Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2015., 22:27   #1
New Retro Wave/Synthwave/Future Retro/Neo 80s

Ne mogu vjerovati da još nema tema o ovoj vrsti glazbe?

Otkad sam gledao film Drive ( kao i većina ), totalno sam se navukao na taj žanr, čiji naziv je po meni malo teško definirati, ja ga zovem new retro wave, jer je po meni nekako najsveobuhvatniji naziv, a to je i ujedno naziv najpopularnijeg YouTube kanala na kojem se mogu naći deseci, ako ne i stotine autora ovog žanra i podžanrova.

Pionirom ovog žanra se smatraju francuski glazbenici David Grellier, sa svojim projektom College, iz 2005. i Vincent Pierre Claude Belorgey, poznatiji kao Kavinsky.

David Grellier u jednom intervju je opisao kako on doživljava taj žanr:

http://www.whatsonthehifi.com/page18/page93/page93.html

Quote:
...I wanted to synthesize into my music the emotions of my childhood...

...College is primarily influenced by 80's soaps and an aesthetic which I particularly like: color, images, silvery films and the sun - images of Los Angeles, Chicago and all of the other cities that I discovered through my television and which continue to fascinate me...
...htio sam u svoju glazbu unijeti emocije iz moga djetinjstva...

...Glavni utjecaj na College imale su sapunice iz 80tih i estetika koju sam osobito volio: boje, slike, sjaj, sunce - slike Los Angelesa, Chicaga i svih drugih gradova koje sam otkrivao preko televizije i koji me i dalje fasciniraju...


Evo jedan primjer, jedna od glavnih stvari iz filma Drive, vjerojatno će ju dosta vas prepoznati:

College feat. Electric Youth

Druga, isto jako poznata:

Kavinsky - Nightcall

Ali super mi je kod cijelog tog žanra, što je prožet tom estetikom 80tih, ili da citiram jedan genijalni komentar sa jednog od YouTube videa, zaboravio sam točno kojeg:

"Future was way better back then!"

Od stiliziranih neonskih natpisa, noćnih panorama gradova, postapokaliptičnih svijetova do čistog SF-a kojeg su mogle iznjedriti samo 80te.

Već sam naveo da ima nekoliko podžanrova, pa ću navesti samo neke i izvođače.

Pertubator -I Am The Night - dark synth, malo mračniji zvuk

Miami Nights 1984 - Accelerated - vuku inspiraciju iz Miamija 80tih, tko se sjeća serije Miami Vice, zna o čemu pričam Doduše ova stvar im je malo onako futuristička, ali je genijalna ( meni osobno jedna od najdražih uopće )

Mitch Murder - Interceptor - kao i većina ostalih, "šeta" po podžanrovima, ima i laganijih stvari kao Miami Nights 1984

La Casette - You Are You Are - noviji predstavnici na sceni, karakteristični po vokalima u pjesmama, a aranžmani su baš totalno 80's, pogotovo muški vokal

Zatim meni jedan od možda najdražih izvođača, LazerHawk, koji je isto tako šetao među stilovima, od chillwavea pa do dark synth a la Goblin ( npr. album Skull and Bones ):

LazerHawk - King Of The Streets - ooodlična stvar dok se vozite u autu

LazerHawk - Redline - isto odlična stvar za vožnju (:

LazerHawk - So Far Away - nešto sasvim drukčije, odlična stvar

LazerHawk - Cool Breeze - u stilu prethodne, jako mi se sviđa, opuštajuća atmosfera...

No, da se ne zadržim samo na jednom glazbeniku, evo i nešto ostalih, SF i mračnijih stvari:

Power Glove - Nightforce - SF, dark synth

Mega Drive - Dataline - SF, dark synth, slično prethodnom

STARFORCE - Summer of 2085 - SF

Da bi vidjeli estetiku, odnosno ono o čemu pričam, najbolje vam je otići na kanal New Retro Wave i kliknuti na Videos, pa ćete ukratko vidjeti kako to sve izgleda.

