Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2006., 11:49   #1
oduzimanje vozačke

sinoć me zaustavila policija i uhvatila me s 0,87 promila (umanjeno za toleranciju).

e sad, oduzeta mi je vozačka na 3 dana i policajac je rekao da nakon tri dana dođem u postaju po nju.

ali, po rješenju koje mi je uručeno, vozačka mi se oduzima na 3 mjeseca, dobivam 2000kn kazne i tri boda.

protiv tog dijela se mogu žaliti u roku osam dana. pa me zanima gdje i kako se žalim na to i postoji li realna mogućnost da mi neće uzet vozačku na tri mjeseca? i da mi neće dat tri boda?

hvala
kenove tablice is offline  
Old 23.04.2006., 13:10   #2
Ne postoji. Prešao si 0,5 do te granice uzimaju samo vozačku bez bodova. A i novčana kazna je manja. 0,87 je...puno.
Nemoj pit kad ideš van
Ili barem pij, ali onda doma preko seoskih puteva kao ja
Ken is offline  
Old 23.04.2006., 15:55   #3
Quote:
Ken kaže:
Ne postoji. Prešao si 0,5 do te granice uzimaju samo vozačku bez bodova. A i novčana kazna je manja. 0,87 je...puno.
Nemoj pit kad ideš van
Ili barem pij, ali onda doma preko seoskih puteva kao ja
rekao mi je policajac da mi oni napišu bodove ali da je na sucu odluka oću li ih stvarno dobit ili ne. to valjda ako se odlučim žalit.

a jebi ga, znam da je puno. doduše, napuhao sam 0,97 pa se to umanjilo za 0,1 tolerancije. al popio sam sigurno 2-3 litre pive pa mi nije jasno kako sam napuhao samo 0,97
kenove tablice is offline  
Old 23.04.2006., 16:24   #4
Quote:
kenove tablice kaže:
rekao mi je policajac da mi oni napišu bodove ali da je na sucu odluka oću li ih stvarno dobit ili ne. to valjda ako se odlučim žalit.
sudac ce ti eventualno smanjiti novcanu kaznu, ali bez obzira na tvoju zalbu oduzima ti se vozacka i dobit ces bodove.
Katrin is offline  
Old 23.04.2006., 16:31   #5
Quote:
katrin kaže:
sudac ce ti eventualno smanjiti novcanu kaznu, ali bez obzira na tvoju zalbu oduzima ti se vozacka i dobit ces bodove.
ma novčanu kaznu neću platiti, može me eventualno poslati na dobrotvorni rad ili u zatvor jer kaznu ne mogu i neću platit, to je sigurno.

jel to sto posto sigurno?? da mi definitivno pišu bodove? ako je, onda izgleda da je murjak srao..
kenove tablice is offline  
Old 23.04.2006., 16:38   #6
Quote:
kenove tablice kaže:
ma novčanu kaznu neću platiti, može me eventualno poslati na dobrotvorni rad ili u zatvor jer kaznu ne mogu i neću platit, to je sigurno.

jel to sto posto sigurno?? da mi definitivno pišu bodove? ako je, onda izgleda da je murjak srao..
samo se nemoj tako bahatiti na sudu...
Katrin is offline  
Old 23.04.2006., 20:53   #7
e i još jedna stvar.

vozačka mi je oduzeta na 3 mjeseca, ali mi je rečeno da ju dođem pokupiti u policijsku postaju 72 sata nakon što su me zaustavili. kako to?
kenove tablice is offline  
Old 23.04.2006., 21:01   #8
Quote:
kenove tablice kaže:
e i još jedna stvar.

vozačka mi je oduzeta na 3 mjeseca, ali mi je rečeno da ju dođem pokupiti u policijsku postaju 72 sata nakon što su me zaustavili. kako to?
To je zato što ti prekršajni nalog još nije pravomoćan, i dok ne postane pravomoćan ne mogu ti oduzeti vozačku prema tom nalogu, već samo preventivno da te isključe iz prometa, tj. na 3 dana.
__________________
Summum ius, summa iniuria.
johnny_b_good is offline  
Old 23.04.2006., 22:31   #9
Quote:
johnny_b_good kaže:
To je zato što ti prekršajni nalog još nije pravomoćan, i dok ne postane pravomoćan ne mogu ti oduzeti vozačku prema tom nalogu, već samo preventivno da te isključe iz prometa, tj. na 3 dana.
a kad postane pravomoćan? oću li se u međuvremenu moć vozit?
normalan nick is offline  
Old 23.04.2006., 22:36   #10
moći ćeš normalnovozit dok ne dobiješ poziv da predaš vozačku.

Ako ne podneseš prigovor u roku od 8 dana o dana kad ti je uručen prigovor, prigovor postaje pravomoćan tako da se znaš računati.

Postoji mogućnost zamjene kazne zatvora za dobrotvorni rad ako to tražiš i ako to sud dozvoli.

