Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ukidanje vjeronauka u školama?
DA 661 71.46%
NE 209 22.59%
Svejedno mi je 55 5.95%
Glasovatelji: 925. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2017., 14:12   #9081
Quote:
gigra kaže: Pogledaj post
Meni su ove rasprave presmiješne jer je vjeronauk izborni predmet. Ako svi roditelji prestanu upisivati djecu na vjeronauk, vjeronauka u školi neće biti.

Što se tiče društvenog pritiska, ako vam nije bitan vjeronauk u školi onda vam je svejedno jel će vam Crkva uskratiti primanje sakramenata. Ako vam drugi roditelji prigovaraju zašto dijete ne upišete na vjeronauk isto ne vidim što bi vam to trebalo značiti u životu.
Dobro ljudi, evo po milijunti put:
Vjeronauk u školama je definiran međunarodnim ugovorima. Dovoditi ga u vezu sa izbornim predmetima je namjerno dovođenje u zabludu. U stvarnosti je zacementiran u rasporedu bolje nego... ne znam, matematika.

Ako na vjeronauk ide samo jedno dijete opet bi bio usred satnice i opet bi ostali čekali na hodniku.
Zek0slav is offline  
Old 16.12.2017., 14:54   #9082
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Ma, zapravo je većini to jasno.
Tu se radi o ideološkim razlozima netrpeljivosti prema Crkvi koje se neuspješno pokušava zamaskirati nekim drugim "argumentima".
Većina ljudi je to shvatila, zato i ne daju potporu tim malobrojnim gorljivim zastupnicima izbacivanja vjeronauka iz škola.
Ti bi volio da je tako...ali nije. Mene osobno boli kitica za kc kao i za svaku drugu crkvu ili ideologiju...sve su mi jednako idiotske....samo nek se maknu od javnog novčanika ili nek idu na na natječaj za sredstva zajedno sa svima drugima....pa kupujte popovima mercedese koliko god želite iz vlastitog džepa......kao u americi. Pogotovo ne koristi riječ večina jer nemaš dume što većina misli ili želi.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 17.12.2017., 23:17   #9083
smatram da crkva propagira zdrave vrijednosti i da zato vjeronauk ne treba micati iz škole.
ono što treba maknuti/spriječiti iz škole je liberalna ideologija.

liberalna ideologija prihvaća se uglavnom pod utjecajem agresivne propagande da je ona nešto za pametne, moderne, obrazovane... pod utjecajem te propagande ljudi se identificiraju s tom ideologijom zato što im pripadnost toj skupini daje dobar osjećaj u svojoj koži, osjećaj da su bolji od drugih ljudi... takva ideologija nema što raditi u školama.
splićo is offline  
Old 17.12.2017., 23:21   #9084
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
smatram da crkva propagira zdrave vrijednosti i da zato vjeronauk ne treba micati iz škole.
ono što treba maknuti/spriječiti iz škole je liberalna ideologija.

