Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2024., 23:18   #3601
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
ako se ne varam, to se pokusalo prije desetak godina na jarunskoj trznici (mozda i ostalima), pa nije bas uspjelo...
Trebalo bi vremena da se uopće sazna da plac radi i popodne te da se promijene tj. prilagode navike.
Čini mi se da je u sadašnjoj formi plac nažalost osuđen na propast ako se nešto ne poduzme.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2024., 23:48   #3602
idu izbori...
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2024., 20:44   #3603
Svi placevi generalno žive slabo...tome su uveliko pridonjeli veliki lanci ali u zadnjih 10-ak godina slaba ponuda ponuđača i same cijene robe.Godinama kupujem na treševačkoj tržnici i moram reći da unazad 10 a i više godina svake godine tržinca propada u svakom smislu priče...realno radi dobro uoči blagdana petak i subota ujutro do podne....ostalo se ne može smatrati ozbiljnom ponudom....bio i na dolcu....slabo je to sve u odnosu na plac koji se pruža a pogotovo sjetiti se što su nekada bile ZG tržnice....
maldini88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2024., 20:52   #3604
Quote:
maldini88 kaže: Pogledaj post
Svi placevi generalno žive slabo...tome su uveliko pridonjeli veliki lanci ali u zadnjih 10-ak godina slaba ponuda ponuđača i same cijene robe.
sami su si krivi. evo, bio na utrinama nekidan, uzeo 2kg klementina, kilu krusaka, kilu luka, nesto malo mrkve i poriluka, 22eur. ma ne jebi me
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 13:39   #3605
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Da, za cca dva tjedna će biti deblje i biti će onih ljubičastih makar su meni i ove prve izvrsne. Jučer, na Kvatriću, ih je bilo po 4 eurića. Za 10 sam "dobio" dva veća pušleka i oveći pušlek medvjeđeg luka pa će danas uz lešu janjetinu pasti jedan mali rižot.
kako radis rizoto sa sparogama? 😀
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 16:33   #3606
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
sami su si krivi. evo, bio na utrinama nekidan, uzeo 2kg klementina, kilu krusaka, kilu luka, nesto malo mrkve i poriluka, 22eur. ma ne jebi me
Ma užas. Još uz to me jako smeta što na placevima, ironično, ima sve manje i manje domaćeg voća i povrća, na koji god plac odem većina preprodaje istu uvoznu robu sa zelene tržnice.

Oni koji i imaju nešto domaće, cijena je odmah nekoliko puta skuplja.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 17:48   #3607
Quote:
aria kaže: Pogledaj post
kako radis rizoto sa sparogama? ��
Klasika s malo mojih izmjena.

Šparoge prvo očistim po ps-u, dakle di puknu. Od donjeg dijela koji je drvenast uz klasične dodatke skuham temeljac, rižu, po mogućnosti Carneroli, poprižim uz sitno kosani mladi luk, ljutiku i mladi češnjak. Rižu popržim na dobrom i jakom maslinjaku, podlijem vrlo malo s nekim dobrim Tramincem ili Muškatom, lagano podlijevam temeljcem od šparoga i zadnjih 5-6 minuta dodam meso b.k. ,šparoge i po mogućnosti vrlo malo šafrana ali može i bez. Meni je od mesa najbolji jareći butić, ali može i janjeći ili teleći vrat ili plećka. Nešto otprilike ovako, samo sada bih definitivno promijenio neke stvari. Na primjer niti jedan proizvod ne bi bio OPG Moravec, obavezno bih ga mantekirao i posuo grubo ribanim Parmezanom, a ako je od mesa bio janjeći butić onda mlađim Pecorinom.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 18:35   #3608
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Klasika s malo mojih izmjena.

Šparoge prvo očistim po ps-u, dakle di puknu. Od donjeg dijela koji je drvenast uz klasične dodatke skuham temeljac, rižu, po mogućnosti Carneroli, poprižim uz sitno kosani mladi luk, ljutiku i mladi češnjak. Rižu popržim na dobrom i jakom maslinjaku, podlijem vrlo malo s nekim dobrim Tramincem ili Muškatom, lagano podlijevam temeljcem od šparoga i zadnjih 5-6 minuta dodam meso b.k. ,šparoge i po mogućnosti vrlo malo šafrana ali može i bez. Meni je od mesa najbolji jareći butić, ali može i janjeći ili teleći vrat ili plećka. Nešto otprilike ovako, samo sada bih definitivno promijenio neke stvari. Na primjer niti jedan proizvod ne bi bio OPG Moravec, obavezno bih ga mantekirao i posuo grubo ribanim Parmezanom, a ako je od mesa bio janjeći butić onda mlađim Pecorinom.
Mogu li pitati zasto? Da li su i oni otisli na kvasinu?

Dugo nisam uzimala nista od njih, a bas si neki dan mislila da skoknem po neki sir il nes...
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 20:25   #3609
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Klasika s malo mojih izmjena.

