Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2019., 11:14   #1
individualizirana usluga upravljanja imovinom, iskustva

Pozdrav,

vidio sam da 'naše' banke, a vjerujem i brokerska društva nude predmetnu uslugu.
Ima li netko iskustva sa korištenjem navedenih usluga?

Mali je problem da su, prema nekim prikupljenim informacijama minimalni iznosi za ugovoaranje ove usluge relativno visoki..npr. milijon i više kuna.

Isplati li se?
zajček is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2019., 17:38   #2
Upravljanje turističkim sadržajima.
Dahlan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2019., 19:34   #3
Quote:
Dahlan kaže: Pogledaj post
Upravljanje turističkim sadržajima.
ne kužim ovo..može pojašnjenje?

naime, pitao sam za upravljanje portfeljom...novac, dionice ..itd.
zajček is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2019., 08:10   #4
Kao i uvijek ima profesionalaca koji su bolji u svom poslu i koji su lošiji, ali ono što ti u svakom slučaju ne bi preporučio je da ulaziš naslijepo, bez preporuka i poznavanja rezultata institucije kojoj bi povjerio svoju imovinu.

Uz poznavanje rezultata još najmanje dvije stvari bi me kopkale, a to je što se za tvoju imovinu nitko nije motiviran brinuti koliko ti sam, a drugo je asimetrična raspodjela rizika.

Dakle, ako se radi o tome da im povjeriš imovinu i bude profita tj. nagrade, onda se ona dijeli u nekom omjeru između tebe i institucije, a ako ne bude tj. dođe do gubitka onda ga cijelog snosiš ti, a oni su eto dali sve od sebe.

Treće, trebao bi imati makar osnovno znanje o funkcioniranju tržišta kapitala jer bi te inače mogli šetati kako im pukne. Netko ih treba kontrolirati pogotovo ako pristaneš cijeli rizik snositi sam.

Mislim, vjerojatno paziš je li ti prodavač ispravno vratio ostatak na blagajni u trgovačkom centru, a s obzirom da su ovdje ulozi puno veći i pažnja bi trebala biti veća.

Uglavnom, dobro prouči detalje.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2019., 20:39   #5
Samo budala će dati novac nekome na upravljanje tek tako.
Moraš znati sam kako stvari funkcioniraju, kakav rizik preuzimaš i koliko sve to plaćaš.
Naše banke imaju loše ljude koji nisu previše upućeni, ali banka masno naplaćuje svoje usluge.

Ako već želiš investirati, a ne želiš ništa znati odaberi neki mješoviti fond i otvori trajni nalog.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.