Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2007., 08:52   #161
Quote:
vepar81 kaže: Pogledaj post
Kaj te opet kopka,sve sam ti napisao na početku,sigurno će upojni bunar popiti svu vodu i neće se prezasititi,nebudi nevjerni Tomek.
Samo, ne zaboravi gdje ćeš staviti upojni bunar, jer će ti tamo biti močvara slična živom blatu.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 19:44   #162
Crpna stanica

Quote:
postmen kaže: Pogledaj post
Zna li neko gdje se može kupiti prepumpna stanica, naime moja kuča je ispod nivoa kanalizacije pa mi treba pumpa. Znam za Iseu oni su u Rijeci dali možda imaju poslovnicu u Zagrebu? Mene konkretno zanima plastični spremnik sa pumpom pa ako netko ima bilo kakvu informaciju bio bi zahvalan.

Nazovi ISEA na 051 623 336, pošalju ti je dostavom do kuće...
alexum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 10:37   #163
TROKOMORNA SEPTIČKA JAMA

Ipak ima jedonstavnih i jeftinijih rješenja, kupio sam plastičnu trokomornu septičku jamu za 5 korisnika za 3.800 kuna nisam mogao vjerovati da je to tako jeftino, i to je cijena sa PDV-om i dostavom na adresu.. pogledajte na www.isea.hr
alexum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 11:01   #164
Quote:
alexum kaže: Pogledaj post
Ipak ima jedonstavnih i jeftinijih rješenja, kupio sam plastičnu trokomornu septičku jamu za 5 korisnika za 3.800 kuna nisam mogao vjerovati da je to tako jeftino, i to je cijena sa PDV-om i dostavom na adresu.. pogledajte na www.isea.hr
kaj reklamiraš njih?
Koliko je kubika ta kanta?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 11:11   #165
septička

Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
kaj reklamiraš njih?
Koliko je kubika ta kanta?
ne reklamiram bez veze, građevinar mi je tražio za trokomornu od betona 10 m3 3.000 EURa, a ovo sam rješio za 1.000 Eura sa iskopom i radovima uključena plastična septička od 1,5 m3 i upojni bunar od 3 m3
alexum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 11:28   #166
Quote:
alexum kaže: Pogledaj post
ne reklamiram bez veze, građevinar mi je tražio za trokomornu od betona 10 m3 3.000 EURa, a ovo sam rješio za 1.000 Eura sa iskopom i radovima uključena plastična septička od 1,5 m3 i upojni bunar od 3 m3
1,5 m3 nije septička nego malo veći karnister. Ne znam gdje si, no u principu septiče jame se više ni ne smiju raditi nego samo sabirne. Znači nema izljevanja van. Upojni bunar će ti se zaštopati za najviše 2 tjedna ako ćeš i perilicu ispuštati u tu tvoju "septičku" - provjereno! Jedino nisam siguran za područje s kamenim kršem koje može imati stvarno veliki kapacitet.
Ne znam tko ti je uspio ovo prodati no to ti je bio loš potez. Moja septička ima 18 m3 (beton, isto 3000€) i računam da ću je prazniti skoro svaka 2 mjeseca, pa si ti računaj kako će to kod tebe funkcionirati.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 11:35   #167
septička

Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
1,5 m3 nije septička nego malo veći karnister. Ne znam gdje si, no u principu septiče jame se više ni ne smiju raditi nego samo sabirne. Znači nema izljevanja van. Upojni bunar će ti se zaštopati za najviše 2 tjedna ako ćeš i perilicu ispuštati u tu tvoju "septičku" - provjereno! Jedino nisam siguran za područje s kamenim kršem koje može imati stvarno veliki kapacitet.
Ne znam tko ti je uspio ovo prodati no to ti je bio loš potez. Moja septička ima 18 m3 (beton, isto 3000€) i računam da ću je prazniti skoro svaka 2 mjeseca, pa si ti računaj kako će to kod tebe funkcionirati.
pa imam susjeda koji takvo rješenje ima već dvije godine i on mi je preporučio, on svoju prazni jednom godišnje.. pa ti vidi
alexum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 11:46   #168
Quote:
alexum kaže: Pogledaj post
pa imam susjeda koji takvo rješenje ima već dvije godine i on mi je preporučio, on svoju prazni jednom godišnje.. pa ti vidi
a jel vam i okućnice nečemu služe? Ne bojite se žutice i sličnih bolesti zbog zagađene zemlje?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 11:50   #169
da

Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
a jel vam i okućnice nečemu služe? Ne bojite se žutice i sličnih bolesti zbog zagađene zemlje?
naravno da služe, ali nema straha pa ne razlijeva se voda po površini ona kroz upojni bunar odlazi u dubinu...
alexum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 11:52   #170
Quote:
alexum kaže: Pogledaj post
naravno da služe, ali nema straha pa ne razlijeva se voda po površini ona kroz upojni bunar odlazi u dubinu...
a vrt, vočke?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 11:57   #171
vrt

Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
a vrt, vočke?
pa isto, ta voda ide ispod, niže od korjenja ali moraš znati da virusi i bakterije da bi preživjele moraju imati idealne uvjete a zemlja to za njih definitivno nije...
alexum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 12:01   #172
Quote:
alexum kaže: Pogledaj post
pa isto, ta voda ide ispod, niže od korjenja ali moraš znati da virusi i bakterije da bi preživjele moraju imati idealne uvjete a zemlja to za njih definitivno nije...
nema smisla sad filozofirati, ovdje se više ne smiju koristiti septičke jame, samo sabirne. Ne znam kako je tamo gdje si ti, uglavnom provjeri to s perilicom, perilica rublja pušta puno sitnih (mikroskopskih) dlačica iz tkanine van u prljavu vodu. I znam za nekoliko slučajeva da se upojni bunar od toga brzo zaštopao.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 12:21   #173
Quote:
alexum kaže: Pogledaj post
Ipak ima jedonstavnih i jeftinijih rješenja, kupio sam plastičnu trokomornu septičku jamu za 5 korisnika za 3.800 kuna nisam mogao vjerovati da je to tako jeftino, i to je cijena sa PDV-om i dostavom na adresu.. pogledajte na www.isea.hr
a kaj ne piše tamo da je cijena 722 E + PDV??
kudkojimilimoji is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 13:15   #174
ne

Quote:
kudkojimilimoji kaže: Pogledaj post
a kaj ne piše tamo da je cijena 722 E + PDV??
neznam di si to vidio ali ja znam šta sam kupio i koliko sam platio..
alexum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 13:33   #175
Quote:
alexum kaže: Pogledaj post
neznam di si to vidio ali ja znam šta sam kupio i koliko sam platio..
prati link koji si postavio!!!!!
kudkojimilimoji is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 13:37   #176
cijena

Quote:
kudkojimilimoji kaže: Pogledaj post
prati link koji si postavio!!!!!
pa piše trokomorna septička jama za 5 korisnika 3800 kuna a za 10 ljudi 7100?
alexum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 13:47   #177
Quote:
alexum kaže: Pogledaj post
pa piše trokomorna septička jama za 5 korisnika 3800 kuna a za 10 ljudi 7100?
ja vidim ovo, a ti mi daj link di pišu tvoje cijene.

http://www.isea.hr/ure_vikendice.asp
kudkojimilimoji is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 14:26   #178
http://www.isea.hr/akcije.asp
krun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 12:01   #179
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
... Moja septička ima 18 m3 (beton, isto 3000€) ...
Code, ovo mi se čini malo puno
Meni je u projekt stavljena tro-komorna septička od 15m3 i računao sam ugrubo samo materijal da bi me došao cca. 6000kn, neka iskop, ruke i neka rezerva budu još max. 3000kn dolazim do neke računice od 1200-1300€.

Možeš li malo rasčlaniti ovih 3000€?

Za iznos od 3000€ mogu napraviti bio-pročistač (primarna taložnica + bio-pročišćivač) za stambeni objakat sa 4-5 korisnika. Kao izlaz iz pročistača dobijem otpadnu vodu II. kategorije koju je čak i po zakonu dopušteno ispuštati u otvoreni kanal.
__________________
... i ja nešto gradim!
davor_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 15:46   #180
Ja definitivno planiram sabirnu jamu (plasticnu) u kombinaciji sa pročiščivaćem; od isea-e sam prije par mjeseci dobio ponudu na 2000EUR za kompletni "hardware" - fco gradilište u Gorici. Ispust planiram preko drenažnih cijevi i to duž puta kojeg imam od ceste do parcele (cca 35m). Naravno, put je u sklopu moje parcele.

Code, sky - vi ne razmišljate o ovakvoj varijanti? Mene izluđuje pomisao na stalno ispumpavanje jame....
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.