Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2017., 17:48   #6121
http://www.radiolemans.co/2017/05/17...sport-s12-e19/

Peter Dumbreck o NIO EP9 i krugu. Oko 46. minute.
Vic Vega is offline  
Old 04.06.2017., 19:16   #6122
Quote:
Koliko dana godisnjeg vam ljudi imaju? Kolike su place? Pustate ih na prvi dan vrtica djece doma? Cuo sam da kod vas ima ljudi koji imaju 6.000€ placu...? Jel vam ljudi kradu? Sta mislite o Agrokoru? Koliko hrvata radi kod vas? Koliko ste danas stajali na granici? Imate li jahte? Imate li stan u Monte Carlu?
https://www.facebook.com/mate.rimac/...12872759712318
9009 is offline  
Old 04.06.2017., 21:54   #6123
Bolje da je najavio i pozvao ljude da vide auto na EV rallyu nego kaj se bavi takvim sitnicama....a i pljuvanje po novinarima dok mu takvi rade u firmi i oko auta nije baš ok...ak se tolko boji Stankovića mogao je tražiti pitanja unaprijed tak da nekužim di je problem?
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Old 05.06.2017., 10:23   #6124
Znači uskoro ga možemo očekivati u NU2.

Ajd da mi je i to vidjeti iako iz nekog razloga očekujem kamilicu od Stankovića s tu i tamo kojim provokativnijim pitanjem tako postavljenim da će Rimcu samo doći na volej lagano.

Ali okej, možda se Stanković nabrije pa kao u najboljim danima pripremi i nekoliko video priloga i/ili screenshotova gdje gost sam sebi skače u usta. Toga barem u slučaju Rimca ima na pretek.
Brick Top is offline  
Old 05.06.2017., 11:14   #6125
Pa napisao je da su ga zvali i da je odbio...
Fitz is offline  
Old 05.06.2017., 11:45   #6126
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Pa napisao je da su ga zvali i da je odbio...
Sad kaze da pristaje na gostovanje, navodno obrisao FB profil.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 05.06.2017., 11:46   #6127
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Pa napisao je da su ga zvali i da je odbio...
http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...-2/974787.aspx

Malo bi piskio, malo bi kakio...

Jedino tu iz ovog prvog dijela mi se nesto ne podudara:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...ma/974707.aspx

"Nedavno me Stanković zvao u emisiju i naravno sam odbio kao i sve ostale domaće medije u zadnjih godinu-dvije. Inače ne gledam TV, pogotovo domaće emisije ali me baš zanimala emisija sa Akrapovičem danas. Dobio je jako zanimljivog gosta kojem sigurno nije lako izdvojiti vrijeme. Zanimalo me šta bi me čekalo da sam prihvatio poziv. I šta napravi Stanković? Školski primjer socijalizma: Koliko dana godišnjeg vam ljudi imaju? Kolike su plaće? Puštate ih na prvi dan vrtića djece doma? Čuo sam da kod vas ima ljudi koji imaju 6.000€ plaću...? Jel vam ljudi kradu? Šta mislite o Agrokoru? Koliko Hrvata radi kod vas? Koliko ste danas stajali na granici? Imate li jahte? Imate li stan u Monte Carlu?

?!?!?

Jebote! JEBOTE! Pa imaš takvog gosta u emisiji - jednu sekundu nisi potrošio na razgovor van granica ograničenog mikro-lokalnog uma, niste se dotakli budućnosti industrije, novih ideja, novih razmišljanja... Ja ne znam ove naše fore - tko je "komunjara", tko je ovo, tko je ono - ali vidim tko ima kakav mindset. Možda je to samo refleksija stanja uma društva. Stoga vjerojatno većina neće vidjeti ništa pogrešno u njegovim pitanjima i stavovima.

