Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2016., 16:52   #41
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Da li je on previse znan?

Otis Taylor...
što se tiče bluzera ima ih more s kojih bi trebalo obrisati prašinu,
možda s njega ponajviše

Quote:
Ramsey Lewis...
vrijedi isto i za đezere, previše ih je dobrih, a ramsey je krema.

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 18.10.2016. at 17:06.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 16:53   #42
Freddie_King

mislim da se radi o vrhunskom glazbeniku i izvođaču (nešto slično kao frankie lain) kojem nije poklonjen dovoljno zasluženi tretman



i evo šta je pravi blues

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 10:38   #43
Freddie je legenda . Hrpa legendi su pale u zaborav . Evo jedna jako poznata pjesma koju je preuzela Cher i mislim da vecina ljudi pojma nema da je pjesma od Betty Everett .

BETTY EVERETT ~ "THE SHOOP SHOOP SONG" 1964
Betty je otkrio Magic Sam .

MAGIC SAM - I DON'T WANT NO WOMAN

Magic Sam - I Have The Same Old Blues
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 17:19   #44
Toma Bebić, dalmatinska legenda za koju je premalo ljudi čulo. Ne znam što točno pjeva, ali mislim da je u pitanju neki hibrid jazza i dalmatinskog melosa. Vjerojatno miks raznih žanrova.
Neki su možda slušali njegove pjesme kroz obrade TBF-a (koji se zajebavaju da im ime znači Toma Bebić Fan-club) ili Azre.



Nevera
Nije gotovo kad je gotovo, nego kad ja rečem da je gotovo
Ća smo na ovom svitu
Leute moj
Tu-tu auto vrag ti piz odnija
Smoči svoj... (u more prst)
Čovik koji se smije
Marčelina
Lanternista


Franci Blašković & Gori Ussi Winnetou imaju dobru obradu Nevere.

Zadnje uređivanje lemonzoo : 19.10.2016. at 18:25.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 09:21   #45
Citam blog od jednog bivseg forumasa DMJ i on ili neko njemu blizu je posvetio Bebicu jednu stranicu . A i ovdje pojedini forumasi gu promuvirali .
Dopada mi se njegova biografija .

Evo jos jednog velikana kojega se bas ne cuje cesto .

Mickey Newbury : How Many Times

Mickey Newbury : An American Trilogy
American trilogy sam uvjek asociarao na Elvisa . Nisam pojma imao da je Newbury u nju stavio svoje tri najljepse pjesme .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 11:32   #46
Možeš dati link do tog bloga da vidim ima li što zanimljivo?
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 16:39   #47
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Možeš dati link do tog bloga da vidim ima li što zanimljivo?
Mogu , samo se moras strpiti . Napravio sam haus na mome kompjuteru i nemogu vise doci do mojih favorita . Dok sredim stvari budem ti linkao .
Nije tesko pronaci ga . Utipkaj blog Ribafish (ribafish ne pise na blogu posto je postao administrator bloga) ako se ne varam , i tamo ces naci njegovoga bracu to jeste nasega Dmj . Blog mu se zove "zdenkov kombi "ako se ne varam . Nikako da zapamtim tocno ime bloga .
U svakom slucaju stavim ti link .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 16:50   #48
Našao sam samo ribafisha, nema odavde kuda dalje. http://blog.dnevnik.hr/ribafish/
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 16:52   #49
Evo ti link .

http://blog.dnevnik.hr/dmj/ Zdenkov kulturni kombi .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 17:01   #50
Hvala. Našao sam to o Tomi. http://blog.dnevnik.hr/tomabebic/ Čitao sam ovo davno. Dobar tekst.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 17:05   #51
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Hvala. Našao sam to o Tomi. http://blog.dnevnik.hr/tomabebic/ Čitao sam ovo davno. Dobar tekst.
DMJ je moj veliki kralj . Uvjek kod njega nadjem lijepih stvari . Poznam ga jos sa foruma .