Ali stavit ću tu par naslovnica albuma i EP, čisto da imate pregled o čemu se radi:



Da ne idem previše u širinu, evo nekoliko glavnih YouTube kanala na kojima ćete naći sve u vezi ovog žanra:

New Retro Wave

Luigi Donatello

Maniac Synth

neros77

Super je stvar što gotovo sve izdaju na Bandcampu, YouTubeu ili na svojim kanalima, tako da se glazba može slušati besplatno, cijeli albumi ( koji se dakako mogu i kupiti ).

Ima i dosta "one hit wondera", i dakako da se nađe i loših stvari, ali generalno, jako mi se sviđa ovaj žanr i slušam ga zadnjih par godina postotno valjda najviše.

Za kraj evo jedan dobar članak o cijeloj priči:

http://www.screenhead.com/synthwave-...ectronic-music

Ima li još koji zaljubljenik na ovom forumu?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 22:38   #2
Što reći na početku osim

a) da mi je izuzetno drago da se otvaraju teme s ovako temeljitim uvodnim postom i uz elokventno izlaganje materije
b) da su teme - konkretno, ova - bliske mojim vlastitim interesima

other than that....pitanje za autora koje mi se automatski nameće:

Ako zanrovsko usmjerenje kojem je sklon i uz koje ga veze poseban interes već u samom nazivu ima direktnu vezu sa muzikom 80-tih, zašto prvo u potpunosti ne istraziti nepregledno more raritetnih i obskurnih sadrzaja iz te same nezaboravne dekade, koji se, posebno u ovo doba blogosfere i p2p servisa moze vrlo lako moze pronaći, nego krenuti putem onih koju svoju inspiraciju očigledno nalaze upravo tamo ?

Sto, naravno, nikako ne znači da uz pomoc ovih linkova neću i sam malo proširiti horizonte i proučiti kako se u današnje vrijeme novi, mladi autori odnose prema ostavštini 80-tih.....
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 22:43   #3
Vjerujem da se mnogo ljudi i upoznalo s ovakvom glazbu kroz igru Hotline Miami - što je i kod mene slučaj

Enivejz, super mi je ta vrsta glazbe. Osim spomenutog Perturbatora, preporujučem da se baci uho na Hotline Miami soundtrack, prvi i drugi dio, nađe se dobrih stvari.

Puno hvala na uvodnom postu, sad imam još više izvođača ovog tipa za poslušat
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 22:58   #4
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Što reći na početku osim

a) da mi je izuzetno drago da se otvaraju teme s ovako temeljitim uvodnim postom i uz elokventno izlaganje materije
b) da su teme - konkretno, ova - bliske mojim vlastitim interesima
Hvala.

Ja sam 80's junkie.

Quote:
other than that....pitanje za autora koje mi se automatski nameće:

Ako zanrovsko usmjerenje kojem je sklon i uz koje ga veze poseban interes već u samom nazivu ima direktnu vezu sa muzikom 80-tih, zašto prvo u potpunosti ne istraziti nepregledno more raritetnih i obskurnih sadrzaja iz te same nezaboravne dekade, koji se, posebno u ovo doba blogosfere i p2p servisa moze vrlo lako moze pronaći, nego krenuti putem onih koju svoju inspiraciju očigledno nalaze upravo tamo ?

Sto, naravno, nikako ne znači da uz pomoc ovih linkova neću i sam malo proširiti horizonte i proučiti kako se u današnje vrijeme novi, mladi autori odnose prema ostavštini 80-tih.....
Uh, pa naravno da istražujem 80te i sve moguće i nemoguće iz te dekade i to ne samo američku scenu, nego i jugoslavensku, sovjetsku, njemačku, talijansku, francusku. I ne samo glazbu, nego i ostale vidove umjetnosti, odnosno estetike i ergonomije toga razdoblja.