I kako da onda dajem izjave za domaće medije kad ne mogu niti pojmiti poslovanje tehnoloških firmi, izazova, high-tech industrije, budućnosti... Kad je ovo doseg konverzacije. Kad mediji ne mogu niti početi pojmiti motivaciju modernog poduzetnika, tehnologije, globalnog okruženja... Takvi ne mogu pojmiti da postoje poduzetnici koje boli dupe za jahtama i stanovima.

P.S. Igora Akrapoviča poznajem i jako cjenim. On mi je jedan od uzora u smislu građenja tehnoloskog lidera iz ničega u ovoj regiji - što je vrlo rijetko"

-------------------------------

Dio vezan za boldano, ajde OK, proslo je taman godinu dana, mozda ce netko izvuci neki intervju gdje je proslo manje, ali da ne cjepidlacimo, svako malo je po novinama/internet portalima...

https://www.vecernji.hr/auti/video-v...n-eura-1101887
Markkonen is offline  
Old 05.06.2017., 18:02   #6128
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
Koliko dana godisnjeg vam ljudi imaju? Kolike su place? Pustate ih na prvi dan vrtica djece doma? Cuo sam da kod vas ima ljudi koji imaju 6.000€ placu...? Jel vam ljudi kradu? Sta mislite o Agrokoru? Koliko hrvata radi kod vas? Koliko ste danas stajali na granici? Imate li jahte? Imate li stan u Monte Carlu?


https://www.facebook.com/mate.rimac/...12872759712318
Zanima me kakav bi status napisao da novinari pitaju pitanja tipa koliko si automobila do sad prodao, zašto jedne godine kenjuckaš da si prodao X automobila, a par godina kasnije da si prodao Y, gdje je Y < X, zašto kenjuckaš da proizvodiš 90% dijelova za auto sam, kad je svakom normalnom očito da to nije ni blizu istine, zašto kenjuckaš da imaš automobil koji obara kojekakve rekorde, a ni nakon više godina kenjuckanja još nije provozan na stazi pred kamerom.

Eto Rajmek, napiši koji status o ovome.
eqinor is offline  
Old 05.06.2017., 18:32   #6129
Negdje sam pročitao da je Rajmek obrisao profil, nije. A vidim linka neke članke. Pa kaže ovako:

Je li točno da ste htjeli kupiti Rimac Automobile i u njih potom uložiti dvije milijarde dolara?

– Što se tiče Rimac Automobila, imao sam veliku volju za poslovanje s njima, ne samo za poslovanje, nego i za razvijanje Rimac Automobila u najveći svjetski brend. Točno je da sam imao namjeru preuzeti većinski paket dionica Rimac Automobila i u budući razvoj tvrtke uložiti dvije milijarde dolara. No, Mate je to odbio jer je skloniji razvoju proizvodnje komponenata za ostale proizvođače u autoindustriji, dok sam ja bio skloniji razvoju cjelokupnog automobila za tržište, koje bih podijelio u dvije kategorije. U prvoj kategoriji je sportski elektroautomobil, a u drugoj električni gradski automobili i skuteri, koji su cjenovno prihvatljivi najširem dijelu građanstva u Hrvatskoj, ali i u EU-u.
link