Šparoge prvo očistim po ps-u, dakle di puknu. Od donjeg dijela koji je drvenast uz klasične dodatke skuham temeljac, rižu, po mogućnosti Carneroli, poprižim uz sitno kosani mladi luk, ljutiku i mladi češnjak. Rižu popržim na dobrom i jakom maslinjaku, podlijem vrlo malo s nekim dobrim Tramincem ili Muškatom, lagano podlijevam temeljcem od šparoga i zadnjih 5-6 minuta dodam meso b.k. ,šparoge i po mogućnosti vrlo malo šafrana ali može i bez. Meni je od mesa najbolji jareći butić, ali može i janjeći ili teleći vrat ili plećka. Nešto otprilike ovako, samo sada bih definitivno promijenio neke stvari. Na primjer niti jedan proizvod ne bi bio OPG Moravec, obavezno bih ga mantekirao i posuo grubo ribanim Parmezanom, a ako je od mesa bio janjeći butić onda mlađim Pecorinom.

ajme… blago tvojoj zeni
hvala
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 23:28   #3610
Quote:
Magenta123 kaže: Pogledaj post
Mogu li pitati zasto? Da li su i oni otisli na kvasinu?

Dugo nisam uzimala nista od njih, a bas si neki dan mislila da skoknem po neki sir il nes...
Ja mislim da im proizvodi više nisu od 100% kozjeg mlijeka. Uglavnom prema onom što je bilo prije desetak godina, ovo sad je definitivno otišlo na kvasinu. Značajni pad kvalitete i svim mliječnim proizvodima je počeo kad im je pala kvaliteta bučinog ulja, u vrijeme kad se gđa Biserka, gazdarica, natjecala u onom nekom idiotskom gastro showu kao Večera za 5 ili nešto slično.

Quote:
aria kaže: Pogledaj post
ajme… blago tvojoj zeni
hvala
To joj i ja kažem. Jbg, kad ona ne voli jaretinu.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2024., 06:54   #3611
Kvatrić jučer
Fileš: špinat, blitva, mlada salata
Žumberčanka: teleća jetrica
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2024., 17:37   #3612
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
Kvatrić jučer
Fileš: špinat, blitva, mlada salata
Žumberčanka: teleća jetrica
Danas je bilo i janjeće.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2024., 19:11   #3613
Jarun danas ujutro brzinski

bjelanjci (Lukač)

dimljena pureća prsa (Purex)

picek (Jančec)

smrznute kozice (Fisherija)

bezlaktozni jogurt i Dukat quark fit (Dukat diskont)

mladi krumpir, tikvice, batat, ljubičasti luk, grincajg (random kumica)
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2024., 19:12   #3614
Pošto kozice u fisheriji?
I ono bitnije: kakve su?
Jadranske predpostavljam?

Poslano sa mog XQ-CC54 koristeći Tapatalk
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2024., 19:43   #3615
Da, jadranske. 500gr 15€
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2024., 20:15   #3616
moram pohvaliti filesa, prodaje neki crveni umak od (habanero? moguce da sam si to sam zamislio u glavi i da nije stvarno habanero nego neka druga papricica) ljutih papricica u malim teglicama, upozori da je jako ljuto prilikom kupovine. nasmijao sam se jer sam si mislio da nema sanse da je stvarno *bas toliko* ljuto nego sigurno pretjeruje zato sto hrvati ne podnose pravu ljutinu.

stvarno je jako ljuto. odlicna stvar.
žoan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2024., 07:16   #3617
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Danas je bilo i janjeće.
janjeću često jedem, zaželila se teleće
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2024., 08:14   #3618
Jučer UTRINA;
- jaja, kolut dim. suhog sira, sirutka
- bob, male brokule, mlada mrkva i luk
- picek, kg batak-zabatak, 2 hrpta gešenk (Frljek), suha pečenica (Dalmatinac), komad krmenadla (Agrozelina)
FineGold is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2024., 17:24   #3619
Prodao mi frajer, čini mi se, da je to Fileš, na Kvatriću, u sredini, dobra roba, rotkvice u četiri boje. Bijela baš fino ljutkasta. Prvi put vidim.

Rikola, potočarka, rotkvice, kopar.

Na drugim mjestima luk, češnjak, krumpir.
Ramstek, šiš, piletina.

Vidim u povratku, pa stoje neki stolovi s cvijećem, čini mi se, na onom praznom platou, s istočne strane Branimirove? Da neće što obnavljati taj plac? Otrcao se.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2024., 11:59   #3620
Quote:
Brusina75 kaže: Pogledaj post
Vidim u povratku, pa stoje neki stolovi s cvijećem, čini mi se, na onom praznom platou, s istočne strane Branimirove? Da neće što obnavljati taj plac? Otrcao se.
To je bilo tu subotu i nedjelju
https://www.facebook.com/share/p/HvSqm1vTDTup2Phe/
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.