No, to je već jedna daleko opširnija tema, koja možda i nije za ovaj podforum, a i teško bi to sve bilo sabiti u jednu temu.

A ovaj žanr mi je zanimljiv jer se radi o "revivalu" jednog meni osobito dragog razdoblja, koje sam imao sreću da proživim barem malo kroz djetinjstvo.

Quote:
LeteciPrsut kaže: Pogledaj post
Vjerujem da se mnogo ljudi i upoznalo s ovakvom glazbu kroz igru Hotline Miami - što je i kod mene slučaj

Enivejz, super mi je ta vrsta glazbe. Osim spomenutog Perturbatora, preporujučem da se baci uho na Hotline Miami soundtrack, prvi i drugi dio, nađe se dobrih stvari.

Puno hvala na uvodnom postu, sad imam još više izvođača ovog tipa za poslušat
Molim, samo uživaj, naći ćeš još linkova usput, ne brini.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 23:06   #5
Volim estetiku 80-tih, tako da pratim i njihov revival pa time i synthwave/neo 80s/new retro future pas... Kaj god.
U svakom slučaju treba spomenuti i Johnny Jewela koji je napravio dvostruki LP s glazbom za Drive koja uplitanjem producenata nikad nije postala službeni soundtrack, ali svejedno ubija. Naravno, nabavio sam taj dvostruki LP.

Evo ovdje jedne stvari Symmetry - Streets of Fire

Jedan od predstavnika je i Anoraak Anoraak - Long Distance Hearts

Pa nešto manje poznati Ghostly Good - Only Ghost Forgives moguće da je čovjek i s naših prostora, dobio ga kao preporuku s obzirom na preferencije na Soundcloudu...
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 23:16   #6
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Volim estetiku 80-tih, tako da pratim i njihov revival pa time i synthwave/neo 80s/new retro future pas... Kaj god.
U svakom slučaju treba spomenuti i Johnny Jewela koji je napravio dvostruki LP s glazbom za Drive koja uplitanjem producenata nikad nije postala službeni soundtrack, ali svejedno ubija. Naravno, nabavio sam taj dvostruki LP.

Evo ovdje jedne stvari Symmetry - Streets of Fire

Jedan od predstavnika je i Anoraak Anoraak - Long Distance Hearts

Pa nešto manje poznati Ghostly Good - Only Ghost Forgives moguće da je čovjek i s naših prostora, dobio ga kao preporuku s obzirom na preferencije na Soundcloudu...
Apsolutno! Potpuno sam zaboravio.

Symmetry je odličan.

Inače, Johnny Jewel je bio na Driveu, ali sa Chromatics, isto odličan bend, ali baš i ne ovaj žanr, mada imaju i oni svoju čar.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 23:44   #7
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Apsolutno! Potpuno sam zaboravio.

Symmetry je odličan.

Inače, Johnny Jewel je bio na Driveu, ali sa Chromatics, isto odličan bend, ali baš i ne ovaj žanr, mada imaju i oni svoju čar.
Je, nije isti žanr kao recimo Lazerhawk ili bolje rečeno podžanr, ali dio je 80s revivala, samo s nešto drukčijim utjecajima iz 80-tih.

Nedavno je izašao i Kung Fury film s pregršt synthwave glazbe

Losty Years - West Side Lane (Kung Fury)
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 00:07   #8
Napokon tema
Razmišljao sam još davno staviti ovu temu kad sam otkrio onaj New retro wave i od prvog dana kada sam otkrio jednu pjesmu, samo je krenulo jedno za drugim. Pronalasci drugih kanala, drugih autora i kada se malo više to sve iskristaliziralo, našao sam dosta kvalitetnih izvođača i pjesama koje su napravljene u tom stilu. Obožavam 80-e i ovo otkriće novih pjesama na temu 80-ih me stvarno oduševilo i definitivno je jedno od boljih iznenađenja koje sam otkrio na youtubeu. :-D
Plus da nadodam sve one slike kaj se stavljaju u same pjesme su također odlične i daju poseban štih tim svim pjesmama.