Ekšli potvrda by Rajmek da Rimac automobili ne proizvodi automobile već da je primarno OEM za druge. Sve pet, dobar je to posao ali ne proizvode automobile.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 05.06.2017., 20:57   #6130
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Ekšli potvrda by Rajmek da Rimac automobili ne proizvodi automobile već da je primarno OEM za druge. Sve pet, dobar je to posao ali ne proizvode automobile.
Da, sve bi to bilo super da im web stranica ne kenjucka sljedeće:
"Rimac Automobili develops and produces high-performance electric vehicles." i da Rajmek godinama nije kenjkao kako proizvodi 90% dijelova za automobil i da ih planiraju proizvesti tko zna kolko primjeraka.
eqinor is offline  
Old 05.06.2017., 22:08   #6131
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
Bolje da je najavio i pozvao ljude da vide auto na EV rallyu nego kaj se bavi takvim sitnicama....a i pljuvanje po novinarima dok mu takvi rade u firmi i oko auta nije baš ok...ak se tolko boji Stankovića mogao je tražiti pitanja unaprijed tak da nekužim di je problem?
problem je da se ne smije govoriti o podrijetlu imovine i konkretnim stvarima
9009 is offline  
Old 06.06.2017., 09:55   #6132
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Da, sve bi to bilo super da im web stranica ne kenjucka sljedeće:
"Rimac Automobili develops and produces high-performance electric vehicles." i da Rajmek godinama nije kenjkao kako proizvodi 90% dijelova za automobil i da ih planiraju proizvesti tko zna kolko primjeraka.
Ma ima tu nešto drugo, pod uvjetom da je informacija o budućem ulaganju od 2 mlrd dolara točna (nije Rajmek jedini koji zna preuveličavati brojke) samo bi idiot odbio prodati večinski udio u firmi. Pretpostavimo da bi mu ostalo 30% firme i da bi ušlo rečenih 2 milijarde koliko bi mu tad vrijedio njegov dio a bez novaca za prodaju dijela firme? Ali za to treba imati malo više od priče da je C_1 najnapredniji automobil današnjice.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 06.06.2017., 15:29   #6133
Oni upućeniji bi mogli ostaviti linkove na najvažnije, najinformativnije postove na ovoj temi, mogu i napisati malo opširnije objašnjenje svega što je sumnjivo u vezi Rimca jer ima previše postova da netko neupućen ide čitati otpočetka, ja ću javiti Stankoviću da to malo pogleda, da se pripremi za emisiju pa možda dobijemo prava provokativna pitanja u nedjelju.
DmitriV is offline  
Old 06.06.2017., 20:03   #6134
Quote:
DmitriV kaže: Pogledaj post
Oni upućeniji bi mogli ostaviti linkove na najvažnije, najinformativnije postove na ovoj temi, mogu i napisati malo opširnije objašnjenje svega što je sumnjivo u vezi Rimca jer ima previše postova da netko neupućen ide čitati otpočetka, ja ću javiti Stankoviću da to malo pogleda, da se pripremi za emisiju pa možda dobijemo prava provokativna pitanja u nedjelju.
Svaka čast što ćeš si dati truda. Ukoliko to dođe do Stankovića i on zaista prouči dobivene materijale, to bi mogla biti izvrsna emisija koja bi barem dio stvari istjerala na čistac.

Evo ti jedan moj post koji bi ti mogao biti od koristi;

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=4086

btw. vezano za informacije iz danog posta;

http://www.telegram.hr/politika-krim...e-skroz-tocan/

Kod Merlića na N1, Rimac kaže da je sam razvijao tehnički dio auta a samo par godina prije (u srednjoj školi) bio je loš učenik koji nije razlikovao:

"mjerne jedinice kW, kWh, pojmove struje, napona, kapaciteta i ostale nebitne detalje..."
Ambivalent_ is offline  
Old 07.06.2017., 08:40   #6135
Quote:
Ambivalent_ kaže: Pogledaj post
Kod Merlića na N1, Rimac kaže da je sam razvijao tehnički dio auta a samo par godina prije (u srednjoj školi) bio je loš učenik koji nije razlikovao:

"mjerne jedinice kW, kWh, pojmove struje, napona, kapaciteta i ostale nebitne detalje..."
Na internetu se daju još uvijek naći njegova naivna pitanja o EV autima iz tog razdoblja. To dokazuje samo jedno. Lik nije nikakav genijalac nego samo obični pripadnik zlatne mladeži, ne baš inteligentan, ali zato potkožen ukradenom ćaćinom lovom i dovoljno velikog ega da krene u ovu priču o superautu.
Običan dječački san jednog mulca bez ikakve podloge osim ćaćine love, ukradene naravno, da se ne zaboravi.
Kerefek76 is offline  
Old 07.06.2017., 16:22   #6136
Quote:
Ambivalent_ kaže: Pogledaj post
Svaka čast što ćeš si dati truda. Ukoliko to dođe do Stankovića i on zaista prouči dobivene materijale, to bi mogla biti izvrsna emisija koja bi barem dio stvari istjerala na čistac.