Nemam pojma kolki je prosječni dnevni dohodak u RH ali ne vjerujem da je više od 200-tinjak kuna.
__________________
Summum ius, summa iniuria.
johnny_b_good is offline  
Old 23.04.2006., 21:14   #11
Quote:
kenove tablice kaže:
e i još jedna stvar.

vozačka mi je oduzeta na 3 mjeseca, ali mi je rečeno da ju dođem pokupiti u policijsku postaju 72 sata nakon što su me zaustavili. kako to?
Koliko znam po frendu, vratit će ti je a onda čekaš obavijest da im ju natrag doneseš
Ken is offline  
Old 23.04.2006., 23:01   #12
hvala svima i držte mi fige da šarmiram sutkinju
normalan nick is offline  
Old 28.04.2006., 13:20   #13
'ajd da mi netko pojasni.

meni su tamo negdje 97/98 vozačku murjaci uzeli na licu mjesta i rekli da mogu po nju tek za tri mjeseca.

Kako je danas?

Uzmu ti vozačku na licu mjesta, ali je nakon 72 sata možeš ponovo podići u policiji. Onda se nastaviš voziti dok te ne pozovu na prekršajni sud gdje ti odrede visinu kazne i na koji rok će ti uzeti dozvolu?

Jesam u pravu ili krivu? Kak' to ide?

Koliko obično prođe vremena dok te ne pozovu na prekršajni sud?
Jazon is offline  
Old 28.04.2006., 14:03   #14
Quote:
Jazon kaže:
'ajd da mi netko pojasni.

meni su tamo negdje 97/98 vozačku murjaci uzeli na licu mjesta i rekli da mogu po nju tek za tri mjeseca.

Kako je danas?

Uzmu ti vozačku na licu mjesta, ali je nakon 72 sata možeš ponovo podići u policiji. Onda se nastaviš voziti dok te ne pozovu na prekršajni sud gdje ti odrede visinu kazne i na koji rok će ti uzeti dozvolu?

Jesam u pravu ili krivu? Kak' to ide?

Koliko obično prođe vremena dok te ne pozovu na prekršajni sud?
ovisi koliko si pijan kad te zaustave... na licu mjesta mogu uzeti od 24 do 72 sata ili te fino povedu sa sobom da se otrijeznis

osim toga, vise se vozacka ne ostavlja murjacima (nakon odredjenja mjere), nego ti udare zig na b kategoriju, al vozacka ostaje kod tebe.
na sud se ide najranije nakon mjesec dana, nisam cula ni za jedan raniji slucaj.
i da, dok ti na prekrsajnom ne odrede kaznu, dok ne dobijes ljubavno pismo iz policije normalno se vozis.
Katrin is offline  
Old 28.04.2006., 14:48   #15
Quote:
katrin kaže:
osim toga, vise se vozacka ne ostavlja murjacima (nakon odredjenja mjere), nego ti udare zig na b kategoriju, al vozacka ostaje kod tebe.
Daj, pliz, pojasni to sa žigom. Znači, vozačka je cijelo vrijeme kod tebe ali sa žigom (datumom?) do kada se ne smiješ voziti. Ili nekaj drugo? I jel taj žig lupe na sudu, ili ga lupe u policiji nakon presude?
Jazon is offline  
Old 28.04.2006., 17:15   #16
Quote:
Jazon kaže:
Daj, pliz, pojasni to sa žigom. Znači, vozačka je cijelo vrijeme kod tebe ali sa žigom (datumom?) do kada se ne smiješ voziti. Ili nekaj drugo? I jel taj žig lupe na sudu, ili ga lupe u policiji nakon presude?
kod tebe je.
u policiji, pise ti datum od-do.
Katrin is offline  
Old 28.04.2006., 14:14   #17
a čekaj, znači ako mi lupe žig na b kategoriju, mogu normalno vozit motor???
normalan nick is offline  
Old 28.04.2006., 14:18   #18
Quote:
normalan nick kaže:
a čekaj, znači ako mi lupe žig na b kategoriju, mogu normalno vozit motor???
i bilo koju drugu kategoriju koju imas polozenu
Katrin is offline  
Old 28.04.2006., 15:23   #19
Quote:
katrin kaže:
i bilo koju drugu kategoriju koju imas polozenu
ma to te pitam
normalan nick is offline  
Old 21.05.2006., 15:45   #20
da se nadovezem...

i ja imam slican slucaj ...
Rjesenje 3 boda, 3 mjeseca , 2000+ kn i rok od 8 dana u kojem se imam pravo žaliti. Žalbu sam napisao (unatoč obligatornosti suda , bla bla bla) i poslao i to bi sad trebalo biti na Vrhovnom .
Da li itko zna u kojem roku bi mogao ocekivati njihovo rjesenje ?
svarozich is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.