Ima dobru glazbu takodjer . Ma sve on zna . Da , stari je tekst . Citao sam ga davno kao i ti . Odlutam ti ja od linka do linka pa nikada kraja mome lutanju.


Magnifico - Ya Mustafa
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 21:31   #52
sviđa mi se taj toma bebić, nisam za njega nikad prije čuo a valjda stoga jer ne dolazim iz tog dalmatinskog podneblja
njega je onomad pljugao onaj boem murmillo hrnić, slični tipovi i jedan i drugi. djeluje mi autentično i to mi se sviđa. pravi ali onaj pravi pravcati dalmoš koji ništa i nikog ne jebe 5 %. recimo njega ne mogu zamisliti da bi se prodao u zagreb.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 21:39   #53
Bobby_Darin

neoprostivo zanemaren u nas,
upoznajte ovog legendarnog glazbenika i showmana



i meni najdraža njegova pjesma, takvog opuštenog, ritmičnog i samopouzdanjem nabijenog glasa nema više nigdje

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 19:01   #54
Donovan
Pete Seeger
Melanie
Phil Ochs
Pretty Things
Hollies
Tim Buckley
Nina Simone
Isaac Hayes
Love
Nick Drake
The Fugs
Buddy Guy
The Righteous Brothers
Dusty Springfield
The Flying Burrito Bros.
Julie Driscoll/Brian Auger
Buffalo Springfield
The Chocolate Watch Band
The Monks
The Zombies
Can/Amon Düüll/Faust
Robert Wyatt
Sandy Denny (Fairport Convention, The Strawbs, Fotheringay)
Scott Walker/Walker Brothers
Sly and the Family Stone
Funkadelic
T. Rex / Tyranossaurus Rex
Banco del Mutuo Soccorso
Rory Gallagher/Taste
The Cars
Paul Butterfield Blues Band
Hawkwind...
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 01:31   #55
Quote:
KingCrimson kaže: Pogledaj post
Donovan
Pete Seeger
Melanie
Phil Ochs
Pretty Things
Hollies
Tim Buckley
Nina Simone
Isaac Hayes
Love
Nick Drake
The Fugs
Buddy Guy
The Righteous Brothers
Dusty Springfield
The Flying Burrito Bros.
Julie Driscoll/Brian Auger
Buffalo Springfield
The Chocolate Watch Band
The Monks
The Zombies
Can/Amon Düüll/Faust
Robert Wyatt
Sandy Denny (Fairport Convention, The Strawbs, Fotheringay)
Scott Walker/Walker Brothers
Sly and the Family Stone
Funkadelic
T. Rex / Tyranossaurus Rex
Banco del Mutuo Soccorso
Rory Gallagher/Taste
The Cars
Paul Butterfield Blues Band
Hawkwind...
Stvarno si svašta nabrojao. Ti boldani svi imaju evergreene i zadovoljavajući status bitnosti, posebno Nina Simone i Marc Bolan iz T. Rexa. Možda i još neke koje ne poznajem. Nisu sad A-lista celebova, ali onda po toj logici, u ovoj temi zaslužuju biti spomenuti svi osim Rolling Stonesa, Boba Dylana, Jimmyja Hendrixa i te ekipe.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 09:46   #56
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Stvarno si svašta nabrojao. Ti boldani svi imaju evergreene i zadovoljavajući status bitnosti, posebno Nina Simone i Marc Bolan iz T. Rexa. Možda i još neke koje ne poznajem. Nisu sad A-lista celebova, ali onda po toj logici, u ovoj temi zaslužuju biti spomenuti svi osim Rolling Stonesa, Boba Dylana, Jimmyja Hendrixa i te ekipe.
istina, nadrobljeno je tu svega i svačega, takav pristup i takvo sudjelovanje na temi asocira na svojevrsnu nezainteresiranost i površnost.
ako je moja malenkost pokrenula temu ondak bi bilo normalno iskomentirati barem onog prvog kandidata kojeg sam isturio na pijedestal (frankie lain).

