sam nezaposlena,zanima me kolika je novčana kazna i hoće li mi oduzeti vozačku dozvolu?
ovo mi je prvi prekršaj
hvala
znatizeljna91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 18:18   #110
Quote:
znatizeljna91 kaže: Pogledaj post
pozdrav!
ukratko...oduzela sam prednost prolaska
nema ozlijeđenih, moje auto je totalka,a ono drugo je oštećeno (ali neznatno).policija je izašla na uviđaj i uzela sve podatke
još uvijek mi nije stiglo ništa na kućnu adresu.niti poziv od suda niti od osiguranja...
ali budući da sam nezaposlena,zanima me kolika je novčana kazna i hoće li mi oduzeti vozačku dozvolu?
ovo mi je prvi prekršaj
hvala
ja sam malo ogrebala tuđi auto, pa sam dobila 6mjeseci bez vozačke i 2000kn kazne
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 18:32   #111
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
ja sam malo ogrebala tuđi auto, pa sam dobila 6mjeseci bez vozačke i 2000kn kazne

Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 18:36   #112
Quote:
egrizanc kaže: Pogledaj post

Molim za savjet!
Kćerka mi je preksinoć pala na testun za opijate. Zaustavljena je rutinskom kontrolom i tek nakon provjer u MUP-u gdje je sa 15 godina uhvaćena sa jointom, testirali su je na opijate. Dobrovoljno je pristala na provjeru jer je po njenom zadnji put "popušila" joint pred 3 dana. Međutim aparat joj je pokazao da je pozitivna. Sama je priznala da tu i tamo popuši, ali da sada nije pod utjecajem. Po savjetu policajca odbila je analizu krvi i urina, što je meni i prihvatljivo jer se u kvi i urinu zadržava puno dulje nego u slini. Izrekli su joj kaznu po čl.282. st.9 5000,00 kuna i zabranu upravljanja 12 mjeseci. Napominjem da ima 20 godina, nezaposlena, nikad kažnjavanja, ali tek joj je 5 mjeseci da je položila vozački.
Moje pitanje: Da li postoji mogućnost da uloži prigovor i da joj se smanji kazna za zabranu upravljanja i ima li smisla žaliti se i na novčanu kaznu.Može li hitno odgovor, zbog roka. Hvala
Novcanu kaznu sigurno moze zamijeniti zatvorom ... Kakve veze ima marihuana s testom na opijate?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 22:34   #113
Quote:
znatizeljna91 kaže: Pogledaj post
pozdrav!
ukratko...oduzela sam prednost prolaska
nema ozlijeđenih, moje auto je totalka,a ono drugo je oštećeno (ali neznatno).policija je izašla na uviđaj i uzela sve podatke
još uvijek mi nije stiglo ništa na kućnu adresu.niti poziv od suda niti od osiguranja...
ali budući da sam nezaposlena,zanima me kolika je novčana kazna i hoće li mi oduzeti vozačku dozvolu?
Doći će.3000 kn+1000 za nezgodu i veli su izgledi da pređeš u pješadiju.
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
... Kakve veze ima marihuana s testom na opijate?
A si čim bi je testirali osim testerom za droge koji je i za opijate.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 23:22   #114
4000 kuna i oduzeta vozačka?
stvarno se nadan da niste u pravu hahaha
al svejedno hvala
znatizeljna91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 18:05   #115
Quote:
egrizanc kaže: Pogledaj post

Molim za savjet!
Kćerka mi je preksinoć pala na testun za opijate.Međutim aparat joj je pokazao da je pozitivna. Sama je priznala da tu i tamo popuši, ali da sada nije pod utjecajem.
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
A si čim bi je testirali osim testerom za droge koji je i za opijate.
Pa testom za droge, ne za opijate ...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 17:14   #116
evo da javim epilog. došla mi je kazna od 5 000 kuna + troškovi 200 kuna + 6 mj bez vozačke.
s tim da to uopće nije sud odredio NEGO POLICAJAC koji je došao na uviđaj. prvi put čujem za to.i da mi da maksimalnu moguću kaznu?
dok je identičan takav slučaj imao moj susjed par dana prije i dobio kaznu od 3000 kuna + 6 mjeseci? žalio se i još su mu smanjili kaznu
je li pametno da se i ja žalim? mislim da je to preeevelika kazna koju ionako ne mogu platiti jer sam nezaposlena
znatizeljna91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 09:41   #117
Dakako da ju je odredio policajac jer je on i pisao nalog.
Žalit ćeš se i na visinu kazne i zaštitne mjere.
Nemaš love,prvi prekršaj,priznanje i kajanje i čekaš koliko će sudac smanjit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 14:35   #118
Zaustavio me presretac i dobio sam prekrsajni nalog sa 3000 kn i 2 mjeseca zabrane voznje. Planiram se zaliti na 2 mjeseca zabrane jer mi vozacka treba radi posla i sl. Kaznu planiram platiti u cijelosti. Da li ima smisla da molim samo za oprost za zabranu voznje i da pristajem platiti punu novcanu kaznu?
kolibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 17:42   #119
Ima,ali ćeš kaznu platit tek nakon presude.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 21:04   #120
Ma platit cu. Je puno ali vozacka mi je vaznija. Nego, ako recimo ipak odluce me kazniti oduzimanjem vozacke da li mogu voziti moped i da li se kazna moze prolongirati do toplijih vremena (proljece)?
kolibri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.