Navest ću par svojih famorita od izvođača:

Lost Years - West Side Lanes - Meni jedan od kvalitetnijih izvođača na toj nrw sceni, a i ujedno je njegova pjesma na traileru od Kung Furya, filma koji je napravljen na foru 80-ih (tko ga nije pogledao, to nek si stavi pod must i neka ga pogleda).

Blood + Chrome - Filthy Streets odličan dark synth izvođač, a ovo mu je jedna od boljih stvari.

Miami Nights 1984 - Ocean Drive Malo synthwavea od jednog meni omiljenog izvođača

Lazerhawk - Redline Album što reć za ovog lika, ne mogu mu naći lošu stvar, ovaj album mu je predobar, mislim da je nakon Kavinskya meni on pri vrhu što se tiče te nrw scene

Kavinsky - Protovision bog, otac, kralj mislim da od njega boljeg nema

Znam da sam se malo previše uživio u sve ovo, al briga me, napokon imam s kime podijeliti sve ovo na forumu
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 00:35   #9
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Je, nije isti žanr kao recimo Lazerhawk ili bolje rečeno podžanr, ali dio je 80s revivala, samo s nešto drukčijim utjecajima iz 80-tih.

Nedavno je izašao i Kung Fury film s pregršt synthwave glazbe

Losty Years - West Side Lane (Kung Fury)
Je, to je onako meni neki, kao, nostalgični pop ( mada mi je "pop" premainstream riječ za taj bend (: ).

Gledao sam Kung Fury, odličan je soundtrack, ali film me razočarao iskreno... Ali nebitno, ima o njemu tema na podforumu Film. (:

Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Napokon tema
Razmišljao sam još davno staviti ovu temu kad sam otkrio onaj New retro wave i od prvog dana kada sam otkrio jednu pjesmu, samo je krenulo jedno za drugim.
Tako je i sa mnom, ista priča. (: A i ja isto temu hoću otvoriti već godinama, a nikako da ju otvorim. (:

Quote:
Pronalasci drugih kanala, drugih autora i kada se malo više to sve iskristaliziralo, našao sam dosta kvalitetnih izvođača i pjesama koje su napravljene u tom stilu. Obožavam 80-e i ovo otkriće novih pjesama na temu 80-ih me stvarno oduševilo i definitivno je jedno od boljih iznenađenja koje sam otkrio na youtubeu. :-D
Plus da nadodam sve one slike kaj se stavljaju u same pjesme su također odlične i daju poseban štih tim svim pjesmama.
E to, to! Drago mi je da ima još istomišljenika. (:

Quote:
Navest ću par svojih famorita od izvođača:

Lost Years - West Side Lanes - Meni jedan od kvalitetnijih izvođača na toj nrw sceni, a i ujedno je njegova pjesma na traileru od Kung Furya, filma koji je napravljen na foru 80-ih (tko ga nije pogledao, to nek si stavi pod must i neka ga pogleda).

Blood + Chrome - Filthy Streets odličan dark synth izvođač, a ovo mu je jedna od boljih stvari.

Miami Nights 1984 - Ocean Drive Malo synthwavea od jednog meni omiljenog izvođača

Lazerhawk - Redline Album što reć za ovog lika, ne mogu mu naći lošu stvar, ovaj album mu je predobar, mislim da je nakon Kavinskya meni on pri vrhu što se tiče te nrw scene

Kavinsky - Protovision bog, otac, kralj mislim da od njega boljeg nema

Znam da sam se malo previše uživio u sve ovo, al briga me, napokon imam s kime podijeliti sve ovo na forumu
Da, kao što napisah u uvodnoj poruci, meni je isto LazerHawk na vrhu, poslušao sam sve njegove albume i stvarno mi se jako sviđa.