liberalna ideologija prihvaća se uglavnom pod utjecajem agresivne propagande da je ona nešto za pametne, moderne, obrazovane... pod utjecajem te propagande ljudi se identificiraju s tom ideologijom zato što im pripadnost toj skupini daje dobar osjećaj u svojoj koži, osjećaj da su bolji od drugih ljudi... takva ideologija nema što raditi u školama.
Što fali tome da se osjećam dobro u svojoj koži?
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Old 17.12.2017., 23:33   #9085
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Što fali tome da se osjećam dobro u svojoj koži?
fali onda kad gaziš po društvenim vrijednostima da bi se osjećao dobro u svojoj koži.
fali kad prihvaćaš neku ideologiju bez da preispituješ njen utjecaj na društvo samo zato da bi se osjećao dobro u svojoj koži.
to nije opravdan razlog za prihvaćanje neke ideologije... a liberali uglavnom prihvaćaju liberalizam upravo zato... nema iza toga neke humanosti ni brige za ljude.
splićo is offline  
Old 17.12.2017., 23:36   #9086
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ti bi volio da je tako...ali nije. Mene osobno boli kitica za kc kao i za svaku drugu crkvu ili ideologiju...sve su mi jednako idiotske....samo nek se maknu od javnog novčanika ili nek idu na na natječaj za sredstva zajedno sa svima drugima....pa kupujte popovima mercedese koliko god želite iz vlastitog džepa......kao u americi. Pogotovo ne koristi riječ večina jer nemaš dume što većina misli ili želi.
S naglaskom na "kao u Americi".
https://youtu.be/WMwLFLbRNu0
konjokradica is offline  
Old 17.12.2017., 23:40   #9087
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
fali onda kad gaziš po društvenim vrijednostima da bi se osjećao dobro u svojoj koži.
fali kad prihvaćaš neku ideologiju bez da preispituješ njen utjecaj na društvo samo zato da bi se osjećao dobro u svojoj koži.
to nije opravdan razlog za prihvaćanje neke ideologije... a liberali uglavnom prihvaćaju liberalizam upravo zato... nema iza toga neke humanosti ni brige za ljude.
Tvoj problem što misliš da moraš gazit po društvenim vrijednostima da bi se osjećao dobro u svojoj koži. Tvoje poimanje dobrog osjećaja u svojoj koži kosi se s mojim, kao i moje s nečim drugim.
I tim razlikama usprkos, mi kao društvo još smo tu, preživjelo je hrpu luđaka kroz povijest i još uvijek smo tu. Trump nas je već 200 puta trebao poslati u nuklearnu zimu, pa nije, a gazi "društvene vrijednosti" (što god to značilo tebi, meni, Bibliji, južnokorejskom ustavu, UN-u). Pa kako, mili moji, kako?!
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Old 17.12.2017., 23:59   #9088
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Tvoj problem što misliš da moraš gazit po društvenim vrijednostima da bi se osjećao dobro u svojoj koži. Tvoje poimanje dobrog osjećaja u svojoj koži kosi se s mojim, kao i moje s nečim drugim.
I tim razlikama usprkos, mi kao društvo još smo tu, preživjelo je hrpu luđaka kroz povijest i još uvijek smo tu. Trump nas je već 200 puta trebao poslati u nuklearnu zimu, pa nije, a gazi "društvene vrijednosti" (što god to značilo tebi, meni, Bibliji, južnokorejskom ustavu, UN-u). Pa kako, mili moji, kako?!
nisi me baš skužio.

liberalizam je taj koji gazi sve vrijednosti: obitelj, brak, nacionalni, vjerski i svaki drugi identitet.

ali je jako popularan jer se propagira kao nešto što izdiže ljude iznad ostalih koji ga ne prihvate... njegovi sljedbenici osjećaju se ekskluzivnom skupinom društva koja je intelektualno superiorna nad glupom većinom... i to izdizanje nad drugim ljudima njima daje dobar osjećaj u svojoj koži... i to je glavni razlog zašto mu se priklanjaju.

e to je loše stari moj... kad netko gazi po društvenim vrijednostima samo zato da bi se on dobro osjećao.
splićo is offline  
Old 18.12.2017., 08:12   #9089
OK, sad kužim tvoju poantu. U takvim aspektima liberalizam jest egotriperski. Samo ne znam kako se netko može osjećat dobro u svojoj koži jer se rastavlja nakon što je prevario ženu s 2 djece sa 10/10 striptizetom.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Old 18.12.2017., 08:34   #9090
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
S naglaskom na "kao u Americi".
https://youtu.be/WMwLFLbRNu0
Upravo tako...nema razlike između ovih i onog s mercedesom...ali za razliku od našeg oni to za svoje pare.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 18.12.2017., 08:37   #9091
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
nisi me baš skužio.

liberalizam je taj koji gazi sve vrijednosti: obitelj, brak, nacionalni, vjerski i svaki drugi identitet.

ali je jako popularan jer se propagira kao nešto što izdiže ljude iznad ostalih koji ga ne prihvate... njegovi sljedbenici osjećaju se ekskluzivnom skupinom društva koja je intelektualno superiorna nad glupom većinom... i to izdizanje nad drugim ljudima njima daje dobar osjećaj u svojoj koži... i to je glavni razlog zašto mu se priklanjaju.

