Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2007., 17:46   #61
Turska nema sanse da udje u eu,Njenim ulaskom poremetio bi se balans u eu.Onda bi ona imala najvise stanovnika u eu cak bi bila i najveca povrsinski zemlja u eu.Jednostavno ako eu misli da funcionise u pravom smislu reci to je moguce ali bez nje
3oPaH79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 08:36   #62
Bilo kako bilo , smatram da im nece biti dozvoljen ulazak u EU !
Zivim u Becu , redovno citam dnevnu stampu i kako "stvari stoje" , vecina ih je protiv ulaska Turske u EU !
Nedavno je bila diskusija o gradnji nove dzamije u Becu i nije im dozvoljena (do daljnjeg) jer su Turci narod koji se uopste ne prilagodjava , odnosno, ponasaju se i ovdje kao da su "kod kuce" !
Velika greska je napravljena jer vecina njih je olako dobila austrijsko drzavljanstvo (i ako ne znaju cestite dvije recenice na njemackom jeziku) , al' sta je tu je !
Njihovo ponasanje na ulici , u parku , u metrou ... uzas !
__________________
Nigdje toliko ljudi kao u jednom covjeku ...
sofija71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 08:48   #63
Ako su u EU mogle ući Rumunjska i Bugarska,onda može i Turska.....
EL DIO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 15:38   #64
Ja sam za ulazak Turske u ZOG EU!
Ishwar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 16:25   #65
Quote:
EL DIO kaže: Pogledaj post
Ako su u EU mogle ući Rumunjska i Bugarska,onda može i Turska.....
Normalno da može i da mora!
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 11:09   #66
Quote:
ostoja kaže: Pogledaj post
Mislim da treba jer Europa ne smije ignorirati susjedstvo islamske kulture i tradicije. Islam s jugozapada (sjeverna Afrika) i jugoistoka (Bliski istok) omeđuje Europu i pitanje odnosa Europe prema toj sve brojnijoj populaciji postaje pitanje od životnog značaja za Stari kontinent. Europa svoje vrijednosti ne može braniti zatvaranjem spram islama. Osim što je to suprotno europskom duhu demokracije i otvorenosti, to ni s praktične strane ne donosi nikakve koristi. Naprotiv zatvorenost stalno prijeti sukobom s islamom.
S druge strane uključenjem Turske Europa dobiva mogućnost utjecati na to da se jedna tradicionalno sekularistička muslimanska zemlja poput Turske, u političkom smislu oblikuje još umjerenije, te na taj način da pozitivan primjer ostalim islamskim zemljama. Time Europa može puno učiniti u gašenju islamskog radikalizma što joj je već danas, a sutra u još većoj mjeri, stvar od životnog interesa. No pitanje je jesu li Europljani, koji su uvijek spremni drugima dijeliti lekcije iz tolerancije, sami spremni prihvatiti ta načela? Čini se da ne, jer upravo oni najveći (Francuzi, dijelom Nijemci) nisu spremni prihvatiti ogromnu Tursku, jer bi zemlja s tako brojnim stanovništvom u europskim institucijama preuzela popriličan broj glasova te samim time i utjecaja koji velike zemlje ne žele dijeliti ni sa kim drugim.
Što vi mislite?
Turska je Azijska zemlja, eventualno ako se Europski dio izdvoji, može ući u EU...
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 11:23   #67
stavimo na stranu sve pozitivne i negativne razloge i po evropu i po tursku

ali postvke na kojima počiva EU nikada neće doyvoliti da
80-90 miliona turaka, muslimana (bez ikakve negativne konotacije) sa poprilicno velikim natalitetom bude deo EU. ...
EU je država od nekih 400-450 mil. stanovnika , turska bi ulaskom bila pojedinačno i populacijski najveća država u EU.
Stoga bi vremenom znatno uticala na kreiranje kompletne politike EU

a to bi u konačnici predstavljalo snažan udar evropskoj tradiciji i postvkama unije kakvu su evropljani zamislili još 50-tih godina.

EU je ipak koliko god sekularna bila ipak hrišćanska tvorevina koja svoju posebnost ljubomorno čuva.
Stoga iako ja lično nemam ništa protiv ulaska turske u EU mislim da to nikada neće biti ostvareno zbog europskh mozgova iz brisela, berlina i priza
__________________
u pržun nemoeju da me vode u švicarsku stavia san papire i šolde..Ditrektorski
Tenicki Direktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 13:09   #68
Quote:
EL DIO kaže: Pogledaj post
A Srbija je spremna....
Ovo je tema o Turskom ulasku.
__________________
Ne! Ne, ja necu postati novi ,Ja cu uvek biti k'o pre...
SisterOfMercy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.