Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2011., 12:08   #1
upomoć !!! ofarbana bijela roba, HITNO !!!

Ovako, moj sin ima sutra natjecanje. Stavila sam sa svom bijelom robom i njegov kimono. Naravno, mozak na paši, uz kimono, plahte, i drugu bijelu robu, ubacih i njegov žuti pojas za kimono. Taj isti pojas je nedavno bojan žutom bojom za odjeću kad je položio za žuti pojas, prije toga je bio bijeli.

Vadim robu jutros, NATJECANJE JE SUTRA !!!! Nije u našem gradu, organiziran prijevoz autima (roditelji, naravno), plaćena kotizacija, da ne govorim o uzbuđenju i svemu ostalom što ide uz to natjecanje

Kimono je flekavo žut, i sva ostala roba. Nije me briga ovog trena za plahte, gaće i čarape.

Kad sam to vidjela, počela sam se tresti. Ne znam da li bih čupala kosu, plakala, lupala glavom o zid, ili nešto deseto. Zgrabila sam neko tamo sredstvo protiv mrlja iz Lidla, našpricala kimono, i ubacila ponovno u mašinu na pranje i predpranje na 95 stupnjeva.

Ko za q, ta moja mašina se ne da otvoriti dok sve nije gotovo, znači drndat će tri sata. Svako malo se nagnem i gledam kroz staklo bubnja, sve je i dalje žuto........

Mužu nisam ništa rekla, nitko u kući nema pojma koja me je panika uhvatila,.... stalno ispitujem sina za drugu djecu njegove visine da li sutra idu na natjecanje, da oko 10 navečer odem kod njih i molim ih za kimono..........

svaki prijedlog dobro došao

imam u gradu skoro sve trgov. lance (Plodine, Lidl, DM) ali ne znam do kad DM radi,......

pucajte, pomagajte, ako ikog ima online

velika hvala na bilo kojem provjerenom receptu, cijeli dan ću izgleda prati i iskuhavati, a imala sam druge planove

e, da, ima na kimonu i amblem, i na leđima piše naziv kluba, u boji , naravno. znači, to mora ostati.........

odoh sad pogledat u bubanj
zlatka v is offline  
Old 16.04.2011., 12:16   #2
nemam pojma, meni je prvo na pamet pao domestos.
jednom mi se slucajno prolio po rucniku (zelenome), nakon toga je samo ostala bijela pruga


nadam se da ce sad doci iskusnije domacice
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Old 16.04.2011., 12:34   #3
Quote:
susannah kaže: Pogledaj post
nemam pojma, meni je prvo na pamet pao domestos.
jednom mi se slucajno prolio po rucniku (zelenome), nakon toga je samo ostala bijela pruga


nadam se da ce sad doci iskusnije domacice
ma kakav domestos on će spaliti cijelu tkaninu, pa će napraviti još veće sranje. odi u dm, mislim da tamo imaju neke maramice (ili prašak, nisam ziher) za skidanje boje. ili probaj odnjet kimono na kemijsko.
sretno
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Old 16.04.2011., 12:37   #4
Možda varikina (cekina)?!
__________________
svaštara
mrva5 is offline  
Old 16.04.2011., 12:53   #5
dm radi do 1 ili 2 kod mene barem

trk po ono maramice
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 16.04.2011., 13:24   #6
U principu je super drati i varikini pa poslije opet ubaciti u perilicu....samo neznam bas radi toga amblema :/
portugal is offline  
Old 16.04.2011., 13:43   #7
Ja sam ofarbala tako jednu suknju i koristila sam razblaženi domestos,i uspjela sam ,roze fleke su otišle.
snezana mk is offline  
Old 16.04.2011., 13:59   #8
hvala, kupila sam sad domestos, vanish, i neko talijansko sredstvo

roba je i dalje flekava, mašina je oprala

odoh sad probat nešto, hvala

kakve maramice iz DM-a

kako to radi?