e to je loše stari moj... kad netko gazi po društvenim vrijednostima samo zato da bi se on dobro osjećao.
Zašto bi vjerski ili nacionalni identitet ili recimo brak bio suvremena društvena vrijednost? Nije bio prije pa ne mora biti niti u budućnosti. Stvari se mijenjaju. Pogledaj rezultate nacionalnih ili vjerskih identiteta u suvremenoj prošlosti. Ne vidim nešto da recimo šveđanima loše ide sa sve manje bračnog identiteta.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 18.12.2017., 08:38   #9092
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
smatram da crkva propagira zdrave vrijednosti i da zato vjeronauk ne treba micati iz škole.
ono što treba maknuti/spriječiti iz škole je liberalna ideologija.

liberalna ideologija prihvaća se uglavnom pod utjecajem agresivne propagande da je ona nešto za pametne, moderne, obrazovane... pod utjecajem te propagande ljudi se identificiraju s tom ideologijom zato što im pripadnost toj skupini daje dobar osjećaj u svojoj koži, osjećaj da su bolji od drugih ljudi... takva ideologija nema što raditi u školama.
Ne propagira ih ništa više od bilo čega drugog sličnog u školi pa tako komotno možemo uvesti protestantski vjeronauk, muslimanski ili recimo zoroasterijanstvo....s istim argumentom....Uz to, kao i svaki takav predmet propagira sektaštvo. Jel marksizam možda propagirao loše vrijednosti? Zašto imate problem s vjeronaukom u crkvi? Zato jer vam nije do vjeronauka nego do zapišavanja terena.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 18.12.2017., 08:46   #9093
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ne propagira ih ništa više od bilo čega drugog sličnog u školi pa tako komotno možemo uvesti protestantski vjeronauk, muslimanski ili recimo zoroasterijanstvo....s istim argumentom....Uz to, kao i svaki takav predmet propagira sektaštvo. Jel marksizam možda propagirao loše vrijednosti? .
Naravno.
A za druge religije...nema dovoljno polaznika.
USAisfreedom is offline  
Old 18.12.2017., 09:14   #9094
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Zašto bi vjerski ili nacionalni identitet ili recimo brak bio suvremena društvena vrijednost? Nije bio prije pa ne mora biti niti u budućnosti. Stvari se mijenjaju. Pogledaj rezultate nacionalnih ili vjerskih identiteta u suvremenoj prošlosti. Ne vidim nešto da recimo šveđanima loše ide sa sve manje bračnog identiteta.....
kad prije?... pa oduvijek su to bile vrijednosti za koje je čovjek živio... brak je samo zakonski okvir za zaštitu obitelji, a koja je vrijednost oduvijek... vjerski indentit je vrijednost od kad se čovjek prvi put zapitao zašto postoji.

ali čak i ako se ne slažeš sa tim vrijednostima, reci mi koje vrijednosti nudi liberalizam?... liberalizam želi od društva stvoriti bezličnu masu bez ikakvog identiteta... koji je cilj toga?

liberalizam nastoji prebaciti osobnu odgovornost sa pojedinca na institucije i civilne udruge i time stvara kolektivistički mentalitet koji će dalje od ljudi napraviti nesposobne kriplove... zbog čega?.. koja je poanta toga?

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ne propagira ih ništa više od bilo čega drugog sličnog u školi pa tako komotno možemo uvesti protestantski vjeronauk, muslimanski ili recimo zoroasterijanstvo....s istim argumentom....Uz to, kao i svaki takav predmet propagira sektaštvo. Jel marksizam možda propagirao loše vrijednosti? Zašto imate problem s vjeronaukom u crkvi? Zato jer vam nije do vjeronauka nego do zapišavanja terena.
svakako da je marksizam propagirao loše vrijednosti.

ja ne bi zagovarao vjeronauk u školi da ga ne smatram potrebnim... ali uz trenutni pritisak liberalne ideologije (koju smatram pogrešnom i opasnom), smatram da je vjeronauk u školi potreban.
splićo is offline  
Old 18.12.2017., 09:31   #9095
pa ne bas...

Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
kad prije?... pa oduvijek su to bile vrijednosti za koje je čovjek živio... brak je samo zakonski okvir za zaštitu obitelji, a koja je vrijednost oduvijek...
povijesno gledano - sasvim netocno. Od kuda ti ovakve ideje? Uopce, odnos koji danas imamo i prema obitelji i prema djeci posebno - prilicno su novog karaktera...tako da ti tvoja konstatacija jednostavno ne stoji..


Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
vjerski indentit je vrijednost od kad se čovjek prvi put zapitao zašto postoji.
ovo je prilicno opcenita tvrdnja tako da se ni nema sto komentirati.

Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
ali čak i ako se ne slažeš sa tim vrijednostima, reci mi koje vrijednosti nudi liberalizam?... liberalizam želi od društva stvoriti bezličnu masu bez ikakvog identiteta... koji je cilj toga?

mislim da ti ne razumijes sto znaci "liberalizam". Jer je on upravo suprotan ovome sto ti pises i nema nikakvu namjeru stvarati ista.
Iako to i nije za zamjeriti sto ovo mislis, jer i na suprotnoj strani spektra imamo ljude i grupe koje zloupotrebljavaju termin "liberalizam" i uzurpirali su ga na neki nacin, a isti/iste naprosto nisu liberali. Takvi su npr. -BLM u americi, razni SJW, neke LGTB udruge i sl.


Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
liberalizam nastoji prebaciti osobnu odgovornost sa pojedinca na institucije i civilne udruge i time stvara kolektivistički mentalitet koji će dalje od ljudi napraviti nesposobne kriplove... zbog čega?.. koja je poanta toga?
Kao sto rekoh - ti u biti uopce ne razmijes sto je liberalizam. Liberalizam radi upravo suprotno od ovoga sto ti govoris...



Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
ja ne bi zagovarao vjeronauk u školi da ga ne smatram potrebnim... ali uz trenutni pritisak liberalne ideologije (koju smatram pogrešnom i opasnom), smatram da je vjeronauk u školi potreban.
hm...morao bi malo promjeniti terminologiju koju upotrebljavas. Ovakvo trpanje svega u isti kos je smijesno...
denijama is offline  
Old 18.12.2017., 10:47   #9096
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
pa ne bas...



povijesno gledano - sasvim netocno. Od kuda ti ovakve ideje? Uopce, odnos koji danas imamo i prema obitelji i prema djeci posebno - prilicno su novog karaktera...tako da ti tvoja konstatacija jednostavno ne stoji..




ovo je prilicno opcenita tvrdnja tako da se ni nema sto komentirati.




mislim da ti ne razumijes sto znaci "liberalizam". Jer je on upravo suprotan ovome sto ti pises i nema nikakvu namjeru stvarati ista.
Iako to i nije za zamjeriti sto ovo mislis, jer i na suprotnoj strani spektra imamo ljude i grupe koje zloupotrebljavaju termin "liberalizam" i uzurpirali su ga na neki nacin, a isti/iste naprosto nisu liberali. Takvi su npr. -BLM u americi, razni SJW, neke LGTB udruge i sl.




Kao sto rekoh - ti u biti uopce ne razmijes sto je liberalizam. Liberalizam radi upravo suprotno od ovoga sto ti govoris...





hm...morao bi malo promjeniti terminologiju koju upotrebljavas. Ovakvo trpanje svega u isti kos je smijesno...
za sve si konstatirao da je krivo ali nisi rekao zašto... objasni što je krivo i zašto?

ja govorim o lijevo-liberalnom mentalitetu kakav on jest danas i to u svjetonazorskom kontekstu... a on u tom kontekstu danas upravo i označava SWJ, LGBT i njima slične.
a kakav je liberalizam bio prije i što bi u teoriji trebao zagovarati je druga stvar.
i da naglasim još jednom. govorim o svjetonazorskom kontekstu, ne ekonomskom.. u ekonmskom smislu sam i sam liberal.
splićo is offline  
Old 18.12.2017., 10:55   #9097
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
za sve si konstatirao da je krivo ali nisi rekao zašto... objasni što je krivo i zašto?

ja govorim o lijevo-liberalnom mentalitetu kakav on jest danas i to u svjetonazorskom kontekstu... a on u tom kontekstu danas upravo i označava SWJ, LGBT i njima slične.
a kakav je liberalizam bio prije i što bi u teoriji trebao zagovarati je druga stvar.
i da naglasim još jednom. govorim o svjetonazorskom kontekstu, ne ekonomskom.. u ekonmskom smislu sam i sam liberal.
krivo je reci da liberalizam zeli nekakvu kolektivnu institutizaciju i sl. stvari - kada je to sasvim suprotno od liberalizma i onoga sto on znaci.

