Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 13:12   #321
Quote:
Sniffy kaže: Pogledaj post
jer je jezivost bila u atmosferi a ne u produkciji i litrama krvi ..
Koja atmosfera? Mini serijica nema A od atmosfere. Parodija knjige. Kakve litre krvi? Imaš malo krvi na početku na kiši, ostalo jako slabo osim u wc-u, ali to i u mini serijici imas takvu scenu samo ne toliko puno. I to je to.


Quote:
Sniffy kaže: Pogledaj post
poanta je u tome da bazirati horor na jump scareovima je apsolutni shit. novi film nema trunčicu jezive atmosfere. samo urlikanje i hektolitre krvi
Svaki veliki horor ili barem vecina ima jump scareove. Pogledaj originalni Shutter. To je meni fantasticno, ali svaka strasna scena je cisti jump scare, ali neočekivani i zato je dobar. Opet, kakvi hektolitri krvi? Osim kupaonice nema nigdje hektolitara krvi. Urlikanje? Aje pogledaj mini serijicu pa ces vidjet urlikanje a i ne znam sto bi djeca trebala raditi u toj situaciji. Barem je realna i nije zaglupljujuća.

Quote:
Sniffy kaže: Pogledaj post
pričam iz perspektive odrasle osobe. djecu zaplaše i neki crtići ... jebiga ja sam gledala Hellraisera sa 7 godina i bilo mi je sasvim okej
Super za tebe, ja nisam gledala Hellraiser sa 7 godina, al isam gledala kao odrasla. I film isto ima dosta krvi a i skidanje koze sto je jako tesko gledati i dan danas. Dobar film.

Quote:
Sniffy kaže: Pogledaj post
U novom filmu jedino priznam Skarsgarda jer je odradio odličan posao. Nije išao kopirati Curryja što respektiram, nego je kreirao potpuno drukčiju osobnost klauna
Uopce nije isao kopirati Currya i ja ne znam otkud ti to vadis jer Curry i njegov Pennywise je bio komedija/parodija onog iz knjige. Tip je doslovno svaku scenu skakao od srece i glupirao se. Freddy Kruger na steroidima. Skarsgardov Pennywise je dosta ozbiljniji sto ne znaci da ce nekom biti bolji, ali meni je.

Quote:
Sniffy kaže: Pogledaj post
Klinci u novom filmu su mi bezveze. Nemaju nikakvu karizmu.
Djevojčica je u novoj verziji sva ženstvena i sve je napucano nekom kvazi seksi atmosferom oko nje ... :rolajz:
Tako je, karizma. Klinci moraju imati karizmu. Jedinu karizmu kod nekog klinca iz filma je imao River Phoenix u Stand By Me. Za druge se ne mogu sjetit. Klinci iz mini serijice su ok, ali niti blizu kemije kakvu imaju ovi novi klinci. Kemija je kao onih klinaca iz Stranger Things. To je to, glavni problem kvazi seksi atmosfera

Cuj stara, ovaj film je triput bolje primljen od mini serijice hoced public score, critic score svugdje na svim kriticarskim stranicama. Shvacas, ovaj film se smatra boljim i to nista nece promijeniti ni ti ni nitko drugi. Mozes imat svoje misljenje, ali nemoj tu pisati kao da pises neke cinjenice, a cinjenice su upravo ovo sto ja govorim. To govorim da vecina tako smatra ovaj film. Critical aclamied je. A tu se pokusava prikazati da je flopirao na najjace.

I ne, da su klinci ovaj film gledali bez roditelja u svojem domu bili bi sokirani i imali i traume. Samo sto je ovaj za kino, a mini serijica je TV verzija.

Pa nekim klincima je bio strasan wizard of oz, a danas smijeh.
Utice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:32   #322
Quote:
Utice kaže: Pogledaj post
Koja atmosfera? Mini serijica nema A od atmosfere. Parodija knjige. Kakve litre krvi? Imaš malo krvi na početku na kiši, ostalo jako slabo osim u wc-u, ali to i u mini serijici imas takvu scenu samo ne toliko puno. I to je to.
to je tvoje mišljenje da mini serija nema. Očito voliš noviju produkciju koja stavlja atmosferu u drugi plan.
ona scena s kupaonicom i krvi je bila toliko pretjerana dam sam se odvalila smijati. gejzir krvi. apsolutno nepotrebno pretjerivanje.