Evo ti jedan moj post koji bi ti mogao biti od koristi;

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=4086

btw. vezano za informacije iz danog posta;

http://www.telegram.hr/politika-krim...e-skroz-tocan/

Kod Merlića na N1, Rimac kaže da je sam razvijao tehnički dio auta a samo par godina prije (u srednjoj školi) bio je loš učenik koji nije razlikovao:

"mjerne jedinice kW, kWh, pojmove struje, napona, kapaciteta i ostale nebitne detalje..."
Nije veliki problem sto je on sarlatan, veci su problem oni koji mu se dive i koji ga proglasavaju tehnoloskim cudom RH.
zulualpha is offline  
Old 07.06.2017., 20:24   #6137
Quote:
DmitriV kaže: Pogledaj post
Oni upućeniji bi mogli ostaviti linkove na najvažnije, najinformativnije postove na ovoj temi, mogu i napisati malo opširnije objašnjenje svega što je sumnjivo u vezi Rimca jer ima previše postova da netko neupućen ide čitati otpočetka, ja ću javiti Stankoviću da to malo pogleda, da se pripremi za emisiju pa možda dobijemo prava provokativna pitanja u nedjelju.
post 1
post 2
post 3
post 4
post 5
post 6

CroDriver postavlja pitanja o EV, 2009

drugi forum o Rimcu

wayback machine

Mate Rimac tvrdi da sam bez ičijeg patronata razvija sve komponente prije nego ih ugradi u vozilo

Hrvatska proizvodnja, firme od kojih je kupio djelove i infotainment

Prvi Rimac Concept One prodan u SAD

Dvije godine kasnije isti kupac ekšli suvlasnik firme ponovno kupuje C_1

Kinezi u kompaniju Mate Rimca ulažu 30 milijuna eura

Link na taj ugovor od 30 milijuna (na kineskom), po kojem nakon due dilligencea kinezi ulažu 2 mil u C_1 i 1 mil u Greyp za proizvodnju u Kini


Ima toga još brdo, kako je brisao postove po stranim forumima i njegove priče kako je već prodao svašta nešto vozila (favorit mi je priča o fincu koji kupuje svako sedmo vozilo u seriji pa kupio sedmu Zondu i još nešto pa želi sedmi C_1) ali eto toliko od mene.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 08.06.2017., 10:02   #6138
Ae, dobro si to sažeo

Nego, kad smo već kod Rimčevih bisera, evo i moj skromni doprinos za Acu Stankovića:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=6009

Dakle, pitanje je vrlo jednostavno: zašto se Rimac stidi vlastitog prezimena i mora ga prilagođavati amerikancima? Pa nije da se preziva Hadžihafizbegović i slično pa ono da svima bude praktičnije...
Brick Top is offline  
Old 08.06.2017., 13:05   #6139
ma neće ga Aco ispitivati o porijeklu novca, možda samo 1 pitanje na koje će Rimac odgovoriti:

"Posuđeni novac danas vraćam očevoj tvrtki s kamatama, dakle ja ni kunu nisam dobio na poklon. Moram se zahvaliti i HBOR-u na kreditu bez kojeg bismo teško prebrodili 2013. godinu."

https://www.vecernji.hr/auti/mate-ri...-poklon-995095
danijeld is offline  
Old 08.06.2017., 14:09   #6140
Stankoviću je ovo prilika da ga odere na komadiće i tako vrati nekadašnji sjaj emisiji. Ipak, pretpostavljam da Rajmek vjerojatno ne bi išao u emisiju gdje mu se mogu postaviti normalna i racionalna pitanja pa se bojim da ima neki deal sa Stankovićem u vezi tema i pitanja. Kao - ti me kao napadaš, a ja se kao ono branim...Al za fol
-CP- is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.