međutim ne, niti se iskomentirao adekvatno on, niti bilo tko drugi.
i tu je tema minirana u samom začetku.

ne znam samo kamo toliko srljamo?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 10:23   #57
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
da, imamo dvije vrste zaboravljenih legendi, one koje su u svoje vrijeme bile ektremno popularne ali ih je s vremenom zatrpala prašina, osim možda u onom njihovom uskom habitusu iz kojeg su proizašli, npr. frankie lain (USA)
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
istina, nadrobljeno je tu svega i svačega, takav pristup i takvo sudjelovanje na temi asocira na svojevrsnu nezainteresiranost i površnost.
ako je moja malenkost pokrenula temu ondak bi bilo normalno iskomentirati barem onog prvog kandidata kojeg sam isturio na pijedestal (frankie lain).

međutim ne, niti se iskomentirao adekvatno on, niti bilo tko drugi.
i tu je tema minirana u samom začetku. :
Kakav pocetak teme, takvi su i komentari.
Svi ovi (moji) nabrojani bili su u svoje vrijeme vazni a i danas su legendarni. Ako ti ili netko iznad o njima nikada nije cuo - to je samo jos jedan dokaz prolaznosti slave i glazbene neinformiranosti.
Jos jedna tema s "legendom" u naslovu?
Otvoris temu, tinejdzerski egzaltirano, stavljajuci svog osobnog miljenika Frankieja Lanea na pijedestal?
Stavis dva linka o Bobbyju Darinu (dobro, i dvije recenice) i tako potrosis jednu legendu? Nije li to malo povrsno i neozbiljno?
Na tri stranice teme vec se naslo svasta; od Joan Armatreding, Freddieja Kinga do Tome Bebica? Prava kupusara u koju svatko ubacuje sto zeli i bez ikakvih komentara?
Eto, tako sam se i ja obezobrazio ali sam se uzdrzao od komentara.

Ne zelim ti minirati temu ali je sve - povrsno.

Zadnje uređivanje KingCrimson : 22.10.2016. at 10:35.
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 10:33   #58
da, najlakše se napravit mutav i opičit po svom

ako je bilo nekakvih nejasnoća u svezi teme trebali ste postaviti pitanja

to bi bilo korektno.

nisam želio pisati disertacije jer je davnih dana već sve napisano i može se provjeriti s dva mišja kliktaja,

tu je važnije slušanje i gledanje video isječaka, i na osnovu recipijenta komentiranje.

uostalom možemo i u hodu razvijati konverzaciju i otkrivati raznorazne fakte i detalje.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 10:43   #59
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
sviđa mi se taj toma bebić, nisam za njega nikad prije čuo a valjda stoga jer ne dolazim iz tog dalmatinskog podneblja
njega je onomad pljugao onaj boem murmillo hrnić, slični tipovi i jedan i drugi. djeluje mi autentično i to mi se sviđa. pravi ali onaj pravi pravcati dalmoš koji ništa i nikog ne jebe 5 %. recimo njega ne mogu zamisliti da bi se prodao u zagreb.
Takvi muskarci vise ne postoje . Niti se danas moze raditi sta je radio on . Covjek je heteroclite i dotako se svega .
Nadovezati cu se na posljednje komentare i reci da je King promasio totalno bit teme .
Staviti jednu listu je najlakse . Medjutim pronaci (a on je dosta nadaren za pronaci ) ljude koji su izvrstni glazbenici ,kojima publika ,medija , produkcije nisu posvetile dovoljno paznje je druga stvar .
On je nabrojao glazbenike jedne generacije koji su za njih legende . Ovdje govorimo o ovim drugima koji su kvalitetni ali zanemareni , i ne poznati svakom smrtniku . Koji nisu uspijeli da privuku masu .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 10:47   #60
Low Roar - Low Roar
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.