Ajde da ovako to pojasnim na nama bliskom primjeru
- zahtjevati da dvoje odraslih homoseksualnih osoba moze sklopiti "brak" ili zajednicu koja se ne mora zvati brak, ali je u pravnom smislu istovjetna tome - liberalno je.
- Smatrati da netko uopce ne smije imati i suprotno misljenje od gore navedenog i da ga ne smije javno izraziti - nije liberalizam

SWJ je (mozda) lijevi svjetonazor, ali nije liberalan...
I ovdje na forumu, a i u javnom zivotu i govoru se mjesaju neke stvari.

(a tvoje opaske o obitelji i da je to naprosto uvijek bilo tako -jendostavno su netocne)
denijama is offline  
Old 18.12.2017., 11:13   #9098
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
krivo je reci da liberalizam zeli nekakvu kolektivnu institutizaciju i sl. stvari - kada je to sasvim suprotno od liberalizma i onoga sto on znaci.

Ajde da ovako to pojasnim na nama bliskom primjeru
- zahtjevati da dvoje odraslih homoseksualnih osoba moze sklopiti "brak" ili zajednicu koja se ne mora zvati brak, ali je u pravnom smislu istovjetna tome - liberalno je.
- Smatrati da netko uopce ne smije imati i suprotno misljenje od gore navedenog i da ga ne smije javno izraziti - nije liberalizam

SWJ je (mozda) lijevi svjetonazor, ali nije liberalan...
I ovdje na forumu, a i u javnom zivotu i govoru se mjesaju neke stvari.
krivo je načelno, ali u praksi nije krivo... ljevica je uzurpirala taj pojam (iako joj ne pripada)... možda im ne bi trebalo ići na ruku i oslovljavati ih tim pojmom, u tom smislu opaska stoji.

Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
(a tvoje opaske o obitelji i da je to naprosto uvijek bilo tako -jendostavno su netocne)
onda reci što je točno... otkad postoji koncept obitelji?
splićo is offline  
Old 18.12.2017., 11:28   #9099
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
krivo je načelno, ali u praksi nije krivo... ljevica je uzurpirala taj pojam (iako joj ne pripada)... možda im ne bi trebalo ići na ruku i oslovljavati ih tim pojmom, u tom smislu opaska stoji.



onda reci što je točno... otkad postoji koncept obitelji?
jedno je koncept obitelji, a sasvim je nesto drugo ono sto on podrazumjeva danas. Reci da je kroz povijest odnos zene i muskarca bio nekakva vrijednosna konstanta je jednostavno netocno, a pogotovo je netocno da su djeca imala ikakva prava ili imala neki bitan utjecaj na sam koncept obitelji. Ne mislim pod ovime nista samo po sebi lose ili dobro, vec samo kazem da ljudi imaju neke "kontrukte" u glavi, a koji jednostavno nisu tocni.
Otprilike isto kao sto neki misle da nikada u povijesti nije bilo da se na seks i seksualnost gleda kao sto se gleda danas...a to naprosto ne stoji. Oduvijek su postijali i homoseksualni odnosi i razno razne "perverzne" stvari..jedino sto je mjenjalo je odnos pojedinog drustva prema tim stvarima, a jako se varas ako mislis da je suvremeni odnos (time mislim na Zapad prije svega) nesto jako liberalno i nevidjeno u povijesti jer su postojala i drustva i povijesne epohe koje su imale sasvim drugacije i slobodnije glediste prema ovome.
denijama is offline  
Old 18.12.2017., 11:38   #9100
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
nisi me baš skužio.

liberalizam je taj koji gazi sve vrijednosti: obitelj, brak, nacionalni, vjerski i svaki drugi identitet.

ali je jako popularan jer se propagira kao nešto što izdiže ljude iznad ostalih koji ga ne prihvate... njegovi sljedbenici osjećaju se ekskluzivnom skupinom društva koja je intelektualno superiorna nad glupom većinom... i to izdizanje nad drugim ljudima njima daje dobar osjećaj u svojoj koži... i to je glavni razlog zašto mu se priklanjaju.

e to je loše stari moj... kad netko gazi po društvenim vrijednostima samo zato da bi se on dobro osjećao.
Wow, netko tko tvrdi da su upravo njegove vrijednosti esencijalne za opstanak drustva i trebaju se predavati u drzavnim skolama prigovara drugima da imaju osjecaj superiornosti...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:49.