Inače, kad spominješ Kavinsky - Protovision i gore Miami Nights 1984 - Ocean Drive, meni je super stvar što sam naveo od Miami Nights 1984 - Accelerated, to mi nekako ide uz Protovision, kao da su dvije iste stvari, ali različite dimenzije, hehe. (:
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 14:07   #10
Evo još jednog zanimljivog osvrta na Synthwave, a prilažem i Mitch Murdera.

http://observer.com/2015/07/the-nost...-of-synthwave/

__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 15:48   #11
Ja sam isto 80s junkie, kao i pokretač ove teme.

Posto uopce nisam bio upoznat sa tematikom, uzeo sam malo vremena i preslušao većinu materijala sa ponudjenih linkova i nakon svega, moram priznat da sam našao jako malo toga meni interesantnog, barem sa muzičkog aspekta.

Ali ne zelim nikome kvariti zadovoljstvo uzivanja u ovoj novoj temi, pa cu se suzdrzati od daljnjih analiza i detaljnog iznosenja kritika.

Uglavnom, moj je dojam da se sve više-manje svodi na ovo:

To je striktno rečeno glazba, koja donekle podsjeća na zvuk 80-tih, ali ono što je (barem meni) najbitnije - nema njihov senzibilitet, koji ju prozima i osjeća se prvenstveno kroz melodijsku / harmonijsku strukturu glazbe koju su autori o ono vrijeme producirali.

Naravno, vidim da se puno toga ovdje polaze na vizuelnu stranu, ali ja ovdje spominjem samo glazbeni dio price, jer me jedino on kao fana zvuka 80-tih zanima.

U svakom slučaju, uzivajte i dalje u glazbi onih novih izvodjaca koji svoju inspiraciju traze i nalaze u estetici 80-tih.

Ja cu se ipak zadrzati na originalnom zvuku te dekade, a uz pomoc blagodati interneta, gdje se iz nepresusnog izvora glazbe uz malo truda doslovno svaki dan moze otkriti neki malo poznati ili totalno opskurni / zaboravljeni izvodjac, koji je sa ponekim singlom ostavio bar mali trag svog kratkog postojanja.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 22:53   #12
Ima par zanimljivih...

Jensen Sportag - Gentle Man
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 22:56   #13
A probajte i Ice Choir

The Ice Choir - Teletrips

The Ice Choir - Two Rings
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 23:06   #14
Slucajno sam nabasao na temu, a new retro wave kanal pratim vec nekih 6 mj.
Na retro sam se navukao nakon filma Drive
Inace sam 80' fanatik i soundtrack me zveketnuo drito u djetinjstvo, arkade...

Naj su mi Kavinsky, Lazerhawk i jedan izvodjac kojeg se ne mogu sad sjetiti, ali muzika baca na Blade runner soundtrack...
__________________
machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae
machinae is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 23:17   #15
Odlična tema! Upravo sam se navukao na Lazerhawk i Miami Nights. Već dulje vrijeme pratim ovaj žanr i slušam nove stvari kao ljubitelj glazbe iz osamdesetih.

Ako nisi čuo za njih, Chromeo ide također malo u tom retro synth smjeru (ako se sjećaš spota Barbra Streisand, to je onaj momak za sintićem)
__________________
Sent from my iSrać using Truć 3.0
Ubergeist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 08:42   #16
Uživam u toj glazbi već duže vremena...
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 09:10   #17
Noir Deco, sad sam se sjetio..
machinae is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 09:13   #18
Uuu Mitch Murder, Lazerhawk, Lifelike,

https://www.youtube.com/watch?v=_5jo...f-bl6LBg_8Vd0M

Naravno Kavinsky..itd...
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 10:59   #19
Jeremy Schmidt - Beyond the Black Rainbow

Carpenter Brut - Trilogy

IT FOLLOWS music by Disasterpiece

Dan Terminus - The Wrath of Code
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 04:38   #20
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Ja sam isto 80s junkie, kao i pokretač ove teme.