.. osim hektolitara krvi u sceni nema hektolitara krvi .. samo litre

Quote:
Utice kaže: Pogledaj post
Svaki veliki horor ili barem vecina ima jump scareove. Pogledaj originalni Shutter. To je meni fantasticno, ali svaka strasna scena je cisti jump scare, ali neočekivani i zato je dobar. Opet, kakvi hektolitri krvi? Osim kupaonice nema nigdje hektolitara krvi. Urlikanje? Aje pogledaj mini serijicu pa ces vidjet urlikanje a i ne znam sto bi djeca trebala raditi u toj situaciji. Barem je realna i nije zaglupljujuća.
isuse kak si nabrijana .. daj relax ..
shvatila sam - voliš jump scareove. sori - meni je jeziva atmosfera pun pogodak. ovo su samo jeftini trikovi.



Quote:
Utice kaže: Pogledaj post
Uopce nije isao kopirati Currya i ja ne znam otkud ti to vadis jer Curry i njegov Pennywise je bio komedija/parodija onog iz knjige. Tip je doslovno svaku scenu skakao od srece i glupirao se. Freddy Kruger na steroidima. Skarsgardov Pennywise je dosta ozbiljniji sto ne znaci da ce nekom biti bolji, ali meni je.
koliko si nabrijana nisi uspjela moj komentar pročitati kako treba. Moj komentar je bio da mi je super što Skarsgard NIJE kopirao Curryja


Quote:
Utice kaže: Pogledaj post
Tako je, karizma. Klinci moraju imati karizmu. Jedinu karizmu kod nekog klinca iz filma je imao River Phoenix u Stand By Me. Za druge se ne mogu sjetit. Klinci iz mini serijice su ok, ali niti blizu kemije kakvu imaju ovi novi klinci. Kemija je kao onih klinaca iz Stranger Things. To je to, glavni problem kvazi seksi atmosfera
ovo nema veze sa kemijom između glumaca iz Stranger Things.
Karizme nema i dijalozi su poprilično loši.

Quote:
Utice kaže: Pogledaj post
Cuj stara, ovaj film je triput bolje primljen od mini serijice hoced public score, critic score svugdje na svim kriticarskim stranicama. Shvacas, ovaj film se smatra boljim i to nista nece promijeniti ni ti ni nitko drugi. Mozes imat svoje misljenje, ali nemoj tu pisati kao da pises neke cinjenice, a cinjenice su upravo ovo sto ja govorim. To govorim da vecina tako smatra ovaj film. Critical aclamied je. A tu se pokusava prikazati da je flopirao na najjace.
Cuj stara??
isuse ..

bokte ko da si ti radila film pa ćeš sad poubijat sve koji imaju drukčije mišljenje

ti govoriš. to je točno i sveto .. zaboga

nabrijani su ti komentari užasno i skačeš na stražnje noge koliko vidim i na druge postove.
Sniffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 14:59   #323
U knjizi je Ben debeo i krupan, svi prijatelji ga zovu Kamaro (to je poznati kecer iz 80-tuh) i u jednom trenutku fizicki nasrne na Henrija Bauersa jedan-na-jedan, dok je u filmu Ben debeo ali jako sitan.
Eartwormjim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:53   #324
Quote:
Eartwormjim kaže: Pogledaj post
U knjizi je Ben debeo i krupan, svi prijatelji ga zovu Kamaro (to je poznati kecer iz 80-tuh) i u jednom trenutku fizicki nasrne na Henrija Bauersa jedan-na-jedan, dok je u filmu Ben debeo ali jako sitan.
Ne sjećam se ovoga u knjizi i ne znam o tom kečeru, ali nema logike ako je iz 80-ih jer je radnja It-a, dok su klinci, smještena u pedesete
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 23:18   #325
Quote:
Eartwormjim kaže: Pogledaj post
U knjizi je Ben debeo i krupan, svi prijatelji ga zovu Kamaro (to je poznati kecer iz 80-tuh) i u jednom trenutku fizicki nasrne na Henrija Bauersa jedan-na-jedan, dok je u filmu Ben debeo ali jako sitan.
Zovu ga Haystacks Calhoun (Plast - prijevod) po hrvaču iz 50-ih.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 02:18   #326
Serija definitivno ima jezivu atmosferu, čak i sad kad sam ju kao odrasla gledala, bila mi jeziva sva. Film to jednostavno nema, to je film koji pogledaš i zaboraviš jer ništa ne ostavi u tebi.