kod mene u gradu nema kemijskog čišćenja (zatvoreno) ali svejedno hvala

puno hvala, bježim raditi u tajnosti
zlatka v is offline  
Old 16.04.2011., 14:12   #9
to su maramice koje se navodno ubace u mašinu sa ofarbanim vešom i pokupe boju

tako kažu, ja nisam probala
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 16.04.2011., 14:18   #10
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
to su maramice koje se navodno ubace u mašinu sa ofarbanim vešom i pokupe boju

tako kažu, ja nisam probala
mislis na one dr. beckmann?
ako da, nista od toga.
probala ja, stvar ne hoda
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Old 16.04.2011., 14:20   #11
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
to su maramice koje se navodno ubace u mašinu sa ofarbanim vešom i pokupe boju

tako kažu, ja nisam probala
Bojim se da neće pomoći, one samo sprečavaju farbanje kad imaš svijetli i tamni veš u istom pranju.
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Old 16.04.2011., 14:43   #12
Quote:
zlatka v kaže: Pogledaj post
Vadim robu jutros, NATJECANJE JE SUTRA !!!! Nije u našem gradu, organiziran prijevoz autima (roditelji, naravno), plaćena kotizacija, da ne govorim o uzbuđenju i svemu ostalom što ide uz to natjecanje

Kimono je flekavo žut, i sva ostala roba. Nije me briga ovog trena za plahte, gaće i čarape.

Kad sam to vidjela, počela sam se tresti. Ne znam da li bih čupala kosu, plakala, lupala glavom o zid, ili nešto deseto.
Mislila sam da je reklama za detergent

Zlatka, zlato, daj se skuliraj. Prvo, ak sad već naučiš klinca da sjebani komad robe shvaća tak ozbiljno da ne smiješ nikom u kući priznat što se dogodilo, sjebat ćeš ga više od eventualne traumice uzrokovane neizlaskom na natjecanje.
Onda, oprat te fleke mi se čini znatno teže od toga da nazoveš neku drugu mamu ili klub i tražiš rezervni kimono. Još ga stigneš i oprat
Silajn is offline  
Old 16.04.2011., 15:20   #13
Zlatka:

Potopi taj komad u neki shkaf sa vrucom vodom i varekinom. Sacekaj neko vrijeme. Boja ce otici.
Luneta is offline  
Old 16.04.2011., 16:40   #14
ajde u klub, zovi trenera ili nekoga, sigurno imaju koji kimono viska.
gnjavež is offline  
Old 16.04.2011., 21:30   #15
Quote:
zlatka v kaže: Pogledaj post
hvala, kupila sam sad domestos, vanish, i neko talijansko sredstvo

roba je i dalje flekava, mašina je oprala

odoh sad probat nešto, hvala

kakve maramice iz DM-a

kako to radi?

kod mene u gradu nema kemijskog čišćenja (zatvoreno) ali svejedno hvala

puno hvala, bježim raditi u tajnosti

..imas domestos za robu..ja ubacila boxerice neke crvene sa bijelom robom,sve postalo rozo..ugl poslje domestosa je sve bilo kristalno bijelo...probaj to 100% pali..provjereno..)
Lady_Storm is offline  
Old 16.04.2011., 21:41   #16
Ma, kakve maramice, to se hardkor ofarbalo.

Zlatka, namoči kimono u domestos ili varikinu, nemoj prati u mašini, već namoči u škaf. Ovako samo gubiš tri sata na drndanje mašine . Da, riskiraš da uništiš tkaninu, ali nemaš izbora - ako nije otišlo pranjem u domestosu i sredstvu za mrlje na 95 stupnjeva, neće otići ni od maramica.

Sretno.
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Old 16.04.2011., 21:44   #17
Mene zanima što se desilo s kimonom, nadam se da će nam autorica doći reći. Nemam pametan savjet.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Old 16.04.2011., 22:58   #18
Tema o flekama je tu.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.