Posto uopce nisam bio upoznat sa tematikom, uzeo sam malo vremena i preslušao većinu materijala sa ponudjenih linkova i nakon svega, moram priznat da sam našao jako malo toga meni interesantnog, barem sa muzičkog aspekta.
Sve ovisi, nekome se svidi ta glazba, nekome ne.

Quote:
Ali ne zelim nikome kvariti zadovoljstvo uzivanja u ovoj novoj temi, pa cu se suzdrzati od daljnjih analiza i detaljnog iznosenja kritika.

Uglavnom, moj je dojam da se sve više-manje svodi na ovo:

To je striktno rečeno glazba, koja donekle podsjeća na zvuk 80-tih, ali ono što je (barem meni) najbitnije - nema njihov senzibilitet, koji ju prozima i osjeća se prvenstveno kroz melodijsku / harmonijsku strukturu glazbe koju su autori o ono vrijeme producirali.

Naravno, vidim da se puno toga ovdje polaze na vizuelnu stranu, ali ja ovdje spominjem samo glazbeni dio price, jer me jedino on kao fana zvuka 80-tih zanima.

U svakom slučaju, uzivajte i dalje u glazbi onih novih izvodjaca koji svoju inspiraciju traze i nalaze u estetici 80-tih.

Ja cu se ipak zadrzati na originalnom zvuku te dekade, a uz pomoc blagodati interneta, gdje se iz nepresusnog izvora glazbe uz malo truda doslovno svaki dan moze otkriti neki malo poznati ili totalno opskurni / zaboravljeni izvodjac, koji je sa ponekim singlom ostavio bar mali trag svog kratkog postojanja.
Spominješ gore senzibilitet, ne znam je li misliš pri tome na aranžmane? Ako da, sada ti se pojavila hrpa ljudi unutar ovog žanra koji su ponovno počeli eksperimentirati sa FM sintezom i izvukli svoje Yamahe DX-7 ( ako voliš 80te onda ti ne moram objašnjavati što znači ovaj sint za glazbu tog doba ), i moram priznati da iskreno ne znam kako bi razlikovao to od nečeg snimljenog tada. Neki to rade i low-fi, snimanjem na magnetske vrpce, za amatersku upotrebu, jel.

Quote:
machinae kaže: Pogledaj post
Slucajno sam nabasao na temu, a new retro wave kanal pratim vec nekih 6 mj.
Na retro sam se navukao nakon filma Drive
Inace sam 80' fanatik i soundtrack me zveketnuo drito u djetinjstvo, arkade...

Naj su mi Kavinsky, Lazerhawk i jedan izvodjac kojeg se ne mogu sad sjetiti, ali muzika baca na Blade runner soundtrack...
Hehe, kao i ja. Većina ljudi se nakon filma Drive navukla.

Quote:
Ubergeist kaže: Pogledaj post
Odlična tema! Upravo sam se navukao na Lazerhawk i Miami Nights. Već dulje vrijeme pratim ovaj žanr i slušam nove stvari kao ljubitelj glazbe iz osamdesetih.

Ako nisi čuo za njih, Chromeo ide također malo u tom retro synth smjeru (ako se sjećaš spota Barbra Streisand, to je onaj momak za sintićem)
Drago mi je. Poslušaj sve albume od LazerHawka, jer ima dosta varijacija.

Slušao sam i Chromeo, nisu loši.

Quote:
Caecus kaže: Pogledaj post
Jeremy Schmidt - Beyond the Black Rainbow

Carpenter Brut - Trilogy

IT FOLLOWS music by Disasterpiece

Dan Terminus - The Wrath of Code
It Follows je film za preporuku, po meni najbolji horror u zadnjih 20 godina što sam gledao, a nagledao sam se stvarno hrpe horrora, jer obožavam taj žanr.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:34.