S druge strane, serija je ostala u meni do sada.
I da, Skarskard je bio dobar, nema se tu što reći, no Curry je definitivno druga dimenzija.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 20:08   #327
Ako mi neko moze reci koje su razlike u odnosu na knjigu ? Ne mora sve detaljno no ukratko i bar neke glavne razlike.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 20:31   #328
Imaš neke razlike ovde: https://www.youtube.com/watch?v=mwn4kYTrZnY

Ovaj članak i ovaj.

Kupih knjigu, pa ću i posle gledanja mini-serije da vidim da krenem da čitam. Ali je stvarno predugačka.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 15:43   #329
Meni je film brutalan.I ne kapiram zašto se svi lože na mini seriju koja na imdb ima lošiju ocenu od filma.Serija nema mračnu atmosferu kakvu bi trebalo da ima,i lik koji je glumio klauna je očajan.
Ecio94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 16:14   #330
Quote:
Ecio94 kaže: Pogledaj post
I ne kapiram zašto se svi lože na mini seriju koja na imdb ima lošiju ocenu od filma.
Kakve veze ima ocjena s bilo čime?

Quote:
Serija nema mračnu atmosferu kakvu bi trebalo da ima,
Film je ima još manje. Ako je ovo mračno, onda su Goonies i Monster Squad teške, depresivne drame.

Quote:
i lik koji je glumio klauna je očajan.
That's, like, your opinion. Po svim standardima, Curry je svojoj izvedbom zastrašio generacije, još se i danas spominje među the best of the best negativcima. Skarsgard... pa, ne baš.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 16:25   #331
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima ocjena s bilo čime?



Film je ima još manje. Ako je ovo mračno, onda su Goonies i Monster Squad teške, depresivne drame.



That's, like, your opinion. Po svim standardima, Curry je svojoj izvedbom zastrašio generacije, još se i danas spominje među the best of the best negativcima. Skarsgard... pa, ne baš.


slažem se

Film ne da nije mračan nego je osrednja mlaka pričica bez atmosfere.

Čak i sa onim krvnim pretjerivanjem je
Sniffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 19:38   #332
Arrow

Quote:
Ernest Fulir kaže: Pogledaj post
Puno više mi smetaju 2 stvari, u kojima bih rekao da film dosta odudara od knjige.

Derry i njegovi mještani su u knjizi čudovište u možda većoj mjeri od Pennywise-a. Nasilje koje bezumno čine jedni drugima i okretanje pogleda na drugu stranu kada su svjedoci tog nasilja prikazuje onaj stvaran i ružan dio ljudske prirode. To se u filmu provlači kroz samo par trenutaka.
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
U dječjim filmovima se stvarnost prikazuje sladunjavo, a ako postoji neka opasnost, onda je to prikazano kao neka totalno fantastična opasnost... zla magija, čarobnjaci, tako nešto.

"Ono" je druga stvar.
Tu se govori o zlu i korijenima zla u zajednici i kako se sa time treba obračunati zajednički.
Usput se otvoreno progovara i o zlu koju čine ljudi oko nas- delinkvencija, obiteljsko zlostavljanje i incest, o čemu se inače u dječjim filmovima šuti ili se prikazuje uvijeno.

A poruka "Onog" je da se sa zlom koje može biti i u korijenima društva, a na što svi zatvaraju oči, može obračunati ako ga se ne boji...
I najvažnije, kako se na kraju filma vidi, da se ne radi kompromis i da se rješenje problema ne prebacuje nekome drugome u budućnost.
Da se stvar ne ignorira, nego da se prevlada strah i da se zlo uništi odmah.
Pozitivnije poruke djeci dugo nije bilo u filmu.


Baš ste pogodili bit stvari.
"Ono" je sama personifikacija zla.

...

Inače, nisam čitao knjige, ali kako vidim, neki ovdje pričaju o tome da je cura seksualizirana
- a po tome što drugi spominju kakva je u knjizi, bolje bi ovim prvima bilo da šute. U filmu je izgleda još najčednija.

No ono što mi je najcreepy u vezi nje jest to da mi nekako sliči klaunu.
Sa tom svojom narančastom kosom

Iako se gotovo ne sjećam radnje iz 90-ih, istina je da je mini-serija
djelovala na nas koji smo tada odrastali i da nam se kao djeci urezala u psihu.
I što zbog toga i što zbog nostalgije, neki će više hvaliti nju i Tima.
Sve ima svoje vrijeme, i mislim da je i za ovo bilo vrijeme da dobije
pristojnu ekranizaciju, koja će plašiti djecu 2017.
Valjda i nove generacije zaslužuju biti prestrašene.
A danas se to radi drugačije. Svatko ima svoju viziju.
I sasvim je normalno da starijima ovo više neće biti toliko strašno.
No lijepo je prisjetiti se temelja svojih strahova od prokletih klaunova.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 17:01   #333
Film je njesra na kvadrat meni. Uništil mi ono kaj je serija imala - atmosferu i jezivost. Baš napravljen da pokupi pare i muze tu temu do ko zna kad. Djetinjast film koji nema ni s od straha.
Mope is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 14:24   #334
Prosjek od filma. Ni kao horor nije nešto...
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 11:01   #335
Imate li info da li će biti kakva Bluray verzija Directors Cut sa nekim dodatnim scenama ili izbačenim sadržajima?
gramchega is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 21:13   #336
Šta ja znam, meni nije loš film, ali nema uopće element horora, odnosno ima ali jako malo, više je nekakva akcija.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 23:43   #337
Kad se dvojka počinje snimat, ako budu predugo čekali klinci će odrast, a rečeno je da će još biti flashbackova sa njima?
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 23:46   #338
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Kad se dvojka počinje snimat, ako budu predugo čekali klinci će odrast, a rečeno je da će još biti flashbackova sa njima?
Dvojka mislim da se već počela snimati, a čak i ako nije, koristit' će scene iz prijašnjeg filma.
__________________
Welcome to Silent Hill.
snico is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 14:20   #339
serije se jedva sjecam pa necu usporedjivati ... pa vec ste prije sve rekli - spoj djecjeg filma ala goonies ili stand by me s light hororom u kojem obje komponente manje vise funkcioniraju... i da film nema pennywisea svejedno bi bio dobar i zanimljiv ... meni su eto klinci ovdje bas bili ok, glumci dobro pogodjeni i vise mi se svidio ovaj dio s klincima i njihovim ubrzanim i "prisilnim" odrastanjem nego horror dio ... ovaj horror dio je onako, ne pretjerano strasan, vise se oslanja mozda na jump scareove i CGI, al nije mi ni to bilo lose ...

solidan film, gledat cu nastavak

6 / 10
ulceroz kolitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 05:10   #340
KonAcno sam odgledao film..

Moram priznati da sam puno, al bas jako puno vise ocekivao.. Neznam dal mi serija ostavila strasan trag zbog cinjenice da sam bio klinac pa gledao, al ova filmska verzija ne moze se nazvat hororom.

Radnja bez veze, pracena glupim (ponovljenim) forama (na racun npr majke, sestre, ili kojeceg)

Zao mi utrosenog vremena.

Ocjena 4/10 (a i to upitno dal zasluzeno je